Dodaj do ulubionych

Dziś o 20 w TVP 2

20.07.19, 18:15
Jest transmisja live kolejnego Festiwalu Kultury Romów w Ciechocinku. Kto lubi cygański folklor i muzykę nie powinien przegapić.
Edytor zaawansowany
  • a74-7 20.07.19, 19:05
    Oj,kurcze, lubie bardzo , ale nie mam TVP2 sad
  • al-szamanka 20.07.19, 19:27

A ja nie dość, że nie mam polskich kanałów, to w ogóle nie ogladam telewizji.

--
    http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg

AL
  • czarek_sz 20.07.19, 20:09
    No to współczuję Wam bo muzyczka leci taka że jak kiedyś powiedziała A nóżki same chodzą smile a stroje cygańskich tancerek to prawdziwe dzieła sztuki.
  • a74-7 20.07.19, 20:37
    nosz ,nie mozna miec wszystkiego, czarus, tak to juz jest wink
  • czarek_sz 20.07.19, 20:54
    Wiem, znam ten ból. Po paru dniach po koncercie poszperaj na yu tube bo tam może być retransmisja czyli powtórka. Ale nie narzekaj i tak spoko żyjesz. Nie to co kiedyś w Wawie na Mokotowie wink
  • a74-7 20.07.19, 21:24
    A nie , nie...
    Wtedy bylam mlodziutka, wiesz, inne idealy big_grin big_grin ;-D
    dzieki za tip, tez tak myslalam ,ze byc moze cos znajde na YT , tylu przeciez entuzjastow ,ktorzy odtworza koncert wink ,dziekismile
  • czarek_sz 20.07.19, 22:23
    To próbka A tego co dzisiaj. Wysłuchaj całości i dopiero oceń. Ja jako dziecko pamiętam cygańskie tabory. Jak wiesz wywożono nas pętaków na wakacje na wieś i nie było zmiłuj. Ze strony Ojca do Babuni kochanej na wieś pod Płock. Przed domem Babci była wielka polana na którą rok w rok zajeżdżali taborem Cyganie. Wieczorami podchodziliśmy dokąd się dało i podglądaliśmy jak bawią się Cyganie przy ognisku. Do dziś to pamiętam. Babcia straszyła nas że jak nie będziemy grzeczni to zabiorą nas Cyganie i wrzucą do ogniska smile

• rena-ta49 21.07.19, 11:00
    Tez pamiętam cygańskie tabory. Był w pobliżu mojego domu taki wielki plac,gdzie te tabory się zatrzymywały. Chodzilismy tam bawić się z dziecmi i oczywiście podglądać jak się bawią. Mnie straszono ,że nas cyganie porwą i wywiozą tym taboremsmilesmile
  • al-szamanka 21.07.19, 14:02
    rena-ta49 napisała:

> Tez pamiętam cygańskie tabory. Był w pobliżu mojego domu taki wielki plac,gdzie
    > te tabory się zatrzymywały. Chodzilismy tam bawić się z dziecmi i oczywiście p
    > odglądać jak się bawią. Mnie straszono ,że nas cyganie porwą i wywiozą tym tabo
    > rem
    smilesmile

Dokladnie tak samo i mnie straszono, dodajac, ze bede musiala dzwigac wiadra z woda, aby napoic konie.

--

AL
  • czarek_sz 21.07.19, 14:32
    A ja mam żonę Romkę i dałbym się za Nią pokrajać. Niestety stereotypy są straszne. Można komuś przypiąć łatkę obesrać i opluć i zawsze ktoś w to uwierzy. Mnie to wisi bo za swoją dałbym się pociąć na kawałki /taka dobra jest/ ale są tacy że gdy taką zobaczą to obrzucą kamieniami. A później ? przykro nam nie wiedzieliśmy itd.
  • rena-ta49 21.07.19, 19:56
    czarek_sz napisał:

> A ja mam żonę Romkę i dałbym się za Nią pokrajać. Niestety stereotypy są strasz
    > ne. Można komuś przypiąć łatkę obesrać i opluć i zawsze ktoś w to uwierzy. Mnie
    > to wisi bo za swoją dałbym się pociąć na kawałki /taka dobra jest/ ale są tacy
    > że gdy taką zobaczą to obrzucą kamieniami. A później ? przykro nam nie wiedzie
    > liśmy itd.

Przecież wiemy Czarku! To było 50 lat temu,co mieli nam rodzice/dziadkowie mówić ,żebyśmy tam nie chodzili?Straszyli róznymi rzeczamismilesmile
  • a74-7 21.07.19, 20:01
    " A ja mam żonę Romkę "
    a bylam przekonana ,ze masz Janeczke !!!
    ;-D ;-D
    Spoko! jak to mlodziez mawialasmile
  • czarek_sz 21.07.19, 20:18
    Przede wszystkim mam Janeczkę a Janeczka ma Czareczka smile to się wie A. Bardzo Ci dziękuję za przypomnienie wink
  • a74-7 21.07.19, 20:53
    Cala przyjemnosc po mojej stonie ! Uklony dla obojga smile
  • al-szamanka 21.07.19, 21:06
    a74-7 napisał:

> " A ja mam żonę Romkę "
    > a bylam przekonana ,ze masz Janeczke !!!
    > ;-D ;-D
    > Spoko! jak to mlodziez mawialasmile

Zmylara big_grin
    A swoją drogą tyle się naczytałam o Janeczce, że wydaje mi się jakbym ją zawsze znała.

--

AL
  • czarek_sz 21.07.19, 21:30
    Może kiedyś Ją poznasz. Jest radiomaryjna ale gdybyś Ją poznała nie kapnęła byś się. Mi nie przeszkadza że kilka razy wciągu dnia leci do radyjka. Kocham Ją taką jaka jest a Janeczka jest.....bardzo kochana smile
  • rena-ta49 20.07.19, 21:17
    Specjalnie wcześniej wróciłam z działki by oglądać.
    Bardzo lubię ten Festiwal .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka