połykanie infantylne Dodaj do ulubionych

Moje 7-letnie dziecko pijąc wysuwa język na jakieś 2 cm i "obejmuje" nim szklankę od spodu. Karmione piersią niecały rok, butelki nigdy nie miało w ustach. Nigdy nie miało żadnej wady wymowy (badane co roku przez logopedę w przedzkolu i szkole). Zaczęło mówić wcześnie i w sumie od razu wyraźnie. Wady zgryzu na tą chwilę też nie ma, ale stałych zębów jeszcze niewiele. Czy w takiej sytuacji jest to jakikolwiek problem medyczny? Czy może to np. szkodzić na zgryz? Czy trzeba z tym coś robić? Czy po prostu uznać to za dziwactwo i już?
Dodam, że ja piję w ten sam sposób, tylko nie wystawiam języka na zewnątrz ;-) Tzn. jakby przesączam płyn między ściśniętymi językiem i podniebieniem. Nie umiem tego inaczej określić. Wady wymowy, z tego, co wiem, też nie mam. Butelką też nie byłam karmiona. Może to po prostu geny...
  • połykanie infantylne -
    Gość: dada 28.09.12, 21:34

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.