Dodaj do ulubionych

Likwidacja klasy integracyjnej i co dalej?

22.05.19, 09:42
Syn (prawie 10 lat, diagnoza ZA w szóstym roku życia) jest uczniem klasy integracyjnej. Wczoraj byłam na zebraniu z dyrektorem szkoły. Usłyszałam, że w związku z brakiem klas lekcyjnych dla nowo przyjętych dzieci klasa syna zostanie od nowego roku szkolnego zlikwidowana. Klasa jest mała - 3 dzieci z orzeczeniem oraz 11 bez. Trójka dzieci z orzeczeniem trafi do jednej klasy, liczącej dziś 25 uczniów. Według dyrektora nie można ich rozdzielić, bo nie ma pieniędzy na zatrudnienie dodatkowych nauczycieli wspomagających. Dotychczasowy nauczyciel wspomagający odchodzi na emeryturę. Syn kolegów, z którymi ma trafić do klasy nie lubi, denerwują go. Zresztą on też potrafi być wkurzający (echolalie, łażenie po klasie). Dyrektor twierdzi, że taka zmiana jest z korzyścią dla mojego dziecka, a ja uprawiam czarnowidztwo. Boję się, aż takiej dużej zmiany - syn trafi do grupy, która zna się od trzech lat, ma ustaloną hierarchię. Spotkanie z rodzicami tej klasy, na którym będą poinformowani o nowych uczniach, odbędzie się na początku czerwca.
Alternatywą jest przejście do szkoły rejonowej do klasy również 25 - osobowej, ale syn będzie jedynym dzieckiem z orzeczeniem. Ilość godzin terapii jest podobna. Plusem jest fakt, że do tej samej szkoły chodzi również młodsza córka.
Sama nie wiem, co powinnam wybrać? Czy ktoś na forum był w podobnej sytuacji? Obawiam się początku roku, nie dość, że odchodzą znajome nauczycielki, to jeszcze zmienią się koledzy, dojdą nowi nauczyciele i nowe przedmioty.
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 22.05.19, 19:45
    A macie wpisanego w orzeczenie nauczyciela wspomagajacego? Bo jesli macie to musza go znalezc

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • dana_meadbh 23.05.19, 06:41
    Tak, w orzeczeniu jest napisane, że nauczycielem wspomagającym powinien być pedagog specjalny.
  • aga_sama 25.05.19, 21:36
    Jak się uprzesz to miasto musi załatwić miejsce w klasie integracyjnej na Twój wniosek. Pytanie czy masz sile walczyć i czy zaakceptujesz konsekwencje, jeżeli pokierują Ci dziecko do szkoły na drugim końcu miasta?
  • dana_meadbh 28.05.19, 06:14
    Byłam wczoraj na rozmowie w szkole w rejonie. Będą trzy klasy czwarte, liczne (27-28 uczniów) w każdej przynajmniej jedno dziecko z ZA, za to bez nauczyciela wspierającego. Podobno szukają od półtorej roku, ale brak chętnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.