Dodaj do ulubionych

Szkoła podstawowa integracyjna

12.11.17, 10:30
Potrzebuję bardzo porady co do szkoły integracyjnej, co realnie można oczekiwać od szkoły, co powinna zapewnić, jak to u was wygląda?
Dziecko z ZA nauka idzie bardzo dobrze za to występują problemy z zachowaniem, gada na lekcji nie pytane, potrzebuję czasem wstać na moment, trudno stosować mu się do zasad choć bardzo się stara i je rozumie. Wychowawczyni typ stosujący zasadę że w klasie ma być pełna dyscyplina, do wytycznych z orzeczenia nie zamierza się stosować bo w drugiej klasie ma funkcjonować już jak zdrowe dziecko. Raz chwali raz twierdzi że jest strasznie. Nauczycielka potrafi bardzo krzyczeć (nie tylko na niego). Ręce mi opadają i już nie wiem co robić.
Myślę nad przeniesieniem ale dziecko mocno związało się z klasą, jest akceptowane, lubiane, trudno mu przychodzi nawet myśl że mógłby z niej odejść.
Edytor zaawansowany
 • 12.11.17, 18:04
  > Wychowawczyni ... do wytycznych z orzeczenia nie zamierza się stosować bo w drugiej klasie ma funkcjonować już jak zdrowe dziecko.

  Wychowawczyni jest durna. Dziecko już teraz funkcjonuje jak zdrowe dziecko. Jak zdrowe dziecko z zespołem Aspergera (ZA nie choroba). I tego samego należy się spodziewać za rok.
  Od szkoły należy oczekiwać przede wszystkim tego, że będzie realizować zapisy orzeczenia. Jeśli wychowawczyni ma z tym jakiś problem, to pedagog szkolny powinien jej wytłumaczyć, jak ma to robić, a dyrektor zdyscyplinować, żeby faktycznie to robiła.

  > Nauczycielka potrafi bardzo krzyczeć (nie tylko na niego).

  Niektórzy ludzie krzyczą i każdy prędzej czy później takich spotyka. O ile dziecko nie reaguje na krzyk histerycznie, a pani wykazałaby dobrą wolę i przynajmniej próbowała trzymać się wytycznych, to mogłabym rozważyć pozostawienie dziecka w tej klasie.
  Ale jeśli ze strony szkoły nie ma woli współpracy...


  --
  Rad nie rad, nie chcę zdrad, na pohybel łzom -
  wolej krzyż przyjąć niż służyć panom dwom.
 • 12.11.17, 19:36
  Nie wiem czy nie ma ze strony szkoły wiem że ze strony wychowawcy takiej nie ma, wiem że psycholog jest marny i on nie pomoże. Co do chęci współpracy ze strony szkoły to się okaże bo właśnie ruszyłam temat. Co do krzyku na innych generalnie dziecko nie przeżywa tego, ale już krzyk na nie kończy się krzykiem w nocy...
  Dalego pytam jak rozmawiać ze szkołą jakie kroki podjąć? Dziecko oczywiście z orzeczeniem i nauczycielem wspomagającym...
 • 12.11.17, 23:34
  Przeniesienie dziecka w opisanej przez Ciebie sytuacji rozważałabym jako ostateczność. Wiem, że walka ze szkołą, to często walka z wiatrakami, ale może warto ,, powalczyć,, o zapewnienie dziecku specjalnych warunków i stosowanie się przez nauczyciela do wytycznych w orzeczeniu. Złóż wniosek czy prośbę do dyrekcji o możliwość zebrania nauczycielki z pedagogiem, psychologiem, wspomagającym. Takie spotkanie miałoby na celu uświadomienie nauczycielowi co to jest ZA, jak należy pracować z takim uczniem itp. Umów się na indywidualną rozmowę z dyrektorem, z psychologiem szkolnym, może uda się postawić nauczycielkę do pionu. Stwierdzenie, że dziecko z ZA ma funkcjonować w drugiej klasie jak ,, zdrowe ,, świadczy o tym, że owa Pani nie ma zielonego pojęcia z jakim zaburzeniem ma do czynienia, masz prawo żądać, aby na Twoje dziecko nikt nie krzyczał, to nie te czasy. U nas w szkole krzyczącą nauczycielkę rodzice sprowadzili na ziemię już na pierwszym zebraniu. Są dzieci, które mają w nosie to czy Pani mowi spokojnym głosem czy krzyczy, ale są też takie które krzyk Pani odreagowywuja w domu. Jeśli Pani krzyczy na wszystkie dzieci w klasie, to może warto ten temat poruszyć na zebraniu w porozumieniu z innymi rodzicami.
  Ja wiem, jak ważne dla dziecka jest środowisko/otoczenie. Dlatego przenoszenie do innej szkoły syna, który jest związany z klasą, ma ulubionych kolegów, tylko przez nauczycielkę, która postanowiła że uzdrowi Twoje dziecko, jest absurdalne, tym bardziej jeśli syn nie wyobraża sobie tej zmiany. To może być dla niego ogromna trauma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.