Dodaj do ulubionych

Eliminacje XVII SzMP

15.01.18, 21:18
Jak idzie rozwiązywanie? Jak oceniacie tegoroczne zadania?
Mnie bardzo podoba się zmiana, że wystarczy rozwiązać poprawnie 15 z 22 zamieszczonych zadań. Nie będzie już potrzeby nadsyłania maksa, żeby przypadkiem nie zostać wyeliminowanym przez tych, którzy zadzwonią do przyjaciela...
Edytor zaawansowany
  • dana.10 17.01.18, 13:10
    Już dawno wysłane :)
  • lis_leon 17.01.18, 16:49
    Ja rozumiem to trochę dwuznacznie... Bo te 15 zadań to wcale nie musi być gwarancja udziału w eliminacjach. Napisane jest "Uczestnicy (...) zostaną wyłonieni spośród czytelników, którzy (...) przyślą co najmniej 15 poprawnie rozwiązanych zadań". Z niczego nie wynika, że wszyscy się załapią. Zadania są łatwe (jak dla mnie zdecydowanie za łatwe), więc takich co nadeślą 15 rozwiązań może być bardzo dużo...
  • dana.10 17.01.18, 17:04
    Tak samo pomyślałam :),dlatego rozwiązałam wszystkie.Podejrzewam że uczestników może być więcej niż w ubiegłych latach.
  • ab-in 28.02.18, 00:50
    Na stronie R znajduje się już pedeef ze strefowiczami. Tym razem zrezygnowano z podania podziału uczestników wg miast, w których będą pisać strefówkę.
    15 zadań wystarczało :) I aż takiego embarras de richesse to nie ma, raptem 426 zakwalifikowanych...
  • she_5 23.01.18, 11:59
    czy już czas minął?

--
    Does she or doesn't she?
  • julesw 24.01.18, 16:45
    Termin upłynął w poniedziałek 22 stycznia. Ale decyduje data stempla pocztowego ;-)

Swoją drogą, w tym roku poprzeczka jest zawieszona chyba nieco niżej, może po to, by zachęcić większe grono szaradzistów do udziału (w 2016 wszyscy uczestnicy tego etapu, w liczbie 359, zostali zakwalifikowani do strefówki).
  • she_5 25.01.18, 11:10
    Upłynął, no trudno :(

--
    Does she or doesn't she?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.