Dodaj do ulubionych

IPET prośba o pomoc

18.05.18, 11:12
Moja córka z ZA ma mieć w piątej klasie część zajęć w szkole realizowanych indywidualnie w szkole (polski, matematyka, angielski- pozostałe lekcje z klasą). Zapis w orzeczeniu jest dość ogólny i raczej zaleca niż nakazuje taką organizację zajęć ale szkoła bardzo na to nalegała więc zapis jest. PPP zaleca zapisać indywidualne zajęcia i sposób ich realizacji w IPET. Dla mnie niby jasne, ale wczoraj pani , która pisze te IPEty zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc bo ona nie wie jak to napisać, bo nie ma takich rubryczek w swoim schemacie. Schemat wymyśliły współnie ok 10 lat temu i tego się trzymają tworząc nowe na zasadzie kopiuj- wklej. Bo przecież nie ma jednego schematu, tylko, jak sama nazwa wskazuje jest to Indywidualny plan, ale widzę że panią to troszkę przerasta. Może ktoś mógłby się ze mną podzielić wzorem swojego IPETu żebym mogła porównać i coś doradzić w tej kwestii.
Edytor zaawansowany
  • mikomila 22.05.18, 13:05
    Wiele wzorów zgodnych z nowymi przepisami jest w necie. Natomiast IPET pisze zespół nauczycieli a nie jedna osoba. Proszę sobie tego pilnować i nie podpisywać IPETu jeśli z jakimiś ustaleniami się Pani nie zgadza.
  • madziulec 21.06.18, 21:31
    A to trzeba podpisywać IPET?? ;)

--
    Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
  • basilka1 21.06.18, 21:23
    Witam. Czy mogę zapytać, jak załatwić takie indywidualne zajęcia? Czy to jest nauczanie indywidualne? Jak to jest zorganizowane ? Czy to znaczy, że Pani córka nie ma w ogóle tych przedmiotów z klasą, tylko indywidualnie? Kto decyduje, ile jest tych godzin i jakie to są przedmioty? Przepraszam, że tak się dopytuję, ale powiedziano mi w szkole, że nauczanie indywidualne od września tylko w domu. A z Pani postu wynika, że jednak niekoniecznie.
  • marigold222 22.06.18, 14:36
    pomysł był szkoły, można to zrobić w ramach IPETU i zaleceń z PPP dla wybranych przedmiotów (max 5 z 10) indywidualnie lub w małych grupach do 5 osób - trzeba dobrze uzasadnić. Ponieważ to wyszło od szkoły to pomogłam trochę wyszukać informacje - a co będzie i jak - to się dopiero okaże
  • basilka1 23.06.18, 18:59
    Przepraszam, że jeszcze dopytuję. Ile godzin w tygodniu twoja córka będzie miała np. matematyki czy j. polskiego i kto ustala ilość tych godzin? Czy to zostało zapisane w orzeczeniu z poradni?
  • marigold222 25.06.18, 13:43
    w orzeczeniu jest w sugestiach (w punkcie 4 chyba) co do liczby godzin to ciągle nic jeszcze nie wiem, jak będę znała szczegóły to napiszę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.