Dodaj do ulubionych

Oszustwo w zawodach strażackich

06.07.14, 18:25
Komendant gminny straży pożarnej w gminie Czernikowo na zawodach strażackich przekupił komisję sędziowską w ten sposób aby drużynie ze Steklina nie stawiali żadnych punktów karnych a wójt nie zwrócił na to żadnej uwagi dla tego więc inne drużyny z drugiej połowy zawodów zrezygnowali i powiedzieli że dadzą komendantowi porządną nauczkę !
Obserwuj wątek
    • lubieee_to Re: Oszustwo w zawodach strażackich 07.07.14, 21:55
      Mmm nikt tam z nas nie widział dokładnie co tam się wydarzyło prócz sędzi. Ja byłem i widziałem jak ten strażak chwycił równoważnie, zrobił przewrót i upad na głowę, czyli w pewnym sensie równoważnie przeszedł. W regulaminie pewnie nie jest powiedziane, że trzeba tą przeszkodę pokonać na nogach. On jak ją pokonał to ją pokonał. Co prawda wypadła mu prądownica z rąk, ale nie mamy pewności czy wyszła za linie. A w czasie biegu prądownica może upaść i o ile nie wyjdzie za linie to nie ma punktów karnych. I chcę przypomnieć, że druga część zawodów się nie odbyła z powodu brzydkiej pogody smile Przykro mi, że na każdych zawodach są kłótnie i wszystkie wywołane są oszustwem. I oczywiście najbardziej kłócą się strażacy z OSP Czernikowa. Myślałem, że skoro panowie strażacy z Czernikowa mają większe doświadczenie i więcej nagród od innych jednostek to powinni unieść się honorem jak prawdziwi strażacy a nie na każdych zawodach zaczynać kłótnie. Przykro mi też, że Ci starsi druhowie dają taki zły przykład młodszym pokoleniom. Nie będę się o tej jednostce więcej wyrażał swojej opinii. Ale zauważyłem, że kłóciły się też inne jednostki chociażby z Makowisk. To tylko tyle co zauważyłem. Pozdrawiam smile
      • bierta Re: Oszustwo w zawodach strażackich 07.07.14, 23:18
        Strażak ze Steklina postawił nogę na ziemi przy upadku a prądownica wypadła mu wyraźnie za linię, co było widać z każdego miejsca na stadionie.
        Sposób w jaki synowie komendanta Wiesława Ziółkowskiego wypowiadali się do wszystkich protestujących był wulgarny i skandaliczny. Jak można tak wychować swoje dzieci!! Wstyd!

Sędzina nie musiałą zostać przekupiona, mogła być też ślepa albo narąbana, ale sposób prowadzenia zawodów przez sędziego głównego to już prostactwo i kompromitacja.

• don_ja Re: Oszustwo w zawodach strażackich 08.07.14, 06:53
          "Sędzina nie musiałą zostać przekupiona, mogła być też ślepa albo narąbana, ale
          sposób prowadzenia zawodów przez sędziego głównego to już prostactwo i kompromi
          tacja."
          Sędziowie narąbani, dobre. To zawodnicy chodzili z piwkiem, co było widać. W jakim momencie sędziowie wykazali się prostactwem, pewnie w tym jak dopuścili do startu zawodników bez dokumentów tozsamości, a o posiadaniu mówi regulamin .
          Kompromitacja to zachowanie druhów którzy zabrali sprzęt i nie dopuścili do dokończenia zawodów.
          Sedziowe na mistrzostwach Świata popełniaja błedy (nie mówie że popełnili w na zawodach, byłem za daleko żeby widzieć co było na równoważni) a tam zawodnicy nie zabierają "zabawek" i nie idą do domu, tylko walcza i udawdniają swoją wyższość w zawodach.
          strażak z gm. Czernikowo
          • domarecki11 Re: Oszustwo w zawodach strażackich 08.07.14, 09:35
            Tak się jakoś dziwnie składa że na każdych zawodach zawsze skargi na nieuczciwe sędziowanie dotyczą tylko jednostki szanownego Pana Komendanta........... Zawodnicy wszystkich drużyn ćwiczą po to aby wyłonić najlepszą drużynę po co więc mają przygotowywać się do zawodów skoro jasno widać od wielu lat że sędziowie są stronniczy.Nie są to mistrzostwa świata ale przykro patrzeć jak to się odbywa zamiast dobrej zabawy kpina z pozostałych drużyn...... Po raz pierwszy zdarzyło się że wszystkie jednostki pokazały jasno i wyraźnie co myślą o takim sposobie prowadzenia zawodów co mieszkańcy Gminy nagrodzili oklaskami. W końcu Pan Komendant dostał jasny przekaz że tak dalej być nie będzie........
            • czarnousow Re: Oszustwo w zawodach strażackich 08.07.14, 15:33
              Nie będe oceniać pracy sędziów, nie byłem przy równowarzni, a z daleka nie było widać czy dotknoł ziemi czy nie, sedzina była bliżej i widziała. Pokazał białą chorongiewkę odrazu. Pierwszy raz sędziowie byli z OSP a nie z PSP, i nie sądze aby im zalerzało na tym czy wygra drużyna X czy Y.
              Co do dania nauczki komendantowi gminnemu, chyba się tym nie przejoł, ale opuszczenie przez drużyny zawodów uważam za nie sportowe. Co zawody są u nas zadymy, zawsze znajdzie sie ktoś nie zadowolony.
        • wspieramm Re: Oszustwo w zawodach strażackich 08.07.14, 23:27
          Bierta. Widać, że masz bardzo dobry wzrok wink Prócz sędzi nikt nie widział co się stało wink Nie przypominam sobie żeby któryś z synów pana komendanta się wulgarnie odzywał. Sędziowie nie są stronniczy bo pragnę przypomnieć, że parę lat temu nie wygrał OSP Steklin. Wstyd za druhów, którzy znieważają pana komendanta oraz sędziów. Nie sądze żeby byli pijani. Macie taką odwagę napisać to tutaj, a co do czego to panu Wiesławowi nic w twarz nie powiedzie. Każdy potrafi pisać jako anonim. Wszyscy sobie pomyślcie jakimi jesteście osobami oczerniając innych w internecie. Na miejscu komendanta zaniosłabym sprawę do sądu za zniesławienie. Wstyd za tych wszystkich strażaków. Pomyślcie czy jakby odbyły się za parę lat zawody to czy walczycie honorowo bez kłótni czy jak ostanie skończone ... Na wasze zachowanie brak słów. Jedyne co liczy się na tych zawodach to powinna być dobra zabawa. Wójt organizuje te zawody żeby w gminie strażacy mieli też jakąś rozrywkę niż same wyjazdy, czy zebrania itp. Pozdrawiam wszystkich !
          Mieszkanka Czernikowa
          • enikot Re: Oszustwo w zawodach strażackich 15.07.14, 19:45
            Czlowieku Ty nie wiewsz co piszesz ... właśnie pare lat temu Steklin nie wygrał ponieważ druhowie z Czernikowia dokladnie pilnowali pana komendanta i jego punktacji . Dokladnie zapoznali sie z regulaminem . Po ich interwencji zostal zdjety przez przelozonych z funkcji sędziego za oszustwa ... jakie ? a to takie , ze druzynom przeciwnym dodawal punkty karne . Panie komendancie kogo chce pan oszukac ... dzieci , młodzież ? powinien świecic pan przykladem a tu taka żenada z pana strony WSTYD ! Po zatym zawody przerwaly druzyny . Po co brac udzial w zawodaqch , ktore z gory są ustawione . Dziekuję
    • tymmotte Re: Oszustwo w zawodach strażackich 08.07.14, 16:25
      o to ciekawie tam bylo
      a co do wojta to po jego ostatnim wystepie na festynie kiedy byla Pani Irena Jarocka
      dla mnie ten czlowiek to dziad
      Wyszedl jko przedstawiciel gminy w jakiejs pogniecionej koszulce a w dodatku wydawal sie nie byc do konca trzezwym
      Wstyd i tyle

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka