Dodaj do ulubionych

ksiazeczki do nauki mowy

22.06.18, 23:07
witam, jakie ksiazeczki i z kad kupic dla 5latka z autyzmem ktory mowi tylko kilka pojedynczych slow. Takie ksiazeczki do nauki mowy z obrazkami typu chlopiec ma balon lub dziewczynka ma loda itd... prosze o pomoc bo juz nie wieze ze synek wkoncu zacznie mowic i rozumiec
Edytor zaawansowany
  • marika012 23.06.18, 16:20
    Próbowałaś programu "słucham i uczę się mówić"? On składa się z nagrań i książeczek.
  • dobramama2 01.07.18, 21:28
    Gdzie taki program mozna kupic. Mieszkam w Anglii
  • livia.kalina 01.07.18, 22:40
    allegro.pl/listing?string=s%C5%82ucham%20i%20ucze%20sie%20m%C3%B3wic&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-mp-cul-1-4-0621
  • dobramama2 02.07.18, 16:24
    Dziekuje, a to trzeba sluchac na sluchawkach? Nie wiem czy moj syn usiedzi 5min z sluchawkami na uszach, a jesli bez, to czy wogole bedzie chcial tego sluchac.
  • livia.kalina 02.07.18, 16:40
    Tak jest napisane w instrukcji obsługi ale moim zdaniem w ogóle nie ma takiej potrzeby. Świetnie się sprawdza i bez słuchawek.
  • marika012 03.07.18, 10:55
    Spokojnie można bez słuchawek ale żeby nie było zakłucaczy czyli innych dźwięków. Moja NT córka słuchała przed zaśnięciem w ciemnym pokoju, bez słuchawek. Tylko u nas chodziło o prawidłową wymowę niektórych głosek a nie wywołanie mowy. Ja bym spróbowała, nic nie tracisz, może pomoże 🙂
  • dobramama2 13.08.18, 21:00
    czy sluchajac tego mam powtarzac z synem albo pokazywac palcem obrazki? tak jest napisane w instrukcji ale jak mam mu pokazywac jak nic nie skysze kiedy on ma sluchawki nawet nie wiem czy dobra strone mam otwarta
  • terapeut-ka 23.06.18, 19:33
    proszę napisać czy w jakikolwiek inny sposób synek próbuje komunikować się z Panią/innymi osobami. Z doświadczenia (pracuję między innymi z dziećmi z autyzmem) najlepsze efekty przynosi praca nad komunikacją a nie tylko mową. Pewnie jako 5 latek uczęszcza do jakiejś placówki edukacyjnej, ma prowadzoną terapię - osoby, które z nim pracują powinny Pani podpowiedzieć co robić. Żeby dobrze doradzić trzeba znać dziecko.....
  • dobramama2 01.07.18, 21:33
    Dziekuje za odpowiedz. Mieszkamy w anglii. Syn uczeszcza do szkoly od roku. Poslugije sie PECS piktogramami tzn jak cos chce to pokazuje mi zdjecie, np isc na dwor lub cos slodkiego. Czasem powie slowo np ogrod lub koszyczek jak chce slodycze. Mowi bardzo mechanicznie i nie wyraznie, nic od siebie spontanicznie nie powie. Czesto sa echolalia, ucieka w swoj swiat. Chcialabym zeby zaczal w koncu wiecej mowic, nie wiem jak jeszcze mu pomoc. Jako takiej terapi nie ma tylko szkola i to jeszcze angielska takze inny jezyk niz w domu.
  • an_7 25.08.18, 22:55
    My też korzystaliśmy z książeczek "Słucham i uczę się mówić". Syn nie chciał używać słuchawek, słuchał z głośnika. Mowa się rozwinęła po tych książeczkach, ale wcześniej chodziliśmy do neurologopedy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.