Dodaj do ulubionych

Anagram o skoczku - "Rozrywka" 23.12

25.12.18, 23:34
Witajcie,

bardzo rzadko zdarzają mi się takie sytuacje, ale tym razem przerodziło się to niemal w dwudniową obsesję i chciałem prosić Was o pomoc. Chodzi o anagram z najnowszej "Rozrywki" datowanej na 23 grudnia 2018 (1572) - strona 36., zadanie nr 71 (o skoczku).

Nie jestem pewien, czy mogę go tu przytoczyć (prawa autorskie), więc na razie ograniczę się jedynie do wskazania numeru i tytułu, jeśli jednak otrzymam zgodę (potwierdzenie) od admina lub moderatora, to przepiszę anagram z numeru.

Nie proszę oczywiście o gotowe rozwiązanie (zbyt dużo poświęciłem już czasu na to zadanie), ale będę ogromnie wdzięczny za następującą podpowiedź: czy 4- i 6-literowe słowa zaczynają się kolejno na litery L i P? I czy w rozwiązaniu występuje litera Ę? Za nic nie mogę odgadnąć dwóch słów 5-literowych, nawet jakoś umiejscowić ich w potencjalnym rozwiązaniu.

Za wszelkie podpowiedzi (lub choćby próby pomocy) z góry dziękuję!

Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • uhuhu 26.12.18, 09:20
    L - tak, P - nie. W rozwiązaniu nie występuje samogłoska Ę.
    Podpowiem tyle: proszę szukać skoczka. Powodzenia!
  • 5ringo 26.12.18, 11:21
    Układ rymów aabb, ale pierwszy rym asonansowy (tylko zgodność samogłoski)
  • baruch.brachu 26.12.18, 13:34
    Jak już wiadomo o co chodzi, to jest proste ;). Przyjąłem od samego początku złe założenie, że ostatnim odgadywanym wyrazem jest słowo "proszę". No i wokół niego krążyłem.

Bardzo dziękuję za pomoc! :) Wesołych Świąt!! Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.