Dodaj do ulubionych

Wielki dzień dla polskiej literatury!

10.10.19, 14:09
Dużo czasu upłynęło od ostatniego wpisu...

Wielu miało by ochotę coś napisać ale boją się, że napiszą coś nie na temat, więc lepiej milczą.
W myśl niemieckiego porzekadła:
Reden ist Siber, Schweigen ist Gold.

Ja zaryzykuję i proponuję trochę podyskutować na temat:

=================================================
Akademia Szwedzka uhonorowała polską pisarkę za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia"
=================================================

>>przekraczanie granic, jako formę życia<< To moja pasja.

Na rynku niemieckim pojawiło się kilka tłumaczeń polskiej noblistki, a na anglojęzycznym prawie że żadne...

Ot, co...

--
www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
Obserwuj wątek
    • saksalainen Re: Wielki dzień dla polskiej literatury! 10.10.19, 17:59
      Przyznam się że czytałem tylko jakieś jej opowiadania (i to już jakiś czas temu). Bardzo lubię jej styl, taki trochę nierzeczywisty.

Nie myślałem że dostanie Nobla, może dlatego że nie czytałem jej powieści.

--
      Sie müssen nur den Nippel durch die Lasche ziehn
      und mit der kleinen Kurbel ganz nach oben drehn.
      Da erscheint sofort ein Pfeil
      und da drücken Sie dann drauf
      und schon geht die Sache auf!
      • the-great-inuk Re: Wielki dzień dla polskiej literatury! 10.10.19, 19:36
        Lektura uzupełniająca... (Nie obowiązkowa)

--
        www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
        wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
        • the-great-inuk Re: Wielki dzień dla polskiej literatury! 11.10.19, 12:40
          Rozumiem, Olga Tokarczuk jest zbyt polityczna. Podobno pisała, że w Polsce były pogromy...
          To nie temat dla forum stricte lingwistycznego o języku!
          Tu odmieniamy tylko i wyłącznie łacińskie czasowniki!

Życzę więc powodzenia w dalszej dyskusji...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka