Dodaj do ulubionych

brak rozumienia i reagowania na polecenia

08.06.18, 12:39
Szukam kontaktu do rodziców dzieci autystycznych które nie rozumieją co się do nich mówi i niereagują na polecenia. Co u Was pomogło, jestem na początku drogi i szukam pomocy i porady.Jakie terapie polecacie, jakie ćwiczenia?
Edytor zaawansowany
  • marta75b 08.06.18, 22:30
    A w jakim wieku jest dziecko?
  • klaudia1508 09.06.18, 09:25
    Aktualnie 14 miesięcy
  • marta75b 09.06.18, 15:35
    Ja nazywała wszystkie przedmioty, czynności wykonywane przez syna. Bardzo dużo spiewalam- np interesował się kotem to ja piosenka o kocie, machal nozkami- ja dostosowywanie do tego piosenkę z pokazywaniem. Właściwie to nie przestawał mówić, śpiewać, komentowali wszystko.
  • marta75b 09.06.18, 20:10
    Przepraszam za te literówki, dziecko zaczęło płakać i na szybko opublikowałam post bez sprawdzania
    Chodzi mi o to, że bez przerwy do niego mowilam, śpiewałam, żeby utrwalić niektóre zwroty i wyrazy.
    Moje dziecko też nie spełnia poleceń, chyba, że są zgodne z jego wolą.

• agata_abbott 10.06.18, 18:45
    Dziecko jest bardzo małe, spokojnie;)

Tak jak pisze Marta - dużo mówienia. Pokazywanie książeczek, też takich dla najmłodszych dzieci, gdzie jedna strona to jeden obrazek i podpis. Pokazywanie przedmiotów i nazywanie ich, w kółko, do znudzenia. Warto trochę uprościć swój język - mówić wolniej, dokładiej, bez zdrobnień, zdania jak najprostsze, o podobnej formie. Rzeczowniki warto powtarzać w tej samej formie (najlepiej w mianowniku liczby pojedynczej), podobnie z imieniem dziecka i określeniami mama/tata. Czyli: "to jest pies/krzesło/lampa", a nie "to jest pies", "to jest piesek", "popatrz na pieska" itd. Później pomaga wprowadzenie piktogramów metodą PECS, przynajmniej mojej córce bardzo pomogło.

Będzie lepiej, zobaczysz:)

--
    trzecipasazer.wordpress.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.