Dodaj do ulubionych

Ciekawy problem językowy

29.09.19, 10:37
Z pewnością zainteresuje wszystkich prawdziwych lingwistów...

I poliglotów...

Pozostałość polityczna z czasów napoleońskich.

Oj! Namieszał ten Bonaparte w Europie, namieszał był...

Ale w każdym razie był wielkim przyjacielem Polaków!

(Jak obecny prezydent USA)

--
www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
Edytor zaawansowany
  • the-great-inuk 29.09.19, 10:53

(...) Któregoś letniego dnia, kiedy kręciłem reportaż na jednym z placów Brukseli, obok zatrzymał się samochód i jego kierowca łamanym angielskim zapytał mnie o ulicę. Naokoło stało wiele innych aut, ale on zdecydował się podejść właśnie do mnie. Zapytałem go potem dlaczego. Dlatego, powiedział, że jest z Flandrii, a po mojej rejestracji (samochód TVP był na polskiej) zorientował się, że jestem nie brukselczykiem, lecz obcokrajowcem, kimś w podobnej jak on sytuacji. "Wiedziałem", powiedział, "że pan będzie dla mnie życzliwy, że z panem jakoś się dogadam, podczas gdy tamci by mnie wyśmiali".
    Więcej: weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25229143,caluja-sie-tu-wszyscy-adwokaci-w-sadzie-oficerowie-wojska.html
    =======================================
    Wzruszające! Popłakałem się... Co za szczęście, że ja władam łamanym polskim językiem...

Ot, co...

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka