Dodaj do ulubionych

autyzm i przedszkole integracyjne w Warszawie

07.02.19, 01:57
Witam Was serdecznie. Przed chwilą dołączyłam do forum, piszę pierwszy raz i proszę Was o pomoc. Jestem w totalnej kropce. Diagnozuje mojego synka pod kątem całościowych zaburzeń rozwoju i jest podejrzenie autyzmu. Mieszkamy w Warszawie, synek nie długo skończy 4 lata. Najprawdopodobniej nie wyrobimy się z formalnosciami (orzeczenie o potrzebie ksztalcenia specjalnego) by zlozyc dokumenty do państwowego przedszkola integracyjnego. Czy ktoś z Was ma dziecko z podobnym problemem ktore uczeszcza do prywatnego przedszkola integracyjnego i moglby mi podac opinie o Waszych przedszkolach, jakie polecacie. My mieszkamy praktycznie w Centrum. Jestem strasznie zagubiona, czasami brak mi sił a nie moge sie załamac bo chce by moje dziecko mialo jak najlepiej, chce mu pomoc pokonac te wszystkie trudności;(. Bardzo Was proszę o pomoc. Bede wdzieczna za kazda odpowiedz. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 13.02.19, 09:36
    Na poslalam do prywatnego terapeutycznego i jestem zadowolona. Przedtem byl w integracyjnym wolnosciowym i niestety mam poczucie ze mu tam po prostu dali swiety spokoj. W wieku lat 6 nie znal miesiecy dni tygodnia material na koniec przedszkola mial opracowany na poziomie 2 (widzialam arkusz praktycznie same 1 z malymi wyjatkami typu podaje imie i nazwisko zna swoj adres - przy czym panie byly tym wielce zaskoczone jak sprawnie podaje a podawal bo sie tego w domu nauczyl) nie chcial wykonywac zadnych prac przy stoliku panie nie byly pewne czy w ogole umie trzymac kredke (a umial i lubil rysowac tylko ze na swoich warunkach). Przerazilo mnie to i zerowke robil w terapeutycznym (dla autystow) gdzie bylo ich 4 w grupie psycholog fizjoterapeuta/si logopeda itd na miejscu. Od wrzesnia nauczyl sie komunikowac i obecnie gada nonstop zadawac pytania mozna z nim odbyc jakis dialog. Wychowawczyni odkryla ze ma koncentracje na poziomie dziecka szkolnego tylko potrzebuje do tego wsparcia. Nauczyli go tez jesc wszystko (choc nie jest tym zachwycony ale przynajmniej wie jak smakuja surowki) odkad zaczal odnosic sukcesy chodzi bez protestow.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • wampir.lestath 15.02.19, 10:27
    My "testowaliśmy" kilka różnych placówek. Przez ostatnie dwa lata synek chodził do przedszkola integracyjnego Omega, które mogę z czystym sumieniem polecić - trafiliśmy na kompetentną i zaangażowaną kadrę, panie kierowały się zawsze dobrem dziecka. Można umówić się na spotkanie z panią dyrektor i psychologiem, porozmawiać spokojnie, dowiedzieć się wszystkiego. Młody teraz chodzi do rejonowej publicznej podstawówki, radzi sobie dobrze, zdaniem nauczycieli widać ogrom pracy, jaki włożono w jego terapię w przedszkolu. Zaraz po diagnozie (miał 4 lata) był przez rok w przedszkolu terapeutycznym Promitis (my akurat chodziliśmy na Odolańską), bo uznałam, że za słabo sobie radzi na zwykłe integracyjne - nie wszystko było idealnie, ale nauczycielki się starały i ogólnie było w porządku, po roku wspólnie z przedszkolem doszliśmy do wniosku, że można już puścić go do integracyjnego. Nasze pierwsze integracyjne przedszkole to były Wesołe Krasnale na Ursynowie - tego nie polecam, panie mimo początkowych starań nie radziły sobie z dzieckiem z ZA.
  • maja679 18.02.19, 21:09
    sprawdź www.czarodziejski-dworek.pl
  • magda.wm 19.02.19, 23:28
    hej maja679 . Czy macie doświadczenie z tym przedszkolem? lokalizacja w porzadku tylko zastanawiam sie czy ten profil dwujęzyczno muzyczny nie jest za duzym obciążeniem dla dziecka?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.