Chudniemy zdrowo Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Obiecałam Ani, Mani i Marii, ze na Nowy Rok będa miały "wytyczne" co do zrzucenia kilogramów. Słowa dotrzymuję smile Mam nadzieję, ze mnie nie zostawicie z odchudzaniem całkiem samą smile A może i inne dziewczyny skorzystają z rad... smile
    --
    kwiatUsunięcie macicy z szyjka i przydatkami 19 października, poziome cięcie, wyniki hp OK, HTZ żel Estrevakwiat
    • Przytyłam po operacji... Troszkę za sprawą rzucenia palenia, a troszkę z powodu mojego łakomstwa i trudności z odmówieniem sobie słodyczy. A i brak ruchu przez dwa miesiące zrobił swoje.
      Odchudzałam sie już wcześniej, bo od lat mam ten problem, ze szybko tyję. Ostatnio schudłam 15kg od stycznia do czerwca. A to dzięki diecie niełączenia. Chcę Wam przybliżyć jej zasady, proste w sumie i szybko sie do nich przyzwyczaja. Co prawda, kilka odstepstw było w mojej diecie, ale generalnie trzymałam sie zasady komponowania odpowiedniego kazdego posiłku.
      A oto i zasady.....

Dieta rozdzielna, nie jest typową dietą redukcyjną do stosowania przez kilka tygodni to raczej zdrowy sposób odżywiania na całe życie. Amerykański lekarz, William Howard Hay, po latach badań ustalił, iż niektóre produkty jedzone razem tuczą, natomiast jedzone oddzielnie - odchudzają. Dzieje się tak, ponieważ pewne grupy pokarmów mają inny czas trawienia. Np. skrobia (chleb, ziemniaki, makaron) opuszcza żołądek po mniej więcej 2 godzinach, a mięso po około 4 godzinach. Ale - mięso ze skrobią to już 8 lub więcej godzin trawienia! To były fundamenty diety rozdzielnej, czyli - najkrócej mówiąc - podziału produktów spożywczych na trzy grupy: białkową, węglowodanową, neutralną i zasada, aby w jednym posiłku nie łączyć pokarmów z dwóch pierwszych grup.

Fundamentem diety rozdzielnej jest podział artykułów spożywczych na trzy grupy:

- białkową: warzywa strączkowe, jaja, mleko, jogurt, mięso, owoce (jabłka, morele, kiwi, czereśnie, wiśnie, winogrona, grejpfruty, gruszki, ananasy, porzeczki, truskawki, maliny, brzoskwinie, mandarynki, cytryny, suszone śliwki), majonez, sos vinaigrette.

- węglowodanową: zbożowe (ziarna, chleb razowy, płatki owsiane), ziemniaki, karczochy, owoce słodkie (figi, banany, gruszki słodkie i dojrzałe, winogrona, rodzynki), piwo.

- neutralną: tłuszcze (oleje roślinne, masło, margaryna, oliwa z oliwek), śmietana słodka i kwaśna, warzywa (oprócz ziemniaków, szparagi, fasolka szparagowa, buraki, cebula, szpinak, brukselka, kapusta, kalafior, por, dynia, cukinia, seler, bakłażan, pieczarki, sałata, ogórek, rzodkiewki, koperek, czosnek, czosnek, kiełki, dymka, cykoria), owoc awokado, otręby, miód, wędliny, zioła.

Należy jeść oddzielnie żywność z grupy białkowej (np. mięso, sery, jaja) i węglowodanowej (np. produkty zbożowe, ziemniaki, słodycze). Obie grupy można swobodnie łączyć z tzw. produktami neutralnymi (np. masło, warzywa, oliwa).

Poza tym pamiętajmy o innych, bardzo ważnych zasadach, a mianowicie:

- podczas diety trzeba pić między posiłkami, około 2 litrów płynów na dobę (niegazowanej wody mineralnej, herbatek ziołowych i owocowych),

- przed każdym posiłkiem dobrze jest wypić szklankę soku ze świeżych warzyw, wody,

- jemy wyłącznie naturalne i pełnowartościowe produkty spożywcze,

- jeden posiłek w ciągu dnia powinien składać się wyłącznie z warzyw oraz owoców, w kolejnym mają dominować produkty skrobiowe, a w następnym - bogate w białko,

- niektóre pokarmy (mleko i owoce) najlepiej spożywać osobno, między innymi posiłkami. Źle się łączą z wszelkimi rodzajami żywności,

Starałam sie zawsze jeśc tak własnie zestawione posiłki - jak mięsko to z warzywkami, a jak makaron to też z dodatkiem neutralnych produktów. Wcale nie było to trudne, nie liczyłam kalorii, bo nie mam na to czasu.... Podczas takiego odżywiania mój żołądek odpoczywał, bo lepiej były trawione posiłki. A to powodowało, ze miałam znacznie więcej energii, bo organizm potrzebował mniej energii własnie na trawienie. Naprawde polecam ten sposób odżywiania. Jej zaleta jest to, ze jest zróżnicowana, bogata w witaminy i minerały. Poprawia przemianę materii i samopoczucie.

Znalazłam kiedyś opinię dietetyka na temat tej diety:
      "Dieta jest zróżnicowana i dobrze zbilansowana, nie ma więc co do niej przeciwwskazań zdrowotnych. Poprawia trawienie. Łatwo na niej wytrwać, gdyż praktycznie żaden produkt nie jest zabroniony (słodycze warto ograniczać). Nie odczuwa się też głodu."
      To wszystko jest bardzo istotne w diecie.

Tak więc dziewczyny... Zapoznajcie sie z "wytycznymi" smile Bo od stycznia ruszamy smile A jeszcze w starym roku dorzucę kilka rad smile Potem już będziemy sie wspierać w gubieniu zbednego ciałka smile

kwiatUsunięcie macicy z szyjka i przydatkami 19 października, poziome cięcie, wyniki hp OK, HTZ żel Estrevakwiat
      • Małgoś, kusisz
        muszę to przestudiować
        może gdzieś są konkretne rozpiski na dzienny jadłospis
        jak zaskoczę o co chodzi, to pójdzie
        wiem,że Denis Russos dzięki tej diecie schudł i z wielkiego chłopa zrobił się przecinek
        --
        kwiat 52lata,2006r. usunięta macica z powodu mięśniaków i anemii,wyniki o.k. HTZ-Systen50,mieszkam między Śląskiem a Zagłębiem kwiat
        • Ewenny, nie wiedziałam, ze Russos tez chudł dzięki niełaczerniu, ale wiem, że twórca diety dr. Hay zgubił ponad 25kg. I oczywiście nie było u niego efektu jo-jo. Był bardziej konsekwentny niż ja smile I jeszcze raz napisze - polecam tą dietę, czy raczej sposób odżywiania. Kiedy tak sie odżywiałam czułam się pod każdym względem lepiej. Co ma proste uzasadnienie, lepsze trawienie ma wpływ na nasze samopoczucie.
          --
          • No no, widzę, że akcja odchudzanie rusza z kopyta smile
            A czy można stosować takę dietę dla lepszego samopoczucia i nie chudnąć ?
            Ja już mam rozmiar 38 , a żeby zbić cholesterol mam łykać Chitosan, Tekst linka
            który przy okazji wspomaga odchudzanie, to mam obawy, czy przy okazji nie zniknę z powierzchni ziemi wink
            Spróbuję tej diety z Wami, ale będę się pilnie ważyć tongue_out

--
            kwiat Wiek 51 lat, 23 luty 2010 - operacja usunięcia macicy z przydatkami z powodu mięśniaków, poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , jestem ze Śląska kwiat
          • Małgoś, prawisz jak mój M
            on na wszelkie choroby ma jedną receptę
            bieganie i zdrowe odżywianie tongue_out
            jeszcze raz pytam o jakiś przykładowy jadłospis
            --
            kwiat 52lata,2006r. usunięta macica z powodu mięśniaków i anemii,wyniki o.k. HTZ-Systen50,mieszkam między Śląskiem a Zagłębiem kwiat
            • Ewenny, Twój M ma świeta rację smile Bo innej drogi dla zdrowia i ładnej sylwetki nie ma smile A szkoda... smile
              A jakies przyklady na jadlospis..:

Śniadanie : twarożek z rzodkiewkami i szczypiorkiem
              Obiad : brązowy ryż zapiekany z jabłkami (ja jednak częsciej jadałam ryż parabolied)
              Przekąska : 2 mandarynki
              Kolacja : surówka z warzyw sezonowych z sosem winegret

Śniadanie : grahamka z masłem, sałatą i pomidorem
              Obiad : ryba pieczona w folii lub pierś kurczaka z grilla z surówką warzywną
              Przekąska : mała kiść winogron
              Kolacja : fasolka szparagowa polana odrobiną roztopionego masła

--
              • Malgoś podoba mi się twoja dieta, więc i ja dołączam do Was, ja mam do zgubienia aż 10 kg w 6 miesięcy maksymalnie więc masz nie lada zadzanie nasza Dietetyczko... kiss
                --
                kwiat Operacja usunięcia macicy z przydatkami, węzłów chłonnych i wyrostka w czerwcu 2010, rak jajnika, mam 35 lat, obecnie WYLECZONA kwiat
                • Asiutka, fajnie że jest nas coraz więcej smile Jak mawia moja kolezanka - w kupie siła smile
                  Szukałam info, czy np. Olikk moze stosowac ta dietę...zeby nam nie zmarniała smile Ale narazie znalazłam tylko tyle:

Co zyskujesz?

Schudniesz, będziesz mieć więcej energii i lepsze samopoczucie, poprawi się Twoja przemiana materii, oczyścisz organizm z toksyn, pozbędziesz się zgagi i nadkwaśności żołądka.

Dla kogo ta dieta?

Mogą ją stosować właściwie wszyscy. Jest polecana zwłaszcza dla osób z nadwagą, chorobami serca i układu krążenia, nadciśnieniem oraz nadkwaśnością żołądka. Pomaga złagodzić migreny, dolegliwości okresu przekwitania, a także napięcie nerwowe. Dieta służy także doskonale tym, którzy lubią jeść często, ale lekko.

Czyli jest OK, ale zawsze jest to jednak dieta pozwalajaca pozbyc sie zbednej nadwagi.
                  --
                  • I jeszcze cos pomocnego smile

Przykładowa rozpiska:

Poniedziałek
                    śniadanie: jajecznica z 2 jaj (można dodać szczypiorek lub pomidora), kawa z mlekiem
                    obiad: 1-2 piersi z kurczaka, warzywa z patelni (1/2 opakowania mrożonych warzyw dowolnych ale bez ziemniaków), sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: 3-4 Wasy z serem żółtym, pomidorem, ogórkiem, herbata

Wtorek
                    śniadanie: 250 g białego sera z maślanką (lub jogurtem naturalnym) i dżemem, kawa z mlekiem
                    obiad: 2-3 małe pulpety z mięsa mielonego (gotowane w rosołku), surówka z kapusty pekińskiej (bez ograniczeń), sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: sałatka z 2-3 pomidorów, kromka chleba pełnoziarnistego, herbata

Środa
                    śniadanie: 2 jajka w sosie chrzanowym (majonez + chrzan), 1 pomidor, kawa z mlekiem
                    obiad: 1 torebka ryżu z jogurtem owocowym, sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: 1 twarożek farmerski, kromka chleba pełnoziarnistego, herbata

Czwartek
                    śniadanie: 1 kiełbasa gotowana (np. śląska), 1 pomidor, kawa z mlekiem
                    obiad: naleśniki (ciasto bez mleka i jajek) z dżemem lub z warzywami, herbata
                    kolacja: sałatka owocowa (dowolne owoce, mogą być z puszki)

Piątek
                    śniadanie: 2 parówki drobiowe, musztarda, kawa z mlekiem
                    obiad: 1 ryba (np. pstrąg) smażona z ziołami (tymianek), surówka z kapusty kiszonej (bez ograniczeń), sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: 3-4 Wasy z pomidorem i żółtym serem, herbata

Sobota
                    śniadanie: sałatka z pomidora, jajka, ew. sałaty, rzodkiewki (w zależności od pory roku i chęci), kawa z mlekiem
                    obiad: 2 plastry wołowiny duszonej, sałatka z pomidora i ogórka, sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: duży jogurt owocowy lub naturalny, herbata

Niedziela
                    śniadanie: twarożek farmerski, kromka chleba pełnoziarnistego, kawa z mlekiem
                    obiad: zupa pomidorowa (czysta), pierś z kurczaka duszona, surówka z kapusty pekińskiej
                    kolacja: muesli z jogurtem naturalnym

Codziennie: dużo wody mineralnej
                    Przy napadach głodu: marchewka, jabłko, jogurt naturalny, mandarynki, grejpfrut, wafel ryżowy, Wasa Muesli, galaretka owocowa

Jeśli chcecie, możecie dowolnie zmieniać potrawy, dostosować do tego co lubicie, zamieniać posiłki z innych dni, pamiętając jedynie o zasadzie co najmniej 2-godzinnego odstępu między posiłkiem węglowodanowym a białkowym.

--

• Małgoś bardzo podoba mi się ta dieta a zwłaszcza Twoja rozpiska na cały tydzień, ja dorzucam link dzięki któremu łatwo samemu zrobić sobie Menu....

gronkowiec.eu/dieta-rozdzielna-jak-laczyc-pokarmy.html
                      --
                      kwiat Operacja usunięcia macicy z przydatkami, węzłów chłonnych i wyrostka w czerwcu 2010, rak jajnika, mam 35 lat, obecnie WYLECZONA kwiat
                      • Małgoś ja bardzo lubie chleb i ziemniaki i widzę że nie ma tego tutaj dużo tzn, jeśli jem ziemniaki to z warzywami bez mięsa i z chlebem jest podobnie. Wieć jeśli jem mięso to z warzywami ale nie z ziemniakami i nie z chlebem. Czy dobrze to zrozumiałam???
                        --
                      • Super informacje sa tam Asiutka. Myslę, ze jesli tylko zechcemy, zrzucimy kilogramki smile
                        --
                        • Tak Asia, to własnie na tym polega dieta, ze nie łaczymy węglowodanów (ziemniaki, chleb) z białkami (mięsko, wędliny). Ale naprawdę to nie jest takie trudne i cięzkie do zastosowania. Bo skoro lubisz ziemniaki, możesz je jadac z np. gulaszem warzywnym. A miesko czy rybka bardzo smakuja z surowkami.

--
                          • Małgoś w grupie siła, więc DAMY RADĘ, bo nie ma innej opcji wink
                            --
                  • Ok czyli ja będę stosować dietę bo :
                    będziesz mieć więcej energii i lepsze samopoczucie, poprawi się Twoja przemiana materii, oczyścisz organizm z toksyn, pomaga złagodzić migreny, dolegliwości okresu przekwitania, a także napięcie nerwowe. Dieta służy także doskonale tym, którzy lubią jeść często, ale lekko.
                    To jest właśnie dla mnie i tego się będę trzymać smile

--
                    kwiat Wiek 51 lat, 23 luty 2010 - operacja usunięcia macicy z przydatkami z powodu mięśniaków, poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , jestem ze Śląska kwiat
                    • Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie... brawo... smile
                      --
                      • Olikk, dlatego ta dieta jest taka fajna, bo to wszystko prawda. Energii miałam tyle, ze aż mąz się dziwił smile Mój żoładek działał bez zarzutu...naprawdę super smile Tylko, żebyś Ty nam nie chudła więcej juz smile
                        Ewenny, a wręcz odwrotnie, ja chcę żebyś się świetnie czuła smile
                        --
                        • Gosiu ja nie chudnę, trzymam stałą wagę z lekkimi wahaniami w górę, ale w tej sytuacji przewiduję równowagę smile i mam nadzieję na lepsze samopoczucie big_grin

--
                          • Asiu masz racje, że w grupie siła. Widze wśród was taką determinację ze ho, ho. Im bardziej zagłębiam się w tą dietę tym bardzieJ mi sie ona podobasmile Zaczęłam dzisiaj, tylko popełniłam mały grzeszek:/Zostałam poczęstowana jedzeniem z Mc Donalda i niestety skorzystałam. Łakomczuch to łakomczuchtongue_out
                            --
                            kwiat Rak trzonu macicy - kwiecień 2010. Usunięcie macicy, przydatków, węzłów chłonnych. Obecnie wyleczona, stosuję HTZ (Climara-50)kwiat
                            • Maria kiss dla Ciebie big_grin
                              --
                              • No to teraz powrót kiss dla ciebie asiu smile
                                --
                                kwiat Rak trzonu macicy - kwiecień 2010. Usunięcie macicy, przydatków, węzłów chłonnych. Obecnie wyleczona, stosuję HTZ (Climara-50)kwiat
                                • Wielkie dzięki.... kwiat
                                  --
                                  • Małgoś z tym spaniem moze być cięzko ale sie postaram big_grin
                                    --
                                    • Źle sypiasz Asiu?
                                      --
                                      • Ostatnio to dał mi popalić kręgosłup ale już wracam pomału do normy i chyba z obżarstwa światecznego mam masę koszmarów... sad sad sad
                                        --
                                        • miłych snów dziewczynysmile Ja jeszcze zajmę się czymś czego nie lubię, prasowaniemuncertain i ide spać bo sporo pracy mnie jutro czeka ale mam nadzieję że Nowy Rok w pracy mnie nie zastanie, że zdążę uciec do domu big_grin Jeszcze raz wszystkiego dobrego i podziękowanie za ciepłe przyjęcie na forum kiss dla wszystkich
                                          --
                                          • Milych snów Maria i szybkiego prasowania... smile
                                            --
                                            • Ups, chyba przesadziłam Gosiu , w ramach krzewienia zdrowego trybu życia przespałam dziś 9 godzin tongue_out ale faktycznie głodu nie czuję big_grin

---
                              • Tak, łakomczuch, to łakomczuch smile Ale dziś Mario masz odpuszczone winy smile Bo jest jeszcze stary rok...ale to ostatnie chwile na bezkarność smile
                                Cos ciekawego dla Was Odchudzaczki smile

Brak snu powoduje produkcję hormonu apetytu

U człowieka i wielu innych organizmów za uczucie głodu i sytości odpowiadają hormony leptyna i grelina. Są one hormonami przeciwstawnymi:

Leptyna produkowana jest w komórkach tłuszczowych. Jej wysoki poziom powoduje brak apetytu. Poziom leptyny we krwi jest proporcjonalny do ilości tłuszczu.

Grelina jest produkowana w żołądku. Wydzielana jest głównie w sytuacjach, gdy żołądek jest pusty. Powoduje ona wzrost apetytu.

Hormony te mają za zadanie informować nas kiedy powinniśmy coś zjeść a kiedy nie. Okazuje się jednak, że w przypadku zaburzeń snu lub niewyspania, zaczynają one działać niepoprawnie. U osób śpiących niewystarczająco obserwuje się bowiem spadek poziomu leptyny oraz wzrost poziomu greliny. Powoduje to znaczący wzrost apetytu i uczucie głodu nawet zaraz po posiłku. Osoby niewyspane jedzą więcej.

Leptyna a insulina
                                Dodatkowo warto wiedzieć, że leptyna wpływa również na poziom insuliny powodując obniżenie jej poziomu. Jeżeli więc nie wyśpimy się i poziom leptyny jest u nas obniżony podwyższa się nam poziom insuliny. Nie tylko czujemy więc większy apetyt, ale z powodu podniesionego poziomu insuliny, znacznie skuteczniej odkłada się u nas tkanka tłuszczowa. Wynika z tego, że osoby niewyspane jedzą więcej oraz znacznie łatwiej magazynuje się u nich tkanka tłuszczowa.

Wnioski Wniosek jest jeden i prosty jak drut. O dziś wysypiamy się codziennie. Będzie nam znacznie łatwiej zachować szczupłą sylwetkę. Jeśli dodamy do tego lepszy humor i więcej energii, to ta godzinka czy dwie dodatkowego snu, zwrócą nam się z nawiązką. Od dziś - minimum 7 godzin snu.

--
              • Małgoś, Ty mnie chcesz wykończyć tongue_out
                --
    • Małgosia te twoje rady są cenne. Powiem tobie szczerze, że wiele razy razy próbował zrzucać zbędne kilogramy. Przeważnie starałam się jeść mniej, ale przy moim łakomstwie nie było to łatwe i zawsze w końcu wracałam to swojej starej wagi. Te twoje wskazówki są naprawdę ciekawe, mozna wszystko jeść, tylko nie łączyć pewnych rzeczy. Nie jest to raczej trudne do zrealizowaniano a napewno łatwiejsze niż diety które niejednokrotnie wymagają sporych wyrzeczeń. No to dziewczyny jeszcze 3 dni i do dzieła. No a latem to wbijemy się w rozmiar 38big_grin
      --
      • Jest dokładnie tak jak piszesz Maria, ta dieta nie wymaga wielkich wyrzeczeń. Schudłam sporo dzięki takiemu odżywianiu i gdybym nie wróciła do złych nawyków, nic złego by sie nie działo, znaczy nie przybyło by nieco... Ale zaczęłam jadać znowu słodkie bułeczki na śniadanie i obiad w pracy... Mam obok biura cukiernie sad Ale wiem, jestem przekonana, ze jak wrócę do diety, będę gubić "nadbagaż" smile Do tego więcej ruchu, rowerek stacjonarny, basen i będzie pięknie smile Tylko wiesz co jest najważniejsze? Trzeba naprawdę chcieć. Nadwaga jest skutkiem nadmiernego objadania, a to jest jak nałóg, zatem i leczyć należy jak nałóg - zacząć wszystko w głowie.
        -
    • Małgosiu-- dzięki,od stycznia ruszamy niema innej opcji...pozdrawiam!
      25.08.2010r usunięcie trzonu macicy z przydatkami(macica mięśniakowata)wynik HIST.dobry.
      • Ponieważ Gosia postanowiła promować zdrowie na naszym Forum, dlatego u progu Nowego Roku i na starcie rozpoczynanej przez nas diety, proponuję mianować ją

kwiat kwiat kwiat kwiat Dyrektorem Szkoły Promującej Zdrowie kwiat kwiat kwiat kwiat

http://www.sp6stargard.net/gify/zdrowie.jpg

--
        • Gosia dyrektorem szkoły? Jestem w 100 % na TAK smile To już ci składam gratulacje bo napewno przyjmniesz tą posadę. I życzę grzecznych i posłusznych uczennic big_grin
          --
          • Ja również jestem na TAK ale myślę że Gosia nie będzie miała z Nami obżartuchami tak łatwo big_grin
            --
          • Mam nadzieję, że podobnie jak Maria inne uczennice również ucieszą się z Pani Dyrektor Małgosi i będą jej pilnie słuchały smile
            Zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie do Szkoły Promującej Zdrowie .
            Prośbę swą motywują chęcią obniżenia cholesterolu w moim organizmie, napięcia nerwowego, oraz dolegliwości okresu przekwitania, a także chęcią obniżenia toksyn, polepszenia samopoczucia i zwiększenia energii życiowej.
            Dodam, że z obowiązującymi zasadami się zapoznałam, wydrukowałam i powiesiłam na lodówce smile

--
            • Nie wiedziałam, że trzeba złożyc podanie do szkoły. Myślałam, że już jesteśmy przyjęte. Więc ja swoja prośbę motywuję tym, że mam do zrzucenia jakieś 10-15 kg ale może byc i 30smile
              --
              • Maria bo schudniesz z kości na ości albo z ości już na cień...
                --
                • Ja zaczynam jutro i mam do zrzucenia do 10kg -taki jest plan.... Pozdrawiam wszystkie uczennice serdecznie i życzę sobie i Wam wytrwałości i POWODZENIA wink
                  --
              • Mario ja złożyłam podanie, ponieważ nie kwalifikuję się do grupy, która chce zrzucić kilogramy, więc musiałam to dodatkowo umotywować tongue_out
                --
                • ja to bym chciała ale się boję smile
                  bo ja to z tych, co zajadają stres sad
                  --
                • No to sie działo tutaj podczas mojej nieobecności... smile Ale zrobimy tak.... Moge zostac jednynie honorowym szefem naszej szkoły smile Słyżyć bede radą i wsparciem. Ale to my wszystkie razem bedziemy "budowac" nasze zdrowe sylwetki, razem bedziemy sie dyscyplinowac i razem tworzyc ten watek. Bo chciałam, zeby kazda z nas była tu aktywna i dorzucała swoje przepisy, swoje pomysły.
                  A jak jest z Wami? Czy juz zaczynacie zdrowa dietkę, czy jeszcze się wstrzymujecie? Zacząc nalezy od konkretnego dnia, z postanowieniem porzadnym i z przygotowanymi produktami. Nie powinno sie za wiele myslec nad tym co mam teraz zjeśc, to powinno byc wcześniej przemyslane. Moje dzisiejsze śniadanko to było jajko ugotowane + 2 plastry szynki konserwowej + kawałek pomidora + kawałek ogórka. Obiad dla rodzinki to zupa pomidorowa, kotlety schabowe z farszem pieczarkowym, ziemniaczki, surówka. Ja zjem z tego kotleciki i surówkę smile
                  Tylko znowu zaczynam dietkę zima, kiedy jest mniej warzyw, a te które sa nie sa tak smaczne jak np. latem. Na szczęście sa dobre mrozonki smile
                  Olikk, fakt, Ty nie spełniasz warunku nadwagi smile Ale i bez podania zostałabyś przyjeta smile
                  --
                  • Ewenny, ja tez zajadam stres. I to jest obżarstwo wtedy. Ale przeciez nalezy próbowac coś zmienić.
                    --
                  • Małgosiu,ja zacznę od jutra ,jeszcze muszę powyjadać z lodówki zapasy hihiwink ale obiecuję stosować się do zaleceń ,wszak o lepsze samopoczucie chodzi ,no i kilogramków też u mnie trochę za dużo kiss
                    --
                    kwiatlipiec 2010 usunięcie macicy z przydatkami,mam 46 lat jestem ze śląska kwiatHTZ ESTROFEM w tabletkachkwiat
    • MAŁGOŚ pytanko mam, ja od dawna jem ciemny chleb a teraz jeszcze kupiłam sobie takie chrupkie pieczywo i nie wiem czy je mam traktować jak chleb czyli tylko z warzywami??? suspicious
      --
      • Asiu, kazdy rodzaj pieczywa to sa zawsze weglowodany, czy zwykły chleb, czy razowy.
        Zatem, nalezy jeśc z neutralna grupa.

--
        • ja sobie muszę to wszystko wydrukować
          fakt, parę lat temu stosowałam tą dietę i fajnie było.....
          dzisiaj na śniadanie zjadłam kawałek indyka i sałatkę z pomidorów bez chleba + gorzka herbata/ /ale taka piję od 25lat, więc żadne poświęcenie/
          proszę tylko o podanie, którego dnia był mail tymi rozpiskami dietetycznymi, będzie mi łatwiej znaleźć smile
          --
          • EWENNY 29-30.12.2010, pozdrawiam wink

--
        • Gosiu ja jestem całkowitym laikiem jeżeli chodzi o diety i te wszystkie pojęcia: białka, węglowodany, skrobie, tłuszcz roślinne, zwierzęce itp, to dla mnie czarna magia sad
          Dlatego będę Cię zamęczać pytaniami i z góry przepraszam jeżeli będą głupie pytania uncertain
          Na początek np. piszesz Asiutce , że kazdy rodzaj pieczywa to są zawsze węglowodany czyli chrupkie też, a w podanym przez Ciebie jadłospisie jest
          Wasy z serem żółtym ? twarożek farmerski, kromka chleba pełnoziarnistego?
          To jak to jest ? Sery białe są wymienione w grupie I i w II - dlaczego ? Wg tego Tekst linka
          I dlaczego mleko jest w grupie I a już słodka śmietan i śmietanka do kawy w II ? dla mnie to dalej mleko tylko bardziej tłuste sad
          I jak mam jeść budyń wymieniony w gr III skoro trzeba go zrobić z mlekiem z grupy I sad
          Chyba jakaś niekumata jestem sad
          Długa droga przede mną, zanim to połapię uncertain
          A ponieważ ostatnio moja wyobraźnia kulinarna nieco zmalała, to przy diecie mogę mieć spore problemy z wyborem tego mam jeść.
          Niestety dziś rano długo gapiłam się w czeluście lodówki i na ściągawki z dietą, ale coś wymyśliłam i poproszę o ewentualną korektę moich błędów smile

Była kromka chleba tradycyjnego i kromka graham z masłem, śledzik marynowany, herbata zielona z malinową i miodem. Może być ?

I mam propozycję, żebyśmy podawały tak jak Gosia dziś, co jadłyśmy, żeby wspólnie to przeanalizować, zrobić ewentualne korekty, a przy okazji będą to podpowiedzi dla innych, co można bezpiecznie jeść. Co o tym myślicie ?

A co do mojego obiadu to mam plan taki ( korzystając z resztek w lodówce ) smile
          1. albo rosół (bez makaronu) + mięso + warzywami z rosołu + surówka + sok bananowy
          2. albo barszcz czerwony + makaron bądź z uszka z grzybami + ziemniaki + surówka + sok

Czy tak dobrze ? Będę wdzięczna za ewentualne uwagi smile

--
          • OLIKK bardzo mi sie podoba Twój pomysł z pisaniem na poczatku tego co bedziemy jadły bo faktycznie łatwiej będzie o korektę. I ja mam jeszcze jedno pytanie???? Czy chleba z wędliną nie można wcale???? Wędlinę mam jeść tak na sucho??? suspicious
            --
            • Asiutko zrozumiałam, że mięso i wędlina gotowana, podobnie jak gotowana ryba nie pasuje do pieczywa, ani do ziemniaków. Natomiast marynowane, wędzone i surowe ryby mogą być. Analogicznie chyba jest z mięsem i wędlinami. Czyli domyślam się, że np. surowa wędzona wędlina, salami, tatar chyba można z pieczywem ? Czy tak Gosiu ?

--
              • też się zastanawiam nad wędliną i chlebem. Z jednej rozpiski wyczytałam, że wędlina to neutralna więc z chlebem mozna, ale w tej drugiej to juz w neutralnej są wędliny ale surowe, więc do końca nie wiem czy można czy nie tak łączyć
                --
                • Szperam w internecie i na ten temat znalazłam artykuł, który też może się nam przydać smile
                  Tekst linka
                  --
                  • dzisiaj chyba miałam znak od Boga, bo zabrakło dla mnie ziemniaków na obiad
                    wczoraj moja młodzież ostro "frytkowała" i okazało się, że na obiad zostało parę bulw
                    zjadłam tylko surówkę i kawałek mięska...... i dość
                    o ile pamiętam, to wędlin nie je się z chlebem
                    w końcu szynka jedzona sama nie za bardzo smakuje a o to chodzi
                    w sylwestra przyszła do mnie znajoma, która od paru lat mieszka we Włoszech
                    zgrabniutka, szczuplutka a tu w Polsce była apetycznie pulchna
                    tam nie pracuje, gdyż mąż jest tam na kontrakcie, powodzi im się nieźle
                    oczywiście zawsze opowiada mi o tym jak gotuje i co jedzą
                    są to makarony i kluchy, więc pytam ją jak to jest, że ona taka "laska"
                    te makarony i kluchy, okazuje się polewa warzywnymi sosami i posypuje serem
                    mówi,że mięsa i wędlin jedzą mało, tak jak Włosi
                    no,może i w czasie upałów nie chce się jeść
                    mój M ma taką zasadę: jedz kiedy jesteś głodny i tyle,żeby zaspokoić głód
                    jak coś zaczynam narzekać , różne złote myśli mi zapodaje
                    --
                    jestem jak królowa angielska
                    kocham corgi kiss, kiss
          • A moja kolacja to:
            makrela z warzywami w galarecie + plasterek żółtego sera + herbata owocowa z miodem
            Czy ok ?
            Założyłam sobie zeszyt i notuję co zjadam, żeby poczynić ewentualne korekty no i mieć ściągawkę na później smile

--
            • Dzień dobry OLIKK z tym zeszytem to dobry pomysł też tak zrobię big_grin

Moje śniadanko dzisiaj to zacierki z mlekiem <zostały mi jeszcze w lodówce a w domu nikt tego nie je> nie mam pojęcia czy to dobra kompozycja suspicious ale jestem pewna że MAŁGOŚ jak wstanie to wprowadzi korekty kiss

Obiad:
              Indyk i ogórki

Kolacja:
              2 kromki pieczywa chrupkiego z serkiem topionym +pomidor lub ogórek

Poza tym do picia woda, herbata i sok grapefruitowy
              MAŁGOŚ będziesz miała dużo pracy na początku z Nami ale wierzymy w Ciebie kiss

Miłego dnia kiss

--
              • Olikk z tym zeszytem to dobry pomysł ,chyba też tak zrobię i będę wiedziała co danego dnia pożarłam kiss
                --
                kwiatlipiec 2010 usunięcie macicy z przydatkami,mam 46 lat jestem ze śląska kwiatHTZ ESTROFEM w tabletkachkwiat
              • Asiu witaj smile
                Moje śniadanie dzisiaj to: jajko z musztardą + szynka gotowana + serek śmietankowy z przyprawami + pomidor z cebulką i odrobiną śmietany + kawa inka ze śmietanką i miodem. Na deser 2 mandarynki.
                Podobno owoce należy jeść razem z głównym posiłkiem lub na zakończenie posiłku.

--
                • Ciekawe informacje wyczytałam na temat tego kiedy i z jakimi grupami łączyć owoce
                  Tekst linka

OWOCE POMAGAJĄCE TRAWIĆ BIAŁKO:

jabłka, morele, czarne jagody, grejfruty, kiwi, cytryny, nektarynki, pomarańcze, papaja, brzoskwinie, gruszki, ananas, kwaśne śliwki, jeżyny, truskawki

OWOCE POMAGAJĄCE TRAWIĆ SKROBIĘ:

banany, daktyle, świeże i suszone figi, słodkie winogrona, mango, papaja, słodkie gruszki, słodkie śliwki, rodzynki

Jeśli mieszasz owoce z innymi produktami, jedz razem lub natychmiast po to, aby trafiły do górnej części żołądka, gdzie zachodzi wstępne trawienie. Enzymy zawarte w owocach ułatwią wtedy trawienie białka lub skrobi.
                  Jeśli odczekasz godzinę lub dwie i wtedy zjesz owoce, ryzykujesz niestrawność. Owoce jedzone między posiłkami przeszkadzają kwaśnym sokom trawiennym w dolnej części żołądka.
                  Należy zatem odczekać około 4 godzin po obiedzie i 2-2,5 godzin po kolacji zanim zjesz porcję owoców.
                  A jeśli okazjonalnie zjesz posiłek mieszany - mięso i skrobię -owoce zjedz dopiero po 8 godzinach.

--
                  • Mam pytania do Gosi :
                    1. co się zalicza do "serów białych", które występują w grupie I i II ?
                    2. do jakiej grupy zalicza się ser Brie i Camembert ?
                    3. do jakiej grupy orzeszki ziemne ?
                    --
                    • Dzis jestem tylko na chwile na forum...praca wciagnęła mnie maksymalnie dzis...
                      Ale tak na szybko Olikk... Czasem róznie sa opisywane grupy poszczegolne, ja nigdy nie dzieliłam np. pieczywa na takie, ktore s a wjednej grupie jako węglowodany, a czasem sa wpisywane w neutralnych. Uważam, ze pieczywo zawsze bedzie węglowodanem, chocby z tej racji, ze głownym jego skladnikiem jest zawsze mąka, a wiec węglowodan.
                      A sery... Kazdy ser jest białkiem, czy to twaróg, czy plesniowy. I tak zawsze zestawiam posilki, że sery traktuje jak białko. Jest to znacznie prostsze. A w diecie nie zaszkodzi. Także pieczywa nie łacze z białkiem. Gdzies czytałam,z ę można pieczywo smarowac serkiem topionym... Nie stosuje tego.
                      A orzeszki... Przyznam, ze nie wiem, bo najnormalniej nie jadam orzeszków. Ale w wolnej chwili spróbuje to ustalic.
                      --
                      • Gosiu poszperałam w internecie i znalazłam Tabele kaloryczne
                        Tekst linka
                        wg których wyszukałam sobie poszczególne produkty, które mnie interesowały.
                        Trochę mi to namieszało, bo w niektórych przypadkach coś mi nie gra sad
                        Choćby rodzynki dla przykładu. Wymienione są w grupie II a 100g produktu przypada
                        71,2g węglowodanów i 2,3g białka , więc nie rozumiem dlaczego nie ma ich w III grupie sad

--
                        kwiat Wiek 51 lat, 23 luty 2010 - operacja usunięcia macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                        • Z tabeli by wynikało, że wszystkie sery i serki należą do grupy I oprócz homogenizowanych, bo np. truskawkowy ma więcej węglowodanów niż białka.
                          Orzeszki ziemne 26g białka i 13,3 węglowodanów.
                          Wg tych tabeli raczej potwierdzają się grup I i III ale ta druga jest dla mnie niejasna. Pewnie są jakieś inne zasady na podstawie, których dobrano takie a nie inne produkty. Tylko nie wiem jakie, a fajnie by było wiedzieć na wszelki wypadek smile
                          Zastanawiają mnie też podziały pewnych owoców do poszczególnych grup, które podobno lepiej się z nimi przyswajają, tylko wiele z nich wg tabeli raczej nie pasuje sad
                          Ciekawe ?

--
                          kwiat Wiek 51 lat, 23 luty 2010 - operacja usunięcia macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                          • Tabele kaloryczności Olikk, tu chyba nie maja zastosowania, bo nie kalorie sa wazne w tej diecie, Niemniej, zawartość białka, węgli powinna cos rozjaśniać. Jednak ten podział na grupy poza zawartością poszczególnych składników, bierze pod uwagę też czas trawienia poszczególnych. Kiedy zaczynałam tą diete, opierałam sie na najprostszym podziale na grupy. Jednak widze, ze jest w necie sporo "przekombinowań" co do grup. Odnalazłam swoje "wytyczne" w/g których tworzyłam swoje menu. I tego będę sie trzymać i teraz.

GRUPA BIAŁKOWA

Składają się na nią: mięso, drób, wędliny, ryby i owoce morza, sos i pasztet sojowy, tofu, jaja, warzywa strączkowe (fasola, soja, soczewica), sery o zawartości tłuszczu poniżej 50 proc.

GRUPA NEUTRALNA

Składają się na nią: oliwa i oleje roślinne, miękka margaryna, masło. jogurt, kwaśna śmietana, maślanka, kwaśne mleko i kefir; warzywa: brokuły, kalafior, brukselka, buraki, kwaszona kapusta, seler, szpinak, pomidor, marchewka, cebula, cykoria, świeża kukurydza, szparagi, grzyby, kiełki, zioła i przyprawy, orzechy, nasiona dyni i pestki słonecznika.

GRUPA WĘGLOWODANOWA

Składają się na nią: ryż, cukier, ziemniaki, słodkie jabłka, miód, mąka ziemniaczana, muesli, suszone owoce, płatki kukurydziane, pieczywo, ciasta, makaron, kasze, banany.

Dla mnie nie ma tu odstępstw. Pieczywa każde jest pieczywem czyli węglowodanami, a ser jest zawsze białkiem. Natomiast dopiero teraz zauważyłam, ze orzechy sa neutralne. Jednak, żeby nie "przeginać" przy dietowaniu, orzechów nie jadłam. Ale za to robiłam sobie "nagrody" smile Kosteczka gorzkiej czekolady raz na dwa, trzy dni.
                            --
                            • Witajciesmile Nie będziecie ze mnie dzisiaj dumne. Moj jadłospis na dzisiaj: zrazik i brokuła o 18:30, a przez cały dzień nic!!!Nie miałam czasu jeść uncertain
                              --
                            • Gosiu dzięki, to już więcej wiem o szczegółach tej diety. Myślę, czy nie kupić sobie książki o tej diecie, powinna bardziej rozjaśnić wszelkie wątpliwości smile
                              Widzę, że jakieś małe zaangażowanie pozostałych smile
                              Ja postanowiłam podjąć wyzwanie i sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie smile
                              Liczę, że może i moje stawy na tym skorzystają, zobaczymy smile

--
                              • jestem zainteresowana
                                dzisiaj obiad bez ziemniaków
                                śniadanie ciemny chleb z pomidorem
                                jabłka jako przegryzki
                                kolacja surówka z czerwonej kapusty z makaronem/rodzina miała spagetti a ja trochę makaronu i ta surówka/
                                ja czuję o co chodzi, bo ze dwa lata temu nie jadłam mięsa i wtedy waga szybko leciała
                                potem pojechałam na wakacje i wróciłam do dawnej diety
                                w tej diecie najbardziej podoba mi się to, że przed jedzeniem chwilę trzeba się zastanowić co zjeść a nie "futrować" co popadnie w lodówce
                                --
                                • Umnie dzisiaj na śniadanie tradycyjnie kawa wink obiad to mielony z surówką ,a kolacja jeszcze w sferze planów,na przekąski będą wafle ryżowe ,pomarańcza smile
                                  --
                                  kwiatlipiec 2010 usunięcie macicy z przydatkami,mam 46 lat jestem ze śląska kwiatHTZ żel Estrevakwiat
                                  • Ja już sobie wstępnie ustaliłam, że śniadania to będę białka, czyli bez pieczywa tylko z warzywami i owocami, oraz kawa (inka) z mleczkiem, bo tego było za mało w mojej diecie dotychczasowej.
                                    Obiady jak się da na przemian, to albo I albo II grupa, zaś kolacja grupa III. Gdzieś wyczytałam, że taki schemat jest najwłaściwszy.
                                    Dlatego na śniadania zjadam, ryby, sery i wędliny oraz jajko, ogórki, pomidor z cebulką itp + jakiś owoc.
                                    Jeżeli zupki na mięsie to tylko mięsko i warzywa, a jak wywary warzywne to z dodatkami mącznymi, bądź ziemniakami i oczywiście warzywa.
                                    Na kolację pieczywo z masełkiem + coś z grupy ( jogurt, maślanka, kefir ), bądź dżem, miód, albo warzywa, albo marynowane ryby i herbatki ziołowe i owockiem na deser.
                                    Może też jogurty z musli, płatkami itp.
                                    Powinnam też więcej pić wciągu dnia, bo zdecydowanie za mało piję.
                                    Dlatego muszę się zaopatrzyć w różne herbatki ziołowe i owocowe, oraz soki i wodę.
                                    Zerkałam też na zasady żywienia wg grupy krwi
                                    Tekst linka
                                    Podobno dobrze jest łączyć te diety razem, ale w moim przypadku, musiałabym się zagłodzić, ponieważ powinnam wyeliminować wszystkie białka i wiele warzyw sad
                                    Skupiłam się więc na diecie rozdzielczej i chcę wprowadzić to co najlepsze dla mojej grupy krwi, nie przejmując się zbytnio tym co powinnam wyeliminować.
                                    Ciekawe co mi z tego wyjdzie ?
                                    Ale mnie wzięło smile Jak się za coś wezmę to zaraz przeginam i ponoć staję sie wtedy upierdliwa tongue_out , co zresztą chyba widać, nie tylko w tym wątku wink

--
                                  • Basiu, czy Ty czasem nie przesadzasz z tą minimalistyczną dietą ? Masz jeść wszystko tylko łączyć inaczej niż do tej pory, a Ty chcesz się chyba zagłodzić sad
                                    Ja tak nie mogę, jestem wtedy słaba i mogę narobić więcej złego niż dobrego.
                                    10 lat temu, mogłam sobie pozwolić na piątkowe posty o chlebie i wodzie, przez cały rok.
                                    Teraz już nie, organizm zbyt słaby niestety. Muszę jeść, a jak czasem przypadkiem nie zjem jak należy, to zaraz to odczuwam i szybko muszę coś zjeść, żeby należycie funkcjonować.

--
                                    • Olikk nie zagłodzę się smile a pomimo niełączenia postanowiłam też ilośc zmniejszyć ,bo chyba też za dużo jadłam,najgorsze takie podjadanie,tu skubnęłam ,tam skubnęłam i wychodziło na to że cały dzień coś jadłam,co do picia to też za mało piję ale że wody niegazowanej nie dam rady pić ,kupiłam sobie herbatkę zieloną i czerwoną ,dodatkowo sok z grejfruta.A według diety opartej na grupie krwi to przy mojej grupie A powinnam unikać mięsa ,i produktów mlecznych ,a jeść dużo warzyw .
                                      --
                                      kwiatlipiec 2010 usunięcie macicy z przydatkami,mam 46 lat jestem ze śląska kwiatHTZ żel Estrevakwiat
                                      • już wiem co na kolację będę jadła ,a mianowicie kanapka z pomidorem i ogórkiem konserwowym
                                        --
                                      • Jak widzę Basiu Ty też masz grupę krwi A tak jak ja, więc też masz bardzo mały wybór sad

--
                                        • Olikk jak widać skazane jesteśmy na rośliny wink
                                          --
                                          • Basiu na to wygląda , ale najgorsze, że wśród tych roślin też są spore zakazy:
                                            bakłażan, biała kapusta, chińska kapusta, czerwona kapusta, grzyby shiitake, oliwki czarne, oliwki greckie, oliwki hiszpańskie, pieczarki, papryki: czerwona, zielona, żółta, pomidory, ziemniaki: białe, czerwone, słodkie. toż to masakra !!!
                                            Wole stosować dietę rozdzielczą, bo przynajmniej mogę jeść wszystko.
                                            Nie zależy mi na utracie kilogramów, więc jem nawet więcej niż przedtem i bardziej urozmaicam dietę, a z tego co mi pokazuje waga już trochę straciłam ...
                                            Ważę się rano po wyjściu z łóżka, dla kontroli, żeby uniknąć chudnięcia smile

--
                                            kwiatWiek 51 lat, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                                            • Olikk,tez zauważyłam ,więc zdaję się na rozdielność ,bo gdybyśmy miały jeszcze ograniczać się według grup krwi to faktycznie nie miałybyśmy z czego wybierać,Ty to chociaż nie masz nadwagi a ja tak z 10 kilogramów chciałabym zrzucić ,teraz waże 69 kilogramów .
                                              --
                                              • No to faktycznie trochę możesz zgubić smile
                                                Ja startuję dietę z wagą 54kg to raczej muszę pilnować, żeby jej nie stracić tongue_out
                                                Dlatego nie ograniczam się z ilością, ani nie chowam po kątach słodyczy, bo i tak mnie specjalnie nie kuszą smile Raczej kombinuje co podjadać między posiłkami smile
                                                --
                                                kwiatWiek 51 lat, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                                                • No i gdzie się podziewają amatorki zrzucania wagi ?
                                                  Podjęłam dla towarzystwa wyzwanie, żeby było Wam raźniej, a co z resztą ?
                                                  Jakoś nie widać raportów i refleksji na ten temat ?
                                                  Jak zauważyłam do naszej grupy należą: Asia, Basia, Gosia, Ewenny, Maria i chyba Mania tak ? czyli 7 osób, czy ktoś jeszcze ?

--
                                                  • Olikk ja dzisiaj nie mam powodów do dumy po w stresie pożarłam parę cukierków .
                                                    --
                                                  • Maria się stawia do raportu big_grin. Refleksje? Powiem tak: staram sie jeść prawidłowo, wiem że jakieś błędy popełniam ale wydaje mi sie że to działa bo po założeniu spodni trochę luźniej zrobiło się w pasie smile. Dzisiaj na śniadanie była jajecznica i herbata malinowa.
                                                    --
                                                  • Witaj Mario smile
                                                    Ja tradycyjnie sery różnej maści, nieco wędlinki i ogórek z biała rzodkwią, oraz inka z mleczkiemsmile Wszystkiego po troszku, żeby nie było monotonii smile
                                                    Mam nadzieję, że podobnie jak u Ciebie zmniejszy się mój obwód brzuszka smile
                                                    Ale przyznają że czuję się świetnie i mam dobry humorek, czego i Wam życzę smile

--
                                                  • Trafiłam dziś na ciekawą dietę, która podobno nie tylko pozwala zrzucić zbędne kilogramy, ale i pozbyć się wielu chorób smile
                                                    Może się komuś spodoba ?
                                                    www.dieta-dabrowskiej.grabpol.eu/dlaczego-ta-dieta
                                                    Basiu , my jako reprezentantki grup krwi A , chyba powinnyśmy się jej dobrze przyjrzeć smile

--
                                                  • Witam Was dziewczynki, zaniedbałam moją dietę troszkę a nawet bardzo big_grin w każdym razie przygotowuję się od poniedziałku do diety DUKANA. Już wcześniej umówiłam się z koleżanką że zaczniemy od 3-go stycznia. Dieta rozdzielna jest fajna ale dla mnie za dużo kombinowania co mogę mieszać a czego nie. Zdaję sobie sprawę że to kwestia wprawy... Tak więc od poniedziałku dołączam do Was z moją nową dietą. Będę się z Wami dzieliła wrażeniami i efektami. Trzymajcie się ciepło i Powodzenia... wink

A to dla zainteresowanych gdyby chcieli spróbować:

www.dieta-dukan.pl/fazaPierwszaPrzepisy.html
                                                    --
                                                  • Asiutko wygląda na to, że będziemy się zdrowo odżywiać stosując różne metody smile
                                                    Fajnie, będziemy się wymieniać doświadczeniami smile
                                                    Jak widać różne drogi mogą prowadzić do celu smile

--
                                                  • Asiu życzę ci abyś wytrwała na tej diecie. Mam koleżankę która ją stosuje.Wiem, że mozna dużo stracić ale jak dla mnie jest zbyt rygorystyczna. Dużo ograniczeń których ja napewno nie wytrzymam. Zreszta ta koleżanka też już nie wytrzymuje, chociaż schudła 10 kilo w około 1,5 miesiąca. Ja jeślischudnę to tylko z dietą rozdzielczą
                                                    --
                                                  • Asiu ja gdzieś wyczytałam że dieta białkowa niedobrze wpływa na nerki ,więc kochana jak będziesz ją stosować to bardzo ostrożnie bo możesz sobie niechcący wyrządzić krzywdę .
                                                    --
                                                  • też tak słyszałam ale podobno trzeba pić 1,5-2 litrów wody dziennie, ale poczytam jeszcze, bo krzywdy sobie robić nie chcę.... suspicious
                                                    --
                                                  • Zastanawiam się, czy jest możliwe, żeby po kilku dniach stosowania diety już były pozytywne efekty ? Pod koniec grudnia nie czułam się najlepiej i podniosło się moje ciśnienie, które zwykle miałam dość niskie. Dla kontroli, więc mierzę je kilka razy dziennie. Zauważyłam, że od kiedy zaczęłam stosować dietę, ciśnienie stopniowo maleje i wraca do mojej poprzedniej normy smile

--
                                                  • Witaj olikkk smile Powinnaś się tylko cieszyc że taki efekt. A nam "pulchniejszym" życzę aby w takim tempie jak twoje ciśnienie spadała nasza waga smile
                                                    --
                                                  • Oj tak Mario,masz rację smile
                                                    --
                                                  • Dzień dobry smile Mam ostatnio tyle zajęc po których w domu padam na twarz. Nie mam czasu zajrzeć na forum, nad czym ubolewam... Ale cóż poradzić, takie życie.
                                                    Olikk, myślę, ze to możliwe, iż Twoje samopoczucie sie stopniowo poprawia. Jedzenie oddzielnie białka i węglowodanów sprawia, ze organizm lepiej funkcjonuje. Kiedy stosowałam tą dietę poprzednio, przed rozpoczęciem dietkowania bardzo bolały mnie stawy, dokuczały naprawdę mocno. Po ok. miesiącu zdrowego odżywiania zauważyłam poprawę, a później było tylko coraz lepiej.
                                                    Asiutka, ja mam problemy z waga, z tyciem od zawsze. I to sprawia, ze znam wiele diet, że sama próbowałam wielu. Znam tez Dukana. Daje super efekty. Jest jednak dość rygorystyczna. I co ważne - jest dla osób całkowicie zdrowych. Byłam na tej diecie blisko mjiesiąc, Po tygodniu czułam bóle nerek, ale uparcie tkwiłam przy diecie. Skończylo sie u lekarza.... Przemyśl to jeszcze, proszę.
                                                    A moja dietka pomału sie rozkręca. Choć nie wiem, czy nie skorzystam z pomocy dietetyczki. Koleżanka poleca swoją - psychodietetyczkę. Bardzo mi sie wszystko komplikuje ostatnio... Kilogramów przybywa w tempie zastraszającym... Tak naprawdę nie poznaje swojego organizmu, cos dziwnego sie dzieje. Nawet ograniczając mocno jedzonko, wciąz czuję się coraz wieksza... Nie wiem co myśleć... Rzucenie palenia ma wpływ na mój apetyt, ale kiedy go ograniczam, nie ma efektów zadnych. Zaczynam mysleć, czy jednak hormony nie robią mi tu ambarasu.... I stąd pomysł na spotkanie z fachowcem.
                                                    --
                                                  • Gosiu po tym co napisałaś cieszę się jeszcze bardziej, że poleciłaś nam tą dietę smile
                                                    Ze stawami mam problem od lat, a po operacji problemy się odnowiły, choć jakiś czas miałam trochę spokoju. Znowu łykam leki i liczę na to, że będę mogła je odstawić big_grin
                                                    --
                                                  • Olikk, kiedy byłam wtedy na diecie, kontrolowałam swoje zdrowie na bieżąco u naszego lekarza rodzinnego. Jego przychodnia i on jako lekarz bierze udział w programie Odchudzamy Polaków, więc kiedy na wizycie powiedziałam o tym, ze zaczynam dietę, bardzo mnie pochwalił za wybor diety i zaproponował, żebym częściej niż zwykle robiła te podstawowe badania. Tak tez było. Wszystko ładnie wygladało do czasu, kiedy zaczęły się moje krwotoki i zaczęła się anemia.... Ale o ten ból stawów, który zniknął zapytałam doktora, powiedział ze to może być w znaczącej mierze zasługa zdrowego odżywiania. Życze zatem, zeby Tobie tez dieta pomogła smile
                                                    -
                                                  • Dziękuję Gosiu za życzenia smile Jak uda mi się wytrwać w diecie, to na bieżąco będę zdawała relację z mojego stanu zdrowia smile
                                                    Tobie też życzę zdrówka smile A czy Twoje problemy z przybieraniem wagi nie mają związku z HTZ? Może te hormony nie pasują dl Ciebie? Niektóre kobiety mówią, że tyją na HTZ.
                                                    Mnie to na szczęście nie dotyczy smile
                                                    --
                                                  • Obawiałam się problemów z tyciem przy HTZ. Ale mój lekarz twierdzi, ze one tycia nie powodują...tylko zwiększają apetyt... TYLKO. Nie mam wyjścia Olikk, bez hormonów to kiepsko sie by żyło, a skoro one powoduja tycie, musze podjąc zdecydowane kroki ku diecie poważnej. Ale czuje, ze nie będzie łatwo.... A nie mogę tyć, choćby ze względu na problemy z krążeniem. Dlatego pomyślałam o fachowej pomocy dietetyczki, a jeszcze ta polecana jest psychodietetyczka, czyli na moje problemy z osłabiona odpornością psychiczna i trudem znalezienia motywacji będzie jak najbardziej odpowiednia.
                                                    --
                                                  • Witam wszystkich serdecznie,
                                                    BASIU doczytałam o problemach przy tej diecie i okazuje się że wątroby to też dotyczy sad MAŁGOŚ bardzo dziękuje za to co napisałaś kiss. Zastanawialam sie czy ja mogę sobie pozwolic na tą dietę i jak doczytałam się ze to bardzo obciąża wątrobę i nerki to sobie odpuszczam. Ja powinnam skupic się na oczyszczeniu organizmu z toksyn. Jeśli mnie przyjmiecie z powrotem to wracam do Diety. Mam tylko jedno pytanko???? Może wydać się głupie ale potrzebuje wiedzieć jak zdaży mi się zjesć mięsko z ziemniakami <zaznaczam zdaży> to czy tbardzo szkodzi diecie???? Czy można raz na jakiś czas zgrzeszyć???? suspicious

--
                                                  • Asiu kochana toż Ty cały czas z nami smile a w oczyszczaniu organizmu z toksyn pomaga jeśli dobrze wyczytałam zielona herbata ,Asiu,daj sobie spokój w takim razie z dietą białkową bo zdrówko jest najważniejsze ,a jak czasami zgrzeszysz jedząc mięsko z ziemniorami suspicious to chyba nic się nie stanie .
                                                    --
                                                  • MAŁGOŚ nie biorę jeszcze hormonów ale 16 lat brałam tabletki hormonalne i wiem że żle dobrane hormony mogą powodować tycie, pamiętaj że u Ciebie dochodzi jeszcze czynnik rzucenia palenia a to też troszkę trwa. Poobserwuj się jak się czujesz gdy przyjmujesz hormony, nie znam się na tego typu hormonach ale chyba jest kilka rodzajów i można sobie dopasować. kiss
                                                    --
przejdź do: 1-100 101-185
(101-185)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.