Dodaj do ulubionych

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

28.04.14, 21:47
Synopsis z allociné: Claude et Marie Verneuil, issus de la grande bourgeoisie catholique provinciale sont des parents plutôt "vieille France". Mais ils se sont toujours obligés à faire preuve d'ouverture d'esprit...Les pilules furent cependant bien difficiles à avaler quand leur première fille épousa un musulman, leur seconde un juif et leur troisième un chinois.
Leurs espoirs de voir enfin l'une d'elles se marier à l'église se cristallisent donc sur la cadette, qui, alléluia, vient de rencontrer un bon catholique.

Bylysmy wczoraj z kolezanka, smialysmy sie od poczatku do konca. Lekka, ale inteligentna komedia, nasmiewajaca sie ze stereotypow na temat kazdej z zareprezenowanych grup spolecznych, ale z wdziekiem i dobrym smakiem. Na poprawienie humoru przy tej niezbyt zabawnej aurze - jak znalazl!
--
W nocy czas płynie inaczej (...). Nie ma sensu się temu przeciwstawiać. (Haruki Murakami)
Edytor zaawansowany
  • felinecaline 28.04.14, 22:37
    Juz widze krzyki widowni polskiej , jak tro obraz "obraza uczucia religijne".
    Jedna z pozytywnych cech Francuzow jest ta, ze potrafia smiac sie ze swoich przywar.
    Ja ogladalam dzis "Au bon beurre".
  • marguy 29.04.14, 02:12
    Do kina chodze w 3 As Le Touquet. Pojade dopiero 8 maja ale mam, ze wciaz bedzie na afiszu.
    Ostatnio bylam tam na "The Grand Budapest Hotel" (USA), "Glorii" (Chile) i "Dyplomacji" (Francja). Wszystkie trzy dobre choc bardzo roznia sie od siebie. Polecam. Chilijska "Gloria" doskonala, a grajaca glowna role aktorka wrecz fenomenalna. "Budapest" okresle jednym slowem - loufoque. "Dyplomacje" z André Dussollier i Niels Arestrup takze obejrzalam z wielka przyjemnoscia choc film nieco statyczny; za to gra aktorow doskonala.
    Polecam.
    Jade na piec dni wiec zalicze 5 filmow (pod warunkiem, ze trafie na piec dobrych wink
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/ie/gf/mxda/LCjJeCitccIsRb4s7X.jpgJazz
  • bebe.lapin 29.04.14, 02:28
    Film dopiero wszedl na ekrany, wiec mysle, ze zdazysz bez problemu.

Co do polecanych przez Ciebie - zobacze, czy mozna je jeszcze obejrzec u mnie, ale tez moje miasto wielka metropolia nie jest wink, wiec moze bede skazana na internet.

A jeszcze z rzeczy do polecenia widzialam ostatnio "Venus à la fourrure" Polanskiego (2013), intrygujacy.
    --
    Więc kiedy ja mówię 'wolność',nie mów mi że nie wolno
    Moja wolność to żaden Twój grzech
  • randybvain 01.05.14, 22:46
    Macie szczęście, że macie dostęp do francuskich filmów. U mnie w Wielkiej Brytanii czasem wyszperam jakieś używane DVD, chociaż nie wiadomo dlaczego,ale francuski dubbing albo napisy można spotkać niezmiernie rzadko.
    --
    Aurë entuluva!

Polska strona języka walijskiego
    The Minstrel's Glade - mój blog językowy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka