Dodaj do ulubionych

Umowa ramowa

02.08.19, 19:24
Jakiś czas temu zawarłem z " Rozrywką" umowę ramową o przeniesienie autorskich praw majątkowych na wydawcę. Czy to oznacza, ze nie mogę wysyłać swoich prac także do "Technopolu".Czy dotyczy to tylko tych zadań wysłanych i przyjętych do druku, przez "Rozrywke" ?
Edytor zaawansowany
  • tsevrah 02.08.19, 20:41
    Zakładam, że chodzi o umowę o dzieło z przeniesieniem praw majątkowych (autorskich).
    Umowa taka dotyczy dzieła (krzyżówek, szarad, rebusów), które zostały przekazane Rozrywce. I nie ma tutaj znaczenia to, czy ostatecznie zostały one opublikowane, czy przepadły gdzieś w wielomiesięcznej poczekalni. Dopiero zwrócenie zadań autorowi z informacją, że nie będą one wykorzystane do druku zwalnia go z zapisów umowy.
    A czy można podobną umowę zawrzeć także jednocześnie z Technopolem? Można, pod warunkiem, że umowa z Rozrywką nie zawiera klauzuli o zakazie konkurencji. Proponuję szczegółowo przeczytać warunki umowy. Co nie jest zakazane - jest dozwolone ;))

Ale nie jestem prawnikiem, więc może ktoś mnie poprawi? :P
  • rafi2011 03.08.19, 12:52
    Może zacytuje kilka pkt.

1.Autor przenosi na Wydawcę z chwilą przekazania i opublikowania danego utworu całość autorskich praw majątkowych do tegoż utworu.
    2. Autor oświadcza, że prawa przekazane na podstawie niniejszej umowy nie podlegają pośrednictwu żadnej organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, zaś honorarium z tytułu korzystania z nich przez wydawcę oczekuje obecnie, jak i w przyszłości wyłącznie od wydawcy.

3. Przedmiotem umowy jest ustalenie zasad nabycia przez wydawcę autorskich praw majątkowych do stworzonych przez autora utworów , w tym przekazanych przez autora i opublikowanych przez wydawcę przed datą zawarcia niniejszej umowy, jak również do przyszłych utworów stworzonych przez autora , przekazanych i opublikowanych przez wydawcę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka