19.11.10, 10:24
Ogolne znaczenie

Spojrz na karte 5 monet, kliknij.
multiply.com/mu/taroteca/image/41/photos/84/600x600/53.jpg/26-Minor-Discs-05.jpg?et=BDH%2C%2BQ1QPotlabBUh11dgw&nmid=25377536
W mojej praktyce spotkalam sie z tym, ze 5 monet:

Partnerstwo?

5 monet zwiastuje ubostwo emocjonalne. Gdy wychodzi ta karta w rozkladzie partnerskim, to albo czujemy sie nienasyceni uczuciowo, emocjonalnie, badz brakuje nam tych uczuc, emocji. Albo partner ma ich za malo dla nas, wrecz trzeba żebrac o uczucia. Albo sa jakies ogolnie klopoty w zwiazku, a moze nawet partnerzy maja klopoty finansowe. Itd, duzo zalezy od otaczajacych kart i od calego rozkladu.
A gdy ta karta odnosi sie do czlowieka, o ktorym myslimy (bo chcemy sprawdzic jego uczucia wzgledem nas), moze symbolizowac czasem, ze nie stac go na uczucia wzgledem nas, ze ma ich dla nas za malo.

Emocje?

Albo gdy jestesmy samotni, to czujemy sie takimi biedakami emocjonalnymi, bo nam tego brakuje, brakuje nam uczuc. Czujemy sie ułomni emocjonalnie, w kryzysie. Spojrzmy na karte 5 monet - dwaj biedacy w łachmanch (bardzo skromni), ktorym brakuje wszystkiego, a na dworze jest mróz.

Karta dnia?

Raz wylosowalam ten arkan mniejszy jako "karte dnia" i pamietam, ze szperalam po internecie i zobaczylam ladna rzecz, byla droga, a tego dnia na koncie mialam za malo pieniedzy, wiec nie moglam sobie pozwolic na zakup jednej rzeczy, cena byla za wysoka.

Finanse?

Ta karta to poczucie takiej beznadziejnosci, albo uczuciowej, emocjonalnej, badz materialnej, finansowej. Wiec karta 5 monet moze symbolizowac trudniejszy okres finansowy, niedostatek finansowy, czasem wrecz braki finansow, kryzys.

Praca?

Gdy wrozysz sobie na prace, czy ja znajdziesz? to ta karta nie jest korzystna, gdyz mowi nam, ze w danym okresie bedzie ciezko ja znalezc, totalny zastoj, i trzeba sie przyzwyczaic do sytuacji skromnej, jaka jest w obecnym czasie. Badz praca nie taka, jaka sobie wymarzylismy.

Zdrowie?

Karta 5 monet moze przyniesc okres klopotow ze zdrowiem, jakich konkretnie? trzeba przeanalizowac inne tez karty.

Wyjazdy?

Karta 5 monet, na pytanie o wyjazd, niekoniecznie przyniesie wyjazd, ktory spelnia marzenia. Raczej trzeba bedzie sie liczyc z jakimis trudnosciami, jakimi? to zalezy od innych kart w rozkladzie. Oraz od tego, jakie pytanie stawiamy w rozkladzie. Na przyklad: na pytanie o wyjazd i srodki finansowe zwiazane z tym wyjazdem, ktore beda w ten wyjazd wlozone. Wiec trzeba sie liczyc z tym, ze wyjazd moze byc skromiejszy niz zwykle, ze trzeba bedzie liczyc sie z pieniedzmi, badz nie wyjedziemy, bo zabraknie nam pieniedzy na wyjazd.

Barbara Stanislawska.
Serdecznie pozdrawiam.
tarot-doradca.pl
tarot-ewa.pl
Edytor zaawansowany
 • tarot_doradca2 16.12.10, 21:29
  Podobnie odbieram tą kartę. Ewa.
 • szpilki-only 19.12.10, 19:10
  Drogie Wróżki powiedzcie czy któraś z Was wie co może oznaczać kombinacja 5buław + 5 monet ? Jak się sprawdza taki zestaw w praktyce? Często wychodzi w pytaniu co pewna osoba myśli o mnie, jakoś nie mogę skleić karty konkurencji, sprzeczności z kartą ubóstwa. Proszę o podpowiedź.
 • tarot_doradca2 20.12.10, 15:03
  szpilki-only napisała:

  > Drogie Wróżki powiedzcie czy któraś z Was wie co może oznaczać kombinacja 5b
  > uław + 5 monet
  ? Jak się sprawdza taki zestaw w praktyce? Często wychodzi w
  > pytaniu co pewna osoba myśli o mnie, jakoś nie mogę skleić karty konkurencji,
  > sprzeczności z kartą ubóstwa. Proszę o podpowiedź.

  Witam, myślę że powinnaś dobrać konkretny rozkład, bo tarot reaguje tylko na polecenia konkretne, które są dla niego jasne.
  No właśnie sama się pogubiłaś. Bo wyciągnełaś dwie karty, nie wiem po co, co każda z tych kart oznacza, tutaj trzeba zastosować jakiś konkretny rozkład.

  Przy 5 monet - zwykle tych uczuć jest za mało, jakiś niedostatek uczuć. Przy 5 buław - występują w relacji jakieś spory, walka, związek burzliwy, który mimo walki, osoby do siebie lgną. Pewne współzawodnictwo. Te karty sobie zaprzeczają, zatem żle dobrany rozkład. Spójrz na kartę, ludzie walczą.

  http://multiply.com/mu/taroteca/image/44/photos/84/600x600/137.jpg/68-Minor-Wands-05.jpg?et=uioOc%2BDZhpTzPxgk5nexyw&nmid=25377536
  Pozdrawiam Ewa.
 • szpilki-only 20.12.10, 15:44
  Witaj, rozkład zastosowany przeze mnie to tajna kieszeń. Na pytania "co o mnie myśli?" i "co do mnie czuje?" są wybierane po 2 karty. Całości już niestety nie pamiętam, ale uderzyło mnie to, że ten zestaw się powtórzył, więc to musi być ważne. Dodam, że nie jestem z tą osobą w związku, chodzi o mężczyznę który mi się podoba, on do mnie raczej nic nie czuje. Myślałam na tym układem i przyszło mi na myśl, że te dwie 5 mogą oznaczać: nie ma się o co bić, szkoda trudu, nie wart zachodu lub coś w tym stylu. Szkoda, że nie mam szansy się przekonać bo to była odp na pyt co myśli. Zauważyłam taką rzecz, gdy wróżę dany układ 2 kart zawsze sprawdza się w ten sam sposób, na zasadzie działania matematycznego, zawsze jest ta sama wartość, jedynie okoliczności mogą być trochę inne.
  Pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)
 • tarot_doradca2 20.12.10, 16:12
  szpilki-only napisała:

  > Witaj, rozkład zastosowany przeze mnie to tajna kieszeń. Na pytania "co o mnie
  > myśli?" i "co do mnie czuje?" są wybierane po 2 karty. Całości już niestety nie
  > pamiętam, ale uderzyło mnie to, że ten zestaw się powtórzył, więc to musi być
  > ważne. Dodam, że nie jestem z tą osobą w związku, chodzi o mężczyznę który mi s
  > ię podoba, on do mnie raczej nic nie czuje. Myślałam na tym układem i przyszło
  > mi na myśl, że te dwie 5 mogą oznaczać: nie ma się o co bić, szkoda trudu, n
  > ie wart zachodu lub coś w tym stylu.
  Szkoda, że nie mam szansy się przekona
  > ć bo to była odp na pyt co myśli. Zauważyłam taką rzecz, gdy wróżę dany układ 2
  > kart zawsze sprawdza się w ten sam sposób, na zasadzie działania matematyczneg
  > o, zawsze jest ta sama wartość, jedynie okoliczności mogą być trochę inne.
  > Pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)

  Czyli oderwałaś jedną część z drugiej z rozkładu, tak nie można robić, trzeba interpretować cały rozkład, bo można narobić sobie chaosu w głowie.
  A ja nie wiem czy coś do ciebie czuje, zadałaś pytanie na początku co myśli o tobie, a nie co czuje do ciebie, i wylosowałaś karty dwie. Poza tym my mamy swoje osobiste sprawdzone rozkłady kart.
  Zapanował tutaj chaos. :) Ewa.
 • tarot_doradca2 20.12.10, 16:25
  szpilki-only napisała:

  > Witaj, rozkład zastosowany przeze mnie to tajna kieszeń. Na pytania "co o mnie
  > myśli?" i "co do mnie czuje?" są wybierane po 2 karty. Całości już niestety nie
  > pamiętam, ale uderzyło mnie to, że ten zestaw się powtórzył, więc to musi być
  > ważne. Dodam, że nie jestem z tą osobą w związku, chodzi o mężczyznę który mi s
  > ię podoba, on do mnie raczej nic nie czuje.

  Myślałam na tym układem i przyszło
  > mi na myśl, że [b]te dwie 5 mogą oznaczać: nie ma się o co bić, szkoda trudu, n
  > ie wart zachodu lub coś w tym stylu.

  Zaraz, zaraz, wyciągając kartę na konkretne pytanie, nie możesz pytania póżniej tego zmieniać do tych samych kart. Jeśli zadałaś pytanie:

  "co on o tobie myśli"

  I wyszły karty 5 monet i 5 pałeczek.

  Nie wolno interpretować tych dwóch kart pod inne pytanie.

  I na pytanie co on myśli o tobie?

  Wyszła karta 5 monet: on może myśleć, że znajomość z tobą na obecną chwile nie ma nic ciekawego do zaoferowania, bo spójrz na kartę, dwaj żebracy, są biedni, są w niedostatku.

  A 5 pałeczek: myśli, że znajomość z tobą może być dla niego dość napięta, sporna, bo na karcie ludzie ze sobą walczą, jest współzawodnictwo. Że to będzie jakiś sprawdzian waszych sił w danej relacji. Może jeszcze myśli, że jesteś osobą troszeczkę kłótliwą. Oczywiście on może tylko tak myśleć, a sytuacja może być w rzeczywistości zupełnie inna. Pozdrawiam Ewa.

 • szpilki-only 20.12.10, 17:23
  Zaraz, zaraz, wyciągając kartę na konkretne pytanie, nie możesz pytania póżniej tego zmieniać do tych samych kart. Jeśli zadałaś pytanie:

  "co on o tobie myśli"

  I wyszły karty 5 monet i 5 pałeczek.

  tak, tak to była odp na pyt "co myśli", w tej chwili już nie pamiętam co wyszło w pyt " co czuje", interpretowałam cały czas to pierwsze.

  Wyszła karta 5 monet: on może myśleć, że znajomość z tobą na obecną chwile nie ma nic ciekawego do zaoferowania, bo spójrz na kartę, dwaj żebracy, są biedni, są w niedostatku.

  dokładnie, właśnie tak pomyślałam, a w połączeniu z 5 buław dochodzę do wniosku że "szkoda zachodu bo walka nie przyniesie żadnych korzyści (5monet)"
  Nurtowało mnie to trochę, a że rozkładu już nie pamiętam to wyciągnęłam jeszcze raz, tym razem 3 karty na to samo pytanie.
  VI.Kochankowie+paź denarów +5monet
  Coś tam poczuł, ale dzieli nas spora różnica wieku, w jego oczach jestem osobą niedojrzałą i byłby to związek wybrakowany pod pewnym względem. Czyli nie wart zachodu. I tak sobie zapiszę 5monet+5buław w swoim notatniku.
 • tarot_doradca2 16.06.11, 12:17
  Na obecny tydzień wylosowałam kartę 5 monet, na pytanie o finanse. Z kasą marnie. Ewa.
 • szpilki-only 20.12.10, 17:36
  Zapomniałam dopisać, że właściwie już nie chodzi mi o tego pana, bo to nie jest aż tak istotne, cieszę się z kolejnego odkrycia, zawsze to jakiś krok do przodu w nauce.
  Pozdrawiam :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.