Dodaj do ulubionych

gawrony latają nisko tej jesieni

29.10.18, 18:05
"Chodził tyle lat, aż wpadł w niski ton...."
Wójt Gminy Czernikowo to człowiek zatruty. Na truciznę złożyło się wiele m.in. źli doradcy, wazeliniarze, prawdziwa trudności pełnionej funkcji (bo to naprawdę ciężka praca, wymagająca wiele), stres, problemy finansowe gminy kosztem coraz większych oczekiwań, niewdzięczność wielu i udawane pochlebstwa inncch dla których dałby się pociąć. Pewne skadnale, kilka kontrowersji, a potem coraz większe zamiłowanie do jątrzenia, odbijania piłeczek, uszczypliwości i wetów za wet.

Wszystko to sprawiło, że Wójt nie jest tym kim wielu z nas go pamięta. Jest zaszczuty tym że nie wie kto jest jego prawdziwtym sprzymierzeńcem, a kto zdrajcą. Odrzuca bliskich i sprawdzonych ludzi, biorąc do pomocy przypadkowych ludzi wśród których nie brakuje interesownych cwaniaków, którzy tak naprawdę zarówno jego jak i całą gminę mają w czterech literach.

Wójt wydaje się być wrakiem wójta. To koniec, nawet jeśli jakimś cudem domeldują wystarczająco ludzi, by wygrać wybory. To koniec, zapamiętajcie moje słowa.
Edytor zaawansowany
 • totu2010 29.10.18, 19:14
  Dokładnie tak samo to widzę.Z jednej strony wkurza mnie a z drugiej żal mi go.....W innej sytuacji byłby świetnym menedżerem, warunek: samodzielny, niezależny. Zło widzę w Graczyku i jego otoczeniu, które ubezwłasnowolniło *naszego* wójta, dowód ....mataczenie w sprawie zgody na składowanie odpadów w Witowężu. I wiele podobnych niejasnych decyzji
 • kiko-lak 29.10.18, 21:30
  Już go tak nie usprawiedliwiaj. gdyby był taki świetny to nie wikłałby się w układy z padlesiami czy innymi chlebosiami i im podobnymi. cienias i tyle w temacie.
 • wybory2018czernikowo 29.10.18, 22:07
  Gawron Graczykowi nie dorasta nawet do pięt. Jeden ma klasę a drugi jej brak. Taka prawda. Najbardziej mnie cieszy to, ze w końcu ktoś zrobi czystkę w urzędzie pracy. Nie będzie już gry w pasjansa. Mistrzyni pasjansa odpadnie z tej gry pierwsza. Jej brak wiedzy i brak chęci pracy odstrasza.
 • wybory2018czernikowo 02.11.18, 09:13
  Re: gawrony latają nisko tej jesieni
 • marek699669 29.10.18, 22:02
  Za to krasiusie latają wysoko, jakby byli pewni swojego zwycięstwa to by nie biegali za wójtem, po tych samych ulicach i miejscowościach
 • anka.nowa2208 29.10.18, 22:17
  A dlaczego jaśnie Pan Panujący teraz dopiero ruszył cztery litery i nawiedza mieszkańców? Przed I turą miał nas głęboko w du..., myślał że jest nie do ruszenia a tu zonk. Biega po Czernikowie bo tam przegrał najbardziej. I wcale nie jest prawdą, że "krasiusie" biegają za nim. Bo u mnie "desperat" z zielonym liścikiem był a oni nie przybiegli.
 • barnaba73 30.10.18, 06:40
  Biegają, biegają tylko po innych wioskach big_grin
 • mkoziol11 30.10.18, 07:46
  U mnie też był bidulek sam rozwieszał te swoje banerki masakra wszyscy go olali nawet nikogo do pomocy powinien odejść z klasą ale to nie ten typ człowieka po trupach do celu żeby tylko głosów było więcej porażka ale wszyscy to widzą co sobą reprezentuje....Suweren pokazał że już czas na zmiany 4 radnych szok jak tu się odnaleźć w takiej sytuacji że całe zaplecze większość miażdżąca w radzie rozpadła się w jedną niedzielę czar prysł
 • anka.nowa2208 30.10.18, 10:26
  To dobrze, że biegają....WDM w przeciwieństwie do Jaśnie Pana G., biegali przed 14 10.2018 wspólnie z kandydatem na Wójta. To się ceni, radni WDM cały czas wspierają Krasickiego a Wójt biega sam bidulek.
 • derwisz1988 30.10.18, 14:47
  Jakiś smutny krajobraz po tej 1 rundzie. Wędrujący od domu do domu pielgrzym/pokutnik budzi litość i zażenowanie, ale żeby coś zrozumieć musi odpokutować. Wyborczy pstryczek w nos jest najlepszą i jedyną odpowiedzią na całe lata forowania swoich pupili (tolerowanie państwa w państwie), słuchania i otaczania się pochlebcami, lizusami itp. (to samotne jego chodzenie jest wymowne i dużo mówi o jego dworze, znajomych, a będzie pewnie tak, że ci wójtowi radni przejdą na stronę WDM). Jak się jest u władzy to warto słuchać nie tylko tych co kadzą, ale i tych co mają inne zdanie. A tak pojawiły się głupie decyzje, odporność na argumenty, tworzenie układzików i to przyćmiło wiele dobrych rzeczy. Zbyt widoczne niechęci i uprzedzenia skutkowały też głupimi decyzjami. Rozdmuchiwanie wątpliwych sukcesów też budzi irytację. Jak wygląda nowoczesna baza sportowa, nowoczesne szkoły, inwestycje, to nie trzeba daleko szukać. Ale niestety nie u nas. Zasada jest zawsze jedna. Określa się priorytety, najważniejsze sprawy, kilka spraw, a może na początek jedną lub dwie najistotniejsze. Wtedy można coś zrobić. Inaczej się wszystko rozmydla. To też wskazówka dla nowej rady. Odrzucić to bajkopisarstwo wyborcze i zacząć od priorytetów na miarę XXI w. A może od oddłużenia ? Czemu o tym nagle cicho ? Dajemy się w tych wyborach nabierać na pisane czy opowiadane złudzenia. Na kota w worku. Bo to tak trochę wygląda jak byśmy poszli do jakiegoś marketu z kartą , na której mamy już debet. Możemy wziąć co chcemy. Od luksusów po tanie mydło i powidło. Tylko, że każdy zakup pogłębia naszą dziurę budżetową. Ale nic to, mimo wszystko kupujemy…a potem piszczymy.
  Przegrana obozu Wójta, w wyborach do rady, jest już jego porażką i powinna jemu samemu dać do myślenia, a być przestrogą dla WDM. Jeśli pójdą podobną drogą, otoczą się lizusami liczącymi na posadki, ustawienie się i zaczną słuchać sami siebie, to za 5 lat skończą podobnie. Przynajmniej tak powinno być. Samorząd to jest przede wszystkim służba i kompetencje, a władza powinna ułatwiać korzystanie z narzędzi ją usprawniających. Ułatwiać a nie utrudniać. A dla przykładu: tolerowanie tego typu „gościa”, który komu tylko się dało robił pod górkę, było wyrazem politycznego samobójstwa (głupoty) i nieumiejętności skierowania tej niedobrej energii na właściwe tory. Nie niszczenia człowieka tylko ustawienia. Prosta sprawa do załatwienia od lat, a dziś brzemienna w skutki.
  Nigdy nie jest za późno, żeby zmądrzeć, przemyśleć wiele spraw. Ptaki odlatują i wracają… Czy ten gatunek powinien dłużej odpocząć zobaczymy w niedzielę.
 • mkoziol11 30.10.18, 15:35
  Litość i zażenowanie hmm bardziej śmiech i drwiny jak z władcy zszedł do pokornego ale to udawane i nikt nie da się zwieść wilk zawsze będzie wilkiem nawet jak go w owczą skórę ubrać ........
 • stekliniak 30.10.18, 16:39
  Dziwne, że tak sam lata. Przeciez na fejsie ma tylu lizusów to powinni mu pomagać co nie? No ale łatwo siedzac przed kompem klikać lajki a trudniej w realu udowodnić swoje oddanie.
 • marta70o 02.11.18, 17:26
  No niestety król jest nagi bez swity sam jak palec ciekawe ilu przyjaciół bedzie po przegranej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka