Dodaj do ulubionych

Jak nauczyc

30.12.17, 00:01
Wlasnie nie wiem jak to nazwac
Chlopak lat 8 ASD wysokofunkcjonujacy. Mowiacy, w normie intelektualnej
W nazewnictwie szkolnym jest kapusiem tj.leci w dobrej wierze do nauczycieli jak tylko jakies dziecko zlamie zasady. Nie pomaga mu to w relacjach z dziecmi. Jak go nauczyc pewnej elastycznosci?
Edytor zaawansowany
  • grzalka 30.12.17, 07:37
    Przestrzega zasad, jak to w ASD. Jeśli jest wysokofunkcjonujący, to można mu po prostu wytłumaczyć, że wsród neurotypowych jedną z żelaznych zasad jest niedonoszenie na kolegów. Mój załapał.

--
    Prawo Katza - ludzie i narody będą działać racjonalnie wtedy i tylko wtedy, gdy wyczerpią już wszystkie inne możliwości
  • renata.36 30.12.17, 14:19
    Mój miał to samo. Tłumaczyłam, tłumaczyłam i myślałam,że nigdy nie załapie.Ale sie udało na szczęście .
  • yadrall 30.12.17, 21:55
    Tylko,ze ja sie boje,ze jak zacznie te zasade stosowac to w chwili gdy bedzie sie naprawde cos zlego dzialo to tez nie powie... Jak nauczyc go rozrozniac sprawy blache od spraw waznych??? Osobiscie wolalabym,zeby spraw istotnych nie przemilczal...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.