Dodaj do ulubionych

Jak często uczyć się francuskiego?

16.02.16, 21:28
Cześć, bardzo chciałabym nauczyć się francuskiego, ale z racji pracy na pełny etat nie jestem w stanie poświęcić tyle czasu ile bym chciała. Będę wdzięczna za Wasze sugestie - czy lepiej np. 2 razy w tygodniu po 1,5h czy lepiej codziennie przez 30min? Początkowo myślałam rozdzielić to sobie na różne dni i np. w pon - słuchanie, w środy - słownictwo, ale wiem, że czasem po pracy nie mam dużo siły i np. robię coś przyjemnego, tj.słownictwo wink

Marzy mi się fajny poziom języka, np. C1, ale nawet jeśli więcej rozumiem, to znowu z rozumieniem ze słuchu mam duże trudności sad

Będę wdzięczna za każdą opinię!

Bonne nuit! wink
Edytor zaawansowany
  • felinecaline 21.02.16, 21:59
    Koniecznie codziennie, maximum czasu, ktore mozesz poswiecic: trochee lektury, troche gramatyki, sluchaj radia, sluchaj i rozszyfrowwuj slowa piosenek, probuj czytac dostepna prase.Nie oraniczaj sie tylo do gramatyki, staraj sie jak najwierniej nasladowac wymowe. Bon courage!.
  • the.language.god 01.05.16, 13:36
    Salut,

jak tam postępy nauki po 10 tygodniach? Wystarczyło Ci samozaparcia? smile A w ogóle dlaczego zdecydowałaś się na język francuski? Uczysz się sama czy korzystasz z wsparcia innych osób? Czy nie myślałaś, żeby wykorzystać te metody, które sprawdziły się u Ciebie już wcześniej przy nauce innych języków?

30 minut dziennie to niezły punkt wyjścia, żeby proces przyswajania językowo-kulturowej tożsamości przynosił wymierne efekty, jako że czynności wykonywane systematycznie pozwalają na zbudowanie trwałych połączeń między neuronami. Drugi z kluczowych czynników podczas przygody z językiem - francuskim czy jakimkolwiek innym - to konkretna treść, którą wypełniasz czas poświęcony na naukę. Trzeba ją dostosować pod kątem Twoich potrzeb i celów, możliwości oraz preferencji. Nie jest to wcale takie trudne, jeśli inteligentnie się do tego zabrać smile

Życzę samych sukcesów i spotykania ludzi, którzy wskażą właściwą drogę!

--
    In languages we trust!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka