Dodaj do ulubionych

Nauka francuskiego

18.06.14, 23:35
Witam, uczę się języka francuskiego, mój poziom to takie A2/B1. Mam duży problem ze słuchaniem, dodatkowo często zapominam pojedynczych, prostych słów. Ewidentnie wynika to z nieużywania języka na co dzień. Frustruje mnie fakt, że zapominam rzeczy, których już się uczyłam, gdyż nie rozmawiam z nikim na co dzień po francusku. Raz/2 razy w tygodniu mam korepetycje. Czy ktoś ma podobnie ? Bądź miał ? Będę wdzięczna za wszelkie pomysły, sugestie. Merci !!!
Edytor zaawansowany
  • felinecaline 20.06.14, 12:10
    "Czy ktos mial..." -pewnie, ze tak - kazdy, kto nie uzywa dosc czesto jezyka obcego.Nie na darmo juz starozytni stwierdzili, ze "repetitio mater studiorum est".
    Jesli nie masz okazji "na zywo" rozmawiac w jezyku, ktorego sie uczysz polecam internet i Skype w szczegolnosci.
  • bebe.lapin 20.06.14, 18:17
    Do osluchania polecam klasycznie stacje francuskiego radia: France Info, Inter, Culture...Moze nie wszystko od razu zrozumiesz, ale osluchasz sie z poprawnym francuskim, zapoznasz z tematyka aktualnosci (to zwlaszcza, jesli podchodzisz do egzaminow certyfikacyjnych).
    France Info czesto powtarza informacje/nagrania, wiec jest mozliwosc powrotu do tego samego tematu wielokrotnie w ciagu dnia i wylapywania stopniowo o co chodzi.
    --
    Więc kiedy ja mówię 'wolność',nie mów mi że nie wolno
    Moja wolność to żaden Twój grzech
    http://s17.rimg.info/205cff4869cdb8ebd910d30612daab65.gif
  • randybvain 20.06.14, 21:02
    Tak, jak napisały to poprzedniczki, polecam słuchanie radia. Na początku staraj się po prostu usłyszeć akcentowane sylaby, potem przejdź do calych wyrazów, nie próbując ich jednak zrozumieć lub tłumaczyć "o, powiedziano chien" a jedynie powtórzyć je w myślach.
    Bardzo dobrym ćwiczeniem jest nagrywanie własnych wypowiedzi, gdyż unikasz wtedy stresu związanego z konwersacją, a na dodatek istnieje o wiele większa szansa, że później usłyszysz wyraz, który już wcześniej sama powiedziałaś.
    Zapominaniem wyrazów się nie przejmuj, gdyż gdy je sobie później sprawdzisz lub przypomnisz, zapamiętasz je o wiele mocniej.
    --
    Aurë entuluva!

Polska strona języka walijskiego
    The Minstrel's Glade - mój blog językowy
  • cz_ekolada 21.06.14, 22:19
    Bardzo Wam dziękuję ! smile Przy angielskim bardzo zniechęcało mnie tłumaczenie sobie wszystkich nieznanych słówek, oczywiście im wyższy miałam poziom, tym mniej było tłumaczenia. Teraz muszę zastosować inną taktykę smile Skype to także super pomysł!
  • josoy 24.06.14, 14:53
    kurcze niefajnie, wiem jak to może dołować, bo się uczysz i uczysz a tu problem sprawiają najprostsze zwroty. Powiem ci, że mnie dużo dało to, jak pojechałam na kurs zagraniczny z Glossą. Bo tak one są pomyślane, że jest mało Polaków, więc cały czas mówisz po francusku nawet jak masz wolne, poznajesz ludzi z całego świata i jak się z nimi komunikujesz też ciągle używasz języka, a płynność i ciągły kontakt z językiem najważniejszy, żeby płynnie mówić
  • anna_knapczyk 25.02.16, 11:45
    Najlepszy widok na Twoją przyszłość!

Międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku.

Swoje produkty dostarczamy do 19 europejskich krajów. Posiadamy 4 hale produkcyjne o łącznej powierzchni 65 tys. m2, biura obsługi klienta zlokalizowane w Kornicach, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach oraz rozwiniętą sieć sprzedaży.

Jesteśmy innowacyjnym przedsiębiorstwem. Mamy jasną wizję. Realizujemy starannie zaplanowaną, długofalową strategię, a ugruntowana pozycja pozwala nam na stworzenie stabilnych warunków zatrudnienia.

Praca od zaraz dla osób komunikujących się w języku: francuskim, niemieckim, holenderskim lub włoskim. Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV na adres: rekrutacja@ekookna.pl
  • snowwwhite 17.05.16, 16:00
    spróbuj słuchać w tle francuskich newsów, mózg się przyzwyczai do języka
  • tinysiskin 16.06.16, 15:03
    Mam bardzo podobnie i też uczę się francuskiego. Słówka bardzo szybko wypadają z głowy jak się ich nie używa na co dzień. Ja staram się wszędzie wozić ze sobą fiszki i często na nie spoglądać, żeby sobie utrwalać różne wyrażenia. A dodatkowo znalazłam takie spotkania dla frankofonów i tam sobie rozmawiamy. Często przychodzą też rodowici Francuzi, rozmowa z nimi pomaga się osłuchać smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka