Dodaj do ulubionych

pytania do Wojta i Świty

20.08.19, 15:19
Mam kilka pytań do Władzy, skoro ma być teraz wszystko przejrzyste, nawet w najwyższym rządzie, to może też odpowiedzą na stronie Gminy:

- dlaczego w gminie wszystko zaczyna zarastać? Może warto zatrudnić ludzi na roboty interwencyjne?
- ile kosztował występ Zwierzaka, znajomego Przewodniczącego, na dniach gminy Czernikowo?
- ile będą kosztować dożynki w Steklinku? Ile wziął każdy wystawca? Bo niektórzy tutejsi od Zespołu Parafialnego chcieli jak za zboże… A no i ile wziął Proboszcz za msze plenerową w sobotę, bo pewnie też ekstra płatna, znając standardy.
- dlaczego gmina nie robi zaplanowanych inwestycji drogowych, wójt mówił na sesji, że nie będą realizować budowy drogi, mimo, ze już przyznano gminie kasę z dofinansowania, ile pieniędzy gmina straciła?
- dlaczego sprzęt komunalny jest we władaniu radnych i się u nich znajduje, chyba to jest nasza wspólna własność?
- ile wydawane jest pieniędzy za nadgodziny dla urzędników? Bo chyba w urzędzie można spokojnie wyrobić się w 8 godzinnym dniu pracy? Może również warto podać takie stawki weekendowe dla kierowców, bo spotykana jest i tak praktyka, że dostają i tak dodatkową kasę od pasażerów, a po co skoro już mają nadgodziny, płacone z naszych podatków.
- ile gmina wydała na przygotowanie imprezy we Włęczu, np. na oprysk przeciw komarom, żeby nie pogryzły Prezesa Rutkowskiego oraz Świty i inne atrakcje?, może kasę lepiej dołożyć do Dożynek.
- jakie są szacunki co do kwoty potrzebnej na wyremontowanie Włęcza i co innego za tą kwotę można by zrobić dla WSZYSTKICH Mieszkańców.

W ogóle dlaczego wójt zamknął się w twierdzy a spotkanie z nim to dwa miesiące czekania i zapisy w zeszycie? Podczas wyborów to dwa razy przychodził do mojego domu i całował rączki, rozdawał cukierki, żebrał o głosy, mówił ze będzie słuchał Mieszkańców i wspólnie rządził, a teraz co, nie znamy się i najlepiej do mnie nie przyłaźcie?!
Edytor zaawansowany
 • szefler 22.08.19, 12:21
  Pytania mozna zadawać na zebraniach sołeckich albo pismo napisać do radnych na forum to nikt nie odpowie, bo to mało wiarygodne
 • szefler 22.08.19, 12:22
  można też na sesję przyjść ale nikt nie chce ujawniać wizerunku
 • mieszkaniec123 22.08.19, 13:13
  czytają czytają, sami pracownicy i radni piszą. Tylko pytania niewygodne to woda w ustach, choć bardzo słuszne, bo w takiej malej gminie informacje szybko się rozchodzą i ludzie widzą co się dzieje

  A po co się ujawniać, a potem mieć przejeb*, drogi nie mieć odśnieżonej albo czekać 3 miesiace na decyzje.
  Sesje to są wg napisanego scenariusza nagrywane, nie ma miejsca na improwizacje, zresztą o 21 to niektórzy ludzie idą spać a oni jeszcze obradują

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka