Dodaj do ulubionych

Pytanie o przyjęcie do przedszkola masowego

18.08.18, 20:00

Witam ponownie :-)

Ja mam w wieku przedszkolnym dziecia takiego pecha, że trzeci raz zmieniamy przedszkole -z pierwszego zostaliśmy wywaleni, a drugie nam zlikwidowano (a tu byliśmy bardzo zadowoleni). Był w "półprywatnym", czy coś takiego, a teraz to przedszkole jest burzone (zły stan techniczny budynku) i .... dzieci przejęło "miasto", czyli są przydzieleni do przedszkola miejskiego. I bardzo nam zależy, aby syn chodził do gurpy z paniami, które zna, i ta grupa jest przeniesiona do przedszkola miejskiego.

Ale. No właśnie- jest pewne "ale"- są pewne uwagi od urzędników z miasta. Na ostatnim zebraniu, jak opwiedziałam, że mój syn ma orzeczenie o autyzm, to usłyszałam.... że nie gwarantują mu miejsca w grupie ze "starymi" paniami, bo ... to miejskie ogólne, i nie mają nauczyciela wspomagającego. A -wg urzędników- nie mogą przyjąć dziecka, jeżeli nie mają nauczyciela wspomagającego.

Stąd moje pytanie- czy przedszkole (dyrektor) może odmówić przyjęcia dziecka z HFA twierdząc, że nie mają n-la wspomagającego? Syn przez rok nie miał w ogóle n-cla wspomagającego, była to mała grupka 10 osób, a panie dawały sobie z nim radę :)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi!

--
www.rozwijammojedziecko.jimdo.com
Edytor zaawansowany
  • marika012 19.08.18, 14:33
    Oni powinni dziecko przyjąć i zatrudnić dla niego nauczyciela. Ale to teoretycznie bo praktycznie mogą was skierować do innego przedszkola gdzie jest grupa integracyjna. I pamiętaj, że przedszkole masowe to nie 10 osób w grupie ale bliżej 25. Panie mimo doświadczenia z Twoim dzieckiem mogą nie dać rady, tym bardziej że w przedszkolach masowych nie ma równocześnie w grupie dwóch nauczycieli (zmieniają się, jeden rano, drugi po południu).
  • ellenai1 19.08.18, 14:45
    No właśnie jest tam niby tylko 13 osób, bo to "stara" grupa, która przechodzi do innego przedszkola jako "całość" . Mi n-ciel wsopmagający nie przeszkadza, ja po prostu chciałabym, by był tam, gdzie go znają i nie trzeba każdemu od nowa wszystko tłumaczyć :) A tu... urząd miasta prawdopodobnie skieruje mnie do integracyjnego, twierdząc, że w publicznym nie mają w-jącego.
    Dzięki za odpowiedź !

--
    www.rozwijammojedziecko.jimdo.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.