Dodaj do ulubionych

Dokumentacja medyczna do orzecz. o niepełnospr.

02.01.18, 11:08
Będę składala dokumenty do kolejnego orzeczenia o niepełnosprawności - wśród wymaganych dokumentów jest "dokumentacja medyczna" - tyle, że ja nie mam żadnej dokumentacji medycznej- syn (CZR) był diagnozowany w IPiN i stamtąd mam diagnozę, a teraz zaświadczenie lekarskie od psychiatry. Nie bardzo wiem co mam zatem dołączyć? Tę diagnozę sprzed paru lat? A jeśli tak, to czy Waszym zdaniem to wystarczy dla składu orzekającego? Tam jest jeszcze taki wymóg że kserokopie (chcę to wysłać pocztą) mają być poświadczone za zgodność z oryginałem - czy to znaczy że teraz muszę śmigać do IPiN, żeby mi ktoś przybił pieczątkę na ksero??? Usiłuję się dodzwonić do Zespołu Orzekającego (jestem z W-wy) ale albo jest zajęte, albo nikt nie podnosi słuchawki...
Edytor zaawansowany
  • anula56 02.01.18, 12:10
    Nie wystarczy. Poproś o dokumentację medyczną z miejsca, gdzie uzyskałaś zaświadczenie od psychiatry. Poproś o opinie w miejscach, gdzie dziecko ma terapie. Zrób kopię IPETów i wszystkiego, co już poprzednim razem zaniosłaś. Ja zaniosłam sporo, a i tak po miesiącu dostałam pismo, żeby uzupełnić dokumentację. Wszystkie dokumenty miały pieczątki zgodności z oryginałem.
  • rilla-m 02.01.18, 12:22
    Ale wystarczy że ja sobie sama przybiję te pieczątki na kserokopiach??? Nie wyobrażam sobie że teraz biegam po różnych instytucjach... A czy opinia prywatnego psychologa do którego chodzimy na terapię też ma sens? Niestety żadnej dokumentacji z przychodni nie mam bo bylismy tam raptem ze 3 razy, w sumie też po jakiś papierek...
  • patr77 02.01.18, 14:32
    Ja zaniosłam oryginały i kserokopie do urzędu i tam pani przyjmująca dokumenty sobie zaznaczyła sama, że są zgodne z oryginałem. Zaniosłam zaświadczenie od psychiatry i tak jak już była mowa, od osób prowadzących terapię, logopedy, psychologa i nauczycielki z przedszkola. Dostaliśmy na rok, w maju powtórka z rozrywki. Czy dostanie nie wiem, na kasie z pkt.7 mi nie zależy, bo pracuję, a mała chodzi do szkoły, ale na terapii fiansowanej przez PFRON, która bez tego papieru się nie należy.
  • katriel 02.01.18, 17:50
    Teoretycznie, żeby dostać orzeczenie, musisz udowodnić, że syn jest w dalszym ciągu niepełnosprawny. To z samej diagnozy sprzed lat nie wynika, bo przecież funkcjonowanie mogło się poprawić - nie każde dziecko z CZR ma orzeczenie o niepełnosprawności (i nie każdemu się należy).

--
    Ach, jaki pyszny jest szpinaczek!
    Ach, jaki pyszny jest buraczek!
    Ach, jaki brudny mam śliniaczek!
    Ach, jaki cudny niemowlaczek!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.