Dodaj do ulubionych

Szaradzista na Wiejskiej

14.10.19, 23:07
Gratulacje!
bochnianin.pl/12770/posel-z-bochni-kim-jest-stanislaw-bukowiec/
Obserwuj wątek
      • neop1 Re: Szaradzista na Wiejskiej 15.10.19, 16:36
        A widziałeś go (MB) kiedy na turnieju szaradziarskim? Czyżby logika wg. Ciebie dopisana jest jednej opcji politycznej?
        W ogóle skąd wiesz, że SB nie lubi łamigłówek i zabaw logicznych?
        Zastanów się zanim coś napiszesz.
    • ciuflaj276 Re: Szaradzista na Wiejskiej 16.10.19, 09:11
      Rozumiem, że ostatnie zdanie to samokrytyka.
      Napisałem krótko (nie lubię zanudzać). Wydawało mi się (może niesłusznie), że tekst powinien być zrozumiały dla średnio rozgarniętego człowieka. No cóż, myliłem się.
      Więc wyjaśniam: pan Marek Borowski jest od dawnych czasów, jeszcze "Rozkoszy Łamania Głowy w "Życiu Warszawy" miłośnikiem zabaw umysłowych szczególnie zagadek matematycznych i logicznych. Uczestniczy (choć nie za często) w tych ważniejszych spotkaniach zagadkolubów. A nie wszyscy zaliczają je do szaradziarstwa.
      I to tyle.
      Choć jeszcze dwie uwagi:
      - co mają do rzeczy turnieje szaradziarskie? Uczestniczą w nich setne części procenta szaradzistów.
      - wprowadzanie wątków politycznych do naszego hobby uważam za paskudne. I z osobami, które to robią nie zamierzam więcej polemizować.
      • jw1969 Re: Szaradzista na Wiejskiej 18.10.19, 13:02
        Panowie, powściągnijmy niepotrzebne emocje!
        Rzeczywiście, inicjując wątek chciałem zwrócić uwagę na osobę czynną w ruchu szaradziarskim, która zasiądzie w poselskich ławach. Oczywiście wśród polityków można znaleźć przykłady miłośników rozrywek umysłowych - na różnym poziomie, od gazetowych krzyżówek (był taki prezydent...) po właśnie zadania logiczne. Akurat Marek Borowski jest też niezłym scrabblistą i niekiedy bierze udział w turniejach scrabblowych właśnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka