Dodaj do ulubionych

Tragedia w Nowej Zelandii.

15.03.19, 12:45
Tragedia w Nowej Zelandii. Doszło do strzelaniny w meczetach

To najczarniejszy dzień w historii naszego kraju – mówiła premier Nowej Zelandii Jacinda Arden. Polityk tymi słowami odniosła się do tragicznej strzelaniny, jaka miała miejsce w dwóch meczetach w miejscowości Christchurch. Według nieoficjalnych informacji zginęło ok. 27 osób.

Do tragedii doszło w meczecie Al-Nur ok. godziny 14:45 lokalnego czasu (2:45 czasu polskiego) oraz meczecie Masdżid Linwood ok. godziny 16 (godzina 4 nad ranem czasu polskiego). Do pierwszej ze świątyń, zgodnie z relacją świadków, miał wtargnąć mężczyzna ubrany w “stylu wojskowym”, który na rękach trzymał broń automatyczną. Napastnik szybko zaczął strzelać do przypadkowych ludzi znajdujących się w meczecie, a gdy skończyła mu się amunicja, poszedł ją uzupełnić do swojego samochodu, by po chwili dokończyć to co zaczął. Do podobnego zdarzenia doszło ponad godzinę później w meczecie Masdżid Linwood, co potwierdziła lokalna policja.

Nowozelandzkim organom ścigania udało się zatrzymać cztery osoby – trzech mężczyzn oraz kobietę – które zgodnie z ustaleniami były odpowiedzialne za przygotowanie zamachu w meczetach. Jedną z nich jest Australijczyk- poinformował w piątek premier Australii Scott Morrison. Przy zatrzymanych znaleziono “bomby domowej roboty”. Najprawdopodobniej cała czwórka działała w zmowie, a nie wykluczono informacji, iż osób, przygotowujących zamachy, może być więcej. Władze w Nowej Zelandii zaapelowały do obywateli o powstrzymanie się przed odwiedzaniem muzułmańskich miejsc kultu. Mieszkańców Christchurch nakazano pozostać w domach.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalne media sprawca strzelaniny w Al-Nur wciąż przebywa na wolności, stanowiąc zagrożenie. Obecnie trwa pościg za nim.

-To najczarniejszy dzień w historii Nowej Zelandii – powiedziała po tragicznych wydarzeniach premier tego kraju, Jacinda Arden. Na razie nie jest znany dokładny bilans ofiar. Według nieoficjalnych informacji zginąć miało łącznie 27 osób, a ok. 30 jest rannych.


--
http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Obserwuj wątek
  • a74-7 Re: Tragedia w Nowej Zelandii. 15.03.19, 13:45
   hahaha, sugeruja far right skrzydlo,jakies konekcje z UK ( cus bylo na karabinie napisane ) z ktorego morderca strzelal, rowniez nawiazanie do pejsbukowego Pewdiepie czy jak mu tam....
   do tego nazwa Christchurch - ktos sobie piecze dwie pieczenie na jednym ogniusmile No wlasnie , w NZ oni by sie bardziej ognia obawiali niz .....
   A juz sugestia "white supremacy" ...zastanawia bardzo...
   • m.maska Re: Tragedia w Nowej Zelandii. 15.03.19, 14:03
    Oj tam do UK, do Polski, do Lepanto, do Wiednia, tam cala historia Europy sie objawila - Interia podaja, to trzeba przez lupe ogladac...

    Nowa Zelandia: Polski hetman na magazynku zamachowca

    Na jednym z magazynków broni maszynowej zamachowca z Christchurch w Nowej Zelandii widnieje nazwisko Feliksa Kazimierza Potockiego. To polski hetman biorący udział m.in. w bitwie pod Wiedniem w 1683 roku.

    Na magazynku znajduje się również data bitwy pod Wiedniem czy imię Zygmunta Luksemburskiego (1368-1437), cesarza niemieckiego znanego z planów zjednoczenia świata chrześcijańskiego w celu przeciwstawienia się naporowi potęgi muzułmańskiej.

    Na innych zdjęciach widać również napis "Lepanto 1571". To nawiązanie do stoczonej w 1571 roku bitwy morskiej pod greckim Lepanto, gdzie siły chrześcijańskiej Świętej Ligi pokonały flotę Imperium Osmańskiego.

    Natomiast napis "Acre 1189" odnosi się do oblężenia Akki w czasie wypraw krzyżowych, które zakończyło się sukcesem krzyżowców.

    Napisy widnieją również na broni zamachowca.

    Kim był Feliks Kazimierz Potocki?

    Urodzony w 1630 roku Feliks Kazimierz Potocki w bitwie pod Wiedniem dowodził lewym skrzydłem polskich wojsk. Wcześniej brał udział w wielu kampaniach wojennych toczonych w drugiej połowie XVII wieku przez Rzeczpospolitą. Walczył z Moskwą, kozakami i Tatarami.

    W czasie wyprawy Jana III Sobieskiego pod Wiedeń bił się również z wojskami tureckimi w bitwie pod Parkanami. W 1698 roku, już za panowania Augusta III Mocnego, jako hetman polny koronny stoczył zwycięską bitwę z Tatarami pod Podhajcami. Była to ostatnia w dziejach duża bitwa Polaków z Tatarami i jedna z ostatnich potyczek wojny polsko-tureckiej, którą rok później zakończył pokój w Karłowicach.

    W 1702 roku Potocki został mianowany hetmanem wielkim koronnym. W tym samym roku zmarł.


    Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-nowa-zelandia-polski-hetman-na-magazynku-zamachowca,nId,2885500?fbclid=IwAR0QrJgset9TzJYiIAuHwzOs2URZ5PP7SE3qhXD04VmZ4FbDqSfL2T89IBY#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    --
    http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
    www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
  • a74-7 Re: Tragedia w Nowej Zelandii. 15.03.19, 17:39
   opinia pod art 'wpolityce' , trafna....
   "widać znudziło im się wysłuchiwanie o napadach i gwałtach muzułmańskich imigrantów. tak się dzieje gdy prawo szariatu napływowych zaczyna dominować nad prawem krajowym to wtedy włącza się prawo Lyncha"
  • a74-7 Re: Tragedia w Nowej Zelandii. 15.03.19, 22:34
   Swietna przykrywka do ataku na Gaze,
   www.haaretz.com/israel-news/rocket-alerts-blare-in-tel-aviv-1.7022326
   o tym w jewropejskich merdiach nic na pierwszych stronach,
   nikt tego nie okresla jako scierwo ludzkie.......
   • al-szamanka Re: Tragedia w Nowej Zelandii. 16.03.19, 07:09
    a74-7 napisał:

    > Swietna przykrywka do ataku na Gaze,
    > www.haaretz.com/israel-news/rocket-alerts-blare-in-tel-aviv-1.7022326
    > o tym w jewropejskich merdiach nic na pierwszych stronach,
    > nikt tego nie okresla jako scierwo ludzkie.......

    No bo jak żydzi, albo inni śniadzi mordują, to nie są nigdy ścierwami tylko szlachetnym bojownikami.


    --
    http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


    AL
    • al-szamanka Re: Tragedia w Nowej Zelandii. 16.03.19, 07:55
     " Nie mam wątpliwości, co do tego, że to islamska nienawiść zrodziła nienawiść w tych brutalnych zamachowcach, dlatego islamski fundamentalizm i żydowskich szowinizm powinny być surowo karane, tak jak bestialstwo tych czterech mężczyzn"
     (z netu)


     --
     http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


     AL
      • m.maska Re: Tragedia w Nowej Zelandii. 16.03.19, 10:09
       rena-ta49 napisała:

       > Kilka dni temu mniej więcej tyle samo chrześcijan zabili muzułmańcy bandycie w
       > Nigerii. Ktoś słyszał o tym mediach?
       > www.bpnews.net/52500/40-christians-killed-in-attacks-in-nigeria

       No tych czynow, jak mozna sie domyslac, dokonaly muzulmanskie "scierwa ludzkie".... nie nie... stop... nie uzywam takiego jezyka - to tylko cytat. W moim jezyku byloby to np.: muzulmanscy mordercy, muzulmanscy terrorysci, muzulmanscy bandyci, ale ja dysponuje duzo bogatszym slownictwem i nie musze sie ograniczac do raz wymyslonego a juz na pewno nie musze powielac slownictwa marginesu.


       --
       http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
       www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
  • a74-7 Re: Tragedia w Nowej Zelandii. 18.03.19, 14:44
   pragne zwrocic uwage tego ,ktory tak wsciekle i wybiorczo omija prawde, ze jednak "wazywo" to nie jest obowiazujaca pisownia na wyspach ,
   natomiast jest wynikiem studiow artystycznych ukonczonych (ponoc )w Poolandiii ,
   tolerowana we wlasnych szeregach pod wyrem jako wlasciwasmile
   Tak wiec cep ,cepa ,cepem niech wali na jedynym slusznym opiniotFurczym.....
   • m.maska Re: Tragedia w Nowej Zelandii. 18.03.19, 14:48
    a74-7 napisał:

    > pragne zwrocic uwage tego ,ktory tak wsciekle i wybiorczo omija prawde, ze jed
    > nak "wazywo" to nie jest obowiazujaca pisownia na wyspach ,
    > natomiast jest wynikiem studiow artystycznych ukonczonych (ponoc )w Poolandii
    > i ,
    > tolerowana we wlasnych szeregach pod wyrem jako wlasciwasmile
    > Tak wiec cep ,cepa ,cepem niech wali na jedynym slusznym opiniotFurczym.....

    http://fs5.directupload.net/images/user/160130/xw7abusi.gif


    --
    http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
    www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka