Dodaj do ulubionych

Lublin A. D. 2016

10.12.16, 17:14
I szaradziarski sezon turniejowy dobiegł końca.

Zanim zaczęliśmy zmagania, odbył się "wroni" minikonkurs - podano nazwy wrony siwej w 15 językach, trzeba było dopasować wersję do języka, z tym, że języków do wyboru było (dla utrudnienia) więcej niż 15. Miało to być kryterium dodatkowe przy rozstrzyganiu remisów.
Wygrał Marek Kawałek (7 pkt), drugie miejsce zajęli ex aequo Adam Biniszewski, Andrzej Gołębiewski i Maciej Gąska (po 5 pkt).

Turniej główny - dwie rundy, 70 i 50 minut. Tradycyjnie był joker :)
Wygrał Dawid Kupiec (164) przed Stanisławem Wójtowiczem (138,5) i Sławomirem Koszelewem (126,3). Pierwszą szóstkę uzupełnili Adam Biniszewski (120), Arkadiusz Dybała (118) i Paweł Kustroń (115,2).
Dalej (pierwsza 20, bo na razie nią dysponuję):
7. Maciej Gąska 108
8. Przemysław Ketner 104,9
9. Anna Maria Ketner 97,9
10. Karolina Wierzbowska 93,2
11. Jerzy Dymek 90
12. Anna Śmiałkowska 89,5
13. Paweł Szydłowski 81,3
14. Wacław Frydrych 73,5
15. Tadeusz Kasprzak 73
16. Andrzej Gołębiewski 64,5
17. Marta Śmiech 61
18. Marek Kawałek 60,7
19. Zenon Małyszek 59,5
20. Roman Nowoszewski 57,9
Startowało 31 osób.
Edytor zaawansowany
  • 13.12.16, 17:01
    Na zakończenie sezonu miałem okazję, i trzydzieści innych osób, uczestniczyć w turnieju, który zapewnił miłą atmosferę, dobrą zabawę (czterdzieści kilka ciekawych, ale wymagających, zadań i niekonwencjonalna punktacja), emocjonującą rywalizację (druga runda znacząco zmieniła kolejność, ustaloną po pierwszej), dużo czasu na rozmowy przed-, między- i porundowe, lekcję języków obcych (co prawda ograniczoną do jednego słowa, ale zawsze) i nagrody dla wszystkich uczestników. Dziękuję i gratuluję za to wszystko Organizatorom.
    Gratulacje również dla Dawida za to i pozostałych dziewięć zwycięstw w tym roku. Jesteś wielki!
    I jeszcze podziękowania za sukces (Dawida i mój) a konto przyszłego roku.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.