Dodaj do ulubionych

Wielkie litery – zakaz od dziś

22.05.19, 14:53
zamknięty
Od dziś posty pisane wielkimi literami będą kasowane. Wystarczająco długo na to przymykałem oczy. Tak, dotyczy to Bimoty. Jeśli nie potrafi się podporządkować ogólnym zasadom, może mieć pretensje tylko do siebie. Zresztą z Wikipedii poleciał dokładnie za toi samo.

--
Koszmar podręczników językowych – na wesoło
  • zamknięty
    bimota 27.05.19, 13:16
    Z WIKIPEDII NIE POLECIALEM TYLKO SAM TO OLALEM...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • zamknięty
    kicior99 27.05.19, 22:05
    Naprawdę? Nie stać cię na powiedzenie prawdy? Przecież dostałeś bana infinite od Tara:
    pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedysta:BIMOTA&action=edit&redlink=1

--
  • zamknięty
    bimota 28.05.19, 15:24
    NO WIDOCZNIE MNIE NIE STAC...

Z TEGO WYNIKA, ZE MIALEM NIEZGODNA NAZWE... WIEC PO CH. SYSTEM TAKIE NAZWY PRZYJMUJE ? DEBILE...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • zamknięty
    kicior99 30.05.19, 20:44
    A nie lepiej po prosu dostosować się do wymogów? Mnie się na tym świecie też wiele rzeczy nie podoba a po prostu muszę to robić i zachowywać się w określony sposób. No niestety...

--
  • zamknięty
    bimota 31.05.19, 10:23
    JAK BEDZIEMY SIE DOSTOSOWYWAC DO KRETYNSKICH WYMOGOW, TO BEDA SIE ONE MNOŻYĆ...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • zamknięty
    kicior99 31.05.19, 11:04
    Tyle że one są kretyńskie wyłącznie dla ciebie – 99.9999(...) jakoś nie ma problemu z dostosowaniem się. Cóż, to nie ja cierpię w tym momencie.

--
  • zamknięty
    bimota 27.05.19, 13:17
    ZEGNAM WIEC...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • zamknięty
    dar61 28.05.19, 00:04
    Cóż, mam kumpla od szkolnej ławy, dziś to uniwersytecki doktor nauk, jaki zawsze pisywał szkolne wypracowania wersalikami.
    Pono gdy pisał minuskułami, było jego pismo nieczytelne - co sprawdziła nasza profesorka polonistka i dała mu na majuskuły placet.
    Zawsze go sprawdzałem, czy zdąży on swe notatki czynić w tempie takim, jak nasze małoliterowe - umiał, bezskurcyja, śmigał, aż miło. Jak pisał wolniej, nawet estetykę miał lepszą...
    Ale w świecie klawiszowym takich potrzeb już by chyba nie miał.

Stąd naszego Gospodarza rozumiem. Szczególnie wtedy, kiedy Sąsiad {Bimota} udowodnił tu nie raz i nie dwa, że sztukę minuskułową w swym ... warsztacie opanował i ją nam dawkował.

Zdaje się, że okres majuskułowy w np. Rzymie onegdajszym też dawał próbki literatury wysokiego lotu, nim minuskułę doceniono.
  • zamknięty
    stefan4 28.05.19, 13:33
    dar61:
    > Zdaje się, że okres majuskułowy w np. Rzymie onegdajszym też dawał próbki
    > literatury wysokiego lotu

No tak, ale to były bardzo uboczne zastosowania sztuki pisma. Niektórzy Rzymianie romanizowali dzieła greckie, a najniektórsi z tych niektórych ośmielali się nawet wydumywać coś oryginalnego.

Głównym zastosowaniem liter było jednak układanie haseł i rycie ich w kamieniu. Np. wyryli, że ,,PECVNIANONOLET'' i cały późniejszy świat ich za to podziwiał. Kiedy w średniowieczu zwiększono pisanie kosztem rycia, natychmiast pojawiły się małe litery, spacje i inne znaki przestankowe, oraz rozróżnienie V-U, I-Y-J, itp.

Współcześnie wywnętrzanie się majuskułami powinno więc być dozwolone tym, którzy na swoich ekranach nie piszą tylko ryją.

- Stefan

--
    Zwalczaj biurokrację!
  • zamknięty
    suender 28.05.19, 13:48
    stefan4 28.05.19, 13:33

> No tak, ale to były bardzo uboczne zastosowania sztuki pisma.

A ja, choć moje przodki pisali jak najbardziej majuskułami, to bym się raczej teraz kazał dać zabić, - niż by mnie ktoś zmusił do pisania jeno wersalikami.

"My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [David Huebenr]
  • zamknięty
    stefan4 28.05.19, 15:14
    suender:
    > "My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [David Huebenr]

Rozumiem, że usawski polityk David Huebner ukradł Hilbertowi tą sentencję (jak to polityk), ale potem z kolei Huebnerowi ukradł ją nieznany Góglowi osobnik o nazwisku Huebenr. I Ty ją masz po nim.

- Stefan

--
    Zwalczaj biurokrację!
  • zamknięty
    kalllka 28.05.19, 16:33
    No tomcio bimomcio zawsze wie jakiego sentencja / czyjej sygnaturki użyć/ by
    wslizgnawszy w edytor- uruchomić swój internet things.

• zamknięty
    suender 28.05.19, 17:31
    stefan4 28.05.19, 15:14

> Rozumiem, że usawski polityk David Huebner ukradł Hilbertowi tą sentencję
    > (jak to polityk), ale potem z kolei Huebnerowi ukradł ją nieznany Góglowi osobnik
    > o nazwisku Huebenr. I Ty ją masz po nim.

- To ja ją mam dopiero od piątku, kiedy kazałem się dać ostrzyc, ale za krótko i słońce za mocno mi glacę przypiekło.

- Prawdę mówiąc, to zwykle gdy się mylę to tylko trochę. Ale akurat tym razem poszedłem nieopatrznie po bandzie, że trafiło pechowo na tego US-manna, wolałbym raczej trafić na mego szachowego idola sprzed lat: Robert(a) Huebner <https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_H%C3%BCbner>
    , bo też swego czasu byłem dobrym szachistą, ale na skalę bardzo lokalną, tj. w mej byłej firmie (ca. 600 ludzi!).
    Przepraszam bardzo za wprowadzenie w błąd i dzięki za zwrócenie uwagi!

"My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [David Hilbert]

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.