Dodaj do ulubionych

dotacje na sklep spoż-przem.

05.12.07, 13:43
Prowadzę niewielką działalnośc handlową(sklep spozywczo-
przemysłowy),Czy można skorzystac z jakiejś formy dofinansowania w
tej dziedzinie?
Jeżeli tak to gdzie. Będę wdzięczna za każda podpowiedź
Edytor zaawansowany
  • Gość: olesia IP: 79.139.1.* 20.02.08, 22:55
    Oczywiście można, a na co chciałaby Pani dotację?
  • Gość: Ciekawy IP: 195.116.169.* 11.03.09, 17:09
    Witam!
    Czy można uzyskać jakąkolwiek dotację na taki sklep, chociażby na zakup
    komputera, czytnika kodów, powiększenie sklepu tj. zakup regałów itp.
    Tez mnie to interesuje...
  • Gość: funduszeunijne IP: *.gprs.plus.pl 11.03.09, 23:05
    Dotacje można uzyskać na wszystko (no prawie wszystko), tylko trzeba to ładnie
    opisać i uzasadnić -> najłatwiej z RPO na rozwój przedsiębiorczości ale tam
    tylko do 40 tyś zł (np 1.5). W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na maila
    funduszeunijne[małpa]onet.eu
  • hubertus_zamoscicus 13.03.09, 11:01
    No ładne herezje ktoś wypisuje - że można na wszystko tylko trzeba ładnie napisać...
    Handel hurtowy i detaliczny jest wykluczony w RPO; można natomiast dotację uzyskać z PROW pod warunkiem, że:
    - sklep znajduje się w gminie wiejskiej lub m-scowości do 5 tys. mieszkańców
    - właściciel mieszka w tej gminie
    - utworzy się nowe miejsca pracy i je utrzyma przez 2 lata: do 2 miejsc pracy do 5 lub pow. 5 - od tego zależy poziom wsparcia 100, 200 lub 300 tys. netto

--
    forum Fundusze unijne

EstaConsulting dotacje i fundusze unijne dla firm i samorządów
  • Gość: wosto IP: 83.168.75.* 13.03.09, 21:06
    hubertus_zamoscicus napisał:

> No ładne herezje ktoś wypisuje - że można na wszystko tylko trzeba ładnie napis
    > ać...
    > Handel hurtowy i detaliczny jest wykluczony w RPO

dość kategoryczne stwerdzenie, którego np. nie znalazłem w uszczegółowieniu RPO WZP.
    czyżby coś mi umkneło?
    pozdrawiam
  • Gość: sitek IP: *.xdsl.centertel.pl 26.02.10, 19:22
    Witam wszystkich. Mam okazje kupić sklep spożywczy na wsi.Sklep ten wymagałby
    remontu,zakupu nowych mebli i chłodziarek. Obecnie pracuje jako pracownik
    produkcji a mój dochód to 1500 zł. netto.
    Chciałabym dowiedzieć się gdzie dokładnie można zwróci ,się o pomoc i czy można
    by uzyskać dotacje na ten cel. Jestem z okolic Słupska.
  • wosto 27.02.10, 00:20
    jeśli mieszkasz na wsi, to możesz skorzystać z PROW tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw (dwa posty wyżej pisze o tym hubertus. Jeśli mieszkasz w mieście > 5 tys mieszkańców, to pownieneś myśleć o RPO województwa pomorskiego.
    pozdrawiam
    --
    www.zwiatrem.pl
  • wyluska 17.03.09, 08:04
    Proponuję Ci wejścia na stronę cafebiz.pl , tam dowiesz się
    wszystkiego o funduszach unijnych.
  • Gość: priorconsulting IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 28.02.10, 11:29
    Witam
    proszę o kontakt w sprawie
    www.priorconsulting.pl
  • Gość: madzia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.10, 18:56
    Mam pytanie , czy można skorzystać z jakiejś formy dofinansowania na otwarcie sklepu spoż-
    przemysłowego? jestem rolnikiem i chciałabym otworzyć swój interes, ale nie wiem czy z jakiejś formy
    mogę skorzystać.? proszę o pomoc
  • ekspert.collect.consulting 06.09.10, 15:24
    Witam serdecznie,

Jeżeli było się nieprzerwanie przez ostatnie 12 miesięcy ubezpieczonym w KRUS, a inwestycja dotyczy obszarów wiejskich można skorzystać z działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013: Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Można pozyskać 50% kosztów kwalifikowalnych nie więcej niż 100 tys. zł. Nabór właśnie trwa od 24 sierpnia 2010 r. Zostanie zamknięty po przekroczeniu 120% alokacji.
    Gdyby nie było się ubezpieczonym w KRUS to istnieje działanie w ramach PROW Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Może zostać zrefundowane 50% kosztów nie więcej niż 300 tys. zł i jest to uzależnione od liczby tworzonych etatów. Konkurs prawdopodobnie zostanie ogłoszony w połowie 2011 r.
    Oprócz tego w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia można uzyskać dotację w wysokości do 40 tysięcy złotych. Po rozpoczęciu działalności jest możliwość uzyskania wsparcia pomostowego w wysokości ok. 800 zł miesięcznie (przez pierwsze 6 lub 12 miesięcy funkcjonowania działalności). Warunkiem udziału w tym projekcie, jest nie posiadanie zarejestrowanej działalności w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.
    Niestety nie podała Pani województwa, z którego Pani pochodzi, a tym samym nie mogę podać dokładnych namiarów, gdzie mogłaby Pani znaleźć informacje o projektach realizowanych w ramach Działania 6.2. Proponuję jednak z pomocą wyszukiwarki internetowej (po wpisaniu 6.2 POKL i nazwę województwa) odszukać instytucję, która organizuje konkurs w Pani województwie – na stronie internetowej takiej instytucji powinny się znajdować szczegółowe informacje dotyczące Działania 6.2 PO KL oraz lista podmiotów realizujących projekty.

Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka