Liczby Dodaj do ulubionych

bimota napisał:

> MOZESZ IMPULSY NAZYWAC LICZBAMI, TO KWESTIA UMOWNA. KOMPUTER TEGO NIE WIE, BO O
> N NIC NIE WIE. TAK JAK MLOTEK, KTORYM STUKNIESZ 5 RAZY I POWIESZ, ZE ZOPEROWALE
> S NA LICZBIE.

Oczywiście, ze komputer nie "wie" w takim sensie, jak "wie" człowiek, dlatego słowo "wie" w odniesieniu do komputera napisałem w cudzysłowie i wyjaśniłem od razu o co mi chodzi.

MOZESZ SIE UMOWIC, ZE IMPULSY TO LITERKI I NIE OPERUJESZ LICZBAMI
> TYLKO LITERKAMI I STWORZYC NP. "KOMPUTER" SZYFRUJACY, COS JAK ENIGMA, NP.

Ciekawe, czy można stworzyć maszynę szyfrującą bez odwołania się do pojęcia liczby, np. operując tylko literkami czy innymi symbolami, na których nie będzie się wykonywać działań liczbowych (bo jeśli zdefiniujemy działania liczbowe na tych symbolach to po prostu zrobimy z nich liczby). Pewnie tak, ale czy maszyna szyfrująca to komputer? Czy tak stworzoną maszynę szyfrującą da się tak zaprogramować, by podała nam np. rozwinięcie dziesiętne pierwiastka kwadratowego z dwóch do piętnastu (czy chociażby dwóch) miejsc po przecinku? Czy na takiej maszynie da się cokolwiek policzyć? Czy taka maszyna w ogóle będzie szyfrować zadowalająco?

> jak można liczyć inaczej,
> > niż przy pomocy liczb?
>
> JA, NP., LICZE NA CIEBIE, A JAK - PYTAJ FILOZOFOW.. smile

Licz raczej na siebie i uważaj, żeby się nie przeliczyć.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.