22.09.19, 12:52
Kraj nieograniczonych możliwości

Długo się zastanawiałem czy poniższa historia pasuje tematycznie i merytorycznie do Forum o Języku.

================================================
Katja Petrowskaja (ur. 3 lutego 1970 w Kijowie w ówczesnej USRR) – ukraińsko-niemiecka pisarka i dziennikarka, literaturoznawczyni, zamieszkała od 1999 r. w Berlinie. Laureatka prestiżowej nagrody literackiej im. Ingeborg Bachmann.
================================================

I niestety, moje przemyślenia nie dały żadnego jednoznacznego wyniku.

Dlatego zwracam się do specjalistów o wyrażenie swej opinii.

Z góry uprzejmie dziękuję za włożony trud.

BTW

Także dostępne w języku angielskim.
Niestety, jestem niepocieszony, brakuje w języku łacińskim!

--
www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
Edytor zaawansowany
  • saksalainen 22.09.19, 21:51
    Pisarka. Z rossiji. Tak jak Kaminer. Mieszka sobie w Berlinie i pisze po niemiecku. Też mógłbym (gdybym tylko miał talent i motywację).

--
    Sie müssen nur den Nippel durch die Lasche ziehn
    und mit der kleinen Kurbel ganz nach oben drehn.
    Da erscheint sofort ein Pfeil
    und da drücken Sie dann drauf
    und schon geht die Sache auf!
  • the-great-inuk 22.09.19, 22:24
    saksalainen napisał:

Ale ossochodzi?
    =======================

Kupę lat Cię tu nie było.
    Teraz, dzięki mojemu wpisowi, dyskusja zaczyna się rozwijać...
    Wreszcie!
    Tak trzymać!

BTW
    Ty piszesz pod różnymi nickami ?
    Uszło Twojej uwadze, że ja tę niewiastę podziwiam?
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • saksalainen 23.09.19, 11:31
    Ups, no uszło. Bo ja sam dwujęzyczny jestem i nawet swego czasu jakieś opowiadanie po niemiecku popełniłem (na więcej talentu zabrakło, ale nie ze względu na język).

A piszę tu na gazecie pod jednym nickiem.

--
  • the-great-inuk 23.09.19, 11:42
    saksalainen napisał:

> Ups, no uszło. Bo ja sam dwujęzyczny jestem i nawet swego czasu jakieś opowiada
    > nie po niemiecku popełniłem (na więcej talentu zabrakło, ale nie ze względu na
    > język).
    ==========================
    Bez genu inteligencji nie da rady.
    Wiem z autopsji.

BTW
    Suomi jest twoim trzecim językiem. Nie bądź taki skromny.
    --
  • saksalainen 23.09.19, 17:53

> BTW
    > Suomi jest twoim trzecim językiem. Nie bądź taki skromny.

Tu mam jeszcze daleko... ze swobodą wypowiedzi i kontekstem kulturowym (chociaż pracuję nad tym).

--
  • the-great-inuk 23.09.19, 19:52
    saksalainen napisał:

> Tu mam jeszcze daleko... ze swobodą wypowiedzi i kontekstem kulturowym
    =======================================
    Da ist der hund begraben!

--
  • the-great-inuk 26.09.19, 13:21
    saksalainen napisał:
    Mieszka sobie w Berlinie i pisze po niemiecku.
    ================================
    Kojarzy mi się z niejakim Františkem Kafką.
    Mieszkał sobie (nie żył) w Pradze i pisał sobie w języku zaborców...

Ot, co...
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka