Dodaj do ulubionych

Zagadka. Czemu "Ore'ss" to po angielsku "Urwis"?

11.10.19, 21:05
Zagadka. Czemu "Ore'ss" to po angielsku "Urwis"?
Obserwuj wątek
        • stefan4 Re: Zagadka. Czemu "Ore'ss" to po angiels 12.10.19, 01:59
          zbyfauch:
          > Niechaj byś była przywróceniem normalności na tym zacnym forum. Alleluja!

Przyłączam się do powyższej allelui.

O co chodzi z tym Ore'ssem? Urwis to po angielsku
              imp
              scamp
              tike
              tyke
              urchin
              wretch
              mischief
              pickle
              scallywag

Tako rzecze bab.la.

- Stefan

--
          Zwalczaj biurokrację!
          • the-great-inuk Re: Zagadka. Czemu "Ore'ss" to po angiels 12.10.19, 17:57
            stefan4 napisał:

> Tako rzecze bab.la
            ===========================================

Uwielbiam te tatusine, jowialne pouczenia.

Mała, nieporadna Kotulinka by nigdy sama nie odkryła, że w Interśmieciu są obok Googla dalsze źródła głębokiej wiedzy.

Ot, co...

--
            www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
            wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
    • kotulina Re: Zagadka. Czemu "Ore'ss" to po angielsku "Urwi 12.10.19, 07:45
      Dzień dobry wszystkim!

"Urwis" - mamy taki szyld w mieście. Po pierwszym dojrzeniu go kątem oka nasunęła mi się na myśl możliwa niecenzuralna etymologia tego słowa. Są w języku wyrażenia zastępcze dla tych niewymawialnych, np. kurde, kuźwa, o jejku.
      Mam wrażenie, że urwis może być okrojonym Whore's son.
      • stefan4 Re: Zagadka. Czemu "Ore'ss" to po angielsku "Urwi 12.10.19, 09:45
        kotulina:
        > Są w języku wyrażenia zastępcze dla tych niewymawialnych, np. kurde, kuźwa, o jejku.
        > Mam wrażenie, że urwis może być okrojonym Whore's son.

A ,,urwipołeć'' też? Bo inną opcją dla obu jest pochodzenie od urwania się z szubienicy.

- Stefan

--
        Zwalczaj biurokrację!
      • saksalainen Re: Zagadka. Czemu "Ore'ss" to po angielsku "Urwis 12.10.19, 18:51
        kotulina napisała:

> Mam wrażenie, że urwis może być okrojonym Whore's son.

Wydaje mi się za daleko... zwłaszcza że jako pierwsze narzuca się skojarzenie z urwaniem - "urwał nać" jest raczej nowsze, ale "urwać się z choinki"? Albo z szubienicy?

Albo w sensie "oberwaniec", "obdartuch"?

Ale kto wie.

--
        Sie müssen nur den Nippel durch die Lasche ziehn
        und mit der kleinen Kurbel ganz nach oben drehn.
        Da erscheint sofort ein Pfeil
        und da drücken Sie dann drauf
        und schon geht die Sache auf!
            • the-great-inuk Re: k'czemu „Ore'ss” 15.10.19, 13:43
              A ja się od lat zastanawiam od czego wywodzi się angielska nazwa peninsula (land that juts out into water and is surrounded on all sides but one).

Może mnie ktoś proszę oświecić?
              --
              www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
              wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka