Dodaj do ulubionych

internet i komorka.

26.07.07, 22:29
mam zamiar zdjac simlocka z polskiej komorki i we francji kupic aktywacje
(pre-paid). jaka siec jest w miare najtansza? jakie sa kwoty i warunki
doladowan ?
druga sprawa to internet. gdzie najlepiej kupic karte internetowa? i w jakiej
sieci?
strasznie skomplikowane sa dla mnie te sprawy sad
--
--le ciel est bleu mais personne n`en profite--

Nakarm głodne dziecko
Edytor zaawansowany
  • iwonka55 27.07.07, 09:28
    czesc, moge znow napisac pare slow, ale moze ktos bedzie znal wiecej szczegolow big_grin
    ja tez tak zrobilam, jak piszesz czyli kupilam starter (w sieci Orange). jednak juz po 2 miesiacach przeszlam na abonament... karta wychodzi naprawde dosc drogo...umowe zawarlam na 1 rok, ale zerwalam ja po 10 miesiacach, jak wyjezdzalam z francji, bez zadnych konsekwencji. W umowie jest zapis, ze mozesz od niej odstapic, jesli na stale przeprowadzasz sie zagranice. Mi jako dowod tego wystarczylo ksero dowodu osobistego z adresem zameldowania w polsce..

Jesli chodzi o taryfy, to jest ich sporo i sa rozne, tak jak w polsce. We francji sa trzy sieci : Orange, SFR, Bouygues Telecom. Te dwie pierwsze sa chyba najbardziej popularne. Najlepiej jak wejdziesz sobie na strony tych sieci i porownasz ich oferty.

Jesli mialabys telefon na karte to warunki doladowan sa podobne jak w polsce : mala kwota zasilasz telefon na krotki czas, duza na dlugi. W kwocie jest okreslona ilosc minut do wydzwonienia lub smsow.

nie wiem do konca o co chodzi Ci z karta internetowa ? smile

pozdrawiam
    Iwona
  • klymenystra 27.07.07, 10:51
    dziekuje smile
    ja tez nie wiem, o co mi chodzi z karta internetowa :] bo sie na tym nie znam.
    laptopa jeszcze nie mam. wiem tyle, ze zeby sie laczyc przez wi fi potrzebuje
    karte internetowa.
    a druga sprawa to taka, ze czasem wifi nie bedzie, a wtedy tez jest takie cus,
    ze mozna sie laczyc, tez taka karta. cholera wi, moze w realu poszukam kogos,
    kto mi to wyjasni smile i potem bede pytac na forum.
    --

Nakarm głodne dziecko
  • dame_de_lotus 27.07.07, 18:20
    Jesli chcesz korzystac z wifi, to jesli masz nowego laptopa, to czesto jest tam taki "przycisk", gdzie albo sie zalacza wifi i korzysta z miejsca, gdzie jest on dostepny, albo wylacza - i laczysz sie za pomoca normalnego lacza (jak w zwyklym komputerze). Wiec moze z ta karta internetowa to chodzi o cos takiego, jak w Polsce np. w Plusie usluga iPlus - sie wykupuje abonament internetowy i mozesz korzystac z internetu gdzie tylko chcesz (w teorii, bo w praktyce pewnie tam gdzie zasieg). Nie orientuje sie, ale na kazdej stronie z tych 3ch operatorow powinni miec info o tym.

Z tego co rozumiem bedziesz mieszkac w akademiku. Moja znajoma mieszkala w jednym z paryskich akademikow i tam mieli internet za darmo (byl kabelek, ktory sobie zalaczasz do komputera), jedna - kupowala Liveboxa na spolke z pokojem obok i korzystali z opcji wifi. Czesto na uczelniach sa tez wifi spoty, wiec moze nie bedzie potrzeby wykupowania przez Ciebie abonamentu internetowego.

Co do komorki, to ja mam SFR, i owszem kupowanie karty jest dosc drogie. Sam abonament jest na 12 lub 24 miesiecy (nie wiem jak wyglada sprawa z zerwaniem abonamentu) i ceny miesiecznie to np. forfait bloqué (np. mozesz wydzwonic i wysmsowac 1 h miesiecznie, potem mozesz doladowac, kosztuje bodajze 19 euro), abonament zwykly zaczyna sie od chyba 25 euro, masz tam jakies 3 numery za darmo z SFR i fixe). Wszystko na stronach poszczegolnych operatorow i idziesz, dajesz im numer konta bankowego we Francji i wychodzisz z komorka. Jesli kupujesz tylko karte, to oczywiscie tylko placisz na miejscu. Ale wychodzi drozej. Najlepiej obejrzec strony operatorow i przejrzec cenniki. Ja na SFR nie narzekam, Orange podobno tez dobry, nie znam nikogo kto ma Bouygues, wiec nie wiem jak tam z cenami.
  • klymenystra 27.07.07, 19:00
    wlasnie chodzi mi o te druga opcje. na uczelni wifi jest (nie wiem, czy w
    akademikach tez- teoretycznie biora udzial w jakims programie, wiec mozliwe, ze
    tak).
    patrzylam na strony, np orange oferuje livebox w polaczeniu z abonamentem, ale
    jest to tak smieszna suma (niewiele ponad 30 euro), ze nie chce mi sie wierzyc,
    ze nie ma podstepu. zorientuje sie na miejscu, a uwazam, ze pomysl z
    korzystaniem z kims na spolke jest bardzo dobry.
    jesli chodzi o te abonamenty, to rowniez w orange znalazlam oferte za 23 euro
    miesiecznie- godzina lub 200 smsow + damrowe wieczory i weekendy.
    ale o tym tez bede myslec na miejscu, bo w koncu za miesiac moga sie pojawic
    nowe oferty i co wtedy wink
    ile kosztuje taka komorka z abonamentem? bo widzialam na stronach np komorki za
    1 euro, ale nie moglam sie doszukac informacji, jaki wtedy jest abonament.
    pozdrawiam i dziekuje za obszerna odpowiedz smile
    --

Nakarm głodne dziecko
  • ela.tu-i-tam 27.07.07, 19:37
    > patrzylam na strony, np orange oferuje livebox w polaczeniu z abonamentem,
    > ale jest to tak smieszna suma (niewiele ponad 30 euro), ze nie chce mi sie
    > wierzyc,

Zaczynam w koncu powoli rozumiec Twoje pytanie. Chodzi Ci o to aby w akademiku
    czy w wynajetym mieszkaniu miec Internet?

30 euro/mies to jest normalna cena u wielu prowajderow. Jest jedna rzecz gdzie
    Francja jest najlepsza, to cena ADSL - wszystkie raporty to wskazuja, poprawilo
    sie u nas od 2002 czy 2003, przedtem bylo roznie.

Roznica jest na linii telefonicznej.

1. Jesli bierzesz ADSL u Free, to NIE PLACISZ za telefon (ten normalny co od
    lat), tylko placisz 29,99 euro/miesiac za freebox, na ktorej masz szybki ADSL
    (Internet, razem jest chyba 8 czy 11 Mbps), telefon tzw VoIP - numer
    zaczynajacy sie od 09 (+33 9), i telewizje z 30 programow (u nas prwie nie ma
    kabla grubego, wszystko chodzi albo na liniach telefonicznych, albo na antenach
    satelitanych jak komus sie jeszcze chce).
    Z tego telefonu VoIP mozesz dzwonic ZA DARMO (tzw to jest w tych 30 euro/mies)
    do 49 krajow na telefony STACJONARNE, w tym jest Polska, wiekszosc Europy,
    Stany, Kanada, Chiny, Australia, itd. To jest moj abonament, mam rodzine w
    Polsce, Niemczech, Chinach i Stanach - zycie inaczej wyglada gdy mozna pogadac.

2. Jesli bierzesz ADSL u Orange, to placisz takze abonament starego telefonu
    czyli 16 euro/miesiecznie, i chyba jest mniej krajow do dzwonienia bez kosztow.

Na ogol w miastach jest Free wszedzie, na dalekich wsiach mozesz miec tylko
    Orange - wtedy nie ma wyboru.

Pozdrowienia !
  • ela.tu-i-tam 27.07.07, 19:43
    Chyba najtanszy abonament na komorke to jest tzw miniforfait - ktos pisal 19
    euro u SFR, ja mam za 18 euro u Orange. Chyba 60 minut miesiecznie, zawsze
    dodaja 15% wiecej. To jest niby malo, ale ja rozmawiam ze stacjonarnego,
    komorka to tylko w razie koniecznosci, gdy jestem poza domem, czy lece
    gdziekowiek w swiat.

Jest masz jakas stara komorke, to wez ze soba - tu jest zawsze drozej, tak mi
    sie przynajmniej wydawalo gdy z rok temu porownywalam w Wwie. ja mowie
    oczywiscie o tych bazowych komorkach, a nie te co robia takze za telewizje,
    radio, pojazdy kosmiczne itp.
  • klymenystra 27.07.07, 19:45
    mam swoja sliczna nokie z latarka i nigdzie jej nie zostawie smile
    a ile jest smsow w cenie Twojego abonamentu? bo ja raczej pisze, niz dzwonie.
    a co do tego internetu- w swojej naiwnosci myslalam, ze moze jest to oferta
    laczona z telefonem komorkowym smile
    a taka karta w stylu iPlus ile kosztuje? nie moge sie odnalesc na tych
    stronach sad
    --

Nakarm głodne dziecko
  • dame_de_lotus 28.07.07, 19:09
    Tak jak pisala ela-tu-i-tam prawie wszyscy operatorzy oferuja internet ADSL w kwocie ok 30-40 euro za miesiac, najczesciej w formie "liveboxa" i mozesz sobie ustawic wifi na ile komputerow chcesz w obrebie zasiegu tego "liveboxa".

Co do tej oferty komorka plus Internet to ja ostatnio w salonie SFR widzialam, ze cos takiego oferuja, ale musisz obejrzec na stronach, bo sie nie przygladalam. Obejrzyj tez oferty forfait bloqué, bo sa one skierowane czesto dla nastolatkow, wiec czesto maja w ofercie ilestam smsow dodakowo (tak, wlasnie obejrzalam na SFR, ze jak sie ma mniej niz 25 lat, to oferuja na rok 500 smsow za darmo) - jak to dziala nie wiem. I nie zebym sama SFR reklamowala, po prostu zawsze mi sie cos obije o uszy jesli maja jakies oferty, bo sama mam tego operatora, wiec w Orange czy Bouygues na pewno cos podobnego maja. Wiec skoro piszesz, ze raczej smsujesz niz telefonujesz to moze cos z tych forfait bloqué Ci bedzie pasowal, skoro i w Orange oferuja 200 smsow.

Wiec cos na pewno wybierzesz, jak widzisz, ceny sa dosc podobne.

A komorka z abonamentem - to sa takie za 1 euro i takie za 150 i wiecej, zalezy od typu komorki, ale zwykle zawsze choc jedna komorka za cene 1 euro jest (nawet w najnizszym abonamencie, ale oczywiscie nie bedzie to jakas super komorka, zwykla taka)
  • bagatella 31.07.07, 09:34
    jest najtansza na rynku francuskim. ta sama cena obowiazuje dzwoniac do 40
    krajow w tym do polski, zaden inny operator nie daje takiej oferty.
    wlascicielem jest Auchan i tu jest na razie maly problem bo doladowanie mozna
    kupic tylko w ich sklepach lub oczywiscie placac karta kredytowa. maja tez w
    ofercie oczywiscie telefon z abonamentem, forfait, i zaczyna sie od 9,90 euro
    za 20 minut chyba.
    ale najlepiej zrobisz jak wejdziesz sobie na auchan.fr i sama na wlasne oczy
    zobaczysz jaka maja oferte, polecam goraco bo sama juz do nich przeszlam i
    widze ogromna roznice cenowa w porownaniu z Orange czy Sfr, mam wrazenie ze
    dzwonie dwa razy wiecej niz dotychczas.
    pzdr
    --
    <Od stosowania logiki w samoobronie jestesmy my a nie panstwo>
    by poslanka Hojarsko
    a tymczasem...Lepper jest jak dziennik tv, wszystko wie najlepiej i ukazuje sie
    az dwa razy dzienniesadsadsad
  • klymenystra 31.07.07, 13:32
    dosyc to ciekawe, ale nie wiem, czy i gdzie w bdx jest auchan. a ile kosztuje
    sms? bo, jak juz pisalam, smsy sa dla mnie najwazniejsze smile
    --

Nakarm głodne dziecko
  • klymenystra 31.07.07, 13:32
    dosyc to ciekawe, ale nie wiem, czy i gdzie w bdx jest auchan. a ile kosztuje
    sms? bo, jak juz pisalam, smsy sa dla mnie najwazniejsze smile
    --

Nakarm głodne dziecko
  • bagatella 31.07.07, 16:37
    w Bdx Auchan sa tzry, Le Lac, Meriadeck et Bouillac.
    Ten w meriadeck jest w samym centrum bdx, ale jak juz bedziesz u nas to
    zobaczysz wszystko czarno na bialym tzn ,ze gdzies jest blisko .
    Sms-ow nie wiem ile mozna wyslac, ale wejdz sobie, jak iz pisalam, na auchan.fr
    i wszystkiego sie dowiesz

--
    <Od stosowania logiki w samoobronie jestesmy my a nie panstwo>
    by poslanka Hojarsko
    a tymczasem...Lepper jest jak dziennik tv, wszystko wie najlepiej i ukazuje sie
    az dwa razy dzienniesadsadsad
  • grobelny1203 12.12.18, 11:02
    Fajna alternatywa jest www.simglob.com/cennik/francja

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka