Dodaj do ulubionych

Spotkanie w sprawie biogazowni w Liciszewach

02.09.11, 07:27
5 września 2011 r. o godz. 18:00 w Wiejskim Domu Kultury w Mazowszu odbędzie się spotkanie, na które ma przybyć przedstawiciel inwestora, Wójt naszej Gminy, Przewodnicząca Rady Gminy oraz "niezależni" eksperci z dziedziny technologii biogazowej.
UG zaprasza na to spotkanie też wszystkich zainteresowanych tematem mieszkańców Liciszew oraz całej gminy Czernikowo.
Edytor zaawansowany
 • liciszewy 05.09.11, 05:38

  Zapraszam:
  liciszewy.cba.pl
 • totu2010 05.09.11, 11:18
  Wyrażam szacunek dla tych co potrafią się zorganizować we wspólnej sprawie.Arogancka władza pewnie zwycięży,ale niech nie pójdzie im lekko.No i musimy mieć lepszą pamięć przy urnach wyborczych.Nawiasem mówiąc to kiepski sołtys co robi swoim sąsiadom "pod górkę".
 • potok33 06.09.11, 16:32
  Byłem na spotkaniu w Mazowszu.Wyglądało to jak spotkanie wyborcze.Będzie pięknie a nawet lepiej,"nie lękajcie się". My o wszystko zadbamy .Kity!!!!!!
  Wystarczy spojrzeć na prezentacje na stronie Gminy. Wszystko uszczelniane folią i taśmą.Tysiąc ton gnojowicy czyli pięćdziesiąt dwudziestotonowych cystern.....dwa pociągi towarowe.Smród będzie w całej gminie nie tylko w Liciszewach.Nie będzie się używać odpadów poubojowych!!! Co za problem zmienić zdanie.Żegnaj Agroturystyko w promieniu 5 kilometrów.Setki cystern z gnojowicą trzydziesto-tonowe tiry na drodze dzień i noc.Miejsca pracy?-wiadomo rozejdą się wśród "swoich" Niech wybudują w.....Nowogródku tam jest miejsca dosyć,przy okazji wieś się rozwinie,wybudują drogi itp.
 • totu2010 06.09.11, 16:39
  Sprytny ten Gawroński.Spotkanie w Mazowszu,mnóstwo ludzi z poza Liciszewa .Protest mieszkańców został dosłownie "rozcieńczony" na zebraniu.
 • liciszewy 06.09.11, 22:06
  Swoją drogą to ile osób było na tym zebraniu?
 • liciszewy 07.09.11, 08:29

  www.facebook.com/notes/nie-dla-elektrocieplowni/postawa-w%C3%B3jta-bulwersuje-mieszka%C5%84c%C3%B3w-liciszew-i-zaostrza-konflikt-spo%C5%82eczny/120902674677770
  "Na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czernikowo znalazła się informacja o spotkaniu, które odbyło się w Mazowszu dnia 5 września 2011 r. Wśród wielu ogólnikowych słów, które tam padły nie ma żadnej informacji o tym, że:

  - Nie stawił się około 98 % mieszkańców Liciszew, którzy są przeciwni budowie elektrociepłowni.  - Napisano, że był Sołtys Liciszew Pan Czesław Bolewski, nie wspomniano jednak, że mieszkańcy Liciszew ( około 98% ) nie uznaje tego Pana za swojego sołtysa i już zostało złożone podanie o odwołanie sołtysa Liciszew w Gminie. (Mamy nadzieję, że Wójt zgodnie z prawem i sprawnie przeprowadzi tę procedurę - będziemy patrzyli tu Wójtowi na ręce).  - Nie wspomniano również, że dzień wcześniej Wójt nie przyszedł by rozmawiać z około 98% mieszkańcami Liciszew na spotkanie w miejscowości gdzie ma powstać biociepłownia na gaz. Jak łatwo się domyśleć obecnej w Mazowszu na spotkaniu grupy osób z Liciszew nie można nazwać - reprezentacyjną grupą tej miejscowości - tym bardziej, że wśród nich znajdowały się osoby, które mają żywotny finansowy w tym interes.  - Eksperci od źródeł odnawialnych mają bardzo wiele zastrzeżeń co do budowy elektrociepłowni w Liciszewach. (Pod względem ekonomicznym, środowiskowym i społecznym ). O tym jednak ani słowa na stronie Gminy. W swoim czasie odpowiedni raport przedstawimy i prześlemy na odpowiednie biurka.

  Swoją postawą Wójt Gminy Czernikowo, Pan Zdzisław Gawroński zaostrza konflikt społeczny i dzieli mieszkańców Liciszew i okolicznych wsi, którzy od pokoleń mieszkają na tym terenie we wspólnej zgodzie. Postaw Wójta Gminy, Jego nieobecność na spotkaniu w Liciszewach i rozmijanie się z prawdą bulwersują mieszkańców Liciszew. Zadaniem zaś Wójta jest wyciszać konflikty społeczne, rozmawiać i reprezentować mieszkańców gminy, którzy go wybrali.  JEST PAN Z WYBORU PANIE WÓJCIE!!! TO MY PANA WYBRALIŚMY ABY NAS PAN REPREZENTOWAŁ - ZAPOMINA PAN O TYM!!! MAMY NADZIEJĘ, ŻE NIE WYSTARTUJE JUŻ PAN WIĘCEJ W WYBORACH."
 • drugi.pankracy 07.09.11, 21:04
  Przyniescie,zatem wieniec dzieknczynny. i proscie o dalsze łaski w dniu 11.09.11.Tak Wam dopomóż Bóg.......
 • star_25 11.09.11, 15:44
  Taaaa.Sra ta ta ta i wójt znowu niedobry.A ciekawe kto go wybral.Rok temu tez byl nie dobry a zapomnieliscie z jaka mial przewage glosow.I takie gadanie.
 • vicex 12.09.11, 14:27
  Polecam ciekawy artykuł na stronie „Pomorskiej”

  www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110912/ROLNICTWO23/788905996
  Tak na marginesie to po przeczytaniu relacji ze spotkania w sprawie biogazowi w Mazowszu rozbawiła mnie informacja zawarta w zaproszeniu, że będą tam niezależni eksperci. Fachowcami byli cyt. „przedstawiciele inwestora, Patryk Stasiak i Paweł Danilczuk (…winkRyszard Błaszkiewicz, przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej w Rypinie i lider grupy producenckiej trzody chlewnej, która zdecydowała się na budowę biogazowi, oraz Marek Szczygielski – Wojewódzki Dyrektor Inspektoratu Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych i specjalista w dziedzinie energii odnawialnej”. Co do dwóch pierwszych to sprawa jest oczywista co do ich stanowiska. Pana Ryszarda Błaszkiewicza jako reprezentanta podmiotu budującego biogazownie też nie można nazwać niezależnym ekspertem. Czwarty z Panów, który jako jedyny miał jakiekolwiek przymioty niezależności, z racji zatrudnienia i funkcjonowania w strukturach administracji, która promuje odnawialne źródła energii też nie mógł zająć negatywnego stanowiska w tej sprawie. Z relacji uczestników wynika jednak, że jego wypowiedzi nie były jednoznacznie i miał wiele wątpliwości szczególnie co do lokalizacji, efektywności tej inwestycji oraz jej oddziaływania na otoczenie.
 • p.w.l.k 15.09.11, 14:40
  www.mikrobiogazownie.com.pl
 • bierta 14.09.11, 13:11
  No i liciszewska ciemnota dała się zmanipulować i odegnała od siebie przyszłośc i rozwój. A teraz przez 5 lat nawet jednej żarówki nikt Wam nie kupi.
  Oj, ciemnota!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka