• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

wycena tłumaczenia książki Dodaj do ulubionych

• 04.10.11, 09:04
    Witam. Jestem tłumaczem z 2 letnim doświadczeniem zawodowym. zaoferowano mi tłumaczenie książki, moje pytanie jest odnośnie wyceny tłumaczenia (ang -> pl): jest to podręcznik do wykonywania ćwiczeń ruchowych, 276 stron. biorąc pod uwagę mój niedługi staż pracy, jaką stawkę powinienem podać (myślałem o 270 zł za arkusz czyli 40000 (stron w arkuszu) / 1800 = 22,22 stron obliczeniowych, 270/22 ~ 12 zł za stronę). 12 x 270 = 3200 PLN, stąd moja wycena to 3000 PLN za całość. czy ta cena nie zniechęci zleceniodawcy? czy może powinienem zawołać więcej?dodam, że do tej pory pracowałem za 18 PLN/1800znaków (wiem, jest to głodowa stawka, taka studencka, ale proszę powstrzymać się od komentarzy "o mój Boże, widzisz i nie grzmisz" itp., jestem tego świadom), chodzi mi tylko o podanie konkretnej sumy smile dziękuję i pozdrawiam forumowiczów smile
    Edytor zaawansowany
    • 04.10.11, 11:08
      jak tu nie będzie odzewu, spróbuj na
      forum.gazeta.pl/forum/f,11943,Wydawnictwa_i_ich_obyczaje.html
      No i pewnie większa szansa, że ktoś ci napisze na priva, więc zaglądaj do skrzynki.
      --
      Das Leben ist kein Ponyhof
    • 04.10.11, 18:39
      Po pierwsze, Twoje obliczenia są błędne, bo na końcu mnożysz stawkę za stronę obliczeniową, która ma - jak słusznie przyjąłeś - 1800 znaków, przez liczbę "fizycznych" stron książki, które mają inną liczbę znaków. W tym konkretnym przypadku zapewne mniejszą, bo w tego typu książce jest pewnie sporo rysunków.

Po drugie, stawki zawsze dotyczą - a przynajmniej powinny dotyczyć - strony obliczeniowej tłumaczenia, nie oryginału. Co w tym przypadku (domniemane rysunki) jest uzasadnione tym bardziej. Więc w tej chwili możesz podać ostateczną sumę tylko szacunkowo.

Po trzecie i najważniejsze, średnia, jeszcze nawet nie "przyzwoita" stawka - ale. taka, że nie skomentuję "Boże, widzisz i nie grzmisz" smile) - za tłumaczenie literatury to 450 - 500 zł brutto za arkusz. Ty mówisz o literaturze fachowej, o tekście specjalistycznym, więc stawka powinna być jeszcze wyższa.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.