Dodaj do ulubionych

Lęki, kompulsje

25.09.19, 11:57
Witam
U mojego dziecka psycholog stwierdził kompulsje. Wygląda to tak że bardzo często się stresuje i wtedy ciągle o coś pyta. Właściwie są to pytania na które zna odpowiedź. Psycholog stwierdziła że Tr, e a to wygaszacz i nie reagować na te pytania ale to nic nie daje a syn jest coraz bardziej spiety/zestresowany. Nie wiem co mam cobic bo widzę jak się męczy a ja nie potrafię mu pomóc. Tych pytań jest mnóstwo a nie ma jakichś konkretnych sytuacji które powodują u niego taki stres. Dodam że ma 6 lat a ta sytuacja już trwa jakiś czas. Proszę poradzcie coś.
Obserwuj wątek
    • livia.kalina Re: Lęki, kompulsje 28.09.19, 14:49
      Powtarzanie w kółko tego samego pytania może mieć różne funkcje. Owszem- może to być proces samoregulacji ale równie dobrze może to być badanie związku między słowami w odpowiedzi i pytaniu (czyli forma nauki gramatyki).

--
      super_hetero_dyna:
      "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    • katriel Re: Lęki, kompulsje 28.09.19, 20:15
      > to nic nie daje a syn jest coraz bardziej spiety/zestresowany

Znalazł sobie chłopak sposób uspokajania (zadawać w kółko te same pytania i wysłuchiwać w kółko tych samych odpowiedzi), a ty mu to zabrałaś (przestałaś reagować na pytania). Nic dziwnego, że jest bardziej spięty.
      Jak ci bardzo zależy, żeby nie pytał (chociaż w sumie dlaczego?), to mu pomóż znaleźć inny sposób. Nie wiem jaki, nie znam twojego syna i nie wiem, co on lubi.

--
      Chrzęskrzyboczek pacionkociewiczarokrzysztofoniczny.
    • baskokvet Re: Lęki, kompulsje 01.10.19, 11:42
      na taki pernamentny stres (a jego ujściem były własnie takie pytania - z tym że z czasem nie dało się już normalnie funkcjonować) moja córka dostała leki p.depresyjne. Od psychiatry dziecięcego. Jest ogromna różnica, po 6 miesięcach je odstawiliśmy.

--
      Zofia Wojownicza Księżniczka, Wielki Książę Witold, Przepiękna Helena

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka