• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Chudniemy zdrowo Dodaj do ulubionych

• 29.12.10, 19:18
    Obiecałam Ani, Mani i Marii, ze na Nowy Rok będa miały "wytyczne" co do zrzucenia kilogramów. Słowa dotrzymuję smile Mam nadzieję, ze mnie nie zostawicie z odchudzaniem całkiem samą smile A może i inne dziewczyny skorzystają z rad... smile
    --
    kwiatUsunięcie macicy z szyjka i przydatkami 19 października, poziome cięcie, wyniki hp OK, HTZ żel Estrevakwiat
    Edytor zaawansowany
    • 29.12.10, 19:35
      Przytyłam po operacji... Troszkę za sprawą rzucenia palenia, a troszkę z powodu mojego łakomstwa i trudności z odmówieniem sobie słodyczy. A i brak ruchu przez dwa miesiące zrobił swoje.
      Odchudzałam sie już wcześniej, bo od lat mam ten problem, ze szybko tyję. Ostatnio schudłam 15kg od stycznia do czerwca. A to dzięki diecie niełączenia. Chcę Wam przybliżyć jej zasady, proste w sumie i szybko sie do nich przyzwyczaja. Co prawda, kilka odstepstw było w mojej diecie, ale generalnie trzymałam sie zasady komponowania odpowiedniego kazdego posiłku.
      A oto i zasady.....

Dieta rozdzielna, nie jest typową dietą redukcyjną do stosowania przez kilka tygodni to raczej zdrowy sposób odżywiania na całe życie. Amerykański lekarz, William Howard Hay, po latach badań ustalił, iż niektóre produkty jedzone razem tuczą, natomiast jedzone oddzielnie - odchudzają. Dzieje się tak, ponieważ pewne grupy pokarmów mają inny czas trawienia. Np. skrobia (chleb, ziemniaki, makaron) opuszcza żołądek po mniej więcej 2 godzinach, a mięso po około 4 godzinach. Ale - mięso ze skrobią to już 8 lub więcej godzin trawienia! To były fundamenty diety rozdzielnej, czyli - najkrócej mówiąc - podziału produktów spożywczych na trzy grupy: białkową, węglowodanową, neutralną i zasada, aby w jednym posiłku nie łączyć pokarmów z dwóch pierwszych grup.

Fundamentem diety rozdzielnej jest podział artykułów spożywczych na trzy grupy:

- białkową: warzywa strączkowe, jaja, mleko, jogurt, mięso, owoce (jabłka, morele, kiwi, czereśnie, wiśnie, winogrona, grejpfruty, gruszki, ananasy, porzeczki, truskawki, maliny, brzoskwinie, mandarynki, cytryny, suszone śliwki), majonez, sos vinaigrette.

- węglowodanową: zbożowe (ziarna, chleb razowy, płatki owsiane), ziemniaki, karczochy, owoce słodkie (figi, banany, gruszki słodkie i dojrzałe, winogrona, rodzynki), piwo.

- neutralną: tłuszcze (oleje roślinne, masło, margaryna, oliwa z oliwek), śmietana słodka i kwaśna, warzywa (oprócz ziemniaków, szparagi, fasolka szparagowa, buraki, cebula, szpinak, brukselka, kapusta, kalafior, por, dynia, cukinia, seler, bakłażan, pieczarki, sałata, ogórek, rzodkiewki, koperek, czosnek, czosnek, kiełki, dymka, cykoria), owoc awokado, otręby, miód, wędliny, zioła.

Należy jeść oddzielnie żywność z grupy białkowej (np. mięso, sery, jaja) i węglowodanowej (np. produkty zbożowe, ziemniaki, słodycze). Obie grupy można swobodnie łączyć z tzw. produktami neutralnymi (np. masło, warzywa, oliwa).

Poza tym pamiętajmy o innych, bardzo ważnych zasadach, a mianowicie:

- podczas diety trzeba pić między posiłkami, około 2 litrów płynów na dobę (niegazowanej wody mineralnej, herbatek ziołowych i owocowych),

- przed każdym posiłkiem dobrze jest wypić szklankę soku ze świeżych warzyw, wody,

- jemy wyłącznie naturalne i pełnowartościowe produkty spożywcze,

- jeden posiłek w ciągu dnia powinien składać się wyłącznie z warzyw oraz owoców, w kolejnym mają dominować produkty skrobiowe, a w następnym - bogate w białko,

- niektóre pokarmy (mleko i owoce) najlepiej spożywać osobno, między innymi posiłkami. Źle się łączą z wszelkimi rodzajami żywności,

Starałam sie zawsze jeśc tak własnie zestawione posiłki - jak mięsko to z warzywkami, a jak makaron to też z dodatkiem neutralnych produktów. Wcale nie było to trudne, nie liczyłam kalorii, bo nie mam na to czasu.... Podczas takiego odżywiania mój żołądek odpoczywał, bo lepiej były trawione posiłki. A to powodowało, ze miałam znacznie więcej energii, bo organizm potrzebował mniej energii własnie na trawienie. Naprawde polecam ten sposób odżywiania. Jej zaleta jest to, ze jest zróżnicowana, bogata w witaminy i minerały. Poprawia przemianę materii i samopoczucie.

Znalazłam kiedyś opinię dietetyka na temat tej diety:
      "Dieta jest zróżnicowana i dobrze zbilansowana, nie ma więc co do niej przeciwwskazań zdrowotnych. Poprawia trawienie. Łatwo na niej wytrwać, gdyż praktycznie żaden produkt nie jest zabroniony (słodycze warto ograniczać). Nie odczuwa się też głodu."
      To wszystko jest bardzo istotne w diecie.

Tak więc dziewczyny... Zapoznajcie sie z "wytycznymi" smile Bo od stycznia ruszamy smile A jeszcze w starym roku dorzucę kilka rad smile Potem już będziemy sie wspierać w gubieniu zbednego ciałka smile

kwiatUsunięcie macicy z szyjka i przydatkami 19 października, poziome cięcie, wyniki hp OK, HTZ żel Estrevakwiat
      • 29.12.10, 21:16
        Małgoś, kusisz
        muszę to przestudiować
        może gdzieś są konkretne rozpiski na dzienny jadłospis
        jak zaskoczę o co chodzi, to pójdzie
        wiem,że Denis Russos dzięki tej diecie schudł i z wielkiego chłopa zrobił się przecinek
        --
        kwiat 52lata,2006r. usunięta macica z powodu mięśniaków i anemii,wyniki o.k. HTZ-Systen50,mieszkam między Śląskiem a Zagłębiem kwiat
        • 29.12.10, 21:21
          Ewenny, nie wiedziałam, ze Russos tez chudł dzięki niełaczerniu, ale wiem, że twórca diety dr. Hay zgubił ponad 25kg. I oczywiście nie było u niego efektu jo-jo. Był bardziej konsekwentny niż ja smile I jeszcze raz napisze - polecam tą dietę, czy raczej sposób odżywiania. Kiedy tak sie odżywiałam czułam się pod każdym względem lepiej. Co ma proste uzasadnienie, lepsze trawienie ma wpływ na nasze samopoczucie.
          --
          • 29.12.10, 22:24
            No no, widzę, że akcja odchudzanie rusza z kopyta smile
            A czy można stosować takę dietę dla lepszego samopoczucia i nie chudnąć ?
            Ja już mam rozmiar 38 , a żeby zbić cholesterol mam łykać Chitosan, Tekst linka
            który przy okazji wspomaga odchudzanie, to mam obawy, czy przy okazji nie zniknę z powierzchni ziemi wink
            Spróbuję tej diety z Wami, ale będę się pilnie ważyć tongue_out

--
            kwiat Wiek 51 lat, 23 luty 2010 - operacja usunięcia macicy z przydatkami z powodu mięśniaków, poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , jestem ze Śląska kwiat
          • 29.12.10, 22:42
            Małgoś, prawisz jak mój M
            on na wszelkie choroby ma jedną receptę
            bieganie i zdrowe odżywianie tongue_out
            jeszcze raz pytam o jakiś przykładowy jadłospis
            --
            kwiat 52lata,2006r. usunięta macica z powodu mięśniaków i anemii,wyniki o.k. HTZ-Systen50,mieszkam między Śląskiem a Zagłębiem kwiat
            • 30.12.10, 11:35
              Ewenny, Twój M ma świeta rację smile Bo innej drogi dla zdrowia i ładnej sylwetki nie ma smile A szkoda... smile
              A jakies przyklady na jadlospis..:

Śniadanie : twarożek z rzodkiewkami i szczypiorkiem
              Obiad : brązowy ryż zapiekany z jabłkami (ja jednak częsciej jadałam ryż parabolied)
              Przekąska : 2 mandarynki
              Kolacja : surówka z warzyw sezonowych z sosem winegret

Śniadanie : grahamka z masłem, sałatą i pomidorem
              Obiad : ryba pieczona w folii lub pierś kurczaka z grilla z surówką warzywną
              Przekąska : mała kiść winogron
              Kolacja : fasolka szparagowa polana odrobiną roztopionego masła

--
              • 30.12.10, 11:43
                Malgoś podoba mi się twoja dieta, więc i ja dołączam do Was, ja mam do zgubienia aż 10 kg w 6 miesięcy maksymalnie więc masz nie lada zadzanie nasza Dietetyczko... kiss
                --
                kwiat Operacja usunięcia macicy z przydatkami, węzłów chłonnych i wyrostka w czerwcu 2010, rak jajnika, mam 35 lat, obecnie WYLECZONA kwiat
                • 30.12.10, 11:46
                  Asiutka, fajnie że jest nas coraz więcej smile Jak mawia moja kolezanka - w kupie siła smile
                  Szukałam info, czy np. Olikk moze stosowac ta dietę...zeby nam nie zmarniała smile Ale narazie znalazłam tylko tyle:

Co zyskujesz?

Schudniesz, będziesz mieć więcej energii i lepsze samopoczucie, poprawi się Twoja przemiana materii, oczyścisz organizm z toksyn, pozbędziesz się zgagi i nadkwaśności żołądka.

Dla kogo ta dieta?

Mogą ją stosować właściwie wszyscy. Jest polecana zwłaszcza dla osób z nadwagą, chorobami serca i układu krążenia, nadciśnieniem oraz nadkwaśnością żołądka. Pomaga złagodzić migreny, dolegliwości okresu przekwitania, a także napięcie nerwowe. Dieta służy także doskonale tym, którzy lubią jeść często, ale lekko.

Czyli jest OK, ale zawsze jest to jednak dieta pozwalajaca pozbyc sie zbednej nadwagi.
                  --
                  • 30.12.10, 11:49
                    I jeszcze cos pomocnego smile

Przykładowa rozpiska:

Poniedziałek
                    śniadanie: jajecznica z 2 jaj (można dodać szczypiorek lub pomidora), kawa z mlekiem
                    obiad: 1-2 piersi z kurczaka, warzywa z patelni (1/2 opakowania mrożonych warzyw dowolnych ale bez ziemniaków), sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: 3-4 Wasy z serem żółtym, pomidorem, ogórkiem, herbata

Wtorek
                    śniadanie: 250 g białego sera z maślanką (lub jogurtem naturalnym) i dżemem, kawa z mlekiem
                    obiad: 2-3 małe pulpety z mięsa mielonego (gotowane w rosołku), surówka z kapusty pekińskiej (bez ograniczeń), sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: sałatka z 2-3 pomidorów, kromka chleba pełnoziarnistego, herbata

Środa
                    śniadanie: 2 jajka w sosie chrzanowym (majonez + chrzan), 1 pomidor, kawa z mlekiem
                    obiad: 1 torebka ryżu z jogurtem owocowym, sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: 1 twarożek farmerski, kromka chleba pełnoziarnistego, herbata

Czwartek
                    śniadanie: 1 kiełbasa gotowana (np. śląska), 1 pomidor, kawa z mlekiem
                    obiad: naleśniki (ciasto bez mleka i jajek) z dżemem lub z warzywami, herbata
                    kolacja: sałatka owocowa (dowolne owoce, mogą być z puszki)

Piątek
                    śniadanie: 2 parówki drobiowe, musztarda, kawa z mlekiem
                    obiad: 1 ryba (np. pstrąg) smażona z ziołami (tymianek), surówka z kapusty kiszonej (bez ograniczeń), sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: 3-4 Wasy z pomidorem i żółtym serem, herbata

Sobota
                    śniadanie: sałatka z pomidora, jajka, ew. sałaty, rzodkiewki (w zależności od pory roku i chęci), kawa z mlekiem
                    obiad: 2 plastry wołowiny duszonej, sałatka z pomidora i ogórka, sok grejpfrutowy lub woda mineralna
                    kolacja: duży jogurt owocowy lub naturalny, herbata

Niedziela
                    śniadanie: twarożek farmerski, kromka chleba pełnoziarnistego, kawa z mlekiem
                    obiad: zupa pomidorowa (czysta), pierś z kurczaka duszona, surówka z kapusty pekińskiej
                    kolacja: muesli z jogurtem naturalnym

Codziennie: dużo wody mineralnej
                    Przy napadach głodu: marchewka, jabłko, jogurt naturalny, mandarynki, grejpfrut, wafel ryżowy, Wasa Muesli, galaretka owocowa

Jeśli chcecie, możecie dowolnie zmieniać potrawy, dostosować do tego co lubicie, zamieniać posiłki z innych dni, pamiętając jedynie o zasadzie co najmniej 2-godzinnego odstępu między posiłkiem węglowodanowym a białkowym.

--
                    • 30.12.10, 11:59

Małgoś bardzo podoba mi się ta dieta a zwłaszcza Twoja rozpiska na cały tydzień, ja dorzucam link dzięki któremu łatwo samemu zrobić sobie Menu....

gronkowiec.eu/dieta-rozdzielna-jak-laczyc-pokarmy.html
                      --
                      kwiat Operacja usunięcia macicy z przydatkami, węzłów chłonnych i wyrostka w czerwcu 2010, rak jajnika, mam 35 lat, obecnie WYLECZONA kwiat
                      • 30.12.10, 12:06
                        Małgoś ja bardzo lubie chleb i ziemniaki i widzę że nie ma tego tutaj dużo tzn, jeśli jem ziemniaki to z warzywami bez mięsa i z chlebem jest podobnie. Wieć jeśli jem mięso to z warzywami ale nie z ziemniakami i nie z chlebem. Czy dobrze to zrozumiałam???
                        --
                      • 30.12.10, 12:07
                        Super informacje sa tam Asiutka. Myslę, ze jesli tylko zechcemy, zrzucimy kilogramki smile
                        --
                        • 30.12.10, 12:11
                          Tak Asia, to własnie na tym polega dieta, ze nie łaczymy węglowodanów (ziemniaki, chleb) z białkami (mięsko, wędliny). Ale naprawdę to nie jest takie trudne i cięzkie do zastosowania. Bo skoro lubisz ziemniaki, możesz je jadac z np. gulaszem warzywnym. A miesko czy rybka bardzo smakuja z surowkami.

--
                          • 30.12.10, 12:23
                            Małgoś w grupie siła, więc DAMY RADĘ, bo nie ma innej opcji wink
                            --
                  • 30.12.10, 12:36
                    Ok czyli ja będę stosować dietę bo :
                    będziesz mieć więcej energii i lepsze samopoczucie, poprawi się Twoja przemiana materii, oczyścisz organizm z toksyn, pomaga złagodzić migreny, dolegliwości okresu przekwitania, a także napięcie nerwowe. Dieta służy także doskonale tym, którzy lubią jeść często, ale lekko.
                    To jest właśnie dla mnie i tego się będę trzymać smile

--
                    kwiat Wiek 51 lat, 23 luty 2010 - operacja usunięcia macicy z przydatkami z powodu mięśniaków, poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , jestem ze Śląska kwiat
                    • 30.12.10, 12:40
                      Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie... brawo... smile
                      --
                      • 30.12.10, 12:43
                        Olikk, dlatego ta dieta jest taka fajna, bo to wszystko prawda. Energii miałam tyle, ze aż mąz się dziwił smile Mój żoładek działał bez zarzutu...naprawdę super smile Tylko, żebyś Ty nam nie chudła więcej juz smile
                        Ewenny, a wręcz odwrotnie, ja chcę żebyś się świetnie czuła smile
                        --
                        • 30.12.10, 13:04
                          Gosiu ja nie chudnę, trzymam stałą wagę z lekkimi wahaniami w górę, ale w tej sytuacji przewiduję równowagę smile i mam nadzieję na lepsze samopoczucie big_grin

--
                          • 30.12.10, 18:23
                            Asiu masz racje, że w grupie siła. Widze wśród was taką determinację ze ho, ho. Im bardziej zagłębiam się w tą dietę tym bardzieJ mi sie ona podobasmile Zaczęłam dzisiaj, tylko popełniłam mały grzeszek:/Zostałam poczęstowana jedzeniem z Mc Donalda i niestety skorzystałam. Łakomczuch to łakomczuchtongue_out
                            --
                            kwiat Rak trzonu macicy - kwiecień 2010. Usunięcie macicy, przydatków, węzłów chłonnych. Obecnie wyleczona, stosuję HTZ (Climara-50)kwiat
                            • 30.12.10, 19:01
                              Maria kiss dla Ciebie big_grin
                              --
                              • 30.12.10, 19:05
                                No to teraz powrót kiss dla ciebie asiu smile
                                --
                                kwiat Rak trzonu macicy - kwiecień 2010. Usunięcie macicy, przydatków, węzłów chłonnych. Obecnie wyleczona, stosuję HTZ (Climara-50)kwiat
                                • 30.12.10, 19:09
                                  Wielkie dzięki.... kwiat
                                  --
                                  • 30.12.10, 19:12
                                    Małgoś z tym spaniem moze być cięzko ale sie postaram big_grin
                                    --
                                    • 30.12.10, 19:15
                                      Źle sypiasz Asiu?
                                      --
                                      • 30.12.10, 19:18
                                        Ostatnio to dał mi popalić kręgosłup ale już wracam pomału do normy i chyba z obżarstwa światecznego mam masę koszmarów... sad sad sad
                                        --
                                        • 30.12.10, 20:08
                                          miłych snów dziewczynysmile Ja jeszcze zajmę się czymś czego nie lubię, prasowaniemuncertain i ide spać bo sporo pracy mnie jutro czeka ale mam nadzieję że Nowy Rok w pracy mnie nie zastanie, że zdążę uciec do domu big_grin Jeszcze raz wszystkiego dobrego i podziękowanie za ciepłe przyjęcie na forum kiss dla wszystkich
                                          --
                                          • 30.12.10, 20:14
                                            Milych snów Maria i szybkiego prasowania... smile
                                            --
                                            • 31.12.10, 09:19
                                              Ups, chyba przesadziłam Gosiu , w ramach krzewienia zdrowego trybu życia przespałam dziś 9 godzin tongue_out ale faktycznie głodu nie czuję big_grin

---
                              • 30.12.10, 19:09
                                Tak, łakomczuch, to łakomczuch smile Ale dziś Mario masz odpuszczone winy smile Bo jest jeszcze stary rok...ale to ostatnie chwile na bezkarność smile
                                Cos ciekawego dla Was Odchudzaczki smile

Brak snu powoduje produkcję hormonu apetytu

U człowieka i wielu innych organizmów za uczucie głodu i sytości odpowiadają hormony leptyna i grelina. Są one hormonami przeciwstawnymi:

Leptyna produkowana jest w komórkach tłuszczowych. Jej wysoki poziom powoduje brak apetytu. Poziom leptyny we krwi jest proporcjonalny do ilości tłuszczu.

Grelina jest produkowana w żołądku. Wydzielana jest głównie w sytuacjach, gdy żołądek jest pusty. Powoduje ona wzrost apetytu.

Hormony te mają za zadanie informować nas kiedy powinniśmy coś zjeść a kiedy nie. Okazuje się jednak, że w przypadku zaburzeń snu lub niewyspania, zaczynają one działać niepoprawnie. U osób śpiących niewystarczająco obserwuje się bowiem spadek poziomu leptyny oraz wzrost poziomu greliny. Powoduje to znaczący wzrost apetytu i uczucie głodu nawet zaraz po posiłku. Osoby niewyspane jedzą więcej.

Leptyna a insulina
                                Dodatkowo warto wiedzieć, że leptyna wpływa również na poziom insuliny powodując obniżenie jej poziomu. Jeżeli więc nie wyśpimy się i poziom leptyny jest u nas obniżony podwyższa się nam poziom insuliny. Nie tylko czujemy więc większy apetyt, ale z powodu podniesionego poziomu insuliny, znacznie skuteczniej odkłada się u nas tkanka tłuszczowa. Wynika z tego, że osoby niewyspane jedzą więcej oraz znacznie łatwiej magazynuje się u nich tkanka tłuszczowa.

Wnioski Wniosek jest jeden i prosty jak drut. O dziś wysypiamy się codziennie. Będzie nam znacznie łatwiej zachować szczupłą sylwetkę. Jeśli dodamy do tego lepszy humor i więcej energii, to ta godzinka czy dwie dodatkowego snu, zwrócą nam się z nawiązką. Od dziś - minimum 7 godzin snu.

--
              • 30.12.10, 12:35
                Małgoś, Ty mnie chcesz wykończyć tongue_out
                --
    • 29.12.10, 20:40
      Małgosia te twoje rady są cenne. Powiem tobie szczerze, że wiele razy razy próbował zrzucać zbędne kilogramy. Przeważnie starałam się jeść mniej, ale przy moim łakomstwie nie było to łatwe i zawsze w końcu wracałam to swojej starej wagi. Te twoje wskazówki są naprawdę ciekawe, mozna wszystko jeść, tylko nie łączyć pewnych rzeczy. Nie jest to raczej trudne do zrealizowaniano a napewno łatwiejsze niż diety które niejednokrotnie wymagają sporych wyrzeczeń. No to dziewczyny jeszcze 3 dni i do dzieła. No a latem to wbijemy się w rozmiar 38big_grin
      --
      • 29.12.10, 21:12
        Jest dokładnie tak jak piszesz Maria, ta dieta nie wymaga wielkich wyrzeczeń. Schudłam sporo dzięki takiemu odżywianiu i gdybym nie wróciła do złych nawyków, nic złego by sie nie działo, znaczy nie przybyło by nieco... Ale zaczęłam jadać znowu słodkie bułeczki na śniadanie i obiad w pracy... Mam obok biura cukiernie sad Ale wiem, jestem przekonana, ze jak wrócę do diety, będę gubić "nadbagaż" smile Do tego więcej ruchu, rowerek stacjonarny, basen i będzie pięknie smile Tylko wiesz co jest najważniejsze? Trzeba naprawdę chcieć. Nadwaga jest skutkiem nadmiernego objadania, a to jest jak nałóg, zatem i leczyć należy jak nałóg - zacząć wszystko w głowie.
        -
    • 31.12.10, 20:59
      Małgosiu-- dzięki,od stycznia ruszamy niema innej opcji...pozdrawiam!
      25.08.2010r usunięcie trzonu macicy z przydatkami(macica mięśniakowata)wynik HIST.dobry.
      • 01.01.11, 17:56
        Ponieważ Gosia postanowiła promować zdrowie na naszym Forum, dlatego u progu Nowego Roku i na starcie rozpoczynanej przez nas diety, proponuję mianować ją

kwiat kwiat kwiat kwiat Dyrektorem Szkoły Promującej Zdrowie kwiat kwiat kwiat kwiat

http://www.sp6stargard.net/gify/zdrowie.jpg

--
        • 01.01.11, 19:01
          Gosia dyrektorem szkoły? Jestem w 100 % na TAK smile To już ci składam gratulacje bo napewno przyjmniesz tą posadę. I życzę grzecznych i posłusznych uczennic big_grin
          --
          • 01.01.11, 21:26
            Ja również jestem na TAK ale myślę że Gosia nie będzie miała z Nami obżartuchami tak łatwo big_grin
            --
          • 01.01.11, 21:33
            Mam nadzieję, że podobnie jak Maria inne uczennice również ucieszą się z Pani Dyrektor Małgosi i będą jej pilnie słuchały smile
            Zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie do Szkoły Promującej Zdrowie .
            Prośbę swą motywują chęcią obniżenia cholesterolu w moim organizmie, napięcia nerwowego, oraz dolegliwości okresu przekwitania, a także chęcią obniżenia toksyn, polepszenia samopoczucia i zwiększenia energii życiowej.
            Dodam, że z obowiązującymi zasadami się zapoznałam, wydrukowałam i powiesiłam na lodówce smile

--
            • 02.01.11, 09:03
              Nie wiedziałam, że trzeba złożyc podanie do szkoły. Myślałam, że już jesteśmy przyjęte. Więc ja swoja prośbę motywuję tym, że mam do zrzucenia jakieś 10-15 kg ale może byc i 30smile
              --
              • 02.01.11, 09:21
                Maria bo schudniesz z kości na ości albo z ości już na cień...
                --
                • 02.01.11, 09:23
                  Ja zaczynam jutro i mam do zrzucenia do 10kg -taki jest plan.... Pozdrawiam wszystkie uczennice serdecznie i życzę sobie i Wam wytrwałości i POWODZENIA wink
                  --
              • 02.01.11, 10:27
                Mario ja złożyłam podanie, ponieważ nie kwalifikuję się do grupy, która chce zrzucić kilogramy, więc musiałam to dodatkowo umotywować tongue_out
                --
                • 02.01.11, 10:40
                  ja to bym chciała ale się boję smile
                  bo ja to z tych, co zajadają stres sad
                  --
                • 02.01.11, 10:40
                  No to sie działo tutaj podczas mojej nieobecności... smile Ale zrobimy tak.... Moge zostac jednynie honorowym szefem naszej szkoły smile Słyżyć bede radą i wsparciem. Ale to my wszystkie razem bedziemy "budowac" nasze zdrowe sylwetki, razem bedziemy sie dyscyplinowac i razem tworzyc ten watek. Bo chciałam, zeby kazda z nas była tu aktywna i dorzucała swoje przepisy, swoje pomysły.
                  A jak jest z Wami? Czy juz zaczynacie zdrowa dietkę, czy jeszcze się wstrzymujecie? Zacząc nalezy od konkretnego dnia, z postanowieniem porzadnym i z przygotowanymi produktami. Nie powinno sie za wiele myslec nad tym co mam teraz zjeśc, to powinno byc wcześniej przemyslane. Moje dzisiejsze śniadanko to było jajko ugotowane + 2 plastry szynki konserwowej + kawałek pomidora + kawałek ogórka. Obiad dla rodzinki to zupa pomidorowa, kotlety schabowe z farszem pieczarkowym, ziemniaczki, surówka. Ja zjem z tego kotleciki i surówkę smile
                  Tylko znowu zaczynam dietkę zima, kiedy jest mniej warzyw, a te które sa nie sa tak smaczne jak np. latem. Na szczęście sa dobre mrozonki smile
                  Olikk, fakt, Ty nie spełniasz warunku nadwagi smile Ale i bez podania zostałabyś przyjeta smile
                  --
                  • 02.01.11, 10:42
                    Ewenny, ja tez zajadam stres. I to jest obżarstwo wtedy. Ale przeciez nalezy próbowac coś zmienić.
                    --
                  • 02.01.11, 10:43
                    Małgosiu,ja zacznę od jutra ,jeszcze muszę powyjadać z lodówki zapasy hihiwink ale obiecuję stosować się do zaleceń ,wszak o lepsze samopoczucie chodzi ,no i kilogramków też u mnie trochę za dużo kiss
                    --
                    kwiatlipiec 2010 usunięcie macicy z przydatkami,mam 46 lat jestem ze śląska kwiatHTZ ESTROFEM w tabletkachkwiat
    • 02.01.11, 11:10
      MAŁGOŚ pytanko mam, ja od dawna jem ciemny chleb a teraz jeszcze kupiłam sobie takie chrupkie pieczywo i nie wiem czy je mam traktować jak chleb czyli tylko z warzywami??? suspicious
      --
      • 02.01.11, 11:18
        Asiu, kazdy rodzaj pieczywa to sa zawsze weglowodany, czy zwykły chleb, czy razowy.
        Zatem, nalezy jeśc z neutralna grupa.

--
        • 02.01.11, 13:04
          ja sobie muszę to wszystko wydrukować
          fakt, parę lat temu stosowałam tą dietę i fajnie było.....
          dzisiaj na śniadanie zjadłam kawałek indyka i sałatkę z pomidorów bez chleba + gorzka herbata/ /ale taka piję od 25lat, więc żadne poświęcenie/
          proszę tylko o podanie, którego dnia był mail tymi rozpiskami dietetycznymi, będzie mi łatwiej znaleźć smile
          --
          • 02.01.11, 13:17
            EWENNY 29-30.12.2010, pozdrawiam wink

--
        • 02.01.11, 13:32
          Gosiu ja jestem całkowitym laikiem jeżeli chodzi o diety i te wszystkie pojęcia: białka, węglowodany, skrobie, tłuszcz roślinne, zwierzęce itp, to dla mnie czarna magia sad
          Dlatego będę Cię zamęczać pytaniami i z góry przepraszam jeżeli będą głupie pytania uncertain
          Na początek np. piszesz Asiutce , że kazdy rodzaj pieczywa to są zawsze węglowodany czyli chrupkie też, a w podanym przez Ciebie jadłospisie jest
          Wasy z serem żółtym ? twarożek farmerski, kromka chleba pełnoziarnistego?
          To jak to jest ? Sery białe są wymienione w grupie I i w II - dlaczego ? Wg tego Tekst linka
          I dlaczego mleko jest w grupie I a już słodka śmietan i śmietanka do kawy w II ? dla mnie to dalej mleko tylko bardziej tłuste sad
          I jak mam jeść budyń wymieniony w gr III skoro trzeba go zrobić z mlekiem z grupy I sad
          Chyba jakaś niekumata jestem sad
          Długa droga przede mną, zanim to połapię uncertain
          A ponieważ ostatnio moja wyobraźnia kulinarna nieco zmalała, to przy diecie mogę mieć spore problemy z wyborem tego mam jeść.
          Niestety dziś rano długo gapiłam się w czeluście lodówki i na ściągawki z dietą, ale coś wymyśliłam i poproszę o ewentualną korektę moich błędów smile

Była kromka chleba tradycyjnego i kromka graham z masłem, śledzik marynowany, herbata zielona z malinową i miodem. Może być ?

I mam propozycję, żebyśmy podawały tak jak Gosia dziś, co jadłyśmy, żeby wspólnie to przeanalizować, zrobić ewentualne korekty, a przy okazji będą to podpowiedzi dla innych, co można bezpiecznie jeść. Co o tym myślicie ?

A co do mojego obiadu to mam plan taki ( korzystając z resztek w lodówce ) smile
          1. albo rosół (bez makaronu) + mięso + warzywami z rosołu + surówka + sok bananowy
          2. albo barszcz czerwony + makaron bądź z uszka z grzybami + ziemniaki + surówka + sok

Czy tak dobrze ? Będę wdzięczna za ewentualne uwagi smile

--
          • 02.01.11, 14:12
            OLIKK bardzo mi sie podoba Twój pomysł z pisaniem na poczatku tego co bedziemy jadły bo faktycznie łatwiej będzie o korektę. I ja mam jeszcze jedno pytanie???? Czy chleba z wędliną nie można wcale???? Wędlinę mam jeść tak na sucho??? suspicious
            --
            • 02.01.11, 14:40
              Asiutko zrozumiałam, że mięso i wędlina gotowana, podobnie jak gotowana ryba nie pasuje do pieczywa, ani do ziemniaków. Natomiast marynowane, wędzone i surowe ryby mogą być. Analogicznie chyba jest z mięsem i wędlinami. Czyli domyślam się, że np. surowa wędzona wędlina, salami, tatar chyba można z pieczywem ? Czy tak Gosiu ?

--
              • 02.01.11, 14:55
                też się zastanawiam nad wędliną i chlebem. Z jednej rozpiski wyczytałam, że wędlina to neutralna więc z chlebem mozna, ale w tej drugiej to juz w neutralnej są wędliny ale surowe, więc do końca nie wiem czy można czy nie tak łączyć
                --
                • 02.01.11, 15:12
                  Szperam w internecie i na ten temat znalazłam artykuł, który też może się nam przydać smile
                  Tekst linka
                  --
                  • 02.01.11, 19:00
                    dzisiaj chyba miałam znak od Boga, bo zabrakło dla mnie ziemniaków na obiad
                    wczoraj moja młodzież ostro "frytkowała" i okazało się, że na obiad zostało parę bulw
                    zjadłam tylko surówkę i kawałek mięska...... i dość
                    o ile pamiętam, to wędlin nie je się z chlebem
                    w końcu szynka jedzona sama nie za bardzo smakuje a o to chodzi
                    w sylwestra przyszła do mnie znajoma, która od paru lat mieszka we Włoszech
                    zgrabniutka, szczuplutka a tu w Polsce była apetycznie pulchna
                    tam nie pracuje, gdyż mąż jest tam na kontrakcie, powodzi im się nieźle
                    oczywiście zawsze opowiada mi o tym jak gotuje i co jedzą
                    są to makarony i kluchy, więc pytam ją jak to jest, że ona taka "laska"
                    te makarony i kluchy, okazuje się polewa warzywnymi sosami i posypuje serem
                    mówi,że mięsa i wędlin jedzą mało, tak jak Włosi
                    no,może i w czasie upałów nie chce się jeść
                    mój M ma taką zasadę: jedz kiedy jesteś głodny i tyle,żeby zaspokoić głód
                    jak coś zaczynam narzekać , różne złote myśli mi zapodaje
                    --
                    jestem jak królowa angielska
                    kocham corgi kiss, kiss
          • 02.01.11, 23:30
            A moja kolacja to:
            makrela z warzywami w galarecie + plasterek żółtego sera + herbata owocowa z miodem
            Czy ok ?
            Założyłam sobie zeszyt i notuję co zjadam, żeby poczynić ewentualne korekty no i mieć ściągawkę na później smile

--
            • 03.01.11, 09:10
              Dzień dobry OLIKK z tym zeszytem to dobry pomysł też tak zrobię big_grin

Moje śniadanko dzisiaj to zacierki z mlekiem <zostały mi jeszcze w lodówce a w domu nikt tego nie je> nie mam pojęcia czy to dobra kompozycja suspicious ale jestem pewna że MAŁGOŚ jak wstanie to wprowadzi korekty kiss

Obiad:
              Indyk i ogórki

Kolacja:
              2 kromki pieczywa chrupkiego z serkiem topionym +pomidor lub ogórek

Poza tym do picia woda, herbata i sok grapefruitowy
              MAŁGOŚ będziesz miała dużo pracy na początku z Nami ale wierzymy w Ciebie kiss

Miłego dnia kiss

--
              • 03.01.11, 09:37
                Olikk z tym zeszytem to dobry pomysł ,chyba też tak zrobię i będę wiedziała co danego dnia pożarłam kiss
                --
                kwiatlipiec 2010 usunięcie macicy z przydatkami,mam 46 lat jestem ze śląska kwiatHTZ ESTROFEM w tabletkachkwiat
              • 03.01.11, 09:58
                Asiu witaj smile
                Moje śniadanie dzisiaj to: jajko z musztardą + szynka gotowana + serek śmietankowy z przyprawami + pomidor z cebulką i odrobiną śmietany + kawa inka ze śmietanką i miodem. Na deser 2 mandarynki.
                Podobno owoce należy jeść razem z głównym posiłkiem lub na zakończenie posiłku.

--
                • 03.01.11, 10:07
                  Ciekawe informacje wyczytałam na temat tego kiedy i z jakimi grupami łączyć owoce
                  Tekst linka

OWOCE POMAGAJĄCE TRAWIĆ BIAŁKO:

jabłka, morele, czarne jagody, grejfruty, kiwi, cytryny, nektarynki, pomarańcze, papaja, brzoskwinie, gruszki, ananas, kwaśne śliwki, jeżyny, truskawki

OWOCE POMAGAJĄCE TRAWIĆ SKROBIĘ:

banany, daktyle, świeże i suszone figi, słodkie winogrona, mango, papaja, słodkie gruszki, słodkie śliwki, rodzynki

Jeśli mieszasz owoce z innymi produktami, jedz razem lub natychmiast po to, aby trafiły do górnej części żołądka, gdzie zachodzi wstępne trawienie. Enzymy zawarte w owocach ułatwią wtedy trawienie białka lub skrobi.
                  Jeśli odczekasz godzinę lub dwie i wtedy zjesz owoce, ryzykujesz niestrawność. Owoce jedzone między posiłkami przeszkadzają kwaśnym sokom trawiennym w dolnej części żołądka.
                  Należy zatem odczekać około 4 godzin po obiedzie i 2-2,5 godzin po kolacji zanim zjesz porcję owoców.
                  A jeśli okazjonalnie zjesz posiłek mieszany - mięso i skrobię -owoce zjedz dopiero po 8 godzinach.

--
                  • 03.01.11, 10:37
                    Mam pytania do Gosi :
                    1. co się zalicza do "serów białych", które występują w grupie I i II ?
                    2. do jakiej grupy zalicza się ser Brie i Camembert ?
                    3. do jakiej grupy orzeszki ziemne ?
                    --
                    • 03.01.11, 13:58
                      Dzis jestem tylko na chwile na forum...praca wciagnęła mnie maksymalnie dzis...
                      Ale tak na szybko Olikk... Czasem róznie sa opisywane grupy poszczegolne, ja nigdy nie dzieliłam np. pieczywa na takie, ktore s a wjednej grupie jako węglowodany, a czasem sa wpisywane w neutralnych. Uważam, ze pieczywo zawsze bedzie węglowodanem, chocby z tej racji, ze głownym jego skladnikiem jest zawsze mąka, a wiec węglowodan.
                      A sery... Kazdy ser jest białkiem, czy to twaróg, czy plesniowy. I tak zawsze zestawiam posilki, że sery traktuje jak białko. Jest to znacznie prostsze. A w diecie nie zaszkodzi. Także pieczywa nie łacze z białkiem. Gdzies czytałam,z ę można pieczywo smarowac serkiem topionym... Nie stosuje tego.
                      A orzeszki... Przyznam, ze nie wiem, bo najnormalniej nie jadam orzeszków. Ale w wolnej chwili spróbuje to ustalic.
                      --
                      • 03.01.11, 16:16
                        Gosiu poszperałam w internecie i znalazłam Tabele kaloryczne
                        Tekst linka
                        wg których wyszukałam sobie poszczególne produkty, które mnie interesowały.
                        Trochę mi to namieszało, bo w niektórych przypadkach coś mi nie gra sad
                        Choćby rodzynki dla przykładu. Wymienione są w grupie II a 100g produktu przypada
                        71,2g węglowodanów i 2,3g białka , więc nie rozumiem dlaczego nie ma ich w III grupie sad

--
                        kwiat Wiek 51 lat, 23 luty 2010 - operacja usunięcia macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                        • 03.01.11, 16:31
                          Z tabeli by wynikało, że wszystkie sery i serki należą do grupy I oprócz homogenizowanych, bo np. truskawkowy ma więcej węglowodanów niż białka.
                          Orzeszki ziemne 26g białka i 13,3 węglowodanów.
                          Wg tych tabeli raczej potwierdzają się grup I i III ale ta druga jest dla mnie niejasna. Pewnie są jakieś inne zasady na podstawie, których dobrano takie a nie inne produkty. Tylko nie wiem jakie, a fajnie by było wiedzieć na wszelki wypadek smile
                          Zastanawiają mnie też podziały pewnych owoców do poszczególnych grup, które podobno lepiej się z nimi przyswajają, tylko wiele z nich wg tabeli raczej nie pasuje sad
                          Ciekawe ?

--
                          kwiat Wiek 51 lat, 23 luty 2010 - operacja usunięcia macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                          • 03.01.11, 19:20
                            Tabele kaloryczności Olikk, tu chyba nie maja zastosowania, bo nie kalorie sa wazne w tej diecie, Niemniej, zawartość białka, węgli powinna cos rozjaśniać. Jednak ten podział na grupy poza zawartością poszczególnych składników, bierze pod uwagę też czas trawienia poszczególnych. Kiedy zaczynałam tą diete, opierałam sie na najprostszym podziale na grupy. Jednak widze, ze jest w necie sporo "przekombinowań" co do grup. Odnalazłam swoje "wytyczne" w/g których tworzyłam swoje menu. I tego będę sie trzymać i teraz.

GRUPA BIAŁKOWA

Składają się na nią: mięso, drób, wędliny, ryby i owoce morza, sos i pasztet sojowy, tofu, jaja, warzywa strączkowe (fasola, soja, soczewica), sery o zawartości tłuszczu poniżej 50 proc.

GRUPA NEUTRALNA

Składają się na nią: oliwa i oleje roślinne, miękka margaryna, masło. jogurt, kwaśna śmietana, maślanka, kwaśne mleko i kefir; warzywa: brokuły, kalafior, brukselka, buraki, kwaszona kapusta, seler, szpinak, pomidor, marchewka, cebula, cykoria, świeża kukurydza, szparagi, grzyby, kiełki, zioła i przyprawy, orzechy, nasiona dyni i pestki słonecznika.

GRUPA WĘGLOWODANOWA

Składają się na nią: ryż, cukier, ziemniaki, słodkie jabłka, miód, mąka ziemniaczana, muesli, suszone owoce, płatki kukurydziane, pieczywo, ciasta, makaron, kasze, banany.

Dla mnie nie ma tu odstępstw. Pieczywa każde jest pieczywem czyli węglowodanami, a ser jest zawsze białkiem. Natomiast dopiero teraz zauważyłam, ze orzechy sa neutralne. Jednak, żeby nie "przeginać" przy dietowaniu, orzechów nie jadłam. Ale za to robiłam sobie "nagrody" smile Kosteczka gorzkiej czekolady raz na dwa, trzy dni.
                            --
                            • 03.01.11, 20:59
                              Witajciesmile Nie będziecie ze mnie dzisiaj dumne. Moj jadłospis na dzisiaj: zrazik i brokuła o 18:30, a przez cały dzień nic!!!Nie miałam czasu jeść uncertain
                              --
                            • 03.01.11, 21:57
                              Gosiu dzięki, to już więcej wiem o szczegółach tej diety. Myślę, czy nie kupić sobie książki o tej diecie, powinna bardziej rozjaśnić wszelkie wątpliwości smile
                              Widzę, że jakieś małe zaangażowanie pozostałych smile
                              Ja postanowiłam podjąć wyzwanie i sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie smile
                              Liczę, że może i moje stawy na tym skorzystają, zobaczymy smile

--
                              • 04.01.11, 00:24
                                jestem zainteresowana
                                dzisiaj obiad bez ziemniaków
                                śniadanie ciemny chleb z pomidorem
                                jabłka jako przegryzki
                                kolacja surówka z czerwonej kapusty z makaronem/rodzina miała spagetti a ja trochę makaronu i ta surówka/
                                ja czuję o co chodzi, bo ze dwa lata temu nie jadłam mięsa i wtedy waga szybko leciała
                                potem pojechałam na wakacje i wróciłam do dawnej diety
                                w tej diecie najbardziej podoba mi się to, że przed jedzeniem chwilę trzeba się zastanowić co zjeść a nie "futrować" co popadnie w lodówce
                                --
                                • 04.01.11, 08:25
                                  Umnie dzisiaj na śniadanie tradycyjnie kawa wink obiad to mielony z surówką ,a kolacja jeszcze w sferze planów,na przekąski będą wafle ryżowe ,pomarańcza smile
                                  --
                                  kwiatlipiec 2010 usunięcie macicy z przydatkami,mam 46 lat jestem ze śląska kwiatHTZ żel Estrevakwiat
                                  • 04.01.11, 10:02
                                    Ja już sobie wstępnie ustaliłam, że śniadania to będę białka, czyli bez pieczywa tylko z warzywami i owocami, oraz kawa (inka) z mleczkiem, bo tego było za mało w mojej diecie dotychczasowej.
                                    Obiady jak się da na przemian, to albo I albo II grupa, zaś kolacja grupa III. Gdzieś wyczytałam, że taki schemat jest najwłaściwszy.
                                    Dlatego na śniadania zjadam, ryby, sery i wędliny oraz jajko, ogórki, pomidor z cebulką itp + jakiś owoc.
                                    Jeżeli zupki na mięsie to tylko mięsko i warzywa, a jak wywary warzywne to z dodatkami mącznymi, bądź ziemniakami i oczywiście warzywa.
                                    Na kolację pieczywo z masełkiem + coś z grupy ( jogurt, maślanka, kefir ), bądź dżem, miód, albo warzywa, albo marynowane ryby i herbatki ziołowe i owockiem na deser.
                                    Może też jogurty z musli, płatkami itp.
                                    Powinnam też więcej pić wciągu dnia, bo zdecydowanie za mało piję.
                                    Dlatego muszę się zaopatrzyć w różne herbatki ziołowe i owocowe, oraz soki i wodę.
                                    Zerkałam też na zasady żywienia wg grupy krwi
                                    Tekst linka
                                    Podobno dobrze jest łączyć te diety razem, ale w moim przypadku, musiałabym się zagłodzić, ponieważ powinnam wyeliminować wszystkie białka i wiele warzyw sad
                                    Skupiłam się więc na diecie rozdzielczej i chcę wprowadzić to co najlepsze dla mojej grupy krwi, nie przejmując się zbytnio tym co powinnam wyeliminować.
                                    Ciekawe co mi z tego wyjdzie ?
                                    Ale mnie wzięło smile Jak się za coś wezmę to zaraz przeginam i ponoć staję sie wtedy upierdliwa tongue_out , co zresztą chyba widać, nie tylko w tym wątku wink

--
                                  • 04.01.11, 10:09
                                    Basiu, czy Ty czasem nie przesadzasz z tą minimalistyczną dietą ? Masz jeść wszystko tylko łączyć inaczej niż do tej pory, a Ty chcesz się chyba zagłodzić sad
                                    Ja tak nie mogę, jestem wtedy słaba i mogę narobić więcej złego niż dobrego.
                                    10 lat temu, mogłam sobie pozwolić na piątkowe posty o chlebie i wodzie, przez cały rok.
                                    Teraz już nie, organizm zbyt słaby niestety. Muszę jeść, a jak czasem przypadkiem nie zjem jak należy, to zaraz to odczuwam i szybko muszę coś zjeść, żeby należycie funkcjonować.

--
                                    • 04.01.11, 13:08
                                      Olikk nie zagłodzę się smile a pomimo niełączenia postanowiłam też ilośc zmniejszyć ,bo chyba też za dużo jadłam,najgorsze takie podjadanie,tu skubnęłam ,tam skubnęłam i wychodziło na to że cały dzień coś jadłam,co do picia to też za mało piję ale że wody niegazowanej nie dam rady pić ,kupiłam sobie herbatkę zieloną i czerwoną ,dodatkowo sok z grejfruta.A według diety opartej na grupie krwi to przy mojej grupie A powinnam unikać mięsa ,i produktów mlecznych ,a jeść dużo warzyw .
                                      --
                                      kwiatlipiec 2010 usunięcie macicy z przydatkami,mam 46 lat jestem ze śląska kwiatHTZ żel Estrevakwiat
                                      • 04.01.11, 16:52
                                        już wiem co na kolację będę jadła ,a mianowicie kanapka z pomidorem i ogórkiem konserwowym
                                        --
                                      • 04.01.11, 18:40
                                        Jak widzę Basiu Ty też masz grupę krwi A tak jak ja, więc też masz bardzo mały wybór sad

--
                                        • 05.01.11, 10:42
                                          Olikk jak widać skazane jesteśmy na rośliny wink
                                          --
                                          • 05.01.11, 11:15
                                            Basiu na to wygląda , ale najgorsze, że wśród tych roślin też są spore zakazy:
                                            bakłażan, biała kapusta, chińska kapusta, czerwona kapusta, grzyby shiitake, oliwki czarne, oliwki greckie, oliwki hiszpańskie, pieczarki, papryki: czerwona, zielona, żółta, pomidory, ziemniaki: białe, czerwone, słodkie. toż to masakra !!!
                                            Wole stosować dietę rozdzielczą, bo przynajmniej mogę jeść wszystko.
                                            Nie zależy mi na utracie kilogramów, więc jem nawet więcej niż przedtem i bardziej urozmaicam dietę, a z tego co mi pokazuje waga już trochę straciłam ...
                                            Ważę się rano po wyjściu z łóżka, dla kontroli, żeby uniknąć chudnięcia smile

--
                                            kwiatWiek 51 lat, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                                            • 05.01.11, 11:27
                                              Olikk,tez zauważyłam ,więc zdaję się na rozdielność ,bo gdybyśmy miały jeszcze ograniczać się według grup krwi to faktycznie nie miałybyśmy z czego wybierać,Ty to chociaż nie masz nadwagi a ja tak z 10 kilogramów chciałabym zrzucić ,teraz waże 69 kilogramów .
                                              --
                                              • 05.01.11, 11:40
                                                No to faktycznie trochę możesz zgubić smile
                                                Ja startuję dietę z wagą 54kg to raczej muszę pilnować, żeby jej nie stracić tongue_out
                                                Dlatego nie ograniczam się z ilością, ani nie chowam po kątach słodyczy, bo i tak mnie specjalnie nie kuszą smile Raczej kombinuje co podjadać między posiłkami smile
                                                --
                                                kwiatWiek 51 lat, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                                                • 05.01.11, 21:32
                                                  No i gdzie się podziewają amatorki zrzucania wagi ?
                                                  Podjęłam dla towarzystwa wyzwanie, żeby było Wam raźniej, a co z resztą ?
                                                  Jakoś nie widać raportów i refleksji na ten temat ?
                                                  Jak zauważyłam do naszej grupy należą: Asia, Basia, Gosia, Ewenny, Maria i chyba Mania tak ? czyli 7 osób, czy ktoś jeszcze ?

--
                                                  • 05.01.11, 21:38
                                                    Olikk ja dzisiaj nie mam powodów do dumy po w stresie pożarłam parę cukierków .
                                                    --
                                                  • 06.01.11, 08:31
                                                    Maria się stawia do raportu big_grin. Refleksje? Powiem tak: staram sie jeść prawidłowo, wiem że jakieś błędy popełniam ale wydaje mi sie że to działa bo po założeniu spodni trochę luźniej zrobiło się w pasie smile. Dzisiaj na śniadanie była jajecznica i herbata malinowa.
                                                    --
                                                  • 06.01.11, 10:47
                                                    Witaj Mario smile
                                                    Ja tradycyjnie sery różnej maści, nieco wędlinki i ogórek z biała rzodkwią, oraz inka z mleczkiemsmile Wszystkiego po troszku, żeby nie było monotonii smile
                                                    Mam nadzieję, że podobnie jak u Ciebie zmniejszy się mój obwód brzuszka smile
                                                    Ale przyznają że czuję się świetnie i mam dobry humorek, czego i Wam życzę smile

--
                                                  • 06.01.11, 21:10
                                                    Trafiłam dziś na ciekawą dietę, która podobno nie tylko pozwala zrzucić zbędne kilogramy, ale i pozbyć się wielu chorób smile
                                                    Może się komuś spodoba ?
                                                    www.dieta-dabrowskiej.grabpol.eu/dlaczego-ta-dieta
                                                    Basiu , my jako reprezentantki grup krwi A , chyba powinnyśmy się jej dobrze przyjrzeć smile

--
                                                  • 07.01.11, 09:01
                                                    Witam Was dziewczynki, zaniedbałam moją dietę troszkę a nawet bardzo big_grin w każdym razie przygotowuję się od poniedziałku do diety DUKANA. Już wcześniej umówiłam się z koleżanką że zaczniemy od 3-go stycznia. Dieta rozdzielna jest fajna ale dla mnie za dużo kombinowania co mogę mieszać a czego nie. Zdaję sobie sprawę że to kwestia wprawy... Tak więc od poniedziałku dołączam do Was z moją nową dietą. Będę się z Wami dzieliła wrażeniami i efektami. Trzymajcie się ciepło i Powodzenia... wink

A to dla zainteresowanych gdyby chcieli spróbować:

www.dieta-dukan.pl/fazaPierwszaPrzepisy.html
                                                    --
                                                  • 07.01.11, 09:26
                                                    Asiutko wygląda na to, że będziemy się zdrowo odżywiać stosując różne metody smile
                                                    Fajnie, będziemy się wymieniać doświadczeniami smile
                                                    Jak widać różne drogi mogą prowadzić do celu smile

--
                                                  • 07.01.11, 16:03
                                                    Asiu życzę ci abyś wytrwała na tej diecie. Mam koleżankę która ją stosuje.Wiem, że mozna dużo stracić ale jak dla mnie jest zbyt rygorystyczna. Dużo ograniczeń których ja napewno nie wytrzymam. Zreszta ta koleżanka też już nie wytrzymuje, chociaż schudła 10 kilo w około 1,5 miesiąca. Ja jeślischudnę to tylko z dietą rozdzielczą
                                                    --
                                                  • 07.01.11, 16:26
                                                    Asiu ja gdzieś wyczytałam że dieta białkowa niedobrze wpływa na nerki ,więc kochana jak będziesz ją stosować to bardzo ostrożnie bo możesz sobie niechcący wyrządzić krzywdę .
                                                    --
                                                  • 07.01.11, 17:58
                                                    też tak słyszałam ale podobno trzeba pić 1,5-2 litrów wody dziennie, ale poczytam jeszcze, bo krzywdy sobie robić nie chcę.... suspicious
                                                    --
                                                  • 07.01.11, 20:05
                                                    Zastanawiam się, czy jest możliwe, żeby po kilku dniach stosowania diety już były pozytywne efekty ? Pod koniec grudnia nie czułam się najlepiej i podniosło się moje ciśnienie, które zwykle miałam dość niskie. Dla kontroli, więc mierzę je kilka razy dziennie. Zauważyłam, że od kiedy zaczęłam stosować dietę, ciśnienie stopniowo maleje i wraca do mojej poprzedniej normy smile

--
                                                  • 07.01.11, 20:58
                                                    Witaj olikkk smile Powinnaś się tylko cieszyc że taki efekt. A nam "pulchniejszym" życzę aby w takim tempie jak twoje ciśnienie spadała nasza waga smile
                                                    --
                                                  • 07.01.11, 21:07
                                                    Oj tak Mario,masz rację smile
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 11:03
                                                    Dzień dobry smile Mam ostatnio tyle zajęc po których w domu padam na twarz. Nie mam czasu zajrzeć na forum, nad czym ubolewam... Ale cóż poradzić, takie życie.
                                                    Olikk, myślę, ze to możliwe, iż Twoje samopoczucie sie stopniowo poprawia. Jedzenie oddzielnie białka i węglowodanów sprawia, ze organizm lepiej funkcjonuje. Kiedy stosowałam tą dietę poprzednio, przed rozpoczęciem dietkowania bardzo bolały mnie stawy, dokuczały naprawdę mocno. Po ok. miesiącu zdrowego odżywiania zauważyłam poprawę, a później było tylko coraz lepiej.
                                                    Asiutka, ja mam problemy z waga, z tyciem od zawsze. I to sprawia, ze znam wiele diet, że sama próbowałam wielu. Znam tez Dukana. Daje super efekty. Jest jednak dość rygorystyczna. I co ważne - jest dla osób całkowicie zdrowych. Byłam na tej diecie blisko mjiesiąc, Po tygodniu czułam bóle nerek, ale uparcie tkwiłam przy diecie. Skończylo sie u lekarza.... Przemyśl to jeszcze, proszę.
                                                    A moja dietka pomału sie rozkręca. Choć nie wiem, czy nie skorzystam z pomocy dietetyczki. Koleżanka poleca swoją - psychodietetyczkę. Bardzo mi sie wszystko komplikuje ostatnio... Kilogramów przybywa w tempie zastraszającym... Tak naprawdę nie poznaje swojego organizmu, cos dziwnego sie dzieje. Nawet ograniczając mocno jedzonko, wciąz czuję się coraz wieksza... Nie wiem co myśleć... Rzucenie palenia ma wpływ na mój apetyt, ale kiedy go ograniczam, nie ma efektów zadnych. Zaczynam mysleć, czy jednak hormony nie robią mi tu ambarasu.... I stąd pomysł na spotkanie z fachowcem.
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 11:17
                                                    Gosiu po tym co napisałaś cieszę się jeszcze bardziej, że poleciłaś nam tą dietę smile
                                                    Ze stawami mam problem od lat, a po operacji problemy się odnowiły, choć jakiś czas miałam trochę spokoju. Znowu łykam leki i liczę na to, że będę mogła je odstawić big_grin
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 11:27
                                                    Olikk, kiedy byłam wtedy na diecie, kontrolowałam swoje zdrowie na bieżąco u naszego lekarza rodzinnego. Jego przychodnia i on jako lekarz bierze udział w programie Odchudzamy Polaków, więc kiedy na wizycie powiedziałam o tym, ze zaczynam dietę, bardzo mnie pochwalił za wybor diety i zaproponował, żebym częściej niż zwykle robiła te podstawowe badania. Tak tez było. Wszystko ładnie wygladało do czasu, kiedy zaczęły się moje krwotoki i zaczęła się anemia.... Ale o ten ból stawów, który zniknął zapytałam doktora, powiedział ze to może być w znaczącej mierze zasługa zdrowego odżywiania. Życze zatem, zeby Tobie tez dieta pomogła smile
                                                    -
                                                  • 08.01.11, 12:32
                                                    Dziękuję Gosiu za życzenia smile Jak uda mi się wytrwać w diecie, to na bieżąco będę zdawała relację z mojego stanu zdrowia smile
                                                    Tobie też życzę zdrówka smile A czy Twoje problemy z przybieraniem wagi nie mają związku z HTZ? Może te hormony nie pasują dl Ciebie? Niektóre kobiety mówią, że tyją na HTZ.
                                                    Mnie to na szczęście nie dotyczy smile
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 12:53
                                                    Obawiałam się problemów z tyciem przy HTZ. Ale mój lekarz twierdzi, ze one tycia nie powodują...tylko zwiększają apetyt... TYLKO. Nie mam wyjścia Olikk, bez hormonów to kiepsko sie by żyło, a skoro one powoduja tycie, musze podjąc zdecydowane kroki ku diecie poważnej. Ale czuje, ze nie będzie łatwo.... A nie mogę tyć, choćby ze względu na problemy z krążeniem. Dlatego pomyślałam o fachowej pomocy dietetyczki, a jeszcze ta polecana jest psychodietetyczka, czyli na moje problemy z osłabiona odpornością psychiczna i trudem znalezienia motywacji będzie jak najbardziej odpowiednia.
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 13:12
                                                    Witam wszystkich serdecznie,
                                                    BASIU doczytałam o problemach przy tej diecie i okazuje się że wątroby to też dotyczy sad MAŁGOŚ bardzo dziękuje za to co napisałaś kiss. Zastanawialam sie czy ja mogę sobie pozwolic na tą dietę i jak doczytałam się ze to bardzo obciąża wątrobę i nerki to sobie odpuszczam. Ja powinnam skupic się na oczyszczeniu organizmu z toksyn. Jeśli mnie przyjmiecie z powrotem to wracam do Diety. Mam tylko jedno pytanko???? Może wydać się głupie ale potrzebuje wiedzieć jak zdaży mi się zjesć mięsko z ziemniakami <zaznaczam zdaży> to czy tbardzo szkodzi diecie???? Czy można raz na jakiś czas zgrzeszyć???? suspicious

--
                                                  • 08.01.11, 13:19
                                                    Asiu kochana toż Ty cały czas z nami smile a w oczyszczaniu organizmu z toksyn pomaga jeśli dobrze wyczytałam zielona herbata ,Asiu,daj sobie spokój w takim razie z dietą białkową bo zdrówko jest najważniejsze ,a jak czasami zgrzeszysz jedząc mięsko z ziemniorami suspicious to chyba nic się nie stanie .
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 13:19
                                                    MAŁGOŚ nie biorę jeszcze hormonów ale 16 lat brałam tabletki hormonalne i wiem że żle dobrane hormony mogą powodować tycie, pamiętaj że u Ciebie dochodzi jeszcze czynnik rzucenia palenia a to też troszkę trwa. Poobserwuj się jak się czujesz gdy przyjmujesz hormony, nie znam się na tego typu hormonach ale chyba jest kilka rodzajów i można sobie dopasować. kiss
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 13:21
                                                    Wielkie dzięki BASIEŃKO kiss
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 13:41
                                                    Asiu, dieta to nie katorga przymusowa. Najlepiej jest zawsze trzymać sie zasad...ale jesli zdarzy sie zjeśc coś nie z zasadami, przecież nic się nie stanie, najwyżej efekty będą mniej widoczne, albo dłużej trzeba będzie czekać na nie. Jednak, dobrze jest kontrolować odstępstwa, zeby jak najrzadziej sie przytrafiały.
                                                    Nie wiem jak jest z moimi hormonami, ale mam nadzieję, ze sa dobrze dobrane. Zmniejszyły paskudne objawy menopauzy, choć zdarzają sie wciąż bezsenne noce czasem, albo poty nocne. Mój gin powiedział, ze tak może być.
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 13:49
                                                    MAŁGOŚ więc zostaje Ci przeczekać ten okres w którym organizm doamga a jednocześnie oczyszcza sie z nikotyny. Bedzie dobrze... kiss
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 14:50
                                                    Witajcie dziewczyny kiss.Czytałam, że nic złego sie nie stanie jak zjemy np.ziemniaki i mięso. Jeśli robimy to sporadycznie to organizm sobie z tym świetnie poradzi. Ja w środę byłam u koleżanki i tak właśnie jadłam. Przecież nie będę wymyślać, że tak jedzenia łączyć nie mogę.
                                                    Właściwie to ja bym tego nawet dietą nie nazwała bo ta kojarzy mi się z dużymi ograniczeniami a tu ograniczeń w sumie brak smile
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 15:12
                                                    Masz racje Maria, to nie dieta, a raczej racjonalny sposób odżywiania. Nie ma tu spektakularnych efektów, natychmiastowych, ale jest poprawa stanu zdrowia i ubytek wagi rozłożony w czasie, ale za to bez jo-jo. Po ostatnim gubieniu wagi tym sposobem ponad dwa lata utrzymywałam wagę, z tym że ostatni rok nie był już zgodny z zasadą niełączenia, tu juz był totalny misz-masz, samowolka i grzeszki. A waga i tak nie rosła. Dopiero teraz mnie dopadło...Za to tempo jest duże. Ale spodziewałam się tego po rzuceniu palenia, tyle że nie az w tak bardzo szybko i w takim stopniu. Możliwe, ze hormony dorzuciły swoje trzy grosze...
                                                    Ehhh... zazdroszczę tym kobietom, które nie mają takich problemów. Ja od zawsze walczę z waga. Mam chyba w genach otyłość, mama jest puszysta, siostra znacznie więcej niż puszysta, wszystkie siostry mamy maja ten sam problem.... Mi udaje sie jakoś nie dobijać do nich swoja waga, ale teraz nieco sie obawiam co będzie dalej. Jesli nie podejmę zdecydowanych działań, bedzie kiepsko. W głowie układam sobie program walki smile Motywacji szukam... i chyba już ją mam smile
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 15:45
                                                    Małgosiu ja stosując HTZ czuję się naprawdę świetnie. Stosuję ją już 9 miesięcy i nie ma żadnej różnicy w samopoczuciu przed i po operacji ale mam wrażenie że te hormony zwiększają apetyt. Już niewiele mi brakuje (5 kilo) żeby mieć wagę sprzed choroby.

--
                                                  • 08.01.11, 16:51
                                                    To naprawdę niewiele Mario, te 5 kilogramów. Ale z doświadczenia wiem, ze te ostatnie kilogramy sa najtrudniejsze. Niemniej, to tylko 5 kg. smile
                                                    Ja niestety, nie czuje się tak jak przed operacją. Mój lekarz uważa, ze powinnam uzbroić sie w cierpliwość i jeszcze poczekać na poprawę. Na zmianę dokuczają mi jakies dolegliwości, które oczywiście nie sa tak nasilone jak bez hormonów, ale jednak sa. A może ja oczekuje za wiele... Powinnam zrobić badania ogolne, bo moze te gorsze dni to nie za sprawa hormonów, a np. mojego krążenia. Ale jak narazie nie mogę się zebrać do lekarza...mam chwilowo dość smile
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 17:25
                                                    Tylko te 5 kilo to myslałam na + i będzie 85 kg angry bo tyle właśnie ważyłam przed chorobą więc do zgubienia mam minimum 20 kg a to juz sporo.
                                                    --
                                                  • 08.01.11, 17:57
                                                    Tak, to nie jest mało.... Ale Maria, nie jest niemożliwe. Ważymy podobnie. Tyle, ze ja więcej przytyłam tuż przed operacją i teraz po leczeniu. Dokuczają mi te kilogramy, źle sie czuję z nimi. Ale naprawdę wiem, ze uda mi sie je zgubić. Lekko nie będzie, ale do lata ich az tyle nie będzie.
                                                    --
                                                  • 09.01.11, 20:41
                                                    Przeglądałam dziś ofertę z LIDLA i widzę, że są w ofercie na ten tydzień poradniki dietetyczne, a wśród nich "Dieta rozdzielna". Jak mi się uda to jutro spróbuję zerknąć, co tam jest ciekawego.
                                                    Miałam zamiar poszukać takiej książki, żeby znaleźć więcej informacji o naszej diecie i mam nadzieję, że będą jakieś ciekawe propozycje posiłków smile

--
                                                  • 10.01.11, 09:19
                                                    Witam wszystkie Miłe Panie,

MAŁGOŚ i OLIKKU mam pytanko??? (OLIKK jest ostatnio obstukany w temacie prawie jak MAŁGOŚ kiss ) lubię rano zjeść płatki a z mlekiem ich nie można tylko z owocami. A ja lubię płatki na ciepło sad Czy z jogurtem naturalnym lub mlekiem sojowym można??? Doczytałam właśnie ze wyroby sojowe to też grupa białkowa sad Więc zostają owoce lub produkty zakwaszane więc pewnie maślanka lub kefir.... fuj sad
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 09:21
                                                    No właśnie a w której grupie są jogurty owocowe i naturalne???
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 09:28
                                                    Asiutko ja jeszcze jestem nieco zielona w tych zasadach, dlatego dziś chcę się zaopatrzyć w jakąś książę na ten temat smile Ale Gosia ostatnio napisała. że do grupy neutralnej należą jogurt, kwaśna śmietana, maślanka, kwaśne mleko i kefir, więc wczoraj wieczorem pozwoliłam sobie zjeść jogurt owocowy z musli i mam nadzieję, że nie popełniłam błędu smile Próbowałam też kefir z musli wcześniej, ale bardziej mi smakowało z jogurtem owocowym tongue_out
                                                    Jak poczytałam w internecie o zasadach tej diety, to tak jak Gosia pisała są różne przekombinowania, dlatego zależy mi na jakiejś lekturze, która będzie obszerniejsza i może lepiej mi wszystko rozjaśni smile

--
                                                  • 10.01.11, 09:36
                                                    Wielkie dzięki OLIKKU z jogurtem owocowym to i ja zjem, trudno nie będę jadała na ciepło ale to tylko kwestia przyzwyczajenia kiss
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 09:38
                                                    OLIKK jak znajdziesz coś ciekawego to daj proszę znać.... kiss
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 15:15
                                                    To na początek wymienię grupę, która jest najciekawsza dla nas, bo jest NEUTRALNA smile
                                                    1. wszystkie gatunki warzyw i sałat (oprócz ziemniaków, topinamburu, jarmużu i skorzonery - cokolwiek to znaczy wink )
                                                    2. Wszystkie zioła, przyprawy i sosy korzenne
                                                    3. Wszystkie grzyby
                                                    4. Wszystkie kiełki i zarodki
                                                    5. Wszystkie orzechy i nasiona (oprócz orzeszków ziemnych i kasztanów)
                                                    6. Czarna jagoda i niesiarkowane rodzynki
                                                    7. Zakwaszone produkty mleczne,np.jogurt, twaróg
                                                    8. Wszystkie miękkie i średnio twarde sery zawierające od 45% tłuszczu, np. edamer, gorgonzola
                                                    9. Wszystkie gatunki białego sera, np. twarożek, mozzarella, feta
                                                    10. Parmezan (pomimo 35% zawartości tłuszczu)
                                                    11. Wszystkie tłuszcze, np. oleje, masło
                                                    12. Śmietana (w małej ilości)
                                                    13. Drożdże ( w małej ilości)
                                                    14. Alkohole (w małej ilości)
                                                    15. Wszystkie wędliny, surowe lub wędzone
                                                    16. Ryby, surowe lub wędzone np. wędzony łosoś
                                                    17. Surowe mięso, np.Tatar

Ufff tyle na razie i idę coś zjeść smile Potem podam następne grupy smile
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 15:43
                                                    Dzięki OLIKK kiss jesteś wielka kiss
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 16:50
                                                    Asiutko piszą też, że na temat miłośników musli smile Można przyrządzać potrawy z pełnoziarnistych płatków owsianych, jogurtu, suszonych owoców i odrobiny miodu. Można też wzbogacić smak tego węglowodanowego posiłku niewielką ilością banana i miękkiego słodkiego jabłka smile

--
                                                  • 10.01.11, 17:00
                                                    Teraz podaję co wchodzi w skład

GRUPY BIAŁKOWEJ

1. Wszystkie rodzaje gotowanego mięsa, przede wszystkim drób, wołowina, cielęcina, jagnięcina, dziczyzna
                                                    2. Wszystkie gotowane wędliny np. szynka
                                                    3. Ryby gotowane i niewędzone, np. flądra, łosoś morski, tuńczyk
                                                    4. Gotowane skorupiaki i mięczaki, np. małże, krewetki, raki
                                                    5. Wszystkie produkty sojowe, np. tofu
                                                    6. Jajka i mleko (o wszystkich zawartościach tłuszczu)
                                                    7. Wszystkie miękkie i średnio twarde sery zawierające do 45% tłuszczu, np. camembert, edamer
                                                    8. Gotowane pomidory
                                                    9. Napoje, np. herbata owocowa, wino jabłkowe, wytrawne białe wino
                                                    10. Wszystkie owoce jagodowe (oprócz czarnych jagód)
                                                    11. Wszystkie owoce pestkowe (oprócz słodkich, miękkich jabłek)
                                                    12. Wszystkie owoce cytrusowe
                                                    13. Wszystkie owoce egzotyczne (oprócz bananów)
                                                    14. Ocet ( w niewielkich ilościach), sok z cytryny

--
                                                  • 10.01.11, 17:10
                                                    GRUPA WĘGLOWODANOWA

1. Wszystkie rodzaj zbóż, również gryka
                                                    2. Wszystkie produkty z mąki pełnoziarnistej, np. chleb, makaron, grysik
                                                    3. Makarony bez jajka lub białka, np. makaron z pszenicy durum
                                                    4. Warzywa: ziemniaki, topinambur, jarmuż, skorzonera
                                                    5. Owoce: banany, niesiarkowane suszone owoce (oprócz rodzynek, które należą do grupy neutralnej), świeże daktyle i figi, słodkie, miękkie jabłka, ( świeżo zerwane jabłka zawierają dużo białka, ale miękkie jabłka wolno łączyć z produktami zawierającymi dużo węglowodanów)
                                                    6. Środki słodzące: cukier trzcinowy, frutiloza, strop klonowy, miód, syrop gruszkowy, i jabłkowy
                                                    7. Różne: mąka ziemniaczana, budyń w proszku, proszek do pieczenia, piwo

--
                                                  • 10.01.11, 17:28
                                                    Ja olikk bardziej skorzystam z ogólnych zasad niz z przepisów bo część produktów to niedostępna u nas a części po prostu nie lubię.
                                                    Zdałam też sobie sprawę że pewne wyrzeczenia trzeba ponieśc ale w związku z tym że nie są aż tak rygorystyczne niż w innych dietach to może wytrwam.

• 10.01.11, 17:29
                                                    Olikkk nie chcę sie wcinac w wasze dyskusje, bo są poza moim tematem- miałam raczej długo problem z przytyciem, a nie z zrzuceniem wagismile
                                                    Ale chcę tylko przytoczyc radę pewnego starego mędrca: " Sniadanie zjedz sam, obiadem podziel sie z przyjaciołmi a kolację oddaj wrogowi"
                                                    Zycze sukcesow w pozbywaniu sie kilogramow, u mnie wystarczy , ze sie wkurzę ( czyli stres) i pare kilo ubywabig_grin
                                                    =============================
                                                    28 wrzesien 2010 r. usunięcie macicy bez przydatkow droga pochwową.Hp oksmilekwiat
                                                  • 10.01.11, 17:38
                                                    Dominiko słyszałam już gdzieś Twoją radę i uważam, że jest bardzo dobra smile
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 18:28
                                                    W telegraficznym skrócie podam co należy jeść, by zwalczyć wysokie stężenie cholesterolu.
                                                    Są to :
                                                    - produkty sojowe,
                                                    - fasola, marchewka, owies, siemię lniane,
                                                    - cebula, jabłka, owoce cytrusowe,
                                                    - awokado, oliwa z oliwek,
                                                    - arbuzy, morele, pomidory,
                                                    - czosnek.

P.S. Olikkk może spróbuj najpierw tego zanim się odchudzisz i zanikniesz wink

--
                                                    kwiatUsunięta macica i przydatki w marcu 2010 r. Poprzeczne cięcie brzucha. Wynik HP. ok. HTZ Climara-50kwiat
                                                  • 10.01.11, 18:54
                                                    Dobry wieczór Odchudzaczki smile Olikk, zdziwiło mnie, ze az tyle owoców jest w grupie białkowej… Ale skoro tak piszą… smile
                                                    Asiutka, zawsze płatki, musli wcinałam z jogurtem naturalnym. Bardzo lubię na ciepło z mlekiem, ale się dostosowałam.
                                                    A tak w ogóle, to postanowiłam ze swoim problemem zdać się na fachowca, bo gdym miała do zrzucenia niewiele kilogramów, gdybym nie tyła w tempie sprintera na bieżni…to bym sama powalczyła. Ale ja nie wiem co się dzieje…Mimo, że wprowadziłam zasady diety, mimo że słodycze poszły precz…wciąż tyję. Nie działa to na mnie mobilizująco, oj nie…
                                                    Masz rację Dominika, to bardzo dobra zasada, ale nie zawsze pomaga, a przynajmniej nie tylko ta zasada bywa pomocna. Ale już dla utrzymania wagi jak najbardziej wskazana.
                                                    Mario, tez ostatnio trzymałam się kilku zasad, bez szczegółowego, dokładnego dietowania wg niełączenia. Najważniejsze zasady to:
                                                    1. Rozdzielnie jedzone mięsko czy np. rybka, znaczy bez pieczywa, tudzież ziemniaków, ryzu, makaronu.
                                                    2. Nie picie podczas posiłku, a dopiero po ok. 20-30 minutach po
                                                    3. Ostatni posiłek do godz. 19.
                                                    4. Pięc posiłków dziennie.
                                                    I dzięki temu i umiarkowanym ćwiczeniom w domu udało mi się pięknie schudnąć i czuc się lepiej. Ale niestety, teraz brakuje mi pomocy… Jestem umówiona na 20 stycznia z panią dietetyczką. Swoja droga ma dziewczyna sporo klientów, zadzwoniłam dzis i najbliższy wolny termin to dopiero był na 18.01, ale godzina mi nie pasowała. Jestem ciekawa co tez mi pani fachowiec poradzi. Ale mam nadzieję, ze razem cos osiągniemy, bo inaczej będzie katastrofa.
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 19:02
                                                    Małgosiu aż jestem ciekawa co powie ci ta dietetyczka, bo to twoje szybkie tycie to rzeczywiście dziwne. Gdyby mnie to spotkało to pewnie bym z rozpaczy i ze złości jeszcze więcej jadła, niestety uncertain
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 19:59
                                                    Wiesz Mario, ja chwilami zaczynam łapać "dołki"... Ale wiem, ze nie moge tak sie poddać. Musze jakos przejąc pełną kontrole nad swoim ciałem, narazie mi sie wszystko wymyka. Bardzo liczę na pomoc dietetyczki. Wiem, że mogłabym zrzucić sama parę kilogramów niemal "od reki" jedna z diet tzw. szybkich, ale nie o to chodzi przecież. Boje sie tez sama teraz kombinować, bo moje zdrowie jakoś zostało ostatnio nadszarpnięte nieco, nie tylko operacją. Dziś zażartowałam do męza, ze zaoszczędzona kasa na papierosach, których nie kupuję miała być odkładana na wakacje smile a narazie będzie wydawana na wizyty u dietetyczki smile Acha... i na nowy rowerek treningowy smile Ale cóz...lepiej chyba na te cele niz puszczać kasę z dymem smile
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 20:12
                                                    Gosiu masz rację, zdecydowanie lepiej na papierosy nie wydawać, lecz na inne cele smile
                                                    Wszak masz usuwać toksyny z organizmu, a nie dorzucać mu dodatkowej porcji smile
                                                    Będzie dobrze, organizm się troszkę unormuje po operacji i zregeneruje, a potem już będzie z górki smile Dietetyk Ci doradzi co i jak i będzie ok, nawet humorek Ci powróci jak za czasów, kiedy żartowałaś z Anią kiss
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 20:29
                                                    Olikk, humorek to ja mam zawsze smile Nic nie potrafi tego zmienić smile Ale fakt, ze kiedy cos nie idzie tak jak sie chce, to potrafi to przyćmić humor nawet komuś takiemu jak ja smile Ostatnio jest mi bardzo źle z nadwaga. Ale juz jestem gotowa do walki smile A że pani do której sie wybieram jest nie tylko dietetyczka, a psychodietetyczka, to liczę na jej pomoc także przy motywacji smile A z kasą jak najbardziej masz rację, bo teraz pójdzie na dobry cel smile A wakacje... chyba musi jakos mąż na ten cel odkładać kaskę smile Ja sie skupie na tym, żeby jakoś wyglądać do wakacji smile Chyba mąż to doceni wink
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 20:41
                                                    Gosiu jednak masz nadal poczucie humoru i super !!!! kiss
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 22:01
                                                    Olikk, taka juz jestem, ze zawsze staram sie znaleźć powód do radości i humoru smile Nawet jak meczy mnie nadwaga, to nie znaczy że mam być smutna, wręcz odwrotnie muszę szukać pozytywów pomagających w motywacji. I wiesz, moje nastawienie, moja świadomość, ze dam rade temu problemowi nie pozbawia mnie humoru smile A poza tym, jestem typem bardzo pogodnego człowieka, nawet kiedy mam "doła" i powiem o tym głośno...i tak mało kto w to wierzy smile Większość znajomych uważa, ze tacy ludzie jak ja zawsze sobie radzą z "dołkami". Dobrze, ze mój mąż czasem mi wierzy i wspomoże w potrzebie smile
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 22:35
                                                    Gosiu my też Ci wierzymy, że masz dołka, tylko wolałybyśmy, żebyś się z niego jak najszybciej wyczołgała big_grin
                                                    Swoją drogą ludzie puszyści mają wyjątkowo duże poczucie humoru, przykłady?
                                                    Rudi Schubert, Wojciech Man, Danuta Rin, Joanna Bartel ale z tego co wiem, Tobie jeszcze brakuje sporo kilogramów do tego, żeby dorównać ich poczuciu humoru wink
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 22:58
                                                    OLIKK dziękuję za wiadomości o diecie, kiss

MAŁGOŚ skoro żle się czujesz i tyjesz to zapytaj ginekologa o hormony które bierzesz, zle dopasowane mogą więcej napsocić niż pomóc. Daj pozniej znać co powiedziała dietetyczka???
                                                    --
                                                  • 11.01.11, 14:04
                                                    Eli na szczęście te produkty, które wymieniałaś znajdują się w mojej diecie i większość z nich bardzo lubię smile
                                                    --
                                                  • 10.01.11, 17:35
                                                    Jeszcze kilka ważnych zasad.

Dieta rozdzielna eliminuje niezdrowe artykuły spożywcze, takie jak cukier, środki słodzące i produkty z nich wytworzone ( słodycze, czekolada, ciasta), dania gotowe i konserwy, oraz białą mąkę i artykuły z niej wytworzone. Białe pieczywo należy zastąpić chlebem i pieczywem z mąki pełnoziarnistej. Można zrobić wyjątek w przypadku makaronu smile
                                                    Potrawy można doprawić cukrem, ale tylko w małej ilości smile

Należy też zrezygnować, albo jeść w niewielkiej ilości i bardzo rzadko : owoce strączkowe, wieprzowinę, surowe mięso i surowe białko z jajek, gotowy majonez, ocet i utwardzone tłuszcze, np. zwykłe margaryny lub twarde tłuszcze do smażenia.

Bardzo ważne jest picie dostatecznej ilości płynów - najlepiej przed i między posiłkami.
                                                    Podczas jedzenia lepiej niczego nie pić, by nie rozcieńczać soków trawiennych.
                                                    Zaleca się 2 litry płynów na dzień. Mogą to być niezawierające kalorii lub niskokaloryczne napoje, jak woda mineralna, niesłodzone herbaty ziołowe i świeżo wyciśnięte soki warzywne i owocowe.
                                                    Warto całkowicie ograniczyć picie kawy, kakao i czarnej herbaty, a także napojów alkoholowych, ponieważ zawierają one dużo kalorii.

Należy przestrzegać tego, żeby w ciągu dnia zjeść tylko jeden posiłek białkowy, węglowodanowe mogą być dwa.
                                                    Na małe przekąski między posiłkami najlepiej nadają się potrawy neutralne albo węglowodanowe.

O tym co sugerują na poszczególne posiłki w ciągu dnia już w następnych odcinkach smile

--
    • 19.01.11, 16:34
      A co tutaj tak pusto. Nie odchudzamy się już suspicious
      --
      • 19.01.11, 18:15
        Mario jak najbardziej się odchudzamy i odżywiamy zdrowo, tylko już znamy zasady i nie pytamy smile Natomiast za jakiś czas pochwalimy się, rezultatami smile
        A jutro poprosimy Gosię, żeby po wizycie u fachowej dietetyczki, podzieliła się z nami ciekawymi informacjami. Tylko trzeba będzie się zrzucić na zwrot poniesionych przez nią kosztów, bo nie wypada tak na krzywy korzystać z jej wiedzy wink
        --
        • 19.01.11, 21:19
          Mario, odchudzamy sie, odchudzamy smile A jutro jak juz Olikk napisała, podzielę sie tym, czego sie dowiem u dietetyczki smile I nie trzeba się zrzucać na koszty wizyty Olikk smile Pierwsza wizytę macie gratis smile
          --
          • 22.01.11, 09:18
            Małgoś Twoja dieta jest cudowna, udało mi sie w tym tygodniu prawie nie grzeszyć i polubiłam już płatki z jogurtem ale pitnym lepiej mi smakują a mięso lub ryba z samą surówką to coś pysznego. Uwielbiam ziemniaki a w tym tygodniu zjadłam tylko raz z warzywami. Chlebek jem tylko z serkami a wędlinę jak już mam ochotę to samą wcinam.... big_grin Wiem że wędzoną mogę z chlebkiem ale chwilowo nie ma w domu... Jak mam ochotę na chlebek to wtedy z serkiem i pomidorem....

Czekamy na wiadomości od dietetyczki suspicious
            --
            • 22.01.11, 09:40
              Asiutko ja też polubiłam dietę i świetnie sobie z nią radzę smile
              Nareszcie mogę z czystym sumieniem jeść moje ulubione sery same bez pieczywa, a wcześniej miałam z tego powodu wyrzuty sumienia wink
              Nie podejrzewałam nigdy, że można się najeść samymi dodatkami do pieczywa, warzywami i owocami big_grin
              Alba samym kefirem z musli, czy jogurtem smile
              --
              • 22.01.11, 15:00
                Witam Was smile Fajnie, ze jedzenie rozdzielne Wam przypadło do gustu, to naprawdę jest dobrze dla zdrowia.
                A dziś dorzucę Wam dwie rady od dietetyczki, bardzo istotne dla zdrowia.
                Po pierwsze... Pierwszy posiłek, czyli śniadanie należy zjeść w ciągu dwóch godzin od obudzenia, nie później
                Po drugie... Ostatni posiłek należy jadać na 2-3 godziny przed snem, nie jest prawda że ma to być do 18, bo jesli ktoś późno chodzi spać, to może nawet ok. 20 jeść kolacje.
                --
                • 22.01.11, 15:47
                  Witaj Gosiu smile
                  Co do pierwszej zasady w sprawie śniadania, to raczej udaje mi się ją zachowywać smile
                  Z drugą jest gorzej, bo często się zapominam, ponieważ raczej nie odczuwam głodu i gdyby nie to, że wieczorem muszę łykać prochy na stawy, to całkiem bym sobie kolacje odpuszczała, ale na pusty żołądek leki nie są mile widziane niestety sad
                  --
                  • 22.01.11, 15:49
                    Przez pierwsze dwa tygodnie też notowałam co jem, ale już sobie odpuściłam jak opanowałam zasady diety smile
                    --
                    • 31.01.11, 15:39
                      Muszę się dziewczyny pochwalić, że kilka osób powiedziało mi, że chyba trochę schudłam. Zmniejszył mi się ten wystający brzuszek. Co prawda na wadze ubytek jest niewielki bo jakies 1-2 kg ale na początek to i tak dobrze. Obym tylko wytrwała.
                      --
                      • 31.01.11, 15:52
                        Maria, to super smile Mnie zawsze cieszy ogromnie strata choćby pół kilograma smile Gratuluje smile
                        --
                        • 31.01.11, 16:10
                          Mario czyli dieta działa smile
                          Po miesiącu też mogę powiedzieć, że straciłam kilogram, choć wcale nie chciałam stracić wagi tylko zdrowo się odżywiać smile
                          Ale podobnie jak u Mari zmniejszył się mój brzuszek i wchodzę do dżinsów, których nie zakładałam już od dawna smile
                          --
                          • 31.01.11, 16:26
                            Najbardziej to chciałabym żeby jak najszybciej zniknęły oponki bo każda która ma skłonnośc do otyłości typu jabłko wie, że wygląda to nieciekawie. uncertain
                            A jak one znikną to też wbiję się w dżinsy z poprzednich lat.
                            Leżą i czekają smile
                            --
                            • 31.01.11, 16:32
                              Przyznam się, ze ja tez mam mniejszy brzusio smile Co mnie bardzo cieszy smile Narazie nie męczę wagi, ale czuje większe luzy w spódnicach. Ja jestem Mario typem gruchy... mam "mocne"uda. Ale cóż, trzeba dbac o to co sie ma smile
                              --
                              • 31.01.11, 22:46
                                Witam Wszystkie dziewczyny wytrwałe w walcesmile
                                Ja też chcesad ale jak będe już po. Muszę Wam coś wyznać zaczęłam czytać wątek i założyłambig_grin pod koniec stycznia wpisów już pewnie nie będziebig_grin taka mała wiara w despercjęwink a tu...niespodziankabig_grin Dalej walczyciewink No cóź trochę pokopiowałam Waszych złotych przepisów a teraz czas wrócić na początek. Za niewiarę czeka mnie karabig_grin...a może macie już kilka kartek w zeszycie i wkleiciewink
                                • 04.02.11, 09:44
                                  Walczymy Aga, walczymy smile I sa efekty tej walki smile Po 13 dniach diety schudłam 2,6kg i straciłam w obwodach po 3 cm smile Wychodzi na to, ze gubiłam ponad 1kg tygodniowo. To duzo...ale poczatek diety zawsze pozwala zgubic nieco wiecej. W dalszym planie odchudzania chciałabym gubic od 0,5 do 1kg. I to bedzie dobry wynik, zdrowe odchudzanie bez groźby późniejszego jo-jo.
                                  Tak że Aga, jak tylko bedziesz po...jak zechcesz gubic z nami swoje kilogramy, słuzymy pomoca i wsparciem smile
                                  A do Was wszystkich powiem - jak się chce, to mozna smile
                                  --
                                  • 04.02.11, 10:57
                                    Jestem na tym forum od niedawna. Czy możesz jeszcze raz opisać dietę którą wprowadziłasz u siebie? Ja po operacji w czerwcu jestem wyleczona, ale figura jaką mam nie zadawala mnie. Więc proszę o pomoc.Pozdrawiam Maria
                                    • 04.02.11, 13:25
                                      Mariagmm witaj na naszym forum smile
                                      Wszystkie z nas za radą Gosi stosują dietę rozdzielną, o której piszemy w tym wątku smile
                                      Polega ona na nie łączeniu produktów z grupy białkowej z produktami grupy węglowodanowej.
                                      Jest jeszcze grupa neutralna , którą można łączyć z grupami w/w wymienionymi smile
                                      Zerknij sobie na wpisy tu zamieszczone z dnia
                                      olikkk 10.01.11, 15:15 o grupie neutralnej
                                      olikkk 10.01.11, 17:00 grupa białkowa
                                      olikkk 10.01.11, 17:10 grupa węglowodanowa
                                      olikkk 10.01.11, 17:35 inne ważne zasady
                                      Miłej lektury smile
                                      --
                                      • 04.02.11, 13:40
                                        Gosiu troszkę Cię wyręczyłam, ale jak czegoś nie dopatrzyłam to sama dorzucisz ok ? smile
                                        --
                                        • 04.02.11, 16:18
                                          Mariagmm... Poczytaj te wpisy, ktore Olikk poleca... A ja bedziesz miała pytania, odpowiemy smile

--
                                          • 24.02.11, 11:33
                                            Czy ktoś może się podzielić informacją jak tam dieta.
                                            Ja narazie jestem z siebie dumna. Nie jem w dalszym ciągu słodyczy (nie rozumiem jak wytrzymuję) ogólnie jem mniej. Największym motywatorem póki co to jest mój lekarz któremu udowodnię, że schudnę.
                                            Kiedy robimy to wspólnie to też jest łatwiej. Oby tak dalej.

--
                                            • 24.02.11, 11:57
                                              Az się zasmiałam kiedy przeczytałam Twój wpis Mario... smile bo chudne przede wszystkim dla siebie, ale tez chce pokazac mojemu lekarzowi co potrafie smile
                                              Nie wiem ile mi spadło kilogramów od ostatniej wizyty u dietetyczki, bo poprosiłam ją, zeby nie udzielała mi tej druzgocacej informacji ile wazyłam na początku... smile Po 13 dniach bylo 2,6 mniej. Mam nadzieję, ze ubywa wciąz, czuje luźniejsze ciuszki...zreszta widać chyba to już. Trzymam sie mocno smile Nie zajadam słodyczy i podobnie jak Ty, nie wiem jak mi sie to udaje. Poza 3 kosteczkami gorzkiej czekolady nie jem niczego innego. A pokus mam wiele... smile Czuję sie świetnie, mam energii więcej, humor w zasadzie dopisuje. Oby tak dalej, bo mam zamiar do lata wygladac lepiej niż teraz smile I uda mi sie ta sztuka smile
                                              --
                                              • 24.02.11, 13:06
                                                Pewnie, że nam się uda.
                                                Mówiąc o pokusach masz na mysli może pracę. U mnie ciastka sa często i jak tylko mówią no weź to ja wyciągam sałatkę albo jogurt naturalny i mówię dziękuję, ma coś lepszego smile

--
                                                • 24.02.11, 13:45
                                                  Mój mąż Mario jest ogromnym łasuchem, uwielbia słodycze. Kupuje sobie przerózne i co prawda chowa przede mną...i tak na przyklad otwieram jego szufladę z bielizna i co znajduję??? Delicje szmpańskie o smaku morelowym smile Naprawdę toczę w takich chwilach wewnętrzna walkę z sama soba... smileUwielbiam ciasteczka, cukierki... smile A w pracy "walczę" z cukiernia na przeciw naszego biura smile Kiedy siedze przy komputerze widze ich wystawę z pączkami, ciastami... smile Ale wtedy łapię za swoje owoce smile Łatwo nie jest... ale uparłam się i wygram smile
                                                  --
                                                  • 25.02.11, 07:11
                                                    Dziewczynki ja przez miesiąc schudłam 1 kg wiem że to nie dużo ale zawsze to mniej nie więcej. Ostatnie dwa tygodnie były trudne i niestety dieta również na tym ucierpiała sad ale nie robię sobie wyrzutów tylko biorę się w garść i przepraszam z dietą bo ja do wakacji muszę zrzucić 15kg i to nie może być 1kg w miesiącu big_grin

Dietę polecam bo faktycznie przy jej stosowaniu jadłam mniej i lepiej się czułam a teraz troszkę się zaśmieciłam i znowu jestem taka ociężała. sad Trzymajcie się dzielnie i za miesiac podam Wam znowu moje wyniki big_grin Powodzenia !!!!
                                                    --
                                                    kwiat Operacja usunięcia macicy z przydatkami, węzłów chłonnych i wyrostka w czerwcu 2010, rak jajnika, obecnie WYLECZONA kwiat
                                                  • 27.02.11, 19:26
                                                    Dziękuje Asiu za informacje smile
                                                    Trzymam kciuki żeby udało ci się do lata osiągnąć upragnioną wagę smile

--
                                                  • 04.03.11, 13:42
                                                    Asienko Mam pyt. Ile wazysz ? i gratuluje schudniecia. jak Dalej utrzymasz cwiczenia to do lata napewno schudniesz ile zakladasz sobie.Trzymaj tak dalej.
                                                  • 08.03.11, 06:45
                                                    Bożenko o wiek i wagę nie pyta się kobiety big_grin, chciałabym schudnąć 15 kg wiem że to troszkę jest ale dam radę wink
                                                    --
                                                    kwiat Operacja usunięcia macicy z przydatkami, węzłów chłonnych i wyrostka w czerwcu 2010, rak jajnika, obecnie WYLECZONA kwiat
                                                  • 21.03.11, 18:43
                                                    Asieńko, jak tylko będziesz konsekwentna dasz radę zgubić te kilogramy. Wiem to po sobie, konsekwencja i dążenie wytrwałe do celu daja efekty, naprawdę. A co do nie pytania o wiek i wagę... smile Zawsze mówię, ze do wieku się przyznam, do wagi nie smile
                                                    --
                                                  • 02.09.11, 09:39
                                                    Kochane Syrenki
                                                    Ja także należę do łasuchów walczących wiecznie z wagą i tuszą. 2 lata temu na diecie Dukana (mam zdrowe nerki i wątrobę) spadłam ponad 17 kg w 4,5 miesiąca - bardzo dobrze się czułam i psychicznie i fizycznie. Niestety nie przestrzegałam zasad do końca i aktualnie mam 10 kg więcej na sobie. Chciałabym znów wziać się za siebie, tym bardziej, ze od operacji obserwuję stały wzrost wagi sad Nie wiem co może być powodem, bo nie zażeram się jakoś bardzo, a mimo to waga leci w górę jak głupia... Ja wiem, że jestem prawie 3 miesiace od operacji, że mniej ruchu itp, ale jednak przeraża mnie moja tusza - ważę już 77 kg i boje się co będzie dalej z kolanami i innymi stawami dźwigającymi tak duzo.... Chciałabym Was zapytać jak szybko mozna zacząć chodzić na gimnastykę czy siłownie i kiedy mozna zaczać diety (miałam anemię po operacji)... Tak pragnę znów dobrze poczuć się sama ze sobą....
                                                    --
                                                    kwiat46 lat, 8.06.2011 laparoskopia zakończona laparotomią - usunięta szyjka, macica i przydatki (mięśniakowatość macicy, dysforyczny PMS), hist-pat OK, HTZ - był oesclim, teraz activella kwiat
                                                  • 03.09.11, 09:16
                                                    Witaj layla smile

Z tego co widzę to jesteś 3 miesiące po operacji więc z siłowni polecam jedynie basen. wink Po tego typu operacjach trzeba na siebie uważać żeby nie nabawić się przepukliny bo to niestety znowu kończy się operacją. Polecam również szybki marsz z mocnym wymachem rąk jest to bardzo dobre ćwiczenie na zbędna kilogramy i na poprawę kondycji. Co do diety to pisałaś że masz anemię więc najpierw z tym musisz sobie poradzić zanim jakąkolwiek zaczniesz. Jak pewnie zauważyłaś My tutaj próbowałyśmy odchudzać się z dieta rozdzielną, mnie się nie udało sad ale wiem ze dziewczyny radziły sobie całkiem nieźle. Moja waga również przekroczyła już dawno dozwolone normy i sama myślałam o Dukanie jednak nie jest to dieta do końca bezpieczna. Trzeba być zdrowym żeby ją stosować a poza tym jest bardzo rygorystyczna. Uważam ze każdy znajdzie coś dla siebie i mnie się tez udało. Od siedmiu tygodni jestem na diecie South Beach i schudłam już 8 kg. smile

Dietę South Beach stworzył amerykański kardiolog Arthur Agatston. Dieta ta składa się z trzech faz, przy czym każda kolejna faza jest mniej restrykcyjna . Ogólnie rzecz biorąc dieta South Beach polega na zastąpieniu tłuszczów zwierzęcych tłuszczami pochodzącymi z ryb, oliwy, orzechów oraz spożywaniu dużych ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. W diecie South Beach nie trzeba liczyć kalorii ani ważyć naszych posiłków. Należy jeść tyle dozwolonych produktów ,aby zaspokoić głód.

Bardzo przypadła mi do gustu ponieważ nie głodzę się a chudnę smile a ja nalezę do tych osób co lubią zjeść smile Poza tym już po 3 dniach czułam się lepiej i miałam więcej energii smile co oczywiście jest do dzisiaj. wink

Gdybyś TY lub inne Syrenki były zainteresowane dieta to chętnie podam linki z przepisami na poszczególne fazy. Chętnie również służę radą i wsparciem. Powodzenia smile
                                                    --
                                                  • 03.09.11, 09:42
                                                    Asieńko dawaj ten link wink też mam za dużo tu i tu i tam wink
                                                  • 03.09.11, 10:37
                                                    A oto moje ulubione strony :

radkowiecki.is.evil.pl/dieta.html
                                                    www.dietasouthbeach.biz.pl/
                                                    babiniec-cafe.pl/viewtopic.php?t=5891
                                                    W drugiej fazie korzystam troszkę z Dukana i zamiast ciemnego pieczywa jem dukanowskie bułeczki z otrąb. Powodzenia !!! big_grin
                                                    --
                                                  • 03.09.11, 20:17
                                                    Asiu zdaje się, że nie tylko Ty odpuściłaś sobie naszą dietę, którą wspólnie zaczęłyśmy z początkiem roku wink Ja się trzymałam dopóki nie wyjechałam do sanatorium ,potem wypadłam z rytmu i choć próbowałam do niej wrócić, to niestety już się nie udało ...
                                                    Ale fajnie, że udało Ci się znaleźć inny sposób na zdrowe odżywianie, które przyniosło oczekiwane rezultaty smile Najważniejsze, że plan jaki sobie postawiłaś, udaje Ci się realizować - gratuluję kiss http://img85.imageshack.us/img85/7064/72ee0.gif

--
                                                    kwiatWiek 52 lata, 23 luty 2010 - usunięcie macicy z przydatkami (mięśniaki macicy), poprzeczne cięcie brzucha, wyniki ok, HTZ - Systen50 , Śląsk kwiat
                                                  • 04.09.11, 10:31
                                                    Olikku z odchudzaniem to jest tak samo jak z paleniem, trzeba "dojrzeć" do tego ze chce się to zrobić i wtedy nie ma mocnych.... Ja postawiłam sobie limit wagowy i do niego dążę, ważę się co tydzień i waga idzie wciąż w dół a to jest najlepsza motywacja. big_grin Zdaje sobie sprawę że na urlopie sobie troszkę pogrzeszę ale po 7-u tygodniach diety wiem już jak mam jeść więc te małe grzeszki mi nie zaszkodzą wink Do miłego smile
                                                    --
                                                  • 04.09.11, 13:23
                                                    Asiu i z tym moim "dojrzewaniem" jest największy kłopot wink ale spróbuję , napewno ciężko będzie mi bez kawy bo bez niej marnie funkcjonuję ,mnie zadowoli spadek przynajmniej o 10 kilo ,gdy wróciłam po operacji ze szpitala ważyłam 62 kilo i dobrze się czułam z tą wagą a teraz niestety 10 kilo więcej jest i czuję się ociężała .
                                                  • 04.09.11, 22:27
                                                    Basiu Ty się martwisz że ważysz 72 kg? Ja jakbym tyle ważyła to skakałabym pod sufit z radości,no chyba że masz z 150 cm wzrostu,to byłby problem.
                                                    --
                                                    kwiat25.08.2010r usunięcie trzonu macicy z przydatkami(macica mięśniakowata)wynik HIST.dobry.System 50kwiat
                                                  • 05.09.11, 06:41
                                                    Maniu niewiele większa jestem ,jakieś 165 cm wink
                                                  • 05.09.11, 15:27
                                                    Asiutko Dzięki za info na temat mnie nurtujący...
                                                    Na razie poczekam do dobrych wyników krwi, a następnie z pewnoscią wezme się za dietę smile
                                                    --
                                                    kwiat46 lat, 8.06.2011 laparoskopia zakończona laparotomią - usunięta szyjka, macica i przydatki (mięśniakowatość macicy, dysforyczny PMS), hist-pat OK, HTZ - był oesclim, teraz activella kwiat
                                                  • 05.09.11, 16:22
                                                    Layla powodzenia i w wynikach krwi i w diecie, pozdrawiam serdecznie... smile
                                                    --
                                                    kwiat Operacja usunięcia macicy z przydatkami, węzłów chłonnych i wyrostka w czerwcu 2010, rak jajnika, HTZ- fematab 2mg, obecnie WYLECZONA kwiat
                                                  • 05.09.11, 18:28
                                                    Asiutko wieeelki buziak kiss
                                                    --
                                                  • 05.09.11, 20:15
                                                    Co do odchudzania to na prawdę trzeba mieć silną wole i zacięcie,ja kiedyś też dużo ważyłam tak koło 80 kg,i jak się zawzięłam ..ograniczyłam słodycze,piłam bratka polnego i codziennie przez pół godz.wieczorkiem biegałam,wtedy przez cztery miesiące zrzuciłam 25 kg,ale oczywiście jak rzuciłam palenie dyszka wpadła z powrotem...hmmm zrzucić to nie tak trudno,gorzej utrzymać stabilną wagę..powodzonka życzę i trzymam kciuki za Was odważne odchudzające się kobietki..
                                                    --
                                                    kwiat świeżynka-usunięta macica 1 marca 2011,mam 46 latkwiat
                                                  • 30.09.11, 08:45
                                                    witam wszystkich serdecznie smile

Jak wiadomo na urlopie trudno dbać o dietę i u mnie nie było inaczej. big_grin Nie udało mi się ani jednego dnia być na diecie sad < przy Ani kuchni jest to niemożliwe big_grin > i o dziwo, po trzech tygodniach przytyłam tylko 1kg smile. Teraz wracam do diety i według tego co piszą to robię sobie tydzień I fazy czyli oczyszczanie i później wracam do fazy II. smile

Pozdrawiam i miłego dnia... kiss
                                                    --
                                                    kwiat Operacja usunięcia macicy z przydatkami, węzłów chłonnych i wyrostka w czerwcu 2010, rak jajnika, HTZ- fematab 2mg, obecnie WYLECZONA kwiat
                                                  • 30.09.11, 09:08
                                                    Witaj Asiutko cała i szczęśliwa kiss
                                                    Widzę, ze na Dukanie jedziesz - no ja tak się znów do niego powoli przybieram smile
                                                    Trzymam kciuki smile
                                                    --
                                                    kwiatkwiatkwiat46 lat, 8.06.2011 laparoskopia zakończona laparotomią - usunięta szyjka, macica i przydatki (mięśniakowatość macicy, dysforyczny PMS), hist-pat OK, HTZ - był oesclim, teraz activella + asequrella kwiatkwiatkwiat
                                                  • 30.09.11, 09:16
                                                    Witaj Layla smile

Ja nie stosuję Dukana bo na tej diecie trzeba uważać z nerkami i wątrobą a ja w swojej sytuacji wolę nie ryzykować wink. Stosuję dietę South Beach którą gorąco polecam gdyż ma pewną zaletę- nie chodzi się głodnym... big_grin

Zainteresowanym wrzucam link:

www.dietasouthbeach.biz.pl/
                                                    Powodzenia !!!!!!
                                                    --
                                                  • 30.09.11, 09:25
                                                    Hej Asieńka smile Z Dukanem masz rację, ta dieta jest dla zdrowych osób. Ja tez nigdy nie skusiłam się na nią. Zresztą...nie wyobrażam sobie nawet jednego dnia bez owoców. Ale poczytam o Twojej diecie...
                                                    --
                                                    kwiatUsunięcie macicy z szyjka i przydatkami 19 października 2010, poziome cięcie, wyniki hp OK, HTZ - Lady Bon kwiat
                                                  • 30.09.11, 09:55
                                                    Małgoś, jestem owocożerna, ale na Dukanie zamieniłam owoce na warzywa i jakoś poradziłam sobie smile Jednak nie chcę być odbierana jako osoba fundamentalistycznie popierająca jedną słuszną dietę, o nie smile Każda z nas zna siebie, zna swój organizm, swoje mozliwosci i ograniczenia i oczywiście sama dokonuje wyboru smile
                                                    --
                                                    kwiatkwiatkwiat46 lat, 8.06.2011 laparoskopia zakończona laparotomią - usunięta szyjka, macica i przydatki (mięśniakowatość macicy, dysforyczny PMS), hist-pat OK, HTZ - był oesclim, teraz activella + asequrella kwiatkwiatkwiat
                                                  • 30.09.11, 10:18
                                                    jasne, ze tak Layla, kazdy dobiera dietę dla siebie. Mam dwie koleżanki, entuzjastki Dukana. Obie schudły bardzo dużo. Jedna z nich byla operowana tak jak my, byłyśmy razem w szpitalu. Pod kontola lekarza stosuje ta dietę, jest OK. Jednak to nie dla mnie choćby też ze względu an nerki, które mają swoje fochy smile A to, ze na Dukanie nie odczuwa się głodu jest naprawdę bardzo ważne, ułatwia jednak dietę.
                                                    --
                                                    kwiatUsunięcie macicy z szyjka i przydatkami 19 października 2010, poziome cięcie, wyniki hp OK, HTZ - Lady Bon kwiat
                                                  • 04.06.12, 21:53
                                                    Kobietki , ponieważ wspominacie coś o kolejnych nowych dietach zmniejszających wagę, podpowiadam, że mamy wątek, który można z powodzeniem do tego wykorzystać smile
                                                    --
                                                    http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif usunięcie macicy z przydatkami luty 2010, HTZ-Systen50, Śląsk, 59r.http://s20.rimg.info/62d2c8d315b54165365daaaf8c48bb40.gif
                                                  • 23.10.14, 20:53
                                                    W związku z przeprowadzką naszego forum, wątek został przeniesiony
                                                    i można go znaleźć tutaj:

Syrenki - kontynuacja forum "Usunięcie macicy i co dalej?"

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=18&t=14

Pozdrawiam i zapraszam na nowe forum
                                                    smile
                                                  • 30.09.11, 09:52
                                                    Ale na Dukanie takze nigdy nie jest się głodnym, ale fakt - to tylko przy zdrowiutkich nerkach i wątrobie! kiss
                                                    --
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.