Dodaj do ulubionych

bryka z korzyścią

04.11.18, 19:46
Co to znaczy, że samochód jest ,,z korzyścią do 20 000 zł'' skoro jego cena wynosi ok. 99 950 zł? Czy ,,korzyść'' to upust cenowy? Więc trzeba zapłacić tylko 79 950 zł? Czy może jakiś składnik wyposażenia (klima, korzyść do 20 paticos, muza-kwadro i tępomatoł)?

Pytam z bezinteresownej ciekawości jezykowej, bo go i tak nie kupię. W ogóle jestem raczej wyznania rowerowego. A ostatnio nabyłem bilet tramwajowy za 1003.20 zł z korzyścią do 1000 złotych...

- Stefan

--
Zwalczaj biurokrację!
Obserwuj wątek
    • arana Re: bryka z korzyścią 05.11.18, 06:47
      stefan4 napisał:

> Co to znaczy, że samochód jest ,,z korzyścią do 20 000 zł''[...]

Zasypujesz pytaniami jak Kandyd. Przecież w naszych czasach korzyść jest dedykowana, czyli każdemu według jego potrzeb, czyli jednemu w złotówkach, a drugiemu w dżipiesie zaprogramowanym na uciechy wzdłuż drogi...życia, trzeciemu... itd.
      • apersona Re: bryka z korzyścią 06.11.18, 22:02
        arana napisała:

> Zasypujesz pytaniami jak Kandyd. Przecież w naszych czasach korzyść jest ded
        > ykowana
        , czyli każdemu według jego potrzeb, czyli jednemu w złotówka
        > ch, a drugiemu w dżipiesie zaprogramowanym na uciechy wzdłuż drogi...życia, trz
        > eciemu... itd.

korzyść nigdy nie jest w złotówkach
    • suender Re: bryka z korzyścią 05.11.18, 09:43
      stefan4 04.11.18, 19:46

> Co to znaczy, że samochód jest ,,z korzyścią do 20 000 zł'' skoro jego cena wynosi ok. 99 950 zł?

To jest b. stary kniff jewrejski, powinieneś go znać:

"Mame, w drodze ze szkoły zarobiłem 5 centymów!
      A jak się to stało syneczku? A no, bo zamiast jechać tramwajem biegłem za nim.
      O, moje dziecko, trza było biec za taksówką, to byś z większą korzyścią zarobił 20 centymów!"

"My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [D.H.]
    • zbyfauch A może to kalka językowa? 05.11.18, 14:25
      Bo można na przykład kupić BMW "mit 5.000 ełro Vorteil".
      Wiele reklam zagranicznych automobili to mniej, lub bardziej zgrabnie przetłumaczone niemieckie, czy angielskie teksty. Szczególnie hasła typu "Vorsprung durch Technik", czy "Freude am Fahren".

--
      Pustelnia
    • bimota Re: bryka z korzyścią 05.11.18, 15:42
      WYDAJE SIE BANALNE. KUPUJAC DOSTAJESZ KORZYSC W WYS OD -oo DO 20000 ZŁ...

CIEKAWSZE JEST JAK NASZ UMILOWANY RZAD OBLICZYL NADWYZKE BUDZETOWA ZAPOZYCZAJAC SIE NA REKORDOWE KWOTY... PODOBNIE JAK POPRZEDNI, KTORY OBNIZYL VAT Z 22 DO 23%, O INNYCH NIE WSPOMINAJAC... TO MUSI BYC DOPIERO KORZYSC, CHOCBY POPRZEZ GWARANCJE WYBORU NA KOLEJNA KADENCJE...

--
      NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka