Dodaj do ulubionych

„Kup Pan cegłę”

07.02.19, 13:37
Faktura „Kup Pan cegłę”, czyli komedia filmowa „Dług Kaczyńskiego”

luty 07, 2019 12:41 /Matka Kurka

Muszę zacząć od gorących podziękowań dla funkcjonariuszy z Czerskiej, bo od wielu lat nie mogę się doprosić faktur od Owsiaka i zarządzanych przez niego podmiotów zlecających usługi firmom rodzinnym. Tymczasem GW nie cacka się z austriackim „biznesmenem” i zaprzyjaźnionymi z redakcją pełnomocnikami: Giertychem i Dubois. Po tym, jak brukowiec opublikował taśmy z ofertą korupcyjną dla prezesa NFOŚ Kazimierza Kujdy, przyszedł czas na publikację słynnej faktury i tu się zaczynają dziać prawdziwe i klasyczne dla „biznesmenów” III RP.

Po pierwsze nie ma żadnej faktury od austriackiego „biznesmena”, ale jest refaktura:

https://www.kontrowersje.net/sites/default/files/refaktura.jpg

Powyższy „dokument”, z którego jeszcze się pośmiejemy, wystawiła firma:

NUNEATON SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
ul. GRZYBOWSKA, nr 2, lok. 29
00-131 WARSZAWA
KRS: 0000655036
REGON: 366168687
NIP: 5252690805

Firma ta jest spółką celową spółki "Srebrna", a zarządzał nią „biznesmen” Gerald Birgfellner. Sam fakt, że spółka celowa wystawia refakturę spółce "Srebrna", to jest ekonomiczne i fiskalne kuriozum, ale bez tego kuriozum dla Geralda Birgfellnera cały „biznes” nie miał sensu. Pan Gerald Birgfellner nie był w stanie w żaden sposób udokumentować usług wykonanych na rzecz spółki „Srebrna”, czego domagał się Jarosław Kaczyński, no to wystawili refakturę, bo co mu zależy i kto mu, co zrobi? Poza Geraldem Birgfellnerem nikt nie wie, gdzie jest pierwotna faktura, kto ją wystawił i za jakie usługi.

Powstaje dokładnie taka sama sytuacja, jak w filmie „Dług”. Paru gości gada sobie luźno o jakiejś inwestycji. Jeden mówi, zobaczę co się da zrobić i po paru dniach wraca z rachunkiem za swoje "usługi", gdzie widnieje tylko jedna pozycja: „Poniosłem koszty”. Przekładając to na życie zwykłego śmiertelnika, sytuacja jest analogiczna do takiej oto codzienności. Wchodzimy do sklepu i od progu atakuje nas sprzedawczyni: „W czym mogę pomóc”. Coś tam nam wciska, coś proponuje, w końcu wychodzimy ze sklepu bez zakupu. Za dwa dni przychodzi „refaktura” i to nawet nie ze sklepu, ale od firmy X za „umowę ustną” zawartą w sklepie. Taki poziom idiotyzmu i desperacji włączył najgorszy sort. Przy czym mówimy o świstku papieru na 1 580 058 zł, a tak wygląda refaktura na 143,69 zł.

https://www.kontrowersje.net/sites/default/files/refaktura2.jpg

Według tego sytemu „świadczenia usług”, firma należąca do mojej Żony, w której jestem notarialnym pełnomocnikiem i mam zawartą umowę od dzieło, może Jarosławowi Kaczyńskiemu, jako prezesowi PiS wystawić refakturę, powiedzmy na 3 000 000 zł, za „Świadczenie usług PR-owych na rzecz PiS”. Niestety ludzie się w takich ordynarnych sztuczkach gubią i PiS musi rzeczywiście wystawić komuś rozgarniętemu fakturę za solidny PR, bo wiemy jakie są zdolności PiS w tym zakresie i jak to się tragicznie wiele razy kończyło. „Faktura” opublikowana przez GW zostałaby wyśmiana przez każdą księgową, ale ludzie nie rozumieją na czym polega prymitywna manipulacja i to jest problem.
--
http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Edytor zaawansowany
  • rena-ta49 07.02.19, 15:19
    Wszystko z Qńskiej Dupy.
    https://pbs.twimg.com/media/DyzqO11WkAEQThM.jpg
  • m.maska 07.02.19, 15:39
    Oni to pisza pod swoj elektorat - a ten lotny nie jest i lyka wszystko jak ges galki...

--
    http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
  • a74-7 07.02.19, 16:57
    Ale heca!!!big_grin big_grin
  • rena-ta49 08.02.19, 13:58
    a74-7 napisał:

> Ale heca!!!big_grin big_grin

Faktura wystawiona "Srebrnej" Nie została doręczona spółce "Srebrna" i nie była księgowana.
    Została wystawiona w programie, na który licencji nie miał wystawiający.
    Jedno jest pewne, p. G. Birgfellner będzie potrzebował dobrego prawnika po tej zabawie.
  • kogucik.2872 09.02.19, 19:27
    Sam fakt, że spółka celowa wystawia refakturę spółce "Srebrna", to jest ekonomiczne i fiskalne kuriozum

nieprawda smile
    wg prawa handlowego, wszystkie podmioty gospodarcze rozliczają się za pomocą faktur. Mamy np coś takiego, jak spółka komandytowa - czyli spółka spółek. Razem tworzą wspólny cel gospodarczy i finansowy, oprócz tego prowadzą własne cele. Rozliczają się również między sobą fakturami. Powiedzmy, że każdy z nas to odrębna spółka. Forum stanowi spółkę spółek - komandyt. Pisząc tu, działam w spółce spółek. Ale idę na inne forum, piszę w Waszym imieniu i wystawiam Wam fakturę za działalność na rzecz spółki. Albo ponoszę koszty, wykonując zadanie na innym forum - wtedy otrzymuję faktury za te poniesione koszty, po czym Wam wystawiam właśnie refakturę kosztów. Warunkiem takiej refaktury jest dołączenie podstaw, do jej wystawienia, czyli oryginalnych faktur, dokumentujących poniesione przeze mnie koszty.
    Nie powtarzajcie głupot z netu. Mi się już nawet ich czytać nie chce, bo pismaki dawno osiągnęli dno. Powinni ustanowić nobla w głupocie.

--
    http://www.e-gify.pl/gify/lokomocja/pociagi/pociagi87.gifklik
  • m.maska 09.02.19, 19:47
    Ale ponoc tam nawet NIP sie nie zgadza... ksiegowosc to nie moja dzialka, ale wiem, ze jak mi ktos wystawi fakture, to musze ja zaplacic, o ile dalam zlecenie - pisemne, ustne - obojetnie - dlatego nie widze powodu zeby z uczciwa faktura latac po gazetach skoro takie sprawy zalatwia sie sadownie - no ale....

--
    http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
  • m.maska 09.02.19, 19:49
    Kur, czy Ty wierzysz w zlecenie na gebe na miliony? no sorry... jak na razie zlecenia nikt nie widzial.

--
  • kogucik.2872 09.02.19, 21:05
    tak. W świecie naszej brudnej polityki możliwe jest wszystko. Zauważ że w czasach poprzedniej ekipy, obecna produkowała podobne zarzuty, na podstawie identycznych "dowodów" - podsłuchów, szczątkowych, niejasnych papierków - wtedy wierzyłyście, teraz też uwierzcie. Nawet w bajce zawsze tkwi ziarno prawdy. Znikąd ta sprawa się nie wzięła. Zdecydowanie to wielki szwindel, a skoro wylazł - trwają próby jego pomniejszania, umniejszania, ośmieszania - jednym słowem - odwracania uwagi. Typowe.

--
  • m.maska 10.02.19, 02:31
    kogucik.2872 napisał:

> tak. W świecie naszej brudnej polityki możliwe jest wszystko. Zauważ że w czasa
    > ch poprzedniej ekipy, obecna produkowała podobne zarzuty, na podstawie identycz
    > nych "dowodów" - podsłuchów, szczątkowych, niejasnych papierków - wtedy wierzył
    > yście, teraz też uwierzcie.
    >

O jakich zarzutach produkowanych wobec poprzedniej ekipy piszesz? moze nie pamietam - oni przeciez byli bez skazy poza kilkoma aferami...

Nie nie uwierze, chocby dlatego, ze: dwa razy do roku na jesieni i na wiosne jade do mojego salonu samochodowego w ktorym lezakuja moje kola - na zmiane, raz zimowe a raz letnie - na wymiane tych kol. Dzien dobry, dzien dobry - kola leza juz przygotowane, bo termin zrobiony telefonicznie - pan wystawia mi zlecenie, ktore ja podpisuje - a po calej procedurze, kiedy kolka sa juz zalozone dostaje rachunek do zaplacenia... bez podpisania zlecenia - nawet by nie uruchomili samochodu. Ale ja nie ide tam z dyktafonem i nie nagrywam - bo sprawa jest od poczatku do konca jasna - jest moj podpis, musze placic.
    Sama tez palcem nie kiwne jesli nie bede miala pisemnego zlecenia.
    Jesli Ci sie wydaje, ze w Polsce moze byc inaczej - moze, nie sprzeczam sie, ale... nie zapominaj, ze ten "pokrzywdzony" to jednak nie jest obywatel Polski a tutaj obowiazuja inne zasady.
    Sprawa nie jest nowiutka, swiezutka i ach jakze odkrywcza - ale wyciaga sie ja "na czasie" bo moze sie uda.
    Jest zlecenie, jest faktura za uslugi i dokumentacja wykonanej pracy - przed kazdym sadem facet wygra - zadne nagrania nie sa do tego potrzebne. No ale skoro polskie sady sa zle - no to zawsze na koncu pozostaje TSUE w Luksemburgu - tylko po co do tego gazety? gazeta wyroku nie wyda i dzieki gazecie facet swojej domniemanej "straty" nie odzyska. Hmmm komu to moze sluzyc? i jaki jest tego cel?

--
  • al-szamanka 10.02.19, 11:07
    m.maska napisała:

> Jest zlecenie, jest faktura za uslugi i dokumentacja wykonanej pracy - przed ka
    > zdym sadem facet wygra - zadne nagrania nie sa do tego potrzebne.
    No ale skoro
    > polskie sady sa zle - no to zawsze na koncu pozostaje TSUE w Luksemburgu - tylk
    > o po co do tego gazety? gazeta wyroku nie wyda i dzieki gazecie facet swojej do
    > mniemanej "straty" nie odzyska. Hmmm komu to moze sluzyc? i jaki jest tego cel?

I to jest ciekawe...wlasnie, ze od razu polecial do gazety zamiast normalnie dochodzc swojego w sadzie.
    Poza tym ten facet praktycznie w Austrii nie isnieje. Byl jedynie przez krociutki czas zameldowany jako firma jednoosobowa.

--
    http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg

AL
  • czarek_sz 10.02.19, 12:06
    GW od początku swego istnienia ma ukierunkowaną linię polityczną która nie była i nie jest zbieżna ani z interesem Polski ani z interesami ugrupowań i propolskich polityków więc wiadomo czemu takie wrzutki jak owa 'faktura' służą - opluć, obesrać wiadomo kogo a zawsze coś się przyklei zawsze znajdą się tacy którzy powiedzą że coś jest na rzeczy.
  • kogucik.2872 10.02.19, 15:45
    ludzie, którzy żyją tylko i wyłącznie po to, żeby obsrywać kogo popadnie i pielęgnować podziały na my, wy, oni - są niezgodni z interesem Polski. To przez takich właśnie w Polsce panuje nienawiść. A wojna polsko - polska to największa zbrodnia dzisiejszych czasów. Mam nadzieję że w końcu takich pieniaczy osadzą dokładnie tak, jak się sądzi zbrodniarzy wojennych. Bo nie afery z jednej, czy drugiej strony są zagrożeniem - ale totalny rozpad społeczeństwa podzielonego na lepsze i gorsze sorty, przez wyznawców teorii spiskowych, boga mamony i niedowartościowanych, zachlewających swoją małość "bojowników" o głupawe pomniki zamierzchłej przeszłości. Dopóki stający przeciw sobie ludzie z odmiennymi poglądami będą wrogami, zamiast interlokutorami - dopóty nie będzie Polski Żadnej. Zginie bezpowrotnie. I każdy, kto podsyca te nienawiści - jest tej śmierci winny.

--
  • m.maska 10.02.19, 16:30
    kogucik.2872 napisał:

Dopóki stający przeciw sobie ludzie z odmiennymi poglądami
    > będą wrogami, zamiast interlokutorami - dopóty nie będzie Polski Żadnej. Zginie
    > bezpowrotnie. I każdy, kto podsyca te nienawiści - jest tej śmierci winny.
    >

Amen...
    I co najzabawniejsze, to wszyscy mowia o TOLERANCJI...

Przyznam sie, ze tak naprawde jest mi Scheiß egal kto na kogo glosuje, kto kogo wybiera - kazdy ma jakies swoje racje, swoje powody i tak powinno byc. Gorzej jesli jedni drugich usiluja zmusic do zmiany zapatrywan uzywajac jezyka, ktory najczesciej sprawia, ze siebie w ogole nie sluchaja.
    Proba zjednania poparcia przez oplucie przeciwnika - nie jest to dobra metoda - fronty sie wtedy wylacznie umacniaja.

--
  • czarek_sz 10.02.19, 16:55
    Kto jest pieniaczem i komu zależy na podsycaniu nastrojów oraz dążeniu do wojny polsko polskiej niech wieczorem przejedzie się pod dwie redakcje tv - TVP Info i TVN. Tyle w temacie j/w.
  • kogucik.2872 10.02.19, 17:09
    jeśli ludzie protestują przeciwko zakłamaniu to źle ? było nie wyłazić na ulice w 70 latach. Bo widzę że ta cała niby wywalczona demokracja to jakby dawno minęła się w rozumieniu pojęcia - szczególnie tym tworom prl - którego przykładem jesteś. Twoje pokolenie upadłych barykad to pokolenie mumii. Ludzie, którzy nie potrafią zrobić kroku naprzód, żyjąc nieustannie w dymkach i oparach dawno przebrzmiałych haseł. Żywe skamieliny. Dawno zapomnieliście, że ta wasza wolność i demokracja to między innymi prawo ludzi do własnego zdania, do swobodnego manifestowania przeciwko temu, co się społecznie nie podoba. Wasze ideały dawno padły na marskość wątroby, wasze wolnościowe poglądy dawno chodzą na smyczach w kagańcach. Z waszej wolności i demokracji nie zostało nic. Umiecie funkcjonować tylko i wyłącznie w atmosferze zadym, podziałów i walki o swoje. Zgodny naród nie leży w waszym interesie. Bez podziałów przestaniecie istnieć - i o to teraz walczycie. Wy z barykady po obu stronach. Przestaliście widzieć, że po upadku barykad nie będzie już żadnej odbudowy. Będzie tylko potworna przepaść.

--
  • m.maska 10.02.19, 17:22
    kogucik.2872 napisał:

> jeśli ludzie protestują przeciwko zakłamaniu to źle ? było nie wyłazić na ulice
    > w 70 latach. Bo widzę że ta cała niby wywalczona demokracja to jakby dawno min
    > ęła się w rozumieniu pojęcia - szczególnie tym tworom prl - którego przykładem
    > jesteś. Twoje pokolenie upadłych barykad to pokolenie mumii. Ludzie, którzy nie
    > potrafią zrobić kroku naprzód, żyjąc nieustannie w dymkach i oparach dawno prz
    > ebrzmiałych haseł. Żywe skamieliny. Dawno zapomnieliście, że ta wasza wolność i
    > demokracja to między innymi prawo ludzi do własnego zdania, do swobodnego mani
    > festowania przeciwko temu, co się społecznie nie podoba. Wasze ideały dawno pad
    > ły na marskość wątroby, wasze wolnościowe poglądy dawno chodzą na smyczach w ka
    > gańcach. Z waszej wolności i demokracji nie zostało nic. Umiecie funkcjonować t
    > ylko i wyłącznie w atmosferze zadym, podziałów i walki o swoje. Zgodny naród ni
    > e leży w waszym interesie. Bez podziałów przestaniecie istnieć - i o to teraz w
    > alczycie. Wy z barykady po obu stronach. Przestaliście widzieć, że po upadku ba
    > rykad nie będzie już żadnej odbudowy. Będzie tylko potworna przepaść.
    >

I wlasnie przestales spierac sie na argumenty a poszedles w ad personam.
    No ja z mojego punktu widzenia, po 37 latach mieszkania ponoc w panstwie demokratycznym, ktore dla wielu Polakow jest szczytem demokracji, powiem tak: mnie sie nie podobalo to co wyprawiali tamci przez osiem dlugich lat a wlasciwie przez 25, a to co dzieje sie teraz jest duzo blizsze temu jak polityka wyglada wlasnie w Europie... z jednym wyjatkiem, tutaj zadymiarze dostaja wycisk i nikt sie z nimi nie cacka.
    Ruda malpa, ktora podczas panstwowej uroczystosci darla pysk, zostalaby po pierwszym otwarciu jadaczki wyprowadzona sila przez policje.

--
  • kogucik.2872 10.02.19, 17:34
    nie. Właśnie to nie jest ad personam, choć skierowane do konkretnej osoby i grupy. smile
    Natomiast to, co się dzieje dziś - z kolei nie podoba się mnie. Bo dewastacja kraju to nic dobrego. A za udokumentowaniem przemawiają nie gazety, ale liczby. Spółki z udziałem skarbu państwa - z deficytami, jakich nie notowano od 25 lat. Dziura w budżecie na wysokości, jakiej nie notowano od 25 lat. Dług publiczny na poziomie Himalajów. Fatalny wizerunek w Europie i na świecie. To są żywe dowody, nie propaganda. Dali 500 + ? Cudownie. Ale żeby dać - musieli zabrać. Bo państwo własnej kasy nie posiada. Dysponuje tylko naszą kasą. I dysponuje bardzo źle. Np - od nowego roku leki p/padaczkowe dla dzieci - dotąd na ryczałt - za kilka zł - dziś kosztują ok 300 zł. Pierwsza lepsza z brzegu zmiana. Stadniny koni - Janów i Michałów - przynoszące co roku kilka milionów zysku - po czterech latach od zmiany - upadają. Zostały zniszczone doszczętnie. Nawet PGE - monopolista w kraju - notuje spadek. To są czyste liczby. Nie, obecna władza zrobiła bardzo dużo złego. I skoro ludzie tak uważają, mają prawo wyjść z tym na ulice. Bo o to niby walczyli ci, o których przed chwilą pisałem.

--
  • m.maska 10.02.19, 17:56
    kogucik.2872 napisał:

> nie. Właśnie to nie jest ad personam, choć skierowane do konkretnej osoby i gru
    > py. smile
    > Natomiast to, co się dzieje dziś - z kolei nie podoba się mnie. Bo dewastacja k
    > raju to nic dobrego. A za udokumentowaniem przemawiają nie gazety, ale liczby.
    > Spółki z udziałem skarbu państwa - z deficytami, jakich nie notowano od 25 lat.
    > Dziura w budżecie na wysokości, jakiej nie notowano od 25 lat. Dług publiczny
    > na poziomie Himalajów. Fatalny wizerunek w Europie i na świecie. To są żywe dow
    > ody, nie propaganda. Dali 500 + ? Cudownie. Ale żeby dać - musieli zabrać. Bo p
    > aństwo własnej kasy nie posiada. Dysponuje tylko naszą kasą. I dysponuje bardzo
    > źle. Np - od nowego roku leki p/padaczkowe dla dzieci - dotąd na ryczałt - za
    > kilka zł - dziś kosztują ok 300 zł. Pierwsza lepsza z brzegu zmiana. Stadniny k
    > oni - Janów i Michałów - przynoszące co roku kilka milionów zysku - po czterech
    > latach od zmiany - upadają. Zostały zniszczone doszczętnie. Nawet PGE - monopo
    > lista w kraju - notuje spadek. To są czyste liczby. Nie, obecna władza zrobiła
    > bardzo dużo złego. I skoro ludzie tak uważają, mają prawo wyjść z tym na ulice.
    > Bo o to niby walczyli ci, o których przed chwilą pisałem.
    >

Dziura w budżecie na wysokości, jakiej nie notowano od 25 lat. - i w UE tego budzetu nie zakwestionowano? przeciez Wlochy maja taki problem - a o Polsce jakos sie nie wspomina. Francja ma problem z budzetem... no i dlaczego tak cisna na przyjecie euro? dziura w budzecie automatycznie eliminuje mozliwosc przyjecia waluty euro.

Fatalny wizerunek w Europie i na świecie. - Kur, to ze kilku polskich pismakow opublikuje swoje paszkwile w zagranicznych gazetkach, nie swiadczy o tym, ze Polska ma fatalny wizerunek. Natomiast bardziej nam szkodzi wciskanie na Zachodzie "polskich obozow zaglady" i to na cale wieki - no ale, to wiekszosci zwolennikow lewicy akurat niespecjalnie przeszkadza...

Dali 500 + ? Cudownie. Ale żeby dać - musieli zabrać. Bo państwo własnej kasy nie posiada. Dysponuje tylko naszą kasą. - wyobraz sobie, ze tutaj tez daja i tez panstwo skubie wylacznie podatnikow i daje, daje, daje... ja widze tylko roznice w tym, ze wcale tak duzo nie daje w Polsce w porownaniu z tym ile rozdaje sie na Zachodzie.

--
  • rena-ta49 10.02.19, 19:04
    Piniędzy nie ma i nie bedzie.
    https://pbs.twimg.com/media/DyzKqbPWkAEDAT5.jpg
    Wartość deficytu budżetowego na koniec kolejnych lat:

2016 - 46 mld zł
    2017 - 25 mld zł
    2018 - 10 mld zł

Jeśli tak ma wyglądać demolowanie finansów publicznych przez pisowskie rozdawnictwo... to ja proszę o jeszcze
    twitter.com/DominikKucinsk?lang=pl
  • kogucik.2872 11.02.19, 17:45
    deficyt budżetowy za np 2014 to 28,98 mld. Rozumiem, że świadczy to o doskonałej polityce poprzedniej ekipy ?

--
  • rena-ta49 12.02.19, 11:11
    kogucik.2872 napisał:

> deficyt budżetowy za np 2014 to 28,98 mld. Rozumiem, że świadczy to o doskonałe
    > j polityce poprzedniej ekipy ?
    >

Tylko dlatego ,ze zajumano Polakom 153 mld OFE!
    Deficyt budżetowy:
    2011 -76 MLD;
    2012 -60mld;
    2013 -66mld;
    2014 -62mld;
    2015 -47mld;
    2016 -43mld;
    2017 -32mld. - źródło GUS.
    PiS przejął władzę w IV kwartale 2015
  • czarek_sz 12.02.19, 11:30
    Do tych deficytów z lat 2011 - 2015 trzeba doliczyć środki na socjal które rok w rok przeznacza obecny rząd / których nie miała PO/ a będzie tego ok 40 mld zł rocznie.
  • rena-ta49 12.02.19, 12:44
    Ale co tu dużo gadać,podwyższony VAT,podwyższony wiek emerytalny,800 tyś niedożywionych dzieci,afera Amber Gold,mafia w warszawskim ratuszu,wyrzuconych z mieszkan ok.40tyś ludzi w tym spalenie działaczki ,która przeciwko temu protestowała. i Rostowski: ze swoim piniędzie nie nie ma i nie bedzie!
  • kogucik.2872 11.02.19, 17:31
    nie, UE nie zakwestionowało. Warunki wejścia do strefy euro są szczegółowo opisane. Nie wysokość długu publicznego i deficytu państwowego, a jego stosunek do PKB jest ważny.

Ja nie piszę o wybrykach kilku pismaków. Tylko o ogólnych nastrojach. Polska jest pomijana w Europie. Nie podpisano przez te lata żadnej znaczącej umowy handlowej. nie otwarto nowych rynków zbytu. Polskie obozy zagłady szkodzą nie więcej, jak obrazki z marszów niepodległości, pod czarno zielonymi sztandarami, czy aktywiści w Aushwitz z tekstami o pokazywaniu napletków, czy puszczaniu ludzi z dymem.

Inne państwa dają - ależ wiem - różnica polega na tym, że te inne mają z czego dawać. I na dobre im to nie wychodzi, skoro Niemcy obniżyli wysokość zasiłków, a Anglicy już się pytają Polaków, kiedy ci wracają do domów.

--
  • m.maska 11.02.19, 18:22
    kogucik.2872 napisał:

> nie, UE nie zakwestionowało. Warunki wejścia do strefy euro są szczegółowo opis
    > ane. Nie wysokość długu publicznego i deficytu państwowego, a jego stosunek do
    > PKB jest ważny.
    >
    > Ja nie piszę o wybrykach kilku pismaków. Tylko o ogólnych nastrojach. Polska je
    > st pomijana w Europie. Nie podpisano przez te lata żadnej znaczącej umowy handl
    > owej. nie otwarto nowych rynków zbytu. Polskie obozy zagłady szkodzą nie więcej
    > , jak obrazki z marszów niepodległości, pod czarno zielonymi sztandarami, czy a
    > ktywiści w Aushwitz z tekstami o pokazywaniu napletków, czy puszczaniu ludzi z
    > dymem.
    >
    > Inne państwa dają - ależ wiem - różnica polega na tym, że te inne mają z czego
    > dawać. I na dobre im to nie wychodzi, skoro Niemcy obniżyli wysokość zasiłków,
    > a Anglicy już się pytają Polaków, kiedy ci wracają do domów.
    >

Jestes w bledzie, w Niemczech nikt nie obnizyl wysokosci zasilkow, wrecz odwrotnie...

www.gegen-hartz.de/news/hartziv-regelsatz-erhoehung-888555
    Jak jest w Anglii, tego nie wiem, bo tam nie mieszkam... w kazdym razie mity o bogatym niemieckiem spoleczenstwie byc moze jeszcze nadal kraza, ale to tylko mity. Podobnie chyba jest we Francji skoro juz tyle tygodni protestuja.
    --
  • kogucik.2872 11.02.19, 18:53
    obniżyli - dla dzieci obcokrajowców, które przebywają w kraju. Polacy strasznie się burzyli z tego powodu.

--
  • m.maska 12.02.19, 00:14
    kogucik.2872 napisał:

> obniżyli - dla dzieci obcokrajowców, które przebywają w kraju. Polacy strasznie
    > się burzyli z tego powodu.
    >

Kur tutaj sa po prostu takie przepisy i jestem za tym - zeby na dzieci nieprzebywajace w Niemczech w ogole nie placili - bo znane sa przypadki, ze rozne Turki mialy po nascie dzieci na ktore braly kase - a tak po prawdzie nie mieli zadnych dzieci. Poza tym, prosta zasada - emeryt, ktory wypracowal sobie emeryture, przez dziesiatki lat - jesli nalezy mu sie x€ w zachodnich Landach, to jesli sie przeprowadzi do wschodniego Landu dostanie x-cos€ a jesli sie wyprowadzi z Niemiec to bedzie dostawal x-coswiecej€ - nikt z tego powodu nie wylazi na barykady, bo takie sa przepisy i juz.

--
  • rena-ta49 10.02.19, 19:06
    Jak podało MF deficyt budżetowy NA KONIEC 2018 r. wyniósł 10,4 mld zl. Dla przypomnienia w 2015 r. kiedy nie było 500+, wcześniejszych emerytur, wyprawki szkolnej, renty socjalne były dwa razy niższe deficyt wyniosl... 42 mld zl.

Cytując klasyka PINIENDZY NIE MA I NIE BĘDZIE
    twitter.com/DominikKucinsk?lang=pl
  • czarek_sz 10.02.19, 20:05
    Dla Lemingów Reniu nawet jak wzrost PKB będzie wyższy niż w Chinach a deficyt wyzerowany to i tak będzie wrzask że przecież jest prosperity i że powinno być lepiej smile je te pokwikiwania zwolenników totalnych biorę na ciepło bo nie można inaczej.
  • rena-ta49 11.02.19, 16:21
    czarek_sz napisał:

> Dla Lemingów Reniu nawet jak wzrost PKB będzie wyższy niż w Chinach a deficyt w
    > yzerowany to i tak będzie wrzask że przecież jest prosperity i że powinno być l
    > epiej smile je te pokwikiwania zwolenników totalnych biorę na ciepło bo nie można
    > inaczej.

Dla nich wszystko co napisze GW-no prawda jest prawdą objawioną.
    A to że muszą za swoje podłe łgarstwa przepraszać sie nie liczy.
  • kogucik.2872 11.02.19, 17:37
    równie głośno pisałem, kiedy kradła poprzednia ekipa. Mam gdzieś KTO kradnie. Dla mnie ważne jest, że to robią. I średnio mnie obchodzi, jakie wdzianko kto obecnie nosi. Złodziej to złodziej. Nie ma politycznej strony.

--
  • kogucik.2872 11.02.19, 17:35
    ale na razie wzrost pkb nie jest wyższy jak u Chińczyków, a deficyt nie jest wyzerowany. Dziury łata się emisją papierów wartościowych, obligacji skarbowych - ale to na dłuższą metę nie wystarczy. Było przerabiane już nie raz. No i cisza widzę na temat zniszczenia spółek skarbu państwa, w tym przynoszących do niedawna milionowe zyski, hodowli konia arabskiego. Czyli propaganda sukcesu nadal górą.

--
  • m.maska 11.02.19, 18:24
    kogucik.2872 napisał:

> ale na razie wzrost pkb nie jest wyższy jak u Chińczyków, a deficyt nie jest wy
    > zerowany. Dziury łata się emisją papierów wartościowych, obligacji skarbowych -
    > ale to na dłuższą metę nie wystarczy. Było przerabiane już nie raz. No i cisza
    > widzę na temat zniszczenia spółek skarbu państwa,
    w tym przynoszących do nieda
    > wna milionowe zyski, hodowli konia arabskiego. Czyli propaganda sukcesu nadal g
    > órą.
    >

Jak sie na czyms nie znam, to nie dyskutuje...

--
  • czarek_sz 11.02.19, 18:32
    Oczywiście wróci PO podwyższy dług do dwóch bilonów złotych i będzie git no bo przecież mógł zadłużyć na cztery biliony a nie zadłużył. To tyle o propagandzie sukcesu z lat 2007 2015.
  • kogucik.2872 11.02.19, 18:58
    jeśli argument to deficyt na poziomie od 46 do kilkunastu mld - to ten sam argument występuje za poprzedniej ekipy. Czyli albo to żaden argument, albo świadczy o dobrej polityce. Liczb się upolitycznić nie da. Można je tylko porównywać.

--
  • czarek_sz 11.02.19, 19:34
    Nie ma porównania bo ten rząd na socjal co roku przy niższym deficycie wydatkuje dziesiątki miliardów złotych więc nie ma mowy o jakiejkolwiek symetrii. No ale podobno teraz jest koniunktura a wtedy nie było wink
  • kogucik.2872 11.02.19, 20:56
    ten rząd wydaje na socjal, podnosząc inne podatki. Jak chcesz dyskutować o kwestiach gospodarczych i finansowych - to najpierw upewnij się, że wiesz o czym piszesz. Przykład już podałem - 500 + dla jednych, zabiera refundację leków dzieciom chorym na padaczkę. Takich przykładów można mnożyć. Więc jaki to socjal, jeśli pogarsza się sytuację socjalną jednej grupy, żeby poprawić ją drugiej grupie. I mówimy o tych samych grupach w poziomie. O ile chwytasz o czym piszę.
    Natomiast kwestia deficytu, długu publicznego, inflacji i pkb - to zupełnie inne bajki.

--
  • czarek_sz 11.02.19, 22:16
    Oczywiście za PO była troska o chorych nie było okupacji Sejmu przez chorych i słów Tuska że 'piniendzy' nie ma było 500 plus było piórnikowe. Człowieku ogarnij się bo nie wiesz o czym mówisz. Ja rozumiem że można kogo nie lubić nie głosować ale żeby zaklinać deszcz gdy pada a nawet leje jak z cebra to lekkie przegięcie smile
  • czarek_sz 11.02.19, 22:53
    Jeśli już o podatkach to powiedz jak było z podatkami za rządów koalicji PO PSL. Były podwyższane czy nie. Tylko nie kłam i nie matacz bo to nie liga wyzerowanych lemingów którzy łykną każdy badziew pod warunkiem że zapoda go GW bądź TVN.
  • kogucik.2872 11.02.19, 18:56
    tu się nie ma co znać. Były sobie przez kilkadziesiąt lat stadniny, które były znane na cały świat. Dochód roczny ze sprzedaży konia to kilka milionów zł. Już nie ma stadnin przynoszących zyski. Obecna kondycja stadnin po 3 latach rządów obecnych to skraj upadłości, wyprowadzone konie zagranicznych inwestorów, groszowa sprzedaż. Nie trza eksperta.

--
  • kogucik.2872 10.02.19, 16:57
    żeby zrozumieć, co napisałem, trzeba się każdemu indywidualnie zastanowić nad sobą. Mi też. Bo frazesy głosić jest bardzo łatwo. Trudniej się zastosować. Jeśli kogoś krytykuję - mam takie prawo. Jak każdy. Jeśli mówię, że coś jest złe - mam prawo, jak każdy. Ale jeśli piszę że ta strona od zawsze dybie na drugą stronę - to pogłębiam podziały. To a propos - bo gw od zawsze coś tam.
    Paradoksalnie w dzisiejszych czasach gw jest jest jednym z rzetelniejszych źródeł informacji. Brak tu dziwnych przejaskrawień, bajek, teorii spiskowych, zasłon dymnych. Generalnie mało mało mnie np obchodzi czy gw reprezentuje jakąś stronę. Oceniam treść, zawartość, a nie okładkę. Co nie znaczy, że jest idealna. Bo nie jest. Dziwicie się, że biznesmen poszedł z fakturą do gazety. Zrobiłbym dokładnie tak samo. Poszedłbym i to do takiej, która da mi gwarancję, że pokaże wszystko. Ocena aferki pt budowa wieżowców, pod warunkiem wygrania wyborów - raczej nie leży w sferze gdybających na forach. Bo jest to problem zbyt złożony, o którym zbyt mało wiadomo, żeby ocenić cokolwiek. Na tzw taśmach Kaczyńskiego jest mowa o budowie. Nie słychać protestów - ale o czym ty gadasz, jakie wieżowce. Nie słychać - ale jakie usługi, nic nie zlecałem. Kaczyński wręcz przyznaje, że Austriak miał przygotować dokumentację, ale sprawa się rypła, wyborów nie wygrali, wieżowce nie powstaną, więc spółka nie zapłaci. I to słychać bardzo wyraźnie w rozmowie. Ta sprawa ciągnie się od 9 miesięcy w podcieniach. Na jaw wyszła dopiero teraz. To nie gazeta nakręciła aferę, tylko podwykonawca, który czuje się oszukany i który złożył już doniesienie do prokuratury w sprawie oszustwa na dużą kwotę. Składając takie doniesienie, musiał mieć coś więcej, jak tylko rzeczoną fakturę. Do nas dociera tylko informacja szczątkowa, na dodatek na maksa manipulowana we wszystkie możliwe strony. Ludzie już nie potrafią korzystać z rozumu i samodzielnie wyciągać wnioski. Powtarzają konkluzje za "swoimi stronami". Jedna "strona" robi wszystko, żeby zamydlić smrodek afery, druga "strona" za wszelką cenę chce aferkę upiększyć i wypromować. I to wszystko naszym kosztem.
    Chleba i igrzysk.
    nadal aktualne.

--
  • m.maska 10.02.19, 17:15
    kogucik.2872 napisał:

Kaczyński wręcz przyznaje,
    > że Austriak miał przygotować dokumentację, ale sprawa się rypła, wyborów nie w
    > ygrali, wieżowce nie powstaną, więc spółka nie zapłaci. I to słychać bardzo wyr
    > aźnie w rozmowie.

Wyraznie w rozmowie slychac: pan mi przedlozysz faktury, to ja zaplace... a jak nie to idz pan do sadu, ja zeznam przed sadem, zes pan to wykonal - ale ja musze miec podkladke na podstawie ktorej bede placil.
    Nosz idziesz do sklepu, placisz bez rachunku?

--
  • m.maska 10.02.19, 17:16
    Tak to mozna sobie zrobic interesik na czarno, poza fiskusem, z reki do reki... pan mi tu wyklepiesz ten blotnik, ja panu do reki, a pan mi upusci VAT...

--
  • a74-7 10.02.19, 17:28
    dokladnie tak,masko. Cus w rodzaju - wez no po znajomosci powies mi ten uobrozek nawet kolo kibla, kupio, to sie podzielim , kwitnaca szara strefa....
  • kogucik.2872 10.02.19, 17:24
    no więc przeczytaj to, co wkleiłaś - ja zeznam przed sądem, żeś pan to wykonał. - mając świadomość że nawet takie nagrania, to tylko promil ustaleń zapewne kilkuletnich - między obydwu panami - tak naprawdę dostaliśmy tylko igrzyska dla rozrywki - bo o tym, co panowie sobie planowali to nie wiemy absolutnie nic. Jak doczytasz, czy dosłuchasz całości tego nagrania - to usłyszysz, że sprawa z tą fakturą wcale nie jest tak oczywista, a podpowiedź o skierowaniu do sądu, to nie - odwal się pan i idź do sądu, tylko - podpowiedź prawnika jak odzyskać kasę z niewypłacalnej spółki. W tej rozmowie nie ma nic oczywistego, poza tym, że panowie od dawna prowadzą dość ciemne interesy.

--
  • al-szamanka 10.02.19, 17:44
    kogucik.2872 napisał:

> żeby zrozumieć, co napisałem, trzeba się każdemu indywidualnie zastanowić nad s
    > obą. Mi też. Bo frazesy głosić jest bardzo łatwo. Trudniej się zastosować. Jeśl
    > i kogoś krytykuję - mam takie prawo. Jak każdy. Jeśli mówię, że coś jest złe -
    > mam prawo, jak każdy. Ale jeśli piszę że ta strona od zawsze dybie na drugą str
    > onę - to pogłębiam podziały. To a propos - bo gw od zawsze coś tam.
    > Paradoksalnie w dzisiejszych czasach gw jest jest jednym z rzetelniejszych źród
    > eł informacji. Brak tu dziwnych przejaskrawień, bajek, teorii spiskowych, zasło
    > n dymnych. Generalnie mało mało mnie np obchodzi czy gw reprezentuje jakąś stro
    > nę. Oceniam treść, zawartość, a nie okładkę. Co nie znaczy, że jest idealna. Bo
    > nie jest. Dziwicie się, że biznesmen poszedł z fakturą do gazety. Zrobiłbym do
    > kładnie tak samo. Poszedłbym i to do takiej, która da mi gwarancję, że pokaże w
    > szystko. Ocena aferki pt budowa wieżowców, pod warunkiem wygrania wyborów - rac
    > zej nie leży w sferze gdybających na forach. Bo jest to problem zbyt złożony, o
    > którym zbyt mało wiadomo, żeby ocenić cokolwiek. Na tzw taśmach Kaczyńskiego j
    > est mowa o budowie. Nie słychać protestów - ale o czym ty gadasz, jakie wieżowc
    > e. Nie słychać - ale jakie usługi, nic nie zlecałem. Kaczyński wręcz przyznaje,
    > że Austriak miał przygotować dokumentację, ale sprawa się rypła, wyborów nie w
    > ygrali, wieżowce nie powstaną, więc spółka nie zapłaci. I to słychać bardzo wyr
    > aźnie w rozmowie. Ta sprawa ciągnie się od 9 miesięcy w podcieniach. Na jaw wys
    > zła dopiero teraz. To nie gazeta nakręciła aferę, tylko podwykonawca, który czu
    > je się oszukany i który złożył już doniesienie do prokuratury w sprawie oszustw
    > a na dużą kwotę. Składając takie doniesienie, musiał mieć coś więcej, jak tylko
    > rzeczoną fakturę. Do nas dociera tylko informacja szczątkowa, na dodatek na ma
    > ksa manipulowana we wszystkie możliwe strony. Ludzie już nie potrafią korzystać
    > z rozumu i samodzielnie wyciągać wnioski. Powtarzają konkluzje za "swoimi stro
    > nami". Jedna "strona" robi wszystko, żeby zamydlić smrodek afery, druga "strona
    > " za wszelką cenę chce aferkę upiększyć i wypromować. I to wszystko naszym kosz
    > tem.
    > Chleba i igrzysk.
    > nadal aktualne.

Ja poszłabym do sądu, a nie do gazety. Zaczekajmy więc, co powie sąd, bo nie ma sensu przelewania z pustego w puste, albo z pełnego w pełne. A tu nikt nikogo nie przekona, bo jak widać, każdy będzie stał do końca przy swoich racjach... i to jest w porządku, nie jesteśmy chórkiem automatów skazanych na śpiewanie w tym samym rytmie.

--

AL
  • rena-ta49 10.02.19, 18:58
    Faktura z 14 czerwca na 1,5 mln zł. Z terminem płatności: 7 dni (21 czerwca).
    I 5 tygodni później (27 lipca) Austriak nagrywając JK, ani słowem nie mówi o braku zapłaty?
  • kogucik.2872 09.02.19, 21:06
    a gdzie Ty tej uczciwości chcesz szukać ? U polityków ? big_grin no weź ! big_grin

--
  • al-szamanka 07.02.19, 17:15
    m.maska napisała:

> Oni to pisza pod swoj elektorat - a ten lotny nie jest i lyka wszystko jak ges
    > galki...
    >

Już dawno PO zleciła zbadanie swojego zatwardziałego elektoratu i wyszło im, że ze wszystkich partii mają najwięcej ludzi z zaledwie podstawówką - takim wszystko można wcisnąć, bo i tak niczego nie potrafią zrozumieć.

--

AL
  • rena-ta49 07.02.19, 20:50
    Lewa faktura, wystawiona na lewym programie, opublikowana w lewackiej gazecie.Faktura z szafy Lesiaka.

Ze skanu zamieszczonego w "Gazecie Wyborczej" wynika, że spółka Nuneaton wystawiła fakturę spółce Srebrna, korzystając z oprogramowania Comarch ERP Optima. Jak dowiedziała się @PAPinformacje , Nuneaton nie posiada i nie posiadał licencji na korzystanie z tego oprogramowania.
    twitter.com/PAPinformacje/status/1093519675164688385
  • m.maska 16.02.19, 11:58
    Swoja droga, ciekawe na ile wystarczy tego "dynamitu"... serial zaczyna sie rozsypywac rezyserowi... w ogole kiepski, fabula nudna - glowny "bohater" do zludzenia przypomina tego od Getinbanku - mam wrazenie, ze widze te same obrazki ogladajac Giertycha "w drodze do prokuratury"...

https://s17.directupload.net/images/user/190216/2tkvexus.jpg
    --
  • m.maska 16.02.19, 11:59
    https://s17.directupload.net/images/user/190216/ygk8bu7a.jpg

--
  • m.maska 16.02.19, 12:00
    Nalezy niezwlocznie wezwac na przesluchanie kota J.K.

https://s17.directupload.net/images/user/190216/ab2msaus.jpg
    --
  • a74-7 16.02.19, 20:15
    Nalezy niezwlocznie wezwac na przesluchanie kota J.K.
    Miau !
    Cudnebig_grin big_grin big_grin !
  • rena-ta49 16.02.19, 14:11
    m.maska napisała:

> Swoja droga, ciekawe na ile wystarczy tego "dynamitu"... serial zaczyna sie roz
    > sypywac rezyserowi... w ogole kiepski, fabula nudna - glowny "bohater" do zludz
    > enia przypomina tego od Getinbanku - mam wrazenie, ze widze te same obrazki ogl
    > adajac Giertycha "w drodze do prokuratury"...
    >
    > https://s17.directupload.net/images/user/190216/2tkvexus.jpg

Ciekawe po jakiemu mu to powiedział Kaczyński?
    Tłumaczył za pomoca Google?
  • m.maska 16.02.19, 17:58
    Ktos mu powiedzial - telefonicznie - hahahaha... no nie Kaczynski - bo Kaczynski potrzebowalby tlumacza - tlumacz bylby swiadkiem, nie potrzeba byloby dyktafonu - a bo to taki facio, co to mu ktos dzwoni i wydaje polecenie a on leci podejmowac kase... takiego to byle cwaniak metoda "na wnuczka" opedzlowalby do zera... big_grin takie bzdety to lykaja wylacznie "inteligentni" zwolennicy opozycji.

--
    http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
  • al-szamanka 16.02.19, 19:24
    m.maska napisała:

> Swoja droga, ciekawe na ile wystarczy tego "dynamitu"... serial zaczyna sie roz
    > sypywac rezyserowi... w ogole kiepski, fabula nudna - glowny "bohater" do zludz
    > enia przypomina tego od Getinbanku - mam wrazenie, ze widze te same obrazki ogl
    > adajac Giertycha "w drodze do prokuratury"...
    >
    > https://s17.directupload.net/images/user/190216/2tkvexus.jpg

Niech im ktoś już zabierze te kapiszony, bo z kolejną taśmą to oni jeszcze sobie krzywdę zrobią.
    (z netu)

--

AL
  • a74-7 16.02.19, 20:18
    Mozna sie zdrowo posmiac , dziwne ze opozycja nie wykazuje zadnego poczucia humorusmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.