Dodaj do ulubionych

Zima - jak gmina Czernikowo sobie z nią radzi?

21.12.10, 23:38
Za oknem naszych domów/mieszkań biało się zrobiło i długo trzyma dlatego warto zastanowić się, jak gmina Czernikowo sobie z tym radzi. W mojej ocenie nie wypadamy źle, bo drogi są w stanie dostatecznym+, a chodniki też nieźle wyglądają. Są jednak pewne braki i tu np.:
- droga w miejscowości Osówka przy remizie - straszne garby się zrobiły, ciekawe co jest tego powodem?
- droga w centrum Czernikowa - strasznie wąsko się zrobiło, ludzie śnieg zamiast do siebie to sypią od strony drogi z chodników, więc praca pługów na wiele się nie zdaje i trzeba uważać, żeby lusterka nie stracić
- wyjazd z Czernikowa na krajową 10-tkę - tu nieraz jest masakra, szczególnie po opadach deszczu lub deszczu ze śniegiem, tu warto by sypać częściej piaskiem.
Edytor zaawansowany
 • 6.piotr 22.12.10, 10:04
  Też sądzę, że jak na tak obfite opady to gmina sprawnie sobie radzi z odsnieżaniem. Zawsze po nocnych opadach pojawiała sie wcześnie nad ranem na mojej uliczce żółta koparka z masywnym pługiem . Także WIELKIE DZIEKI dla Pana z żółtej koparki.
  Niebiezpiecznie jest , z uwagi na lód, dojeżdzając Szkolną do Słowackiego oraz dojeżdżając Kwiatową do Słowackiego więc warto tam piachem mocno sypać.
 • endrjulepper1 22.12.10, 13:28
  Jak ta taką zimę to nasz zakład gminny radzi sobie jak co roku bardzo dobrze. Jeżdżę praktycznie codziennie po naszym województwie i można powiedzieć że Czernikowo pod tym względem wyróżnia się na plus.
 • kiciunia223333 29.01.14, 17:50
  niestety nie podzielam tej cudownej opinii wystarczy przejechac sie przez steklinek,mazowsze kijaszkowo i od razu kazdy zmieni zdanie o godz 6 rano nie mozna wyjechac do pracy zaspy sa metrowe a jak juz jedzie "cos" odsniezyc to zatrzymuje sie i przepuszcza samochody to zalosne za co ludzie placa podatki???kto za to odpowiada??
 • troll540 29.01.14, 18:33
  Oj,oj,oj skoro szef ma z nowym rokiem problemy ze sprzedażą mebli,zastępca z nauką,księgowa z pracą dla męża-to nie dziwmy się,że decyzje są czasami chaotyczne .To takie ostatnio nasze polskie realia "najbogatszych w rankingu" gmin.
 • enikot 29.01.14, 20:18
  6.piotr napisał:

  > Też sądzę, że jak na tak obfite opady to gmina sprawnie sobie radzi z odsnieża
  > niem. Zawsze po nocnych opadach pojawiała sie wcześnie nad ranem na mojej ulicz
  > ce żółta koparka z masywnym pługiem . Także WIELKIE DZIEKI dla Pana z żółtej k
  > oparki.
  > Niebiezpiecznie jest , z uwagi na lód, dojeżdzając Szkolną do Słowackiego oraz
  > dojeżdżając Kwiatową do Słowackiego więc warto tam piachem mocno sypać.
  Witam , pan chwali chyba sam siebie . Miałam do czynienia z nim w zeszłym roku , teraz jezdzi pługo-piaskarką , to bardzo opryskliwy facet , na moją prosbę o pomoc usłyszaam kilka niemiych słow od niego.
 • monalisa49 29.01.14, 21:31
  Aż się dziwie ,że ktoś chwali nasze drogi jakie wy zioła palicie?!
 • bollo12 30.01.14, 08:17
  Drogi są odśnieżone, na śnieg z pól to nikt nie znalazł recepty zawsze gdzieś zawieje. Odśnieżane jest na okrągło widzę codziennie. Niestety niektórzy nie rozróżniają dróg gminnych od powiatowych. Przy takiej pogodzie to całodobowe odśnieżanie nie pomoże. Ludzie stali się wygodni. ja nie narzekam dopóki przejadę samochodem to ie jest źle wyrozumiałym też trzeba być. Bo w żadnej gminie nie zaspokoi się 100% odśnieżania w taką aurę.
 • enikot 03.02.14, 15:55
  Jak wyglądało to w rzeczywistosci ? www.czernikowo.pl/redir,4155?wiecej=24722

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka