Dodaj do ulubionych

Morderstwo...

20.05.19, 18:12
Zagłodzony w imię prawa: rozpoczęła się eutanazja Vincenta Lamberta

Dziś rano francuscy lekarze zaprzestali podawania pożywienia i wody 42-letniemu Vincentowi Lambertowi. Od 2008 r., po wypadku na motorze, jest on sparaliżowany i żyje w stanie minimalnej świadomości lub, jak mówią inni, w stanie wegetatywnym. Nie jest jednak podłączony do respiratora ani innych urządzeń podtrzymujących go przy życiu. „Vincent czuje wszystko. Płakał, gdy poinformowaliśmy go o decyzji lekarzy” – mówią rodzice mężczyzny, którzy do końca sprzeciwiali się jego eutanazji.

Batalia o prawo do życia Vincenta Lamberta trwa od 2013 r., kiedy to po raz pierwszy lekarze chcieli zaprzestać go karmić i poić. Zdecydowanie sprzeciwili się temu jego rodzice, którzy cały czas walczą o prawo do życia dla swego syna. Za eutanazją opowiada się jego żona Rachela, twierdząc, że wobec mężczyzny stosowana jest uporczywa terapia.
Tej opinii sprzeciwiło się m.in. 77-francuskich lekarzy, specjalizujących się w opiece nad chorymi z uszkodzeniem mózgu, przypominając, że Lambert samodzielnie oddycha i nie jest podłączony do respiratora ani do żadnej innej maszyny podtrzymującej życie. Nie znajduje się też w fazie terminalnej, nie jest w śpiączce, tylko w stanie minimalnej świadomości, zachował zdolność przełykania, reaguje na bodźce, rusza oczami, płacze, odczuwa ból. Jedyne co otrzymuje to pożywienie za pomocą sondy żołądkowej i płyny w kroplówkach.

Te zabiegi z punktu widzenia klinicznego i etycznego nie mogą być uznane za uporczywą terapię. Potwierdza to dokument watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary z 1 sierpnia 2007 r., podkreślając, że „podawanie pokarmu i wody, także metodami sztucznymi, jest zasadniczo zwyczajnym i proporcjonalnym sposobem podtrzymania życia. Jest ono więc obowiązkowe w takiej mierze i przez taki czas, w jakich służy właściwym sobie celom, czyli nawadnianiu i odżywianiu pacjenta. W ten sposób zapobiega się cierpieniom i śmierci, które byłyby spowodowane wycieńczeniem i odwodnieniem”.

Wczoraj przed kliniką w Reims, gdzie przebywa mężczyzna manifestowało kilkaset osób, domagając się odstąpienia lekarzy od decyzji o jego zagłodzeniu. Z podobnym apelem jego rodzice wystąpili do prezydenta Francji, ten jednak nawet nie odpowiedział na ich list. Także francuscy biskupi zdecydowanie potępili decyzję lekarzy o zakończeniu dalszej terapii, wskazując, że „wytacza to drogę do legalizacji eutanazji”. W tej sprawie głos zabrał także Papież Franciszek przypominając, że do każdego życia trzeba podchodzić z szacunkiem. Apelował zarazem, by „każdy chory był zawsze szanowany w swej godności i leczony w sposób odpowiedni do jego stanu zdrowia, przy zgodnym wsparciu rodziny, lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, z wielkim szacunkiem do życia”. Na Twitterze apelował dziś: „Módlmy się za tych, którzy są ciężko chorzy. Strzeżmy zawsze życia, daru Boga, od początku do naturalnego kresu. Nie ulegajmy kulturze odrzucenia”.

– Rano Vincenta odłączono od sondy żywieniowej i kroplówek, zaczęto podawać mu leki uśmierzające. Skandalem jest to, że rodzicom nie pozwolono dziś pożegnać się z synem – mówi Jean Paillot, adwokat rodziców Lamberta. Wskazuje, że na oczach świata dokonuje się właśnie pierwsza legalna eutanazja w historii Francji. Jedno z ostatnich nagrań z sali szpitalnej pokazuje matkę, która mówi do Vincenta „nie płacz, jestem przy tobie, jest też tato” i głaszcze syna na pożegnanie, bo zakazano jej go przytulić.

Z kolei arcybiskup Reims przypomina, że mimo usilnych próśb rodziców nie zgodzono się na przeniesienie pacjenta do placówki specjalizującej się w tego typu przypadkach. W podobnym stanie w całej Francji jest obecnie ok. 1500 pacjentów. „Gra toczy się o honor ludzkości, która nie może pozwolić na to, by jeden z jej członków umarł z głodu i pragnienia – mówi abp Eric de Moulins-Beaufort. - Przyzwolenie na jego śmierć, ponieważ terapia zbyt dużo kosztuje czy też jego życie ma mniejszą wartość, oznacza koniec naszej cywilizacji”.

Vincent Sanchez, który jako lekarz prowadzący zdecydował o zakończeniu terapii Lamberta poinformował, że nie wiadomo, jak długo mężczyzna będzie konał. Organizacje pro-life biją na alarm, że coraz mocniej przepycha się mentalność eutanazyjną i śmierć głodowa Lamberta staje się kolejnym alarmującym znakiem dla konieczności obrony życia. Przed 14 laty w Stanach Zjednoczonych w podobny sposób została zagłodzona Terry Schiavo. Po odłączeniu od sondy żywieniowej kobieta umierała przez 13 dni.

--
http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Edytor zaawansowany
 • m.maska 20.05.19, 18:12
  Boze... na jakim swiecie przyszlo nam zyc...

  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • al-szamanka 20.05.19, 21:30

  MORDERCY, MORDERCY, MORDERCY!!!
  Mężczyzna płakał, gdy usłyszał, że go odłączą od sondy żywieniowej... jest świadomy tego, że skazują go na śmierć.
  Co za bestie!

  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • rena-ta49 21.05.19, 07:00
  al-szamanka napisała:

  >
  > MORDERCY, MORDERCY, MORDERCY!!!
  > Mężczyzna płakał, gdy usłyszał, że go odłączą od sondy żywieniowej... jest świa
  > domy tego, że skazują go na śmierć.
  > Co za bestie!
  >

  Nagły zwrot. Sąd Apelacyjny w Paryżu szpitalowi wznowienie odżywiania Vincenta Lamberta. Sąd "nakazuje państwu francuskiemu podjęcie wszelkich środków w celu zapewnienia środków, o które w dniu 3 maja 2019 wystąpił Komitet ds. Niepełnosprawnych ONZ."
  www.lemonde.fr/societe/article/2019/05/20/affaire-vincent-lambert-la-cour-d-appel-de-paris-ordonne-la-reprise-des-traitements_5464723_3224.html
 • al-szamanka 21.05.19, 10:57
  rena-ta49 napisała:

  > al-szamanka napisała:
  >
  > >
  > > MORDERCY, MORDERCY, MORDERCY!!!
  > > Mężczyzna płakał, gdy usłyszał, że go odłączą od sondy żywieniowej... jes
  > t świa
  > > domy tego, że skazują go na śmierć.
  > > Co za bestie!
  > >
  >
  > Nagły zwrot. Sąd Apelacyjny w Paryżu szpitalowi wznowienie odżywiania Vincenta
  > Lamberta. Sąd "nakazuje państwu francuskiemu podjęcie wszelkich środków w celu
  > zapewnienia środków, o które w dniu 3 maja 2019 wystąpił Komitet ds. Niepełnosp
  > rawnych ONZ."
  > www.lemonde.fr/societe/article/2019/05/20/affaire-vincent-lambert-la-cour-d-appel-de-paris-ordonne-la-reprise-des-traitements_5464723_3224.html

  O rany! Jeszcze sa cuda na swiecie!


  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • m.maska 21.05.19, 11:32
  Mnie sie to po prostu w glowie nie miesci... ci ktorzy skazywali go na eutanazje, dla czystego sumienia zeby mogli powiedziec: mysmy go nie zamordowali, chcieli go zaglodzic, czyli skazywali go na smierc glodowa w meczarniach - nie mieli nawet na tyle sumienia, zeby go po prostu zabic - chociaz to to samo, ale teoretycznie bez ich udzialu.


  --
  http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.