Dodaj do ulubionych

jak znaleźć dobrego terapeutę a nie szamana?

11.03.19, 10:29
Raczkuję w temacie, szukam miejsca na terapię SI dla synka i zapisałam go do Agaji w Krakowie, bo blisko i mieli miejsca od zaraz. Potem klikając po ich stronie zauważyłam, że powołują się na stronę bioautyzm. Sama strona się nie otwiera, ale to co mogę znaleźć na jej temat w necie nie wróży dobrze.
Mam uczulenie na hasła: homeopatia, chelatacja, tiomersal itp. i generalnie wszelkie metody, które nie są oparte na EBM. Obawiam się zatem, że nie trafiłam z wyborem zbyt dobrze.
Zna ktoś Agaję od tej strony? Czy SI robią dobrze? Jeśli nie, to co na południu Krakowa możecie polecić?

I ogólnie jakie hasła na stronie danej placówki powinny zapalać czerwoną lampkę u osoby, do której "mędrca szkiełko i oko" silniej mówi niż czucie i wiara?
Edytor zaawansowany
  • katriel 12.03.19, 03:34
    Tylko że sama teoria integracji sensorycznej jako taka nie jest oparta na EBM, więc jesli upierasz się, że ma być naukowo potwierdzone, to chyba musisz zrezygnować z SI w ogóle.
    Przy czym ja bym się tu akurat nie upierała, terapia SI to w sumie na ogół fajne zajęcia ruchowe są, niezależnie od teorii leżącej u podstaw, i jeżeli danemu dziecku akurat pomagają, to czemu nie?

Agai nie znam (nie jestem z Krakowa), ale na pierwszy rzut oka wygląda w miarę rozsądnie. Od skrajności typu "autyzm jest chorobą metaboliczną, każde dziecko z autyzmem należy natychmiast przestawić na dietę bezmleczną i bezglutenową" się explicite odżegnują, do strony bioautyzm.pl odsyłają po prostu po opis konkretnego badania oferowanego przez Genova Diagnostics (podejrzewam, że głównie dlatego, że tam ten opis akurat był po polsku).
    A ostatecznie i tak wszystko zależy od konkretnego terapeuty - mnie np. na chelatację wysyłała pedagog z PPP, mam z tego powodu skreślić całą poradnię? (I skąd wtedy wezmę orzeczenie?)

--
    There is a horse in aisle five.
  • pi_i_sigma 12.03.19, 11:19
    > więc jesli upierasz się, że ma być naukowo potwierdzone, to chyba musisz zrezyg
    > nować z SI w ogóle.
    > Przy czym ja bym się tu akurat nie upierała, terapia SI to w sumie na ogół fajn
    > e zajęcia ruchowe są, niezależnie od teorii leżącej u podstaw, i jeżeli danemu
    > dziecku akurat pomagają, to czemu nie?

Co do SI to własnie tego się spodziewam - dziecko pobawi się godzinkę-dwie w tygodniu, w "małpim gaju", pod okiem człowieka, który ma doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi. Może coś mu się spodoba, może ja coś podpatrzę. Zaszkodzić nie powinno.
  • livia.kalina 13.03.19, 20:56
    Nie jestem z Krakowa więc nie pomogę z poleceniem adresu ale bardzo mi się podoba "alergia" na wysokobudżetowe brednie:-) Trzymaj się! :-)

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • aerra 13.03.19, 21:39
    Myśmy akurat w Agai nie byli (i na południu nie polecę, bo nas akurat północna część Krakowa interesowała), ale i tak wszystko zależy od terapeuty - jedna z terapeutek co drugie spotkanie naciskała na nas, żebyśmy dziecko przestawili na dietę (do której żadnych wskazań nie miał), jak doszły sugestie na temat włączenia homeopatii i odtruwania, to zrezygnowaliśmy z terapii u tej pani (a teoretycznie ośrodek sensowny) - i następna terapeutka była całkiem ok.
  • ichi51e 15.03.19, 13:04
    Moje dziecko chodzi do przedszkola terapeutycznego rozmiawialam ostatnio z dyrektor na temat skutecznosci terapii si - wnioski takie. Terapia si nie ma udowodnionego dzialania udowodnione dzialanie ma fizjoterapia dlatego nasz przedszkolny terapeuta jest jednoczesnie fizjoterapeuta. Niestety ppp wierza w terapie si i na to daja kase wiec trzeba to jakos polaczyc.
    Osobiscie jestem zadowolona z terapeutki - zwrocila uwage ze dziecko ma problem z oczami i zalecila ortoptyka. Na wizycie wyszedl zez utajony brak konwergencji astygmatyzm i inne. Odkad zacElismy cwiczyc motoryka mala bardzo sie poprawila. Gdyby nie terapeutka w zyciu by nikt na to nie wpadl

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • rosen.rot 18.03.19, 19:02
    ichi51e to bardzo ciekawe, co piszesz. Moje dziecko ma autyzm związany z rzadkim zaburzeniem genetycznym, inne postacie tego zaburzenia mają wręcz wpisane zaburzenia widzenia. Próbuję znaleźć ortoptyka/optometrystę dla syna, ale jakoś bez powodzenia. Czy możesz napisać skąd jesteście/gdzie konsultowałaś dziecko w tej kwestii?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.