Dodaj do ulubionych

Zakup mieszkania -prognozy na przyszlosc

13.11.12, 16:02
Witam, przymierzam sie do zakupu nowego mieszkania od developera w jednym z najwiekszych miast w Polsce, z licznymi uczelniami, czesciowo do uzytku wlasnego a pozniej z przeznaczeniem na wynajem.
Mam proste pytanie: czy w tej chwil sie oplaca? jakie sa prognozy co do ksztaltowania sie cen nieruchomosci w przyszlym roku a takze za 10 lat? cczy moje meiszkanie nie ebdzie warte polowe tego o teraz za 3 lata? czy oplaca sie w ogole kupic mieszkanie w Polsce?
dziekuje za wszstkie wasze podpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • nieruchomosci-bielsko-biala 22.10.15, 14:30
    Witam, miałem podobne pytania i najlepszym rozwiązaniem okazało się skorzystanie z usług biura nieruchomości podolscy(www.nieruchomosci-podolscy.net/). Jeśli nadal ktoś posiada podobny problem, to śmiało można kontaktować się z takim biurem, w celu wyjaśnienia kilku wątpliwości. Pozdrawiam
  • mateusz_janczura 18.07.16, 13:32
    Odpowiedź jakoś bardzo zależy od miasta. W Warszawie i w Krakowie to jest dość ok inwestycja, a w pozostałych miastach mogą pojawić się problemy. Raczej rzadko zdarza sie, że dużo się straci na zakupie mieszkania dwupokojowego lub kawalerki, ale przy większych czasem jest loteria. W Kielacach np. jest duże zainteresowanie bardzo duzymi mieszkaniami (większymi niż 100m2), a nie ma zbyt wielkiego w przedziale 70-100 m2.

---
    Zapraszam na luxdom.info/mieszkania - mieszkania na sprzedaz w Kielcach
  • kasia_march 03.08.16, 00:04
    Witam,
    uwazam ze zakup małego mieszkania w duzym miescie to zawsze dobra inwestycja na przyszłosc. Ja zajmuje sie kredytami mieszkaniowymi w duzym miedzynarodowym banku. Jakbym było potrzebne finanasowanie (rowniez kredyty w walucie obcej) to słuze pomoca. tek 510001250. mail katarzyna-g.marchwiana@db.com
  • inverss_nieruchomosci 06.09.16, 13:03
    Zakup mieszkania, to zawsze dobra inwestycja, ale żeby nie przepłacić, albo nie stracić w przyszłości, warto przed zakupem poprosić o wycenę nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego (w przypadku kredytu i tak będzie trzeba zrobić wycenę). Zapraszamy do Inverss.pl
  • adamdart 10.10.16, 23:07
    Ja zdecydowałem się zainwestować w domek na Mazurach. To piękna okolica, a ceny nieruchomosci w takich miejscach raczej nie spadają. Żeby wybrać idealne dla siebie miejsce skorzystałem z usług firmy vivapol, która specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości na mazurach.
  • matigawel 20.10.16, 14:08
    No właśnie to zależy od miasta. Ja kupiłem mieszkanie w Olsztynie pod hipoteke i wynajmuje studentom od roku. Kredyt hipoteczny załatwiała mi firma grupa cdf, bo miałem problemy ze zdolnością kredytową hehe
    Ale zakup mieszkania jako inwestycja to dla mnie bardzo dobre rozwiązanie. Bo ceny nieruchomości nie spadają tak szybko.
  • tomsko26 29.11.16, 10:28
    Z doświadczeni wiem że opłaca się kupić mieszkanie na wynajem nad morzem. W sezonie można tam zarobić więcej niż przez cały rok w niejednym mieście. Mam już jedno takie mieszkanie, teraz przymierzam się do drugiego w Rowach. Jest tam nowe osiedle lubicz z pięknymi apartamentami i chyba się na jedne taki skuszę
  • japawel132 01.06.17, 20:07
    Na pewno lepiej kupić od developera niż czekać na mieszkania z programu mieszkanie plus. Ten artykuł warto przeczytać:

naszakobieca.strefa.pl/mieszkanie-plus.html

.
  • ewawkropki 25.04.18, 17:55
    mieszkania od deweloperów są drogie bo są nowe, nie wiem czy można generalizować i uznać ze od dewelopera sie najlepiej opłaca.
  • bulway 08.07.17, 20:22
    Hej, pogadaj z osobami z rynku nieruchomości, weź dobrego agenta i po sprawie.

masz art na ten temat: dziennikprzedsiebiorcy.pl/poradnik-przedsiebiorcy/590-jak-wybrac-biuro-nieruchomosci
  • ewawkropki 25.04.18, 17:54
    nikt nie jest w stanie udzielić panu odpowiedzi na to pytanie. Nie wiemy jak będzie się kształtował rynek nieruchomości. Ale zawsze warto skorzystać z pomocy lub opinii profesjonalistów z jakiś biur nieruchomości albo agencji. Nic nie szkodzi porozmawiać. kilka biur jest wartych uwagi np. grb-nieruchomosci.pl albo inne. W warszawie jest dużo biur nieruchomości, oni znają ceny dobrze, niech Pan podzwoni porozmawia, popyta.
  • januszrowerowy4 01.10.18, 21:52
    Dokładnie, warto również skontaktować się z biurem nieruchomości w Warszawie - Tur Nieruchomości pod numerem telefonu : 22 299 68 68 - zawsze są w stanie pomóc. Konkretne osoby na konkretnym stanowisku. Zachęcam również do sprawdzenia ich oferty na stronie : tur-nieruchomosci.pl
  • palinka85 19.07.18, 19:09
    Myślę, że warto zapoznać się z artykułem: "Najem mieszkania czy jego zakup? Co bardziej się opłaca?" na blogu: rentumi.pl/blog/. Myślę, że odnajdą tam Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania.
  • palinka85 31.08.18, 20:06
    Każdemu wynajmującemu polecam zapoznać się z aplikacją do zarządzania najmem Rentumi - rentumi.pl/aplikacja-rentumi-zdalny-wynajem-mieszkan/ . Przejrzyste rozliczenia, płatności online, łatwy kontakt z lokatorami. Podsyłam film - www.youtube.com/watch?v=PqRq2UbIxOc&t=24s
  • manciszka 13.09.18, 14:02
    Witajcie. Jeśli chodzi o domy, mieszkania i nieruchomości to znalazłem ostatnio fajny portal z nieruchomościami. properhome.pl bardzo szybko sprzedałem swoje mieszkanie ponieważ oni współpracują podobno z agentami skupującymi nieruchomości. Ja dostałem tyle, ile chciałem i to się dla mnie liczyło. Pozdrawiam
  • tiger-rei 17.10.18, 15:45
    Witamy,
    Zapraszamy nastęonym razem do naszego biura.
    TIGER Real Estate Investments, to profesjonalne biuro nieruchomości świadczące swoje usługi na najwyższym poziomie.
    www-tiger-rei.com.pl
    office@tiger-rei.com.pl
    tel. 690 909 709
    ul. Połczyńska 10, Warszawa
  • januszrowerowy4 08.11.18, 08:17
    Ja natomiast ostatnio szukałem mieszkania w Warszawie w okolicy Bielan. Długo szukałem, nie jedna osoba zachęcała mnie do różnych biur, ale skorzystałem z pomocy biura tur-nieruchomosci.pl - i szczerze powiem, że bardzo jestem zadowolony, transakcja zrealizowana bardzo poprawnie.
  • aga.madryt86 23.11.18, 11:54
    W moim przypadku postawiłem na portal noweklucze.pl/, są dosyć nową firmą, dzięki czemu mają atrakcyjne warunki dla klientów. Wiecie kiedy np. otwieramy nową restaurację z atrakcyjnymi promocjami aby przyciągnąć klientów. Także i w tym przypadku, na chwilę obecną ich warunki są dobre.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.