Dodaj do ulubionych

fundacja a dane osobowe

20.05.18, 10:22
Kilka lat temu założyliśmy synowi konto w fundacji by zbierać 1% na jego terapię. Jednocześnie podpisałam wyrażenie zgody na opublikowanie na stronie fundacji apelu z informacjami o chorobie syna i danymi subkonta.

Na początku maja wysłałam maila do fundacji z prośbą o usunięcie apelu syna ze strony fundacji. Bez odzewu. Następnie wysłałam drugiego maila. Apel dalej wisi w internecie. Są na nim dane wrażliwe: imię nazwisko oraz nazwa choroby syna.

Celowo kontaktowałam się z fundacją emailowo, żeby został ślad tej korespondencji. Co w dalszej kolejności powinnam zrobić? Zgłosić sprawę do GIODO czy od razu zgłosić na policję bezprawne wykorzystywanie danych osobowych? Zgłaszać w najbliższym tygodniu czy poczekać do kolejnego tygodnia gdy wyjdzie w życie RODO?
Edytor zaawansowany
  • katriel 20.05.18, 13:08
    Najpierw do nich zwyczajnie zadzwoń. Albo wiadomość wyślij przez fb, albo cokolwiek. W każdym razie spróbuj użyć innego kanału komunikacji, skoro email nie działa. Bo nie wiesz, dlaczego nie działa.
    Tak, wiem, kontaktowałaś się na piśmie, żeby mieć dowody. No to OK, to już załatwiłaś, masz dowody, sprawa nie zniknie, ale chcesz też do kogoś faktycznie dotrzeć. Ja np. bardzo nie lubię rozmawiać przez telefon, więc jak mam jakąś sprawę (zarezerwować nocleg, nająć ogrodnika itp), to zawsze piszę maila. I statystyki są nieubłagane: połowa małych biznesów albo w ogóle nie reaguje, albo reaguje prośbą o telefon. Ot tak, bo nie umieją czy nie lubią używać maila. Może ta twoja fundacja też nie lubi?

--
    Chrzęskrzyboczek pacionkociewiczarokrzysztofoniczny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.