Dodaj do ulubionych

Pomozcie, prosze

24.03.15, 10:59
Moi przyjaciele przylatuja do Paryza terminal D2. Potem maja dojazd do rezydencji linia B RER.
Nigdy nie korzystalam z transportu publicznego z Charles de Gaulle i nie mam pojecia jak im pomoc( nie znaja francuskiego). Bardzo prosze o uzyteczne wskazowki.
Edytor zaawansowany
  • aqua48 24.03.15, 17:45
    Z terminalu maja dość długą trasę do przejścia na piechotę - jeśli mają więcej bagażu warto od razu wziąć wózek, jeśli tylko podręczny będą szybciej bo są po drodze chodniki ruchome na które jednak wózek nie wjedzie. Trasa jest dobrze oznaczona, wystarczy patrzeć na strzałki. Zaraz za kafeterią, koło której stoją puste wózki bagażowe są schody ruchome w dół - dwa ciągi. Jak zjadą na dół schodami ruchomymi muszą w hallu kupić bilet na RER - są automaty, bilet do Paryża kosztuje 10 euro, i zjechać ponownie prosto na peron. RER B może być bezpośredni - do głównych dworców w centrum, lub zatrzymujący się po drodze na kolejnych stacjach. Nie ma zanaczenia do którego wsiądą. Jeśli wysiadają na stacji Gare du Nord lub Chatelet les Halles znowu muszą dokładnie śledzić trasę wyjścia - stacje są duże i masa w nich ludzi, ale doskonale oznaczone. trzeba tylko iść za strzałkami.
  • kordula22 24.03.15, 20:11
    Merci, aqua, o takie wlasnie szczegoly mi chodzilo .
  • aqua48 25.03.15, 16:20
    kordula22 napisała:

> Merci, aqua, o takie wlasnie szczegoly mi chodzilo .

smile Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz.
  • herb46 25.03.15, 23:25
    Wlasciwie to mnie nie dotyczy,ale tak szczegolowo opisana trase jasno i zrozumiale brawo.Moze przyda sie innym odwiedzajacym Paryz.Ja tez dziekuje.
  • andrzej.wolowski 14.07.16, 10:03
    Rozumiem, ze przylatuja na Terminal 2, ktory sklada sie z czesci A, B , C , D, E, i F.

Linia RER B ( metro expresowe regionalne ) odjezdza z tego terminala w kierunku Paryza. Stacja odjazdu znajduje sie na koncu ruchomego chodnika, ktory idzie wzdluz tego terminala. Trzeba isc w kier wskazanym na tablicach RER B ( tez po angielsku ). Przedtem w automacie trzeba kupic bilet ok 10 Euro z wybraniem stacji docelowej.
    Moge pomoc telefonicznie. Jestem w Warszawie i odbieram telefony z Francji.
    Mieszkam czesciowo we Francji ale wiecej w Polsce.
    Moj tel polski: +48 607 607 049
    Prosze dzwonic, moge pomoc !!!
    Andrzej Wolowski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka