Dodaj do ulubionych

Hymn Europy

  • a74-7 Re: Hymn Europy 03.07.19, 18:08
   prorok ,czy cus ! big_grin

   Stawaj na bacznosc ,bo graja hymn "panstwowy" jewropki,
   ktora uprzejmie cie zadluzy i sciagnie lichwe z procentami,karami i takie tam drobnostki ;
   pozwoli laskawie pracowac do( niedlugo )pewnie 70 tki pewnie w imie starego powiedzenia :praca czyni wolnym smile
   nalozy dodatkowe taxy za swieze powietrze i wode deszczowa tez ,zrewiduje hodowle mar(ki)ewki i bedziesz placil podatek od podatku...a niesubordynowane narody drugiego obiegu jak prorok zapowiedzial : Marsz do kąta!
   Nie ma to jak sobie wykrakac ....i sprzedac sie tanio.
   • al-szamanka Re: Hymn Europy 03.07.19, 18:47
    a74-7 napisał:

    > prorok ,czy cus ! big_grin
    >
    > Stawaj na bacznosc ,bo graja hymn "panstwowy" jewropki,
    > ktora uprzejmie cie zadluzy i sciagnie lichwe z procentami,karami i takie tam d
    > robnostki ;
    > pozwoli laskawie pracowac do( niedlugo )pewnie 70 tki pewnie w imie starego pow
    > iedzenia :praca czyni wolnym
    smile
    > nalozy dodatkowe taxy za swieze powietrze i wode deszczowa tez ,zrewiduje hodo
    > wle mar(ki)ewki i bedziesz placil podatek od podatku...a niesubordynowane naro
    > dy drugiego obiegu jak prorok zapowiedzial : Marsz do kąta!
    > Nie ma to jak sobie wykrakac ....i sprzedac sie tanio.


    Praca czyni wolnym... hmm, bardzo groźne słowa.

    --
    http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


    AL
     • a74-7 Re: Hymn Europy 03.07.19, 21:40
      Najbardziej smieszy jewunia Kopacz w Europce smile,ciotka beznadziejna byla ,nawet nie potrafila zachowac podrobionej przez wizazystki urody...sad
      ale pewnie bylo to tak : Makrela wciagnela Donaldinio , a ono wciagnelo zadaniowa jewunie ...bedzie ja latwo ciagac wg wymagan, bez czerwonego dywanusad
      • rena-ta49 Re: Hymn Europy 05.07.19, 09:43
       a74-7 napisał:

       > Najbardziej smieszy jewunia Kopacz w Europce smile,ciotka beznadziejna byla ,na
       > wet nie potrafila zachowac podrobionej przez wizazystki urody...sad
       > ale pewnie bylo to tak : Makrela wciagnela Donaldinio , a ono wciagnelo za
       > daniowa jewunie ...bedzie ja latwo ciagac wg wymagan, bez czerwonego dywanusad


       Jewka bedzie pytać czy kotlecik pachnie ,czy będzie kamieniami rzucać w dinozaury?
   • m.maska Re: Hymn Europy 04.07.19, 00:22
    To nie bylo tak dobrowolnie, dlugie debata, ustalenia, podpisywanie warunkow przyjecia a potem jak w szulerni: podpisales to teraz bedziesz gral na naszych warunkach, bo m je sobie po drodze zmienilismy nie pytajac nawet czy na tych obecnych jeszcze chcialbys w ogole przez drzwi zagladac.
    Najlepiej zrobila Szwajcaria, latami calymi staral sie o przyjecie do UE, ale kiedy zobaczyla jak zaczynaja sie te ich "warunki" zmieniac, jak zaczynaja sie mieszac do wewnetrznej polityki roznych krajow, to wycofala swoj akces... mieli wiecej szczescia niz UK.


    --
    http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
    www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
    • a74-7 Re: Hymn Europy 04.07.19, 10:46
     problem bardziej skomplikowany,ale ja jak zwykle streszczam ;-D
     wiesz, UK bylo baaardzo pro europejskie od '75 roku, a 15 lat temu kiedy je wschodnia jewropejskosc oblazla jak wszy -
     troche entuzjazm opadl. Taka naga prawda .....Brali wszystkich jak leci, zamiast posegregowac wg potrzeb....
      • a74-7 Re: Hymn Europy 04.07.19, 11:04
       Tusk wlasnie zrezygnowal, a pan Gonzales Pons ciutke go skarcil za wsadzanie nochalka w organizacje nowych zasad ,co tusk zrobil nielegalnie .
       • m.maska Re: Hymn Europy 04.07.19, 14:22
        a74-7 napisał:

        > Tusk wlasnie zrezygnowal, a pan Gonzales Pons ciutke go skarcil za wsadzanie n
        > ochalka w organizacje nowych zasad ,co tusk zrobil nielegalnie .

        Oj tam, oj tam, zrobil, bo nie wiedzial - on przeciez juz kilkakrotnie przed komisjami zeznawal, ze nie wiedzial, on po prostu nie byl ani w Polsce ani w Brukseli od wiedzenia, od wiedzenia to on ma ludzi - on robil za gwiazde, tylko po ostatnich wyborach do PE wyszlo, ze to spadajaca gwiazda.

        --
        http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
        www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
        • czarek_sz Re: Hymn Europy 04.07.19, 16:20
         Gdzieś przeczytałem że obecna UE tym różni się od dawnej RWPG że w obecnej UE panuje demokracja liberalna a w RWPG panowała demokracja socjalistyczna. Jeśli ktoś potrafi wskazać czym różni się jedna od drugiej to wygrał wycieczkę do Grójca pod Warszawą.
          • czarek_sz Re: Hymn Europy 05.07.19, 15:54
           Hymnem UE powinna być Międzynarodówka. Przecież obecna UE to RWPG bis więc niczego nowego nie trzeba wymyślać skoro i tak wszystko to samo poza wyjątkiem rozdającego karty. Obecnie karty rozdają Niemcy wcześniej rozdawał ZSRR.
        • al-szamanka Re: Hymn Europy 04.07.19, 19:04
         m.maska napisała:

         > a74-7 napisał:
         >
         > > Tusk wlasnie zrezygnowal, a pan Gonzales Pons ciutke go skarcil za wsadz
         > anie n
         > > ochalka w organizacje nowych zasad ,co tusk zrobil nielegalnie .
         >
         > Oj tam, oj tam, zrobil, bo nie wiedzial - on przeciez juz kilkakrotnie przed ko
         > misjami zeznawal, ze nie wiedzial, on po prostu nie byl ani w Polsce ani w Bruk
         > seli od wiedzenia, od wiedzenia t
         o on ma ludzi - on robil za gwiazde, tylko po
         > ostatnich wyborach do PE wyszlo, ze to spadajaca gwiazda.
         >

         Przede wszystkim był od brania...
         Posadzono go tam, a za branie pełnił funkcję szatniarza, popychadła i wycieraczki - bo na tyle ma godności.


         --
         http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


         AL
  • m.maska Re: Hymn Europy 05.07.19, 00:20
   Też bym nie wstał przy „Międzynarodówce”, takie mam zasady

   Lipiec 04, 2019 10:23 /Matka Kurka

   W czasach ponurych i słusznie minionych rzeczywiście był taki obowiązek, aby przyjąć postawę zasadniczą w czasie dwóch pieśni. Pierwszą był hymn Polski, drugą „Międzynarodówka”. Trzeba oddać komuchom, że za PRL-u hymn cieszył się należytym szacunkiem, w co trudno będzie uwierzyć młodszym aktywistom prawicowym, dlatego odsyłam do rodziców i dziadków. W szkole peerelowskiej nie tylko kuliśmy hymn na pamięć, a na Wychowaniu Fizycznym ćwiczyliśmy „baczność” i maszerowanie, ale uczyliśmy się wiersza „Polak Mały” i nikomu do głowy nie przychodził „faszyzm”.

   Naturalnie była to osobliwa forma patriotyzmu, wsparta parszywymi życiorysami komunistycznych bandytów, jak generała Świerczewskiego, ale fakt pozostaje faktem, że w tamtych czasach za profanację hymnu dostawało się linijką po łapach, a i rodzice byli wzywani do szkoły, jak ktoś się zachował na apelu nieodpowiednio. Niestety za szacunkiem do „Mazurka Dąbrowskiego” szedł gwałt zmuszający dzieci, młodzież i dorosłych do oddania szacunku komunistycznemu bełkotowi „bój to jest nasz ostatni” i tak dalej. Pamiętam, że zawsze mnie ten „utwór słowno-muzyczny” przygnębiał i odstraszał. Pojęcia nie mam dlaczego tak się działo, bo dzieckiem będąc niewiele z tego „hymnu proletariackiego” rozumiałem. Pewnie instynkt zadziałał, dzieci zachowują się spontanicznie i jeśli coś jest ładne, to jest ładne, a jak straszy, to straszy. Tak, czy siak obie pieśni znajdowały się w repertuarze postaw patriotycznych PRL-u i nie było mowy o tym, aby ktokolwiek mógł bezkarnie dopuścić się profanacji.

   Przełom nastąpił w 1989 roku, wtedy rzeczywiście na dźwięk „Międzynarodówki” wstawali nieliczni, głównie działacze istniejącej jeszcze PZPR: Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz, Nałęcz, Rzepliński i wielu innych. Podejrzewam, że chętnie w czasie śpiewania „Międzynarodówki” wstaliby również: Geremek, Mazowiecki i Michnik, ale trochę im nie wypadało. Współcześnie sporo się pozmieniało, gdyby dziś ktoś z lewackich „artystów” albo polityków nie wstał w czasie hymnu Polski, rodzice do szkoły nie byliby wzywani. Taki „szołmen” trafiłby z miejsca na czołówki medialne, gdzie mógłby opowiadać o swoim „happeningu”. Coś o proteście przeciw reżimowi Kaczyńskiego, mordowaniu karpia lub puszczy, tudzież zwalczanie emisji CO2 i walka z efektem cieplarnianym. I nie muszę zgadywać co by się stało, wystarczy sobie przypomnieć flagę Polski wsadzoną w psią kupę, czy „wrzód na dupie Europy” w wykonaniu komedianta Stuhra.

   III RP nienawidzi patriotyzmu i postawy związanej z przywiązaniem do narodowej wspólnoty, pod tym względem „elity” neomarksistowskie są zdecydowanie gorsze od wierchuszki PRL-u. Bóg, Honor, Ojczyzna, to chyba najbardziej znienawidzony i wykpiwany katalog wartości, z drugiej strony powstała alternatywa dla Boga, honoru i Ojczyzny. Bogiem jest tolerancja pojmowana jako święta wojna z tradycją i religią, honorem brak honoru, a Ojczyną… „Międzynarodówka”. Internacjonalistyczna tęsknota za przewodnią siłą Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich jest tak wpojona genetycznie „elitom”, że odruchowo stają na baczność, gdy „związek ich bratni” puści ze szczekaczki „świętą pieśń”. Produkcja nowych świeckich tradycji idzie pełna parą, jak za PRL-u, ale i wtedy i dziś to się nie udaje w skali masowej, bo lud robi swoje, wbrew wymysłom „awangardy”.

   Po długim wywodzie historyczno-aksjologicznym dochodzę do jednego z największych gniotów Beethovena: „Ody do radości”. W czasie inauguracyjnego posiedzenia nowego składu Parlamentu Europejskiego deputowani z Wielkiej Brytanii odwrócili się plecami przy odegraniu „hymnu” UE, a dwoje Polaków, Anna Zalewska i Witold Waszczykowski w ogóle nie podnieśli siedzeń. Ponieważ nie chodziło o hymn polski, ale internacjonalistyczną ramotę, to podniósł się lewacki lament, że Polacy nie zachowali się jak… i tu uwaga… europejscy patrioci. Cóż, jeśli ktoś by mnie zapytał o moją opinię, to odpowiem następująco. Też bym nie wstał przy „Międzynarodówce”, takie mam zasady. Poza tym nie lubię z siebie robić idioty, nie wstaję również przy „Despacito”.
   --
   http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
   www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka