• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

czy dzieci z ZA mają hipotonię mięśniową ?

• 25.07.06, 18:42
    jestem mamą 4,5 letniego synka. Stwierdzono u niego zaburzenia
    neurorozwojowe. Rokowanie niepewne, etiologia nie znana. Cały czas ma byc
    diagnozowany. Adaś moj synek nie potrafi nawiazac kontaku z
    rówieśnikami.Pasuje do niego wszystko to co jest w ZA. Ma ponadto hipotonię
    mieśniową .Wiem że może ona występowac w wielu chorobach. Gdzie sie udac aby
    wykluczyc te choroby związane z hipotonią. I czy wasze dzieci zdiagnozowane (
    ZA ) mają hipotonię.
    pozdrawiam ewa
    Edytor zaawansowany
    • 25.07.06, 23:00
      o moim syny powiedziano ze jest wiotki od dnia narodzin, mial prowadzona
      fizykoterapie od 3 urodzin - jezdzilam z nim na cwiczenia wzmacniajace miesnie
      grzbietu i miesnie brzucha glownie
      potem byla jeszcze terapia zajeciowa w szkoke przez kilka lat, teraz jest juz
      dobrze

rozpoznanie - AS
      --
      Inny Swiat - Zespół Aspergera
    • 26.07.06, 09:30
      Hipotonia mieśniowa nie równa sie ZA, ale dzieci z ZA maja często (bardzo
      często) zaburzenia w zakresie integracji sensorycznej i jeżeli maja zaburzenia
      ze strony układu przedsionkowego (układ odpowiadający m.innymi za równowagę,
      kontrolę postawy, napięcie mięsniowe i płynnośc ruchów, ruchy gałek ocznych,
      przetwarzanie słuchowo-językowe i wiele, wiele innych), to maja często obniżone
      napięcie mięśniowe (nieprawidłowo stoja, siedza, mają wadę postawy); napięcie
      budują sobie sztucznie za pomoca spinania różnych partii ciała, unoszenie
      barków, przywodzenia łopatek, pomagają sobie ruchami języka i marszczeniem buzi.
      --
      Pozdrawiam
      IwonaP.
    • 26.07.06, 20:11
      Dziękuję Wam za odpowiedź.Mam jeszcze jedno pytanie do Iwpal. Nie wiem czy
      dobrze zrozumiałam ? czy zaburzenia sensoryczne mogly spowodowac hipotonię ?
      Adam urodził się przez cesarskie cięcie ( wskazania do cesarki :
      niewspółmierność porodowa, wahania tętna płodu - urodził sie w zamartwicy, wody
      płodowe zielone punkty apgar 3/8 w tym napięcie mięsni w 1 i 3 min. 0 pnk.)
      Zaczął sam siadać w wieku ok. 7-8 m-cy, stać 10 m-cy, chodzić bez trzymania
      15,5 m-ca, raczkował. Jak zaczął sam chodzić to ani razu się nie przewrócił,
      jego kroki były zawsze "przemyślane". Ok 2 roku życia poprosiłam o skierowanie
      do ortopedy - koślawośc kolan i kostek. I tak zaczeła się moja historia. Jeden
      ortopeda chciał go aparatować z powodu tej koślawości, ale moja intuicja nie
      pozwoliła na to. Na bilansie 4 latka spotkałam pierwszy raz sensownego
      pedriatrę. Powiedziałam co mi się u synka nie podoba, a on skierował mnie do
      Pani neurolog w CZD w Katowicach. Ona nas prowadzi. Powiedziała, ze wiotkosc u
      Adasia moze byc uwarunkowana genetycznie - sugeruje jej to przebieg porodu tj.
      brak postępu porodu i napiecie mięsni 0/0. Do poradni genetycznej nie moge sie
      dostać. Endokrynolog podejrzewa zespół pradera willego . Neurolog
      powiedziała ,ze nie pasuje jej na pradera. Padanie psychologiczne T.M I.I = 84
      QJR = 88,23. Czuje się juz w tym wszystkim zagubiona. Psychiatra wstępnie
      wykluczył autyzm test cars 25,5 pnk. Adas jest rehabilitowany 1-2 razy w
      tygodniu w osrodku rehab. w katowicach.Prowadza tam cwiczenia ogólnorozwojowe
      oraz elementy SI. Ponadto od czerwca ma wczesne wspomaganie w przedzkolu ( 2
      godz. tygodniowo psycgolog + logopeda ). Przepraszam że tak sie rozpisałam i
      może troche to niespójne co napisałam, ale czuje taki wewnętrzy haos i to
      ostatnio odbija się na moim życiu. Nie wiem gdzie isc dalej i co robic.
      Ostatnio przeczytałam, że hipotonia może występowac w wielu chorobach np/
      dystrofii Duschena itd / Nie wiem w koncu czy to wyjaśniać i jak się do tego
      zabrac.
      pozdrawiam ewa i dziekuje za wszelkie pomocne informacje
    • 26.07.06, 20:17
      zapomniałam dodać, że to nasza Pani neurolog pierwsza stwierdziła hipotonie
      mieśniową, asymetrie posturalną i zaburzenia SI.
      ewa
      • 26.07.06, 20:56
        >efka24 napisała:
        > zapomniałam dodać, że to nasza Pani neurolog pierwsza stwierdziła hipotonie
        > mieśniową, asymetrie posturalną i zaburzenia SI.<

To jesteśmy w domu :-D Jezeli nie ma uszkodzenia neurologicznego lub zaburzeń
        nerwowo-mięśniowych, to obniżone napiecie wynika z zaburzeń SI
        --
        Pozdrawiam
        IwonaP.
    • 27.07.06, 06:51
      Bardzo dziekuję iwpal :)
      • 28.07.06, 16:05
        mój sredni ma hipotonię i był diagnozowany własnie w katowicach.diagnoza
        obowiazujaca w tej chwili to przewlekłe zapalenie wielomięsniowe i podejrzenie
        miopatii mitochondrialnej.dziwi mnie,ze nie mozesz się dostac do
        genetyka.badałas syna w poradni czy lezł na oddziele?
        --
        trzechbudrysów www.niegrzecznedzieci.prv.pl/
        • 30.07.06, 11:03
          byłam w poradni neurologicznej, ale Pani doktor powiedziała, że nie będzie go
          brała na oddział bo nie widzi na razie potrzeby. Do poradni genetycznej do
          końca roku nie ma miejsc. Chciałam iść do doktora Pyrkosza.
          pozdrawiam ewa
          • 30.07.06, 11:32
            no tak .ja byłam na konsultacji w poradni i od razu powiedziała babka żeby kłasć
            sie na badania,byliśmy dwa razy i pobrali też materiał do badania
            genetycznego,więc nie było problemu z wizytami.umawiałam tak jak lekarz
            prosił,często jechałam bez terminu,bo umówiłam się telefonicznie z
            genetykiem.jeździliśmy od 2004.w tym roku udało mi się zrobić konsultację dla
            mojego ZA,bo miałam od pół roku termin dla Średniego i to też na telefon do
            lekarza tylko,bo włśnie nie było terminów.chodziliśmy do doktora Pilcha
            --
            trzechbudrysów www.niegrzecznedzieci.prv.pl/
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.