Dodaj do ulubionych

Wielkanoc 2019

20.04.19, 00:58
https://s16.directupload.net/images/user/190420/klyfmadi.gif


--
http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Edytor zaawansowany
 • rena-ta49 20.04.19, 07:09
  Wesołych radosnych i błogosławionych świąt serdecznie życzę.
  https://pbs.twimg.com/media/D4hd35kXoAAVF1B.jpg
 • czarek_sz 20.04.19, 09:44
  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości a także radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. Wesołych Świąt.

 • super.halusia 20.04.19, 12:51
  http://id.joe.pl/sub_images/pictures/28460f6371cbfb4ee7a4bd63c8d6095d_th2.gif
 • waszabasiakochana 20.04.19, 17:57
  Pelnych milosci, radosci i zdrowia Swiat Wielkanocnych kartkolandia.pl/kartki/17/1/m/kartki-wielkanoc-koszyczek-ze-swieconka-1989s.jpg
 • a74-7 20.04.19, 18:38
  Wszystki milym Paniom i Panom
  Zdrowych i Wesolych Swiat Wielkanocnych
  spedzonych w otoczeniu najblizszych
  https://www.askideas.com/wp-content/uploads/2017/03/Happy-Easter-Flowers-Picture.jpg
 • m.maska 20.04.19, 19:40
  Wszystkim Najserdeczniejsze Zyczenia smile


  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • al-szamanka 20.04.19, 20:31
  Spokoju i pięknej pogody życzę wszystkim podczas tych Świąt.


  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • rena-ta49 21.04.19, 07:23
  Wesoły nam dziś dzień nastał
  Tego dnia Chrystus zmartwychwstał
  Alleluja!
  https://pbs.twimg.com/media/D4pm1oWWsAAqnV8.jpg
 • czarek_sz 21.04.19, 08:17
  Msza Rezurekcyjna za nami, pora świętować. Taki przykry incydent. Wychodząc z kościoła zauważyliśmy mężczyznę leżącego na trawniku przy ogrodzeniu. Okazało się że zasłabł w drodze do kościoła i że jest chory na cukrzycę. Ledwie to wyszeptał. Wezwaliśmy pogotowie i mężczyzna został zabrany do szpitala.
 • al-szamanka 21.04.19, 08:46
  A ja właśnie do pracy świętować jadę.
  Cały dzień będę otoczona prawdziwą, niesfałszowaną miłością... piękniej nie potrafię sobie wyobrazić smile
  Alleluja! serce


  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • rena-ta49 21.04.19, 20:56
  al-szamanka napisała:

  > A ja właśnie do pracy świętować jadę.
  > Cały dzień będę otoczona prawdziwą, niesfałszowaną miłością... piękniej nie pot
  > rafię sobie wyobrazić smile
  > Alleluja! serce
  >
  >

  Al,Ty masz Niebo zapewnione,za miłość i poświęcenie dla swoich podopiecznych.
  Alleluja!
 • m.maska 21.04.19, 11:15

  Nie wszyscy jesteśmy Chrystusami. Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

  Polityka/Kwiecień 21, 2019 8:38 /Matka Kurka

  O tym, że Święta Wielkanocne są najważniejsze dla katolików dowiedziałem się bardzo późno. Dużo wcześniej słyszałem o prześmiewczym sporze odnoszącym się do wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Dziś nic mnie w tym sztucznym konflikcie zakończonym jednoznacznym uznaniem wyższości Wielkiej Nocy nie śmieszy i nie dziwi. Symbolika Wielkanocna jest kompletna, niczego więcej dodać się nie da i ujmować nie wolno.

  Historia giganta, który całe swoje życie podporządkował wierze, że człowiek może i powinien być dobry. Za tę wiarę zapłacił najwyższą cenę, umarł w mękach, zdradzony, wyszydzony, upokorzony. I zmartwychwstał, by odebrać nagrodę w niebie, jak wierzą chrześcijanie, ale i co bardziej rozsądni ateiści muszą uznać nieśmiertelność Jezusa Chrystusa, bo jego żywot jest i będzie wieczny. Nie da się przejść przez życie, nie dotykając tej ponadczasowej opowieści o wszystkim, co najważniejsze.

  Czego zatem, nam maluczkim, po zderzeniu z taką wielkością i świętością, można życzyć? Nieustannie zdrowia, szczęścia, miłości, pomyślności i wszystkiego najlepszego, więcej nie potrzeba. No może poza odrobiną pokory, która uciszy bluźniercze gadanie, że „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Szczególnie tu i teraz jesteśmy bardzo daleko od Chrystusa, po 2000 lat niewielu pamięta o czym, do kogo i po co Chrystus mówił. A gdyby się w tę naukę jeszcze raz uważnie wsłuchać i zapamiętać, mielibyśmy raj na Ziemi, a Polskę miodem i mlekiem płynącą, czego też z całego serca wszystkim życzę!
  --
  http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • m.maska 21.04.19, 20:12
  Aleksandra Jakubiak: Nie ma dwóch różnych Jezusów

  Zmartwychwstały zachwyca swoim pięknem na niezliczoną ilość sposobów. Jednak co najmniej tak samo zachwyca kilka dni wcześniej u początków tego cudu - w Wieczerniku i Ogrójcu, kiedy gigantyczna miłość kruszy Jego lęk, kiedy umiłował braci do końca, kiedy z miłości dał wolność i pozwolił odejść zdrajcy, kiedy został otoczony chwałą. Bowiem Jezusa z Wieczernika od Jezusa wychodzącego z grobu nie dzieli nic. To miłości, która przepełniała Go już wtedy, nie potrafiła przemóc żadna śmierć.
  Wielki Piątek to czas doświadczania bólu i dziwnej, odrętwiającej pustki. Co by się jednak stało, gdyby poprosić o Wielki Piątek wdzięczności? Czy możemy spodziewać się obdarowania dziekczynieniem za swój własny grzech? Co gdyby głęboko odczuć, że każde doświadczenie ułomności, słabości i brudu, ba, każdy okrutny grzech, którego boimy się nawet pamiętać, bardziej niż cokolwiek innego wypełnione jest Jego tkanką, związane z Nim niewidzialnymi nićmi na zawsze. On tam już jest, bo nabył te wszystkie miejsca swoją Ofiarą. Na to decydował się w Ogrójcu i potem, aż do ostatniego tchnienia, o to toczyła się walka. O mnie. O ciebie. Jakkolwiek nie zabrzmiałoby to szokująco - w jakiś sobie tylko znany sposób On czyni świętymi wszelkie miejsca naznaczone śladami grzechu na moim ciele i w mojej duszy. Świętymi, bo On w nich jest - Niewinny w smole, w smarze, w błocie mojego zła.

  Mówię często o tym, że jest dobry, że kocha, doświadczam tego na sobie każdego dnia, a jednak chyba nie mam pojęcia jak bardzo. I chyba nie ogarniam tego, jak "skandaliczne" rzeczy robi, bym ja, byś ty, byśmy my mogli z Nim być. I dziękujmy za grzech, bo przez to mamy tak wiele udziału z Tym, który grzechu nie miał, ale wziął mój, twój, byśmy byli razem, by pulsowało we mnie i w tobie Jego życie. To jest wdzięczność przez łzy.

  A potem następuje ten niedzielny przedświt, który zmienił całą naszą ludzką sytuację, ale nie zmienił Jego, On kocha tak samo - każdym tchem i do samego końca. Nie ma dwóch Jezusów - Jezusa Wielkiego Piątku i Jezusa Wielkiej Nocy. Ta sama miłość, która zawiodła Go do Ogrójca i na Krzyż, spowodowała, że jest tak żywy, iż żadna śmierć nie miała szansy Go zatrzymać. Ta miłość po prostu przepaliła rzeczywistość.

  Czy gdyby teraz okazało się, że ktoś darował nam dożywocie i wielomiliardowy kredyt oraz perspektywę niekończących się tortur, to bylibyśmy mu wdzięczni? To, a nawet dużo więcej wydarzyło się tej Wielkiej Nocy. Dlaczego ograniczamy swoją reakcję na tę wieść do pójścia na Liturgię Wielkiego Piątku, pokiwania się trochę nad Krzyżem, poprzeżywania trochę swojego smutku, zwłaszcza ze względu na własne poczucie winy, potem pójścia w odświętnym stroju na Rezurekcję, na której wypada się "ucieszyć" a jeszcze potem powrotu do swoich smutnych spraw?

  „Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością” i to nie tylko radością wynikająca z Dobrej Nowiny o tym, że pokonał śmierć, ale też po prostu z rozkoszy patrzenia na Niego samego. Jest najbardziej fascynującym Człowiekiem, jaki chodził po tej ziemi. Tylko naprawdę SPÓJRZMY.
  --
  http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.