Dodaj do ulubionych

Ile węglowodanów jest w węglu?

08.01.19, 11:00
Wiadomo, że jak ceny węglą sa niskie, to i cena węglowodanów jest niska.

Edytor zaawansowany
  • bimota 08.01.19, 13:12
    TAK SERIO TO O CO MU CHODZILO ? smile

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • the-great-inuk 08.01.19, 14:39
    bimota napisał:

> TAK SERIO TO O CO MU CHODZILO ? smile
    ================================>

Zapewne Węglowodany jak i Węgiel pochodzą z greki...
    Jako lingwistę amatora ta kwestia mnie już dawno interesowała...

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • the-great-inuk 08.01.19, 14:49
    Ja niniejszym proponuję tego pana przyjąć do naszego forum lingwistycznego...

Na razie na bazie honorowej...
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • al.1 09.01.19, 11:59
    Poplynęło w świat. "Demencji" nie było. smile
  • stefan4 08.01.19, 14:32
    al.1:
    > Wiadomo, że jak ceny węglą sa niskie, to i cena węglowodanów jest niska.

Kierunek wynikania nie jest oczywisty. On mówi, że z niskością cen węglowodanów ,,związane są'' niskie ceny węgla. To może znaczyć odwrotnie, że ceny węgla wynikają z cen węglowodanów. Jak wiadomo, górnicy zajmują się wydobywaniem węgla z węglowodanów; tak samo jak hutnicy wydobywają stal ze stalowodanów, stoczniowcy wydobywają statki ze statkowodanów, PO powstała z podania, daniel potrafi dać nawet jelenia, a w Danii wszystko dają za darmo.

W tym poglądzie tkwi jednak malutkie ziarenko sensu. Otóż skoro dzisiaj jest dużo tanich roślin węglowodanowych, to za miliard lat będzie dużo węgla, w takim razie również taniego. Pan prezes popełnił więc nie bujdę na resorach, a tylko anachronizm, umieszczając te dwie ceny w tej samej epoce historycznej.

Ale ja nie wierzę, że on to istotnie powiedział. Tylko zdecydowane dementi rzecznika PiSu może zmienić moje przekonanie, że ta mowa wynika z czyjejś maestrii w obsłudze programu edytującego klipy filmowe.

- Stefan

--
    Zwalczaj biurokrację!
  • al.1 09.01.19, 11:04
    Kacz zapewne chciał powiedzieć o węglowodorach, ale dla niego to pewnie mglista różnica między onymi, a węglowodanami. Węgiel i wodór cieszy się w nich obu oczywistym powodzeniem, stąd ten omyl / chyba - jakby powiedzieli Czesi.
  • stefan4 09.01.19, 12:08
    al.1:
    > Kacz zapewne chciał powiedzieć o węglowodorach, ale dla niego to pewnie mglista
    > różnica między onymi, a węglowodanami.

Ja jednak ciągle myślę, że to jest fejk. Dopiero, kiedy rzecznik PiSu oświadczy, że to jest skandaliczny fotomontaż mający na celu ośmieszenie Polski i podkopanie jej obronności, to uwierzę, że Kacz istotnie tak powiedział. Póki ,,wiadomość'' nie została oficjalnie zdementowana, nie można mieć do niej zaufania.

al.1:
    > stąd ten omyl / chyba - jakby powiedzieli Czesi.

Chyba powiedzieliby chyba, ale może blud lub klam...

- Stefan

--
    Zwalczaj biurokrację!
  • arana 09.01.19, 14:40
    stefan4 napisał:

> Ja jednak ciągle myślę, że to jest fejk.

A to lub to?

• stefan4 10.01.19, 10:56
    arana:
    > A to lub to?

No przecież to jest ten sam filmik. Jeśli cechuje się fejkowatością na jednym portalu, to skopiowanie go na inny portal nie ujmuje mu fejkowatości.

Nie masz fejków w naszej chacie! Vivat bezfejkowy stan!

My wydobywamy z węglowodanów węgiel, ale w Unii w carbohydrates nie ma ani śladu coal, są tylko hydranty, na których można coś sobie zakarbować. Widać jak na dłoni wielką przewagę Polski nad Unią.

- Stefan

--
    Zwalczaj biurokrację!
  • arana 10.01.19, 11:55
    stefan4 napisał:

> No przecież to jest ten sam filmik.

Niezupełnie. Fragment filmu, który zacytował Al, można znaleźć na jutubie z nazwiskiem Kruszewskiego i adnotacją, że powstał dzięki użyciu edytora pozwalającego m.in. wstawić nową ścieżkę dźwiękową. Ja podałam Ci link do gazety Moja Ostrołęka, gdzie jest szersza relacja z wystąpienia Kaczyńskiego w Ostrołęce. Nie znam się na edycji klipów, ale udźwiękowienie tego dłuższego wideo odebrałam jako gładkie i nie noszące śladów spreparowania.

To jednak już przestało być istotne, odkąd przeczytałam Twoją odpowiedź, że Dopiero, kiedy rzecznik PiSu oświadczy, że to jest skandaliczny fotomontaż mający na celu ośmieszenie Polski i podkopanie jej obronności, to uwierzę, że Kacz istotnie tak powiedział - odpowiedź nawiązującą - jak mi się wydało - do paradoksu Epimenidesa.

• bimota 10.01.19, 16:59
    A CO TO ZANCZY "GLADKI" ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • stefan4 10.01.19, 20:31
    arana:
    > Nie znam się na edycji klipów, ale udźwiękowienie tego dłuższego wideo odebrałam jako
    > gładkie i nie noszące śladów spreparowania.

Ja też się nie znam, ale myślę, że niewiele trzeba, żeby się poznać.

Ostatnio moja żona, nauczycielka, potrzebowała fragmentu filmu ,,Edi'' -- ale pozbawionego wulgaryzmów. To miało iść na całą szkołę, więc...

Zacząłem od tego, że przejrzałem internet w poszukiwaniu odpowiedniego programu edytującego. Trochę na ślepo zainstalowałem sobie jeden z nich. Potem jakiś czas trwało uczenie się podstawowych czynności edycyjnych. Piszę to dla podkreślenia mojej zerowej wiedzy na starcie. A potem tak wyciąłem te wulgaryzmy, że w szkole nikt nie zauważył braku ,,gładkości''. Oczywiście specjalista by zauważył.

Jasne, że wyciąć jest łatwiej niż zastąpić. Ale ja jestem amatorem, a są na świecie znacznie lepsi eksperci, którzy też czasem lubią sobie pożartować.

A może jest tak, jak przypuścił Al.1: żartowniś tylko zastąpił węglowodory węglowodanami. Włącz jakis duży hałas (np. muzyczny) i poproś kogoś, żeby mówił na przemian ,,cena węglowodanów'' i ,,cena węglowodorów''. Czy będziesz w stanie odróżnić, nie słysząc, kiedy mówi które z nich?

Ja jednak czekam na dementi, to jest pewniejsze.

- Stefan

--
    Zwalczaj biurokrację!
  • arana 11.01.19, 06:59
    Ależ Stefanie, sam jesteś gładkomowny, a bierzesz gładkość w cugle nawiasów? Wszak gładkość w mowie, jak cukier w cukrze!

• arana 11.01.19, 07:59
    Zapomniałam, że nie lubisz takiego formatu cytatów, jak ten podany wyżej. Więc teraz daję całość:

delibra.bg.polsl.pl/Content/164/Technika_zywego.pdf

znajdź: gładkomowny (s.134)
  • the-great-inuk 11.01.19, 13:35
    arana napisała:

> Zapomniałam, że nie lubisz takiego formatu cytatów, jak ten podany wyżej. Więc
    > teraz daję całość:

> znajdź: gładkomowny (s.134)
    ==========================================
    Niezwykle ciekawe i mądre dzieło o języku mówionym.
    Może mi proszę ktoś wytłumaczyć dlaczego osobnik reprezentujący wszystkie "kontra" przykłady z tego pisma, stał się Trybunem Narodu Polskiego z bezwzględną większością w Polskim Sejmie?

Ot, co...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.