Mamy prawo do sanatorium po operacji :) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
                                                  • Mapko to będzie duży wysiłek i poświęcenie ze strony małżonka, więc podziwiam smile
                                                    Możecie zamówić ze dwa noclegi dla małżonka na weekend i przy okazji troszkę chłopina wypocznie po podróży i nacieszy się Tobą przed podróżą powrotną smile
                                                    Jak pomysł Ci się podoba to mogę podać namiary do ludzi, gdzie spędzałam kilka razy urlop.
                                                    Blisko Krynicy ok7km a bardzo miło, smacznie i bez porównania taniej niż w samej Krynicy kiss

--
                                                    kwiatWiek 51 lat, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                                                  • Olikkk Jeśli masz takie namiary to podaj, może faktycznie skorzystam. Dzięki za pomysł.
                                                    --
                                                    kwiat wiek 42 lata, 02.02.2011r. usunięcie macicy bez przydatków, przezpochwowo, wynik OK, Pomorze kwiat
                                                  • Mapko bardzo proszę Tekst linka tu wszystkie namiary, cennik, opinie itp. Polecam nie tylko Tobie, nasi znajomi którzy skorzystali w większości tam wracają tak jak i my smile
                                                    --
                                                    kwiatWiek 51 lat, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                                                  • Olikkk Dzięki bardzo. Zastanawiamy się z mężem, bo jak będzie po mnie jechał - na koniec sanatorium, to może przyjedzie kilka dni wcześniej i gdzieś się zakwateruje, trochę odpocznie i wrócimy razem.
                                                    --
                                                    kwiat wiek 42 lata, 02.02.2011r. usunięcie macicy bez przydatków, przezpochwowo, wynik OK, Pomorze kwiat
                                                  • Mam pytanie do osób, które były w sanatorium: do kogo powinnam się zwrócić aby dowiedzieć się jak załatwić sobie L-4 na czas pobytu w sanatorium? Jeszcze mam pytanie, czy jest możliwość dostępu do internetu w sanatoriach np. za dodatkową opłatą? Jeszcze zastanawiam się nad jednym, bo słyszałam, że nieraz są takie możliwości - może ktoś się orientuje: czy jest możliwość jednoosobowego pokoju np. za dodatkową opłatą, bo wstyd to powiedzieć, ale je podobno chrapię i trochę się tego krępuję. Jeśli jest taka możliwość, to jak to załatwić i do kogo się zwrócić? Czy można to zaklepać wcześniej telefonicznie? Przepraszam za te może głupie pytania, ale nie bardzo wiem jak to załatwić?
                                                    Proszę pomóżcie mi, jeśli potraficie!
                                                    --
                                                    kwiat świeżynka - 02.02.2011r. usunięcie macicy bez przydatków, przezpochwowo, wynik HP - OK kwiat
                                                  • Mapko z dostępem do internetu jest różnie. Ja nie miałam, ale już sanatorium nieco dalej miało i bez opłat. Komputer stał do dyspozycji kuracjuszy przy samym wejściu smile
                                                    Ja korzystałam z bezpłatnego dostępu w miejskiej bibliotece, która była dużo bliżej.
                                                    Jak widać to zależy od sanatorium.
                                                    U nas nie można było zamówić sobie pokoju przez telefon, ale już na miejscu owszem, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy wink
                                                    Co do L-4 nie wypowiem się, bo nie korzystałam. Natomiast przed wyjazdem zadzwoniłam do mojego sanatorium i o wszystko wypytałam, łącznie z tym czy są na miejscu bankomaty do mojego banku i czy można płacić kartą za pobyt smile

--
                                                  • Olikkk Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
                                                    --
                                                    kwiat świeżynka - 02.02.2011r. usunięcie macicy bez przydatków, przezpochwowo, wynik HP - OK kwiat
                                                  • mapa41..jeśli chodzi o pokój jedynkę..to czasem można zrobić rezerwację telefonicznie,jak już masz skierowanie do sanatorium ,lub na miejscu przy wyznaczeniu pokoju..poprosić jeśli mają wolne pojedyncze pokoje,a co do L4 to wszystko zależy jakiego masz gin..podobno można dostać takie zwolnionko w ramach leczenia poszpitalnego....ale tak na 100% to musisz zapytać u gin...
                                                    --
                                                    kwiat świeżynka-usunięta macica 1 marca 2011,mam 46 latkwiat
                                                  • Iwon Dzięki za informację. Wiem, że mój wyjazd do sanatorium jest w ramach L-4 tzw. poszpitalne, tylko nie wiem, kto wystawia to zwolnienie: czy mój gin, czy tam na miejscu ktoś z sanatorium.
                                                    --
                                                  • mapa41..nie jestem pewna,ale chyba Twój gin...bo jak ja w szpitalu pytałam o takie sanatorium to gin powiedział,że wystawi..i chyba oddajesz takie zwolnienie do pracy zanim pojedziesz..
                                                    --
                                    • Wniosek do szpitala uzdrowiskowego złożyłam 13.04 2011 do śląskiego NFZ, zarejestrowany został 26.04.2011 i mimo upływu 30 dni nie został jeszcze rozpatrzony http://emoty.blox.pl/resource/wallbash.gif to takie info odnośnie pracy śląskiego NFZ
                                      Mapko miałaś szczęście, że w Twoim oddziele poszło dużo szybciej
                                      • O-re Masz rację. Chyba miałam szczęście z tym sanatorium. Powoli już o nim myślę. Jeszcze dwa tygodnie.
                                        --
                                        • witajcie drogie dziewczyny!

czytalam Wasze wpisy i postanowiłam dołączyć do Waszego grona.

jestem po operacji usunięcia macicy i przydatków, o ironio...w dniu 8.marca br.

mapko41 będę Cię zmieniać w Krynicy!!! Ty pewnie się powolutku pakujesz,smile

pozdrawiam serdecznie wszystkie piszące na tym forum smile
                                          • Doris witaj, miło że i Ty do nas dołączyłaś smile
                                            Fajnie, że i Tobie udało się załatwić sanatorium po operacji smile
                                            Mapka pewnie da nam znać jak przebiega jej kuracja i co nieco dowiesz się od niej przed wyjazdem. Troszkę Wam zazdroszczę wyjazdu w czerwcu, o niebo lepiej jak w marcu wink
                                            Pozdrawiam cieplutko kiss
                                            --
                                            • Hej Wam. Faktycznie mam mało czasu na pisanie, ale staram się czytać forum i nie mieć zaległości. Powoli myślę o wyjeździe. Muszę się przygotować, zorganizować dom, no i w pracy wszystko poukładać. Mam nadzieję, że uda mi się do Was napisać z sanatorium.
                                              Doris postaram się opisać moje wrażenia z sanatorium. Jedziesz do tego samego ośrodka co ja?
                                              Pozdrawiam.
                                              --
                                              • dziękuję że sie odezwałyście,
                                                mapko41 ja też jadę do lwigrodu i będę czekac, co mi napiszesz o pobycie tam , bo info w necie są rózne,ale bądzmy dobrej myśli! Mapko41 juz za niedługo wyjeżdzasz to pakuj się spokojnie,pozdrawiam Cię
                                            • Droga olikkk dziękuję za wspaniałe przyjęcie na forum.smile

skierowanie wypisala mi rodzinna w przychodni i dolaczylam wypis ze szpitala, i muszę przyznać, że myślałam ,że będę czekać 2lata a tu niespodzianka, z której się cieszę,bo z pewnością przyda się odpoczynek i zabiegi ,bądz co bądz przeszłyśmy poważne operacje.

Pozdrawiam cieplutko, dobranoc babeczki!!
                                              • Doris kiss cała przyjemność po mojej stronie - zapewniam wink
                                                A dobrej nocki życzyłam Ci tam, gdzie zawsze mówimy dzień dobry i dobranoc smile http://emots.yetihehe.com/1/heej.gif

--
                                      • droga or-e ja tez czekałam ok.60dni, ale potem dostałam od razu skierowanie na leczenie,czyli wyjazd w 4 m-cu po operacji, życzę Ci cierpliwości wink

pozdrawiam serdecznie
                                        • doris806 dzięki za info smile gdzieś w gazecie czytałam, że powinnam otrzymać odpowiedź do 30 dni....w wyjątkowych wypadkach może się przedłużyć jeszcze o 2 tygodnie....musiałabym pogrzebać w necie....ale mam nadzieję, że przyznają mi szpital uzdrowiskowy.....bo sanatorium dwa lata po operacji mija się z celem, pozdrawiam kochana i życzę miłego wypoczynku i poprawy zdrowia kiss
                                          ---
                                          laparotomia usunięcia macicy z przydatkami 21 luty 2011, guz jajnika. HP ok
                                          • Dzięki dziewczyny,miłego weekendusmile

droga or-e ja też się denerwowałam i czekałam...bo nie mamy innego wyjścia,ale jak się juz doczekałam to bardzo się ucieszyłam.
                                            Pozdrawiam serdecznie pa
                                            • pozdro
                                              --
                                              48lat, 8.03.11 laparoskopia , Śląsk
                                              • Witajcie ,czasem bardzo trudno jest uzyskać wniosek do sanatorium.
                                                Znajoma pozazdrościła mi,że mam przyznane sanatorium,bo jej nikt nie powiedział ,że po takiej operacji ma prawo wyjechać na leczenie uzdrowiskowe.Uważam,że jeszcze dużo wody upłynie zanim będą o tym mówić lekarze,czy personel szpitalny.Mamy za sobą poważne zabiegi po których trzeba dojść do siebie.
                                                Serdecznie pozdrawiam Dorota
                                                --
                                                • Pozdrowionka dla wszystkich z sanatorium.
                                                  Podróż bez przeszkód, teraz załatwiam sprawy formalne i organizacyjne.
                                                  Góry piękne. Pogoda dopisuje.
                                                  Buziaki. Internet działa, ale mam limity, więc Pa, Paaaaaaaaa!
                                                  --
                                                  • Witaj Mapuś big_grin Cieszę się, że już jesteś na miejscu i że nas o tym powiadomiłaś pomimo limitu wink
                                                    Ściskam Cię mocno i życzę owocnej kuracji kiss

--
                                                • Witam! Mam wyznaczony termin do sanatorium 'Lwigród' w Krynicy Zdrój od 3 lipca. Bardzo proszę o więcej informacji na temat tego sanatorium tj. pobytu, zabiegów. Z góry dziękuję.
                                                  • Dano witaj smile
                                                    Nasza Mapka jest tam od wczoraj, więc z pewnością o wszystkim Ci opowie za kilka dni smile

--
                                                  • Mapko droga, gdy już się tam zainstalujesz to na spokojnie napisz nam co i jak.smile
                                                    ciesz się piękną Krynicą i pogodą smile
                                                    --
                                                  • Mapko kiss cudownego relaksu i pełnego powrotu do zdrowia Ci życzę http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2PLfV7ru9hqVXQ8PbuO_gXBrCwUNp_HIqTJ4mnp52sdhyr12tMw
                                                    i również chętnie poczytam jak Twoje wrażenia, bo znajoma wybiera się tam pod koniec czerwca smile
                                                    --
                                                    kwiat27 wrzesień 2010 usunięcie macicy, szyjki, przydatków. Wynik hp ok smile. Śląsk kwiatkwiatkwiat
                                                  • Cześć. Pozdrawiam wszystkich .
                                                    Jeśli chodzi o sanatorium Lwigród w Krynicy Zdrój, to proponuję, przyjechać jak najszybciej. Od 10.00 w dniu przyjazdu pielęgniarki zaczynają przyjmować nowych kuracjuszy. Ja byłam za 10 minut 10 i byłam około 15 w kolejce, a później , to było jeszcze gorzej. Od pielęgniarek dostaje się przydział do lekarza, który ( w moim przypadku wyznaczono mi wizytę na 19.50) wyznacza rodzaje zabiegów. Jest ich sześć rodzajów. Rozplanowane są najczęściej po 3 dziennie, co drugi dzień. Postaraj się aby wodę, którą tu oferują i można za niewielkie pieniądze sobie kupić, abyś nie miała w ramach zabiegów – bo tracisz 2 rodzaje innych zabiegów. Jeśli chodzi o rodzaje zabiegów, to ja mam: kąpiel mineralną, masaż ręczny kręgosłupa i magnetronik – to na moje dolegliwości kręgosłupa, a następnie kąpiel borowinową, tampony borowinowe i aerozol ginekologiczny, tzn. inhalacje w pochwie z kwasu mlekowego – podobno super sprawa na stany zapalne pochwy (bakteryjne i grzybicze). Osoby, które przyjechały w godzinach popołudniowych, to nie wszyscy dostali się do pielęgniarek, no i w związku z tym do lekarza. Spędziły więc kolejnego dnia czas w kolejce do pielęgniarek i lekarzy. Przez to też miały mało korzystnie rozplanowane godziny zabiegów. Wiadomo, kto pierwszy ten lepszy. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to są tu pokoje dwu- trzy- i czteroosobowe. Ja przed przyjazdem po wielu trudach i próbach dodzwoniłam się do menagera sanatorium, który przydziela pokoje i chciałam dopłacić do jednoosobowego pokoju, bo słyszałam, że w niektórych sanatoriach jest to możliwe. Tutaj nie ma takiej możliwości, ale dzięki temu, że zadzwoniłam, to mam pokój dwuosobowy. Mam super współlokatorkę. Mamy dzięki temu łazienkę na 2 osoby. Poza tym jest obowiązkowa opłata klimatyczna w wysokości 66 zł i dopłata za telewizor i czajnik 27 zł. Organizowane są różne wycieczki: zarówno w Polsce (m.in. Kraków, Zakopane), do Słowacji, do Budapesztu, do Wiednia, do Lwowa - gdzie potrzebny jest paszport. Jak macie jeszcze jakieś pytania, to śmiało, jak będę umiała, to odpowiem. Pozdrowionka dla wszystkich.
                                                    Sory, że tak się rozpisałam. Dzięki za wszystkie pozdrowionka i pamięć. Pa, PA!!!!!
                                                    --
                                                  • Mapko dzięki za informacje i pozdrowienia kiss

http://www.jmw.yoyo.pl/archiwum/2008/czerwiec/gify/gif%20nr2.gif Milutkiego pobytu Mapko

Powiem, że nie rozumiem polskiej gospodarki. Czy cały turnus musi się wymieniać w jednym dniu? Przecież można by dziennie załatwić kilkanaście osób bez tłoku. Jedni pacjenci się wykruszają, a na ich miejsce wskakują następni, jak w szpitalu, czy w hotelu. Turnus, konkretnie od....do jak za komuny. Szkoda gadać, no może w tym wypadku pisać. sad
                                                  • Serdeczne dzięki za te informacje.Mam jeszcze pytanie-jak uniknąć dostania wody zamiast zabiegu i czy można otrzymać dietę lekkostrawną ,czy posiłki są w formie bufetu?Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
                                                  • Dzięki mapko za cenne informacje,skorzystam z Twoich porad.

Kochana odpoczywaj i lecz się,bo z tego co napisałaś są dobre zabiegi na te nasze sprawysmile

pozdrawiam

--
                                                  • Cześć Wam. Odnośnie dokupienia dodatkowych zabiegów w moim sanatorium, to jest SPA, gdzie można sobie dokupić jakiś karnet i w sąsiednim sanatorium jest możliwość dokupienia karnetu na ćwiczenia na takich specjalnych łóżkach i roleticu. Jeśli chodzi o żelazko to jesy możliwość wypożyczenia na 1 h bezpłatnie, a następne godziny odpłatnie. Leżaki można też wypożyczyć odpłatnie. O czajniku już chyba pisałam. Posiłki są różne – w zależności od diety. Ja wybrałam lekkostrawną, bo chcę schudnąć. Nie ma w formie bufetu, tylko jest przydział na talerzykach, lub na stolik. Zależy od posiłku. Jeśli chodzi o propozycję picia wody, to można zasugerować, że wodę sobie kupię we własnym zakresie, a poprosić o inne zabiegi. Mi lekarz powiedział sam, to wodę Pani sobie kupi, a zapisuję takie to a takie zabiegi. Tutaj są ręczniki mały, średni i duży, ale naprawdę są tu często używane, więc ja też sporo wzięłam za poradą koleżanek z forum i nie żałuję – szczególnie kąpielowe – duże i może proponuję 1 ciemny duży. Pozdrowionka.
                                                    --
                                                  • Pozdrawiam wszystkich z sanatorium.
                                                    Mam dosyć ważne dla mnie i pilne pytanie.
                                                    Jak wygląda zwolnienie lekarskie w sanatorium poszpitalnym, tzn. takim jak ja jestem - z NFZ. Jedni tutaj mówią, że jest płatne 80% - jak każde chorobowe, a inni mówią, że 70% - jak szpitalne zwolnienie lekarskie. Pytałam tutaj pielęgniarek, ale one też nie bardzo wiedzą i nie są pewne. Kazały mi zapytać lekarza. Ten mi powiedział, że szpitalne, a inny lekarz - mojej koleżance z pokoju powiedział, że normalne zwolnienie - 80% płatne. Dla mnie to ważne, bo moja Pani z zakładu pracy do mnie zadzwoniła, abym się dowiedziała, ponieważ jak ja dostarczę zwolnienie lekarskie do zakładu pracy, to ona właśnie pójdzie na 3 tygodnie urlopu i nikt mi nie wypłaci wypłaty za zwolnienie lekarskie. Natomiast ona chce mi przygotować już rozliczenie, a jak dostarczę zwolnienie, to ktoś kto ją zastępuje wyśle mi pieniążki. To dla mnie bardzo wazne i pilne. Będę wdzięczna za pilną odpowiedź. Pozdrawiam.
                                                    --
                                                  • Mapko informacja zaciągnięta w ZUS w wydziale orzecznictwa.
                                                    Jeżeli to jest sanatorium, a nie szpital - to płatne 80%. To zależy również od tego co lekarz wpisze w polu "11" na zwolnieniu lekarskim. Jeżeli wpisze szpital - będzie 70%, jeżeli wpisze sanatorium - będzie 80%.
                                                    W Twoim przypadku prawdopodobnie powinno być napisane - sanatorium, bo jak pani powiedziała nie leżysz na łóżku szpitalnym, tylko chodzisz na zabiegi smile
                                                    Pozdrawiam cieplutko kiss

--
                                                  • A tak na chłopski rozum patrząc na druk zwolnienia Tekst linka wynika, że jeżeli wpisze Ci ilość dni w rubryce "10" - niezdolność do pracy to będzie oznaczało, że sanatorium i 80%, a jak w rubryce "11" - pobyt w szpitalu i 70% smile
                                                    --
                                                  • Olikkku Bardzo Ci dziękuję. Pozdrawiam cieplutko.
                                                    --
                                                  • A jeśli ktoś był w sanatorium poszpitalnym, tak jak ja, to może podpowie co wpisują lekarze na druku zwolnienia lekarskiego: czy jako pobyt w szpitalu, czy tylko zwolnienie lekarskie? Z góry dziękuję.
                                                    --
                                                  • Mapko coś znalazłam, może to Ci się przyda ?
                                                    Jaka jest różnica między leczeniem w sanatorium a w szpitalu uzdrowiskowym?
                                                    Lekarz specjalista balneologii i medycyny fizykalnej, pracownik ŚRKCh, określa rodzaj, miejsce i czas leczenia uzdrowiskowego. Do szpitala uzdrowiskowego kieruje się osoby ubezpieczone, którym skierowanie wystawiono w szpitalu stacjonarnym w czasie pobytu w nim - do ostatniego dnia leczenia w tym szpitalu, w zależności, oczywiście, od schorzenia, wskazań leczniczych do leczenia w szpitalu uzdrowiskowym - a nie w sanatorium. Leczenie w szpitalu uzdrowiskowym przeznaczone jest dla osób, które wymagają rehabilitacji po ostrych, ciężkich zachorowaniach, np.: zawał mięśnia sercowego, operacje neurochirurgiczne czy kardiochirurgiczne, urazy wielonarządowe. Do szpitala uzdrowiskowego kieruje się osoby, które wymagają szczególnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w trakcie pobytu w uzdrowisku. Ze względu na stan zdrowia ubezpieczonych kierowanych do szpitala uzdrowiskowego, mają oni zapewniony całodobowy dyżur lekarski, większą liczbę zabiegów.
                                                    Natomiast w sanatorium leczą się pacjenci przewlekle chorzy, którym skierowanie na leczenie uzdrowiskowe wypisał lekarz ubezpieczenia zdrowotnego w poradni lub szpitalu. Ostatecznie lekarz balneolog, kierując się wiedzą medyczną, określa sposób leczenia uzdrowiskowego ubezpieczonego.
                                                    Pozdrawiam
                                                    --
                                                    kwiatUsunięta macica i przydatki, pełna narkoza, poprzeczne cięcie brzucha - marzec 2010 r. Wynik HP-OK. HTZ Fem 7kwiat
                                                  • Prawa pracownika na czas leczenia uzdrowiskowego
                                                    Za czas pobytu w sanatorium przysługuje zwolnienie lekarskie płatne w wysokości 80 proc. podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Natomiast za pobyt w szpitalu uzdrowiskowym - 70 proc. Od stycznia tego roku jedynie pracownikom po 50. roku życia, za okres pobytu w szpitalu uzdrowiskowym od 15 do 33 dni, przysługuje miesięczny zasiłek chorobowy w wysokości 80 proc. wynagrodzenia. Od powyższych reguł są jednak wyjątki, kiedy to za pobyt w szpitalu uzdrowiskowym lub sanatorium pracownik otrzymuje zasiłek w wysokości 100 proc. podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Należy do nich np. leczenie związane z rehabilitacją powypadkową.

Wynagrodzenie w pełnej wysokości (dot. stałych składników wynagrodzenia, zmienne są wyliczane jako średnia z kilku miesięcy, najczęściej trzech ostatnich) mogą za czas pobytu w sanatorium otrzymać osoby, które wykorzystają na ten cel swój urlop wypoczynkowy. Istnieje jednak ryzyko, że pracodawca nie da nam urlopu w określonym terminie.

Warto wiedzieć, że dofinansowanie na pobyt w sanatorium można otrzymać od pracodawcy z funduszu socjalnego, o ile przewiduje on działalność socjalną. Pod tym pojęciem rozumie się usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form krajowego wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej, udzielanie pomocy materialnej - rzeczowej lub finansowej, jak również zwrotnej albo bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe na warunkach określonych umową. Niewątpliwie mieści się tu również dofinansowanie pobytu pracownika w sanatorium - można je zakwalifikować jako wsparcie wypoczynku krajowego, lub jako udzielenie pomocy materialnej.

Zanim jednak zaczniemy się ubiegać o taką pomoc, powinniśmy się zapoznać z regulaminem określającym szczegółowe zasady gospodarowania przez firmę środkami funduszu. Pamiętajmy też, że przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat jest uzależnione od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej pracownika. Nie należą się one więc wszystkim w jednakowej wysokości. Zgodnie z ustawą o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, z pomocy materialnej mogą korzystać m.in. aktualni i byli pracownicy (emeryci i renciści) wraz z rodzinami. Mogą się o nią ubiegać także osoby przebywające aktualnie na zwolnieniu lekarskim. Po pierwsze dlatego, że nadal pozostają w stosunku pracy, po drugie - leczenie sanatoryjne jest najczęściej kontynuacją leczenia specjalistycznego.

W czasie, gdy pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym, pracodawca nie może rozwiązać z nim umowy o pracę. Takie prawo przysługuje mu dopiero po upływie okresu uprawniającego do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. W przypadku pracowników zatrudnionych u pracodawcy krócej niż pół roku, następuje to po upływie 3 miesięcy, a w przypadku pracowników zatrudnionych od co najmniej pół roku - gdy niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową. W wyżej wymienionych przypadkach rozwiązanie umowy następuje w trybie natychmiastowym.

W przypadku wyjazdu do sanatorium ZUS w ramach prewencji rentowej może zdecydować o przedłużeniu pobytu lub ponownym skierowaniu do sanatorium nawet bezpośrednio po zakończeniu bieżącego turnusu. Bardziej opłaca się mu wysłać tam osobę niezdolną do pracy niż wypłacać jej zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne czy rentę. Warunkiem przedłużenia takiego pobytu jest perspektywa powrotu pracownika do pracy.

W przypadku, gdy sanatorium finansuje nam NFZ, o ponowne skierowanie na leczenie sanatoryjne możemy starać się po upływie 12 miesięcy od zakończenia poprzedniego pobytu.

Podstawa prawna:

- ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa

- art. 41 i 53 kodeksu pracy

Pobyt w sanatorium może się odbywać w ramach:

1. Zwolnienia lekarskiego – pracownik otrzymuje za ten czas zasiłek chorobowy w wysokości 80 proc. wynagrodzenia,

2. Urlopu wypoczynkowego – pracownik otrzymuje za ten czas pełne wynagrodzenie (dotyczy to stałych składników, w przypadku składników zmiennych wyliczana jest średnia z kilku miesięcy).

WAŻNE! Pracodawca nie ma obowiązku udzielenia urlopu na czas pobytu w sanatorium. Pobyt w szpitalu uzdrowiskowym odbywa się w ramach zwolnienia lekarskiego. Pracownikowi przysługuje w tym czasie zasiłek chorobowy w wysokości 70 proc. wynagrodzenia. Pracownikom po 50. roku życia, za okres pobytu w szpitalu od 15. do 33. dnia choroby przysługuje miesięczny zasiłek chorobowy w wysokości 80 proc. wynagrodzenia.

źródło: Prawo Pracownika praca.gratka.pl

Prawa pracownika na czas leczenia uzdrowiskowego. Jakie prawa ma pracownik w czasie rehabilitacji, sanatorium w Polsce, Uzdrowiska Polskie, pobyt pracownika w sanatorium konsekwencje, prewencji rentowej, niezdolność do pracy

--
                                                    kwiatUsunięta macica i przydatki, pełna narkoza, poprzeczne cięcie brzucha - marzec 2010 r. Wynik HP-OK. HTZ Fem 7kwiat
                                                  • Eli-50 Bardzo dziękuję. Skopiowałam sobie i na spokojnie poczytam i przeanalizuję.
                                                    Wiedziałam, że na Was można liczyć. Całuję i pozdrawiam.
                                                    --
                                                  • [b]mapko[i] droga jak Ci mija turnus ?mam pytanko: czy masz tam szlafroczek i czy jest Ci potrzebny? ja zaczynam się pakować.

pozdrawiam wszystkie dziewczyny na forum smile
                                                    --
                                                  • doris806 ..pytasz o szlafroczek,możesz taki cieniutki zabrać,ale to tak dla własnych potrzeb w pokoju,bo na zabiegi to raczej nie...lepszy jest dresik..pozdrawiam życzę WIELKIEGO RELAKSU I WYPOCZYNKU..
                                                    --
                                                  • Droga iwon62510 dziękuję za radę,też tak myślałam,ale zmyliła mnie nazwa szpital uzdrowiskowy.Oczywiście dres jest wygodniejszy.
                                                    SERDECZNIE POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ ZA ŻYCZENIA.
                                                    Myślę,że bedzie suuuuper smile
                                                    --
                                                  • W niektórych sanatoriach można wypożyczyć szlafrok{w wojskowym w Krynicy były za darmo} i dostać dodatkowe ręczniki bo na zabiegi wodne trzeba je zabierać .Niektóre osoby na zabiegi wodne chodziły w szlafrokach bo tak było im wygodniej.Pozdrawiam i życzę ładnej pogody w sanatorium.
                                                    --
                                                    kwiatPaździernik 2010, histerektomia,czekam na wynik Brca-1kwiat
                                                  • Niektórzy na zabiegi biegają w szlafroczkach, a niektórzy w dresikach. Jak komu wygodniej. Ręczniki faktycznie są bardzo potrzebne na zabiegi wodne, więc częściej się zużywają i są nieświeże. Pozdrawiam.
                                                    --
                                                  • Doris udanego pobytu życzę ! smile
                                                    --
                                                  • Serdecznie pozdrawiam wszystkie dziewczyny i dziękuję za cudne zyczonka,smile smile smile

--
                                                  • Mapko witam Cię po powrocie z sanatorium, a Doris i innym Syrenkom, które teraz wypoczywają w kurortach, życzę udanego wypoczynku kiss

--
                                                  • A czy choroby tarczycy i nadciśnienie tętnicze są przeciwwskazaniem do sanatorium?
                                                    Czy można zrezygnować z sanatorium po otrzymaniu skierowania?
                                                    --
                                                    49 lat, usunięty trzon macicy z powodu mięśniaków, narkoza, cięcie poziome, wynik hp ok.
                                                  • Wiesiu ja myślę, że mogą tylko wykluczyć pewne zabiegi, ale chyba nie są przeciwwskazaniem do sanatorium smile
                                                    A co do rezygnacji, to zrezygnować zawsze można, ale szkoda zmarnować takiej szansy smile

http://www.madzik.pl/do_blogow/linie/linnia08.gif

http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif usunięcie macicy z przydatkami luty 2010, HTZ-Systen50, Śląsk, 59r.http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif
                                                  • Czy wyjazd do sanatorium trzy miesiące po operacji to nie za wcześnie. Tak szybko dostałam skierowanie na leczenie, w ciągu miesiąca. Mam jechać do Krynicy Górskiej 24 stycznia - 14 lutego. Jakie są tam warunki, była tam któraś z Was?
                                                    --
                                                    49 lat, usunięty trzon macicy z powodu mięśniaków, narkoza, cięcie poziome, październik 2012, wynik hp ok.
                                                  • Wiesiu czy za wcześnie tego nie wiem uncertain
                                                    W Krynicy były nasze dziewczyny, ale napisz do jakiego sanatorium, bo były w różnych smile
                                                    Tu możesz przeczytać o Lwigrodzie smile
                                                    Tekst linka
                                                    Tekst linka
                                                    A tu o Nowych Łazienkach Mineralnych smile
                                                    Tekst linka
                                                    Tekst linka
                                                    --

http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif usunięcie macicy z przydatkami luty 2010, HTZ-Systen50, Śląsk, 59r.http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif
                                                  • Jeszcze o Lwigrodzie smile
                                                    Tekst linka
                                                    --

• witam serdecznie, to bardzo szybko dostałas skierowanie ja musiałam czekać prawie rok na wyjazd na leczenie poszpitalne. mysle, że nie za szybko, akurat i to dobrze bo zabiegi jakie będziesz miała chodzi mi o tampony borowinowe i inhalacje z kwasu mlekowego zadziałaja w odpowiedniej porze. każda kobieta jest badana przez lek ginekologa i on decyduje o zabiegach więc nie ma co się martwić. ja byłm w styczniu w zeszłym roku tez w Krynicy w Lwim Grodzie było super tylko straszne mrozy. pozdrawiam
                                                  • Wczoraj napomknęłam, że w końcu po blisko trzech miesiącach oczekiwania przydzielono mi szpital uzdrowiskowy w ramach zwolnienia lekarskiego. Jadę w połowie sierpnia do ośrodka Lwigród w Krynicy.
                                                    Mapko kiss Ty tam byłaś, więc mam do Ciebie kilka pytań. Ośrodek na swojej stronie netowej reklamuję się pokojami jedno i dwuosobowymi. Ty jednak piszesz, że pokoje są trzy i czteroosobowe. Wynika z tego, że pacjenci z NFZ traktowani są jako zło konieczne i dostawiane są łózka do pokoi. Trudno... co mi wpadnie tak będzie. Postaram się dotrzeć do ośrodka rankiem, tak jak radziłaś. Mam też zamiar wziąć laptop. Proszę napisz, gdzie przetrzymywałaś laptop, gdy wychodziłaś na zabiegi, czy na spacer. Czy są jakieś osobiste szafki które można zamknąć na kluczyk. Czy może wziąć jakąś małą kłódkę? Nie marzę o sejfie, bo żadnych kosztowności ze sobą nie zabieram, ale tak z ciekawości pytam, czy coś takiego jest. Pozdrawiam Cie Mapko
                                                  • Or-e oj... wreszcie się DoczekałaśsmileSuper i gratulujękissW sierpniu przeważnie jest ładna pogoda co pozytywnie wpływa na korzystanie z wycieczekwinkPowodzeniakwiat
                                                    --
                                                    http://dl6.glitter-graphics.net/pub/959/959266sk2bnp02of.png
                                                  • O-re Cieszę się bardzo, że wreszcie doczekałaś się sanatorium. Fajnie, że w sezonie letnim. Jeśli chodzi o ośrodek "Lwigród" to jest bardzo ładny. Można skorzystać za odpłatnością z sejfu, ale nie wiem ile to kosztuje i nie wiem, czy laptop zmieściłby się. Ja osobiście chowałam laptopa do szafy. Nikt - poza współlokatorką nie wiedział, że go wzięłam. Sprzątanie pokoju odbywało się tylko przy naszej obecności. Nie miałam możliwości, aby zamknąć jakąś szafkę, lub szafę na klucz, lub kłódkę. Jeśli chodzi o dwuosobowe pokoje, to ja dodzwoniłam się - po wielu trudach - do menagera, który jest odpowiedzialny za rozplanowanie pokoi i chciałam dopłacić do pokoju jednoosobowego. Powiedział, że nie ma takich pokoi, ale zapisał sobie moje namiary i obiecał, że postara się o jakiś mniejszy pokój, ale nie obiecuje. Okazało się, że moje znajome z sanatorium, które korzystały z dwuosobowych pokoi, też dzwoniły - prosząc o jedynki. Poza tym, odnośnie zabiegów, gdyby lekarz zapisywał Ci kurację wody do picia, to zasugeruj, że sama sobie dokupisz - to niewiele kosztuje, a dzięki temu zapisze Ci inne zabiegi. Naprawdę warto. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało. Postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam.
                                                    --
                                                  • Mapko ja mam pytanie: jak ostatecznie zostało wypisane Twoje zwolnienie lekarskie ?
                                                    Jako szpital, czy jako zwyczajne chorobowe ?

I jeszcze prośba, czy mogłabyś rozwinąć i coś więcej napisać na temat zabiegów :

tampony borowinowe i aerozol ginekologiczny, tzn. inhalacje w pochwie z kwasu mlekowego – podobno super sprawa na stany zapalne pochwy (bakteryjne i grzybicze)

Jestem ciekawa na czym to polega smile

--
                                                    kwiatWiek 52 lata, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                                                  • Moje zwolnienie zostało wypisane jako pobyt w szpitalu - więc płatne mam chyba 70%. Nie mogę się na razie doliczyć, bo jestem na urlopie i nie byłam w pracy, więc nie dostałam rozliczenia.
                                                    Odnośnie zabiegów: tampony borowinowe - rozgrzany do ok. 40-45 st.C nasączony borowiną tampon jest wkładany na fotelu ginekologicznym przez jednorazowy wziernik do pochwy- przez położną. Kobietki sobie leżakują z tym tamponem około 25-30 min. Następnie jest wypłukiwany bieżącą wodą; areozol ginekologiczny - jak już pisałam jest to inhalacja pochwy kwasem mlekowym przez jednorazowy wziernik połączony rurką ze specjalnym urządzeniem. Zabieg jest przeprowadzany przez położną na fotelu ginekologicznym i trwa ok. 5 minut. Tak opisałam to własnymi słowami. A teraz informacje, które znalazłam w internecie:
                                                    Tampony borowinowe przygotowywane z najlepszego gatunku borowiny dokładnie rozdrobnionej i oczyszczonej, używane doodbytniczo lub dopochwowo.
                                                    W leczeniu tamponami dopochwowymi zwanym kolumnizacją stosuje się najlepiej pastę borowinową (można też używać bardzo rozdrobnionej borowiny), którą wcześniej poddaje się sterylizacji w temp. ok. 100oC w czasie 20-30 minut. Po wyjęciu tamponów wykonujemy płukanie pochwy wodą wyjałowioną o temp. 38-40oC. Temp. pasty 42-44oC; czas trwania zabiegu 10-20 minut, max. 30 minut; zalecane stosowanie 3-5x w tygodniu.
                                                    TAMPONY BOROWINOWE - zabieg stosowany w leczeniu niepłodności, przewlekłych zapaleń narządów rodnych i zespołu klimakterycznego.
                                                    I jeszcze jedna wypowiedź z jakiegoś forum na temat problemów z grzybicą pochwy: "Jedyne co mi pomogło na rok (ale potem znów wszystko załatwiły antybiotyki) to było sanatorium i tampony borowinowe oraz aerozol ginekologiczny. Genialne! jak ręką odjął."
                                                    --
                                                    kwiat 02.02.2011r. usunięcie macicy bez przydatków, przezpochwowo, wynik HP - OK kwiat
                                                  • Dziękuje Mapko smile
                                                    Teraz już wiem, że niestety same nie możemy sobie takich zabiegów zafundować sad
                                                    A co do zwolnienia to szkoda, że potraktowano je jako szpital, bo zawsze lepiej jest dostać 80 i nie 70 % do wypłaty wink
                                                    Ciekawe dlaczego nie jest to znormalizowane, tylko "na dwoje babka wróżyła".
                                                    Mówią jedno, a robią coś innego. Najwyraźniej szukają oszczędności.

--
                                                    kwiatWiek 52 lata, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                                                  • Przeniesione z innego wątku:

annandale 20.07.11, 22:47

..... Kochane,mam pytanie,a mianowicie,chciałabym pojechać na poszpitalne leczenie sanatoryjne,ale w tym roku w lutym korzystałam z kuracji sanatoryjnej,leczyłam inne schorzenie. Był to mój pierwszy pobyt w sanatorium. Mam obiekcje czy powtórnie otrzymam w tym roku skierowanie. Czy któraś z pań miała podobną sytuację. Do NFZ nie mogę się dodzwonić.Proszę o podpowiedź w tym temacie, a może jestem zbyt wymagająca, ale nie stać mnie na prywatne skierowanie, a czuję, że zabiegi sanatoryjne byłyby dla mnie dużą pomocą w leczeniu.
                                                  • Przeniesione:

karma66 21.07.11, 08:04

Witaj Annandalesmile
                                                    W sprawie sanatorium nie potrafię pomóc, ale biorąc pod uwagę fakt jak "hojne" jest NFZ, to nie chcę Cię martwić , ale dwa pobyty w ciągu roku ,to chyba dla nich za wiele.Jednak mam nadzieję ,że się mylęsmilePowodzeniasmile
                                                  • Przeniesione:

olikkk 21.07.11, 19:12

Annandale kiss
                                                    Odnośnie sanatorium to niestety jedynie NFZ udzieli Ci odpowiedzi.
                                                    Jest podobno powiedziane, że sanatorium można dostać raz na dwa lata, ale sanatorium poszpitalne, to wg mnie inna bajka .
                                                    Przyznawane jest na innych zasadach i na Twoim miejscu na pewno bym nie odpuszczała.
                                                    Zachęcam, żebyś jednak dzwoniła do skutku i będę Ci bardzo wdzięczna, jak napiszesz nam co udało Ci się dowiedzieć na ten temat.
                                                    Każda taka informacja jest na wagę złota dla kolejnych naszych kobietek, które mogą znaleźć się w podobnej sytuacji smile
                                                    Oczywiście życzę Ci, żebyś mogła z sanatorium skorzystać jak najszybciej kiss
                                                    Mapka borykała się długo z problemami po operacji, a po powrocie z sanatorium jest już kisswszystko ok smile
                                                    --
                                                  • Przeniesione:

iwon62510 21.07.11, 20:20

annandale nie jestem na 100% pewna jak jest do końca z tym poszpitalnym sanatorium,ale ja miałam taki przypadek,że wychodząc ze szpitala gin pisał mi już skierowanie poszpitalne do sanatorium..i spytał kiedy byłam ostatni raz...po takie informację trzeba wpisać,powiedziałam,ze w ubiegłym roku...więc stwierdził,że na ten rok już nie mam szans..nawet jak jest poszpitalne,ale jeszcze dopytaj może rodzinnego lekarza...pozdrawiam.

--
                                                  • Witajcie Kochane dziewczyny.Jezeli chodzi o pobyt w sanatorium to juz jestem w domu. Zabiegi były takie jak pisala juz mapa. Ja na tampony nie załapałam sie bo nie moglam. Ale aerozol miałam i w trakcie stosowania go nabawiłam sie ztany zapalnego i nie obylo sie bez lekow. Jakos to wytrzymalam i wyleczylam. (ciagle mam pod gorke). ale musi to dziadostwo minac. mialam rowniez gimnastyke po ktorej kondycja mi wrocila do lepszej formy. Byly nawet cwiczenia na miesnie brzucha i poki co to zrobil sie mniej wydety i bardziej plaski. Teraz w domu stosyje te cwiczenia dla utrzymania kondycji.Rowniez kapiele były rewelacyjne oraz masarz reczny kregoslupa (Ktory sobie sama wykupilam) , bo lekarz mi nie zapisal takiego cuda. Rowniez duzo chodzilam po gorkach i okolicy. Nuda wyganiala z budynku nawet jak padalo. Zabiegi mialam w roznych budynkach i tak sobie na nie chodzilam. Najgorsze bylo dla mnie wstawanie bo na 7 mialam zabiegi i musialam sie sprezyc zeby wstac. (a liczylam na to ze pospie.troche sie pomylilam). Ja bede ponownie skladala wniosek do sanatorium i ciekawa jestem jak dlugo bede czekac. Wam zycze udanego zaliczenia do pobytu w sanatorium i poprawienia stanu zdrowia bo awrto. Pytalam lekarza kiedy moge skladac wniosek do sanatorium i powiedzial mi ze juz moge. To i sprobuje . Zobacze co na to NFZ odp. tym razem postaram sie o wyjazd moze w inne miejsce. Bo dowiedzialam sie ze pod wzgledem zabiegow sa lepsze niz w KRYNICY. Mieszkalam w okropnym pokoiku bez łazienki prezez dwa tyg. bo takie sa dla poszpitalnych i postaralam sie o lepszy(to dostalam elegancki apartament(oczywiscie za oplata) . Warto bylo spedzic reszte turnusu w godnych warunkach. Dobrze ze mialam wspollokatorke rowna wiekiem i fajna bo zwarioawla bym gdyby mi dali jakas stara klepe a takich tam wiekszosc.Jak na pierwszy pobyt w sanatorium to mam rozne wnioski o ktorych nie bede pisala. Obsluga elegancka i to jest najwazniejsze. Wy starajcie sie o wyjazd i wracajcie wypoczete oraz zadowolone. Pozdrawiam.
                                                  • Witaj Bożenko po kuracji smile
                                                    Czy dobrze pamiętam, że byłaś w Nowych Łazienkach Mineralnych w Krynicy Górskiej ?
                                                    Dziękujemy Ci bardzo, że opisałaś nam swoje wrażenia z tego sanatorium, z pewnością przydadzą się innym paniom kiss
                                                    Szkoda, że nie mogłaś zastosować tamponów borowinowych sad
                                                    Domyślam się, że nie było tak najgorzej w sanatorium, skoro już postanowiłaś złożyć kolejny wniosek smile Twoja decyzja o wyborze innego sanatorium jednak daje do myślenia .... wink
                                                    Jak Ci się podobała Krynica ? Może tym razem milej spędziłaś tam czas niż poprzednim razem ? Korzystałaś z organizowanych wycieczek ?
                                                    Możesz mi jeszcze powiedzieć jak zostało wypisane Twoje zwolnienie chorobowe ?
                                                    Czy miałaś wypisany pobyt w szpitalu, czy zwykłe chorobowe ?
                                                    Pozdrawiam Cię cieplutko i życzę dużo zdrówka, no i żeby wreszcie było u Ciebie z górki a nie pod górkę kiss
                                                    --
                                                  • Witaj Bożenko http://dziadek.webd.pl/images/smiles/28.gif
                                                    Dawno Cie nie widziałam....ale fajnie, że wpadłaś opisać swoje przeżycia i refleksje po sanatorium http://dziadek.webd.pl/images/smiles/1.gif
                                                    Ja jadę do ośrodka gdzie była Mapa, ale wiem, że też dostawiają łóżka do pokoi i robią z dwójek czwórki, ważne aby była łazienka. Jak było z tą łazienką, nawet na korytarzu jej nie było?
                                                    Fajnie, że się podkurowałaś i górek trochę zdeptałaś http://dziadek.webd.pl/images/smiles/19.gif
                                                    Opisałaś niezbyt zachęcająco warunki jakie panują w szpitalach uzdrowiskowych. Mam mieszane uczucia. Biorę ze sobą mój sprzęt do wypadów w górki tzn. buty, kijki i plecak. Gdy pokój okaże się norą, to więcej będę korzystać ze spacerów i wycieczek http://dziadek.webd.pl/images/smiles/11.gif
                                                    http://dziadek.webd.pl/images/smiles/2.gifhttp://dziadek.webd.pl/images/smiles/2.gif Buziaki dla Ciebie Bożenko
                                                  • Witaj Or-e. Była lazienka na korytarzu, 3prysznice i jedna toaleta damska druga meska . Wiecznie zajeta i kolejki. To byla porazka jakich malo!!!! I dlatego doplacilam do pokoiku z lazienka. Bylo ciezko o niego. Wezcie ze soba wiecej recznikow o jeden ciemniejszy,. Pranie kiepsko schnie przy takich warunkach pogodowych. Nna dodatek Krynica jest wilgotnym miastem jak kazde gory. Ciekawa jestem jakie beda Twoje wrazenia po powrocie. Napisz kiedy jedziesz. Mnie taki tryb zycia nie odpowiada ale coz ??? Trzeba forme poprawic.
                                                    Olikkku. Jezeli chodzi o Krynice to tak szybko do niej nie mam zamiaru jechac. Malo mi sie podoba. Jest za tloczna , ciasna od zabudowan. Glosna od samochodow itd......nie lubie takiego halasu. Wole jezdzic sama z rodzina i chodzic wlasnymi sciezkami. Tak tez robiłam bedac w sanatorium, mialam pokoik 2 osobowy i tak bylo fajnie. Wniosek dopiero mam zamiar zlozyc nie ze mi się podobłlo-Ale żeby podtrzymac kondycje i zdrowie w normie. Ten wyjazd trochę mnie odnowil ale nie calkiem. No i koszta tez trzeba wliczyc. Jezeli jest sanatorium to kuracjusze dopłacali chyba 22 zl. za dobe a Jezeli poszpitalne to kuracjusze placa tylko klimatyczne. Zobacze co czas jeszcze pokarze i wtedy zadecyduje co robic. Poki co to jeszcze mam urlop przed soba. Co do zwolnienia to jest chyba szpitalne. Trudno sie wyznac bo tam zadnych symboli numerycznych nie mialam napisanych. Zapytam mojego ksiegowego i bede wiedziala. Poki co to nie wiem czy ZUS mi to L-4 wyplaci bo ja jestem inny przypadek niz dziewczyny,. Sama wiesz ze juz dlugo bylam na L-4. Musze poczekac co teraz mi odp. i zobacze co mnie dalej czeka?????? Z Mapa spotkałam sie .Z doris nie miałam okazji bo nie mam z nia kontaktu. Casami tak bywa ze nie jest sie w stanie jakos dograc.teraz czekam na spotkanie w Gliwicach. musze kontrolowac co i jak na odpowiednim watku. Wam dziewczyny zycze duuuuzo ZDROWKA i wypoczywajcie poki czas na to. POZDRAWIAM> PA
                                                  • Bożenko jak widać, nie zapewniają tam najlepszych warunków paniom, które są na warunkach leczenia poszpitalnego sad Wychodzą z założenia, że za darmo nie należą się ludzkie warunki sad To co pokazują w internecie mają zarezerwowane dla tych osób, które sobie zapłacą za luksus... Taka to nasza szara rzeczywistość, ale najważniejsze, żebyś skorzystała na zdrowiu i tego Ci życzę z całego serca kiss
                                                    Pozdrawiam cieplutko smile
                                                    Z niecierpliwością czekam na relacje Doris smile

--
                                                  • Witam serdecznie!

Sory,że nie od razu piszę ale musiałam wpaść w rytm domowych obowiązków i przyzwyczaić się do nich po tym 3-tygodniowym "lenistwie".
                                                    Jestem bardzo zadowolona z pobytu w LWIGRODZIE w Krynicy-Zdroju,miałam ładny 2-osobowy pokój,który dzieliłam z miłą kol.troszkę starszą ode mnie,ale tematów do rozmów nam nie brakowało i dalej utrzymujemy naszą znajomość.
                                                    Lwigród jest pięknym ośrodkiem a nawet luksusowym,mój pokój miał łazienkę i balkon.
                                                    Zabiegi miałam dobre a nawet wyczerpujące,do dziś pocę się niesamowicie,podobno z osłabienia organizmu.Miałam:masaż klasyczny całego kręgosłupa,hydromasaż,kąpiel borowinową,tampony borowinowe,aerosol ginekologiczny i gimnastykę indywidualną z której bardzo się cieszyłam ze wzg,na mój kręgosłup.

Zabiegi ginekologiczne miałam po południu,bo położna (super babka)przychodziła ze starego Domu Zdrojowego.Są to skuteczne i dobre zabiegi,a ja delikates po kilku zaczęłam krwawić-wystraszyłam się,ale to ma tak być,gdy są jakieś zrosty to borowinka je rozpuszcza i są usunięte.Potem już było ok.
                                                    Wyżywienie było dobre i urozmaicone,mnie wystarczało,kupowałyśmy tylko owoce.
                                                    W sumie jestem zadowolona,no z wyjątkiem pogody,lało jak z cebra i jeszcze te straszne w górach burze,ale w przebłyskach słońca zwiedziłam Krynicę która jest piękna,byłam na Parkowej i na koncertach w Pijalni i u Łysego(najlepsza muzyka w Krynicy) i w Hawanie i in.

Krynica jest cudownym uzdrowiskiem,gdzie nie można się nudzić,a czasu stale brakuje.
                                                    Pozdrawiam serdecznie,odpowiem na Wasze pytania jeżeli o czymś zapomniałam.
                                                    --
                                                  • Doris bardzo się cieszę, że jesteś zadowolona z pobytu w sanatorium, zabiegów, wyżywienia i warunków socjalnych smile Oby każda z wyjeżdżających na kurację, mogła cieszyć się tak samo jak Ty smile
                                                    Za moment wyjeżdża Or-e i zobaczymy jakie wrażenia przywiezie smile
                                                    Pozdrawiam smile

--
                                                  • Or-e życzę Ci udanego pobytu w sanatorium, obyś wróciła zdrowa, wypoczęta i zadowolona z kuracji smile Szczęśliwej podróży i do miłego zobaczenia kiss

http://moje.glitery.pl/obrazki/222/91/2-Przyjemnych-i-skutecznych-6408.jpg

--
                                                  • dziękuję Oliku jadę w poniedziałek smile
                                                  • Dla Was sms od Or-e z sanatorium smile

Witam i pozdrawiam dziewczyny z Lwigrodu. Hotel, wyżywienie, zabiegi, personel i pokój super smile
                                                    Wszystko na najwyższym poziomie smile Gdyby nie długa kolejka przy przyjęciu, o której wspominała Mapa nie byłoby się czego przyczepić smile Hotel, sprzęt, meble, jadalnia wszystko na piątkę z plusem smile Mam wspaniałe współlokatorki i piękny widok z okna, nie ma czasu na nudę smile

Reklama sanatorium Lwigród jak się patrzy smile
                                                    --
                                                  • Or-e jak tam po kuracji ? smile Już czekam na Twoją relację, bo chyba zbliżasz się do domciu smile Pozdrawiam cieplutko kuracjuszkę kiss

--
                                                  • Witam,
                                                    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z tego forum, mam takie przyziemne pytanie a mianowicie NFZ przyznał mi skierowanie na UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH, tyle napisali a nie bardzo wiem, co to właściwie znaczy czy to jest sanatorium czy szpital, bo w tym piśmie z funduszu jest tylko, że przyznane i mam czekać ok.10 miesięcy, ale to chyba normalka.

• Witaj wanesa201 jeśli to skierowanie masz po szpitalne,to chyba troszkę przydługo,bo podobno na takie czeka się od 3-6 miesięcy,a jeśli przez NFZ to nie jest źle ,bo czeka się do półtora roku..pozdrawiam..
                                                    --
                                                  • Wanesso witaj smile Jeżeli składałaś wniosek o sanatorium poszpitalne, to jest sanatorium, a nie szpital z całą pewnością, ale tak się pisze, bo są inne zasady przyznawania takiego sanatorium smile
                                                    Myślę, że potrwa to krócej, a kolejkę możesz sobie śledzić na tej stronie skierowania.nfz.gov.pl/
                                                    Pozdrawiam cieplutko smile
                                                    --
                                                  • Zawiadomienie dostałam pod koniec sierpnia, od tej pory z miejsca 434 jestem na 344 to chyba faktycznie będzie ok. 10 miesięcy, chciałabym wiedzieć czy u was także było napisane- UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH- skopiowałam dokładnie rodzaj leczenia. Czy któraś z was może mi odpisać czy miała to samo napisane czy może coś innego. To że będę czekać to ja wiem bo okres oczekiwania w woj.opolskim to minimum 10 miesięcy, zresztą tak napisali w piśmie z NFZ i nie łudzę się że będę wyjątkiem
                                                    --
                                                    Wiek 46 lat, maj 2011 - usunięcie macicy z przydatkami, Śląsk Opolski
                                                  • A jakie zabiegi miałyście w sanatorium? Czy dostanę kąpiele borowinowe, jeśli mam nadciśnienie i wole guzkowe nietoksyczne, zapalenie tarczycy? Z tego powodu chyba zrezygnuję z pobytu w szpitalu uzdrowiskowym, trochę się boję konsekwencji zabiegów dla organizmu z takimi schorzeniami
                                                    --
                                                    49 lat, usunięty trzon macicy z powodu mięśniaków, narkoza, cięcie poziome, październik 2012, wynik hp ok.
                                                  • wszystkie zabiegi są zlecane przez lekarza balneologa, który po zapoznaniu się z dokumentacja medyczną wydaje skierowanie na zabiegi. zaraz po przyjeździe do sanatorium należy się zgłosić jak najszybciej do takiego lekarza, a on juz dalej zleci zabiegi. bez obaw, z sanatorium nie ma co absolutnie rezygnować, nawet po to aby psychicznie odpocząć po >przejściach szpitalnych>
                                                  • No to jeszcze się pochwalę, że dostałam już (!) skierowanie. Normalnie, nie chce mi się wierzyć, że tak szybko i to tam, dokąd chciałam Tekst linka Termin 15.02. - 08.03. No i też się zastanawiam, czy nie za szybko, bo to nawet nie będzie trzech miesięcy, więc jak to wpłynie na dobór zabiegów?
                                                    Jakiś miesiąc temu przekopałam się przez ten wątek, ale nie przypominam sobie, żeby któraś Syrenka była w Dusznikach? Trochę pora roku nieodpowiednia, pewnie dlatego tak szybko dostałam skierowanie, wolałabym, gdy jest cieplutko i zielono (Jan Kazimierz jest ponoć pięknie położony w lesie samym), ale trudno. I tak się cieszę. I tu pytanie do Was, drogie ex-kuracjuszki: o jakie zabiegi dobrze się upomnieć? Mam też dolegliwości kostno-stawowe, co polecacie? Już wiem, że wodę mam "we własnym zakresie" sobie zaaplikować wink , co oprócz tamponów borowinowych (których mogę nie dostać przed upływem tych 3 m-cy...)? I czy serwują tam też jakieś ćwiczenia fizyczne? Lekarz mówił, że najwcześniej po 3 m-cach basen, z resztą radził zaczekać nawet do pół roku. Liczę na Wasze doświadczenia!
                                                    --
                                                    http://s.rimg.info/197c4e8b2688c9735dd5b2e6f94db089.gif 21.11.2012 r.Usunięcie trzonu macicy, cięcie poprzeczne, zniecz.dolędźwiowe http://s18.rimg.info/ae3181faed86e76b06c93a32f2022e2c.gif
                                                  • Rybko na dzień dobry jesteś badana ginekologiczne i lekarz widzi czy wszystko wygojone. Jak dostaniesz majtki to możesz poprosić aby borowinkę położyli na sąsiedni bolący staw np. ułoża wyżej i wygrzejesz zdrowotnie plecki. Dostajesz pięć zabiegów a ginekologiczne sa najczęściej te znane dwa, a reszte dają na inne współistniejące choroby. Bez względu na pore roku najważniejszy jest psychiczny i leniuchujący aspekt sanatorium
                                                    --
                                                    kwiat61r,usunięta macica z przydatkami,20 luty 2012,HP-ok, HTZ Systen Conti, Gdańsk-Przymorzekwiat

http://sl.glitter-graphics.net/pub/1139/1139540gpr9bczcla.gif
                                                  • Dziękuję Vika. Mówisz, że 5 zabiegów? No to byłoby fajnie. Mam napisane, że gwarantują "nie mniej niż 3". No, zobaczymy. Na stronce wygląda to nieźle, zastanawiam się, czy wszystko będzie dostępne dla wszystkich kuracjuszy?... A jedzenie bardziej szpitalne czy bardziej wczasowe?
                                                    A czy nasza Wiesia wybrała się w końcu czy nie? Może da nam znać?
                                                    --
                                                    http://s.rimg.info/197c4e8b2688c9735dd5b2e6f94db089.gif 21.11.2012 r.Usunięcie trzonu macicy, cięcie poprzeczne, zniecz.dolędźwiowe http://s18.rimg.info/ae3181faed86e76b06c93a32f2022e2c.gif
                                                  • Niestety, zrezygnowałam z sanatorium i chyba źle zrobiłam. Przydałoby mi się te trzy tygodnie odpoczynku. Po prostu miałam problem z dojazdem. Pewnie nie przesuną mi terminu.
                                                    --
                                                  • Wiesiu nie wiem jakie uzasadnienie podałaś, ale jedna z naszych syrenek przesunęła termin wyjazdu o kilka tygodni, bo termin jej nie pasował z przyczyn zawodowych.
                                                    Spróbuj raz jeszcze ponegocjować z nimi, podaj jakieś sensowne wytłumaczenie i może Tobie też się uda smile Trzymam kciuki kiss

• Wiesiu, nalęży podać w uzasadnieniu, że nie dasz rady sama dojechać do danej miejscowości i prosisz np. o bliższe miejsce. Automatycznie zmieni się termin
                                                    --
                                                    kwiat61r,usunięta macica z przydatkami,20 luty 2012,HP-ok, HTZ Systen Conti, Gdańsk-Przymorzekwiat

• Mam nadciśnienie i kłopoty z tarczycą. To pewnie tej borowiny bym nie dostała. Więc pozostałby mi aerozol i nie wiem, czy coś jeszcze?
                                                    --
                                                  • Ja mam też chorą tarczycę i jestem po zakrzepicy a borowinkę miałam. Tylko na siedzenie bo to majtki borowinowe ale jak rozmazałam błotko to i lędźwiowy się wygrzał! Tam lekarz na miejscu jest obeznany we wszystkim a moja doktorka to się bardziej przejęła moim szyjnym kręgosłupem a babskie sprawy ujęła dodatkowo. Była ginekologiem! A tampony borowinowe to na pewno nie szkodzą na inne choroby a jaka ulga po nich!
                                                    --

• Rybko na turnusie 21 dniowym należy się 54 zabiegi a lekarz to rozpisuje na rodzaj i ilość. Są dni że masz pięć róznych zabiegów, są że trzy. Po wszystkich wracasz wypompowana, zwłaszcza po borowinie. Nie zdziw się jak będzie kryzys zdrowotny 7-8 dzień, wtedy dużo ludzi źle się czuje.
                                                    Jedzenie zależy od ośrodka.Proponuję wybrać sobie dietę lekkostrawną bo zawsze jest lepsze jedzenie
                                                    --

• Dostałam skierowanie do szpitala uzdrowiskowego "Lwigród" w Krynicy-Zdrój. To

naprawdę jest dobry ośrodek jak na nasze polskie warunki. Wiem, że w innych krajach

UE znacznie zamożniejszych od nas, przydziela się kuracjuszkom pokoje jednoosobowe.

W Lwimgrodzie są to niestety dwójki, trójki, a nawet czwórki. Pokoje są z

łazienkami o różnej wielkości. Są trójki większe i mniejsze, są z balkonem i bez.

Jak się komu trafi. Kuracjusze w Lwimgrodzie też są zróżnicowani. Są pacjenci

szpitala uzdrowiskowego, są pacjenci z leczenia sanatoryjnego i również są pacjenci

komercyjni. Ci ostatni dostają lepsze pokoje (jedynki) i stołują się w innej

jadalni z szwedzkim stołem. No ale nie porównujmy się do nich, oni za kurację płacą

z własnej kieszeni. Za nas NFOZ... i właśnie tego nie wiem.. czy w tej samej czy

niższej wysokości. Hotel położony jest w bliskiej odległości od deptaka.

Dojeżdżając autobusem do Krynicy od strony Nowego Sącza należy wysiąść na

przystanku przy Hawanie.
                                                    Ale wróćmy do tematu pacjentek szpitala uzdrowiskowego. Jak dla mnie było super.

Byłam w okresie letnim z piękną słoneczną pogodą. W pokoju tylko się myłam i

spałam. Resztę czasu spędzałam na zewnątrz. Pokój miałam trzyosobowy, a tak

właściwie była to dwójka z dostawką. Metraż był na tyle duży że spokojnie

pomieściły sie trzy osoby. Tylko, że dostawiono łóżko, ale nie dostawiono szafy.

Nie powieszono trzeciej lampki nad łóżko. To takie duperele. Ale...ale...gdyby była

zima...gdyby dni były krótkie...trudno byłoby trzeciej osobie zmieścić się w

malutkiej dwuosbowej szafie z zimową odzieżą, a wieczorną lekturę czytałaby przy

latarce... Lóżka były wygodne, materace nowe, pościel już trochę sprana.
                                                    Łazienka była duża. Była w niej wystarczająca ilość wieszaczków na ręczniki, było

dobre oświetlenie, był grzejnik, wentylacja wyciągowa mechaniczna....no było

wszystko co potrzebne. Pokój sprzątano co drugi dzień, ręczniki wymieniono raz, w

połowie turnusu, pościel przez cały turnus nie była wymieniona. Co jeszcze o

pokoju...no nie było żadnej szafki zamykanej na kluczyk np. na laptop. Tak

właściwie to w żadnym hotelu nie spotkałam tak zamykanych szaf. Był natomiast

odpłatny sejf na recepcji. Pokój był wyposażony w czajnik bezprzewodowy, trzy

szklanki z łyżeczkami, trzy talerzyki i telewizor. Telewizor był odpłatny, czajnik

bezpłatny. Można było wypożyczyć sobie lodówkę do pokoju, jak ktoś miał takie

potrzeby.
                                                    Wyżywienie super. Podzielono nas na trzy grupy: dieta cukrzycowa, dieta

lekkostrawna i dieta normalna. Ja wzięłam normalną bo nie mam problemów

żołądkowych. Siedzieliśmy w sześcioosobowych stolikach na stałych miejscach.

Jedzenie kelner podawał na paterach do stolika. Wyżywienie było smaczne i w

wystarczającej ilości. Jeżeli na stole czegoś brakowało, zawsze można było poprosić

o dokładkę i nie robiono z tego problemu. Ja jestem łakomczuchem, a zawsze najadłam

się do syta. Stoły były nakryte białym obrusem z kolorową serwetą, zastawa stołowa

była piękna z logo Lwiegogrodu, kelnerzy uprzejmi, stołówka czysta.
                                                    No i co najważniejsze zabiegi... Było dość dużo kobiet z naszymi problemami. Do nas

Syrenek przychodziła położna i robiła nam aerozol dopochwowy i tampon borowinowy.

Nie będę się powtarzać, bo te zabiegi opisała już Mapka. Zabiegi z położną były w

porze popołudniowej co drugi dzień.Większość kuracjuszek szpitala uzdrowiskowego

miała sześć zabiegów podzielonych na dwa dni, tzn. zawsze były trzy zabiegi

dziennie. Ja miałam kąpiel borowinową, mineralną, masaż klasyczny i magnetronic. O

wodach mineralnych różnie mówią. Najlepiej poczytać w necie, czy naprawdę one

jeszcze są lecznicze. Ja osobiście nie polecam brania wody zamiast zabiegu.

Personel medyczny bardzo przyjazny. Terapeutki na zabiegach wodnych zawsze

uśmiechnięte i pomocne. Masażyści z prawdziwego zdarzenia, choć taki masażyk mógłby

trwać trochę dłużej niż 10 minut...ale to już nie masażyści o tym decydują.
                                                    W sąsiednim sanatorium Continental znajdował się basen i jaskinia solna. Po

godzinie 16 można było odpłatnie skorzystać z basenu. Do 16 na basenie odbywały się

zabiegi z obu ośrodków. Jaskinia solna w cenie 6 zł za seans 45 min.
                                                    Krynica jest piękną miejscowościa. Górki są niskie, a więc dla każdego. Polecam

jednak spacerowiczom zabrać sportowe buty, mały plecak i kijki. Na pewno się

przydadzą. Na miejscu też można to wszystko kupić, ale jak kto ma w domu...to po co

kupować po raz drugi. Miejscowe Biuro Turystyczne "Jaworzyna" organizuje wspaniałe

wycieczki po okolicy jak również na Słowację czy Węgry. Mają dobre autokatry i

busy. Byłam z nimi na kilku wycieczkach. Były naprawdę starannie przygotowane, mogę

polecić. Jeżeli w dniu wycieczki przypadały jakiekolwiek zabiegi, to bez problemu

można je było sobie poprzekładać.
                                                    Unikajcie cwaniakow przychodzących do ośrodka robić jakieś pokazy sprzętu

rehabilitacyjnego, chcących naciągnąć naiwnych na kasę. Szkoda na nich czasu.
                                                    Był tylko jeden wielki minus...dezorientacja przy przyjęciu do Ośrodka.

Przyjeżdżamy z ciężką walichą ....a tu...na przywitanie schody....recepcja obstawiona

pacjentami, długa kolejka do przyjęcia. Mogłoby być trochę inaczej. Po lewej

stronie budynku jest winda dla niepełnosprawnych....tak trochę nie pasuje, ale

można by nią wjechać na pierwsze piętro gdzie przyjmują pielęgniarki. Z pierwszego

piętra do ostatniego kursuje już duża winda towarowa. Wszystko to poznamy w drugim

dniu. W pierwszym większość pacjentów targa ciężkie torby po schodach, ponieważ do

parteru zjeżdża tylko maleńka winda 4-osobowa.
                                                    Co zabrać na takie leczenie uzdrowiskowe?...zamiast szlafroka polecam dres - jest

wygodniejszy, kostium kąpielowy, duży najciemniejszy ręcznik kąpielowy jaki macie w

domu - potrzebny na zabiegi borowinowe. W góry nawet latem trzeba zabrać kurtkę i

ciepły sweter....no i dziewczyny należy zabrać dobry humor i trochę kasy na

uciechy. Miłego pobytu. Będziecie na pewno zadowolone jeśli przydzielą Wam Lwigród.
                                                  • tak to wszystko prawda, ja też byłam zadowolona z pobytu w Lwim Grodzie. obsługa super, wyżywienie też, zabiegi trafione. jest jeden tylko minus. gabinet ginekologiczny mieści się tuż przy stołówce i korytarzu do wyjścia tak, że wszyscy przechodzący mieli wgląd na kobiety czekające na zabiegi w kolejce. dla mnie to było trochę krępujące, bo nie wszyscy musieli wiedzieć z jakim schorzeniem tam przyjechałam. zabiegi nie raz pokrywały sie z niektórymi posiłkami. poza tym wielki plus. pozdrawiam kurjacjuszki z Lwiego Grodu.
                                                  • W Połczynie, gdzie byłam tampony daja dopiero po trzech miesiącach od zabiegu-jedna babka była wcześniej i tego zabiegu nie dostała. A szkoda bo jest rewelacyjny.Inne choroby moga wpływać na miejsce bo dobierają pod wszystkie choroby na wniosku
                                                    --

• Wiesiu, napisz, proszę, jak długo od złożenia wniosku czekałaś na decyzję. Ponoć powinno to nastąpić w ciągu 30-stu dni, ale chodzi mi o samo ustalenie daty turnusu. Tak mi wychodzi, że to szybciutko u Ciebie nastąpiło -gratuluję. Jesteś w śląskim NFZ?
                                                    --
                                                    http://s.rimg.info/197c4e8b2688c9735dd5b2e6f94db089.gif 21.11.2012 r.Usunięcie trzonu macicy, cięcie poprzeczne, zniecz.dolędźwiowe http://przedszkole2.radzionkow.pl/pictures/Gify/przyroda/zima/zima__13__1.gif
                                                  • Witaj Rybko! Wniosek moja pani doktor złożyła 12 grudnia, a już pod koniec grudnia miałam przydział, widziałam na stronie internetowej, a skierowanie otrzymałam listem 7 stycznia. Jestem z kujawsko - pomorskiego NFZ. Do Krynicy mam 520 km. Nie wiem, czy pojadę, nie wyobrażam sobie podróży pociągiem z bagażami trzy miesiące po operacji, nie dam rady. Nie przypuszczałam, że tak wcześnie otrzymam to skierowanie.
                                                    Pozdrawiam cieplutko.
                                                    --
                                                  • Dzięki, Wiesiu! No to szybciochem, rzeczywiście i rzeczywiście daleko. Podobno kierują najbliżej miejsca zamieszkania, Tobie bardziej by pasował Ciechocinek, ja tam bym nie chciała właśnie ze względu na odległość. Ja jestem ze Śląska i ponoć stąd najczęściej kierują do Krynicy, ale mnie się marzą Duszniki. Ja złożyłam wniosek 28.12. i zastanawiam się, jak długo będę czekać. Na stronie internetowej można sprawdzić "kolejkę" dopiero jak się ma przydzielony jakiś numer (skierowania) czy jak? Jeśli możesz podpowiedzieć...
                                                    --
                                                    http://s.rimg.info/197c4e8b2688c9735dd5b2e6f94db089.gif 21.11.2012 r.Usunięcie trzonu macicy, cięcie poprzeczne, zniecz.dolędźwiowe http://przedszkole2.radzionkow.pl/pictures/Gify/przyroda/zima/zima__13__1.gif
                                                  • Wiesiu nasza Mapa też jest z Twoich okolic, również krótko czekała i też była Krynicy smile Była bardzo zadowolona, ale jak pamiętam zawoził ją mąż samochodem.
                                                    Tekst linka

Rybko dostaniesz z NFZ pismo z numerkiem i będziesz zmogła śledzić kolejkę w przeglądarce smile
                                                    Tekst linka

• Ore W Krynicy sa popierdulki nie gory. Tam sie nie zmeczysz> Wszyscy sapali a ja szłam na luz i nudziło mnie takie żółwie tempo. Ale starałam sie dotrzymac kroku, Bedziesz mogła na wiercholme podjechac i sobie tam wejsc. Rowniez na Jaworzyne zielonym szlakiem lub gondola jak pogody nie bedzie. Mapke miejscowa w reke i smigasz po obiedzie gdzie chcesz jezeli zabiegi beda wszystkie do południa, Bo Mapa mi mowiła ze tam so tez i popołudniu. Zobaczysz jak bedzie i wtedy sobie zorganizujesz, Jakos nas do tej krynicy pchaja . Mimo ze sa lepsze miejsca .O ktorych sie dowiedziałam bedac w sanatorium.POZDRAWIAM .i ZYCZE POWOPDZENIA Na wieczorkach smile
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-200 201-270
(201-270)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.